Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Chûnin Sınavı Sasuke vs Chûnin Sınavı Neji

Naruto ile ilgili yapacağınız tüm anketler.

Sizce Kim Kazanır?

Kolayca Sasuke Kazanır.
0
Oy yok
Sasuke Kazanır.
5
12%
Zorlanarak Sasuke Kazanır.
6
15%
Kolayca Neji Kazanır.
8
20%
Neji Kazanır.
15
37%
Zorlanarak Neji Kazanır.
7
17%
Yenişemeler, İkisi de perte çıkar.
0
Oy yok
Kararsızım.
0
Oy yok

Toplam oy: 41
Kullanıcı avatarı
Anka24
Favori Manga: Slam Dunk - Boku No Hero Academia!
Favori Anime: Hajime No İppo

:X
En son Anka24 tarafından 17 Eki 2017 13:52 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
uchih@ it@chi_27
Favori Manga: naruto
Favori Anime: naruto,naruto shippuden,dragon ball,death note

Neji dayak manyağı yapar bu Sasugayı, chunnin sınavlarındaki haliyse hayli hayli Neji alır çünkü neji 360 derecelik dövüş açısına sahip ayrıca çok hızlı dövüş esnasında ellerini en hızlı kullananlar Hyuuga Klanıdır. Lee bile 5 kapı açtığı haliyle Neji'yi yenebileceğini söylemesi de Neji'nin çok üst seviye olduğunun kanıtıdır. Neji bu dövüşü zorlanmadan alır. B)
Kullanıcı avatarı
Lamuchi
Favori Anime: -

Chidori Kaiten'i delebilirse Sasuke alır delemezse Neji alır diyorum.Neji taijutsuda zaten çok daha iyi.Neji büyük ihtimalle alır.
Kullanıcı avatarı
zabuzamomochi
Favori Manga: Berserk
Favori Anime: Bleach Naruto One Piece Shingeki No Kyojin Hagane No Renkinjutsushi Mushishi

Rock lee nin dediği gibi göz görse bile vücut kaldıramaz NEJI
Kullanıcı avatarı
D.reamer
Favori Manga: one piece, naruto, shamo , bleach, death note, one punch man
Favori Anime: one piece, naruto, akame ga kill, Thé word gods only knows

Naruto bile Neji'yi yenildiğini düşündürmüş, Neji'de gardını düşürmüş öyle ancak yenebilmiştir Naruto.
Sasuke böyle bir şaşırtmaca yapabilirse, Neji'nin gardını düşürtebilirse belki yenebilir. Öbür türlü Neji rahatlıkla alır.
Ayrıca Neji tenketsulara vurabilirse ki çok rahat vuracaktır, Sasuke toparlayamaz
Kullanıcı avatarı
Naruto-Bijuu
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: Naruto

Sasuke, Lee'nin ağırlıksız haliyle aynı hızda denmişti yanlış hatırlamıyorsam. Bunun üstüne '' Chidori '' var.

Yani Sasuke > Kapı açmamış Lee

Neji > Kapı açmamış Lee. Nejinin savunması Gaara'nın savunmasından iyi denmişti. Mangadan bakınca Neji'nin, Naruto'nun çakra kanallarını kapatırken çok seri olduğu görülüyor. Naruto Kyuubinin çakrasını kullandıda öyle yırttı orada. Chidori yeterli gelmez, Neji sasuke nin çakra kanallarını kapatacak serilikte.

Neji orta zorlukla alır bence.
Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti
Favori Manga: Toriko, Attack on Titan, Kaguya-sama, Mob Psycho 100, Minamoto-kun Monogatari
Favori Anime: Attack on Titan, Kaguya-sama, Steins;gate

Neji fiziksel olarak daha guclu ama kullandigi taijutsu Sasuke'nin sharinganina islemez diye dusunuyorum cunku chunin sinavi sirasinda Sasuke Lee'ye yaklasmisti fiziksel atiklik olarak ve sahit oldugu hiz ve ceviklikle zor da olsa Neji'yi savusturacaktir.
Fizikesel olarak yine de Neji daha bastin olacaktir ama Sasuke ninjutsu olarak Neji'den cok daha ustun. Kaiten ne seviyede chidoriyi tanklar belli degil ama bence chidorinin deliciligi ustun gelir, sharingan chakrayi okuyabildigi icin Neji'nin zayif noktasini gorme ihtimali de var.
Neji Naruto'ya karsi kaybetmeseydi (Kyuubi'nin chakrasi olayi var ama yine de kaba guce yenik dustu.) Neji zorlanarak alir derdim ama suanda Sasuke zorlanararak alir diye dusunuyorum.
Kullanıcı avatarı
Naruto-Bijuu
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: Naruto

ugur_tatli yazdı: 09 Eki 2017 14:52 Neji fiziksel olarak daha guclu ama kullandigi taijutsu Sasuke'nin sharinganina islemez diye dusunuyorum cunku chunin sinavi sirasinda Sasuke Lee'ye yaklasmisti fiziksel atiklik olarak ve sahit oldugu hiz ve ceviklikle zor da olsa Neji'yi savusturacaktir.
Fizikesel olarak yine de Neji daha bastin olacaktir ama Sasuke ninjutsu olarak Neji'den cok daha ustun. Kaiten ne seviyede chidoriyi tanklar belli degil ama bence chidorinin deliciligi ustun gelir, sharingan chakrayi okuyabildigi icin Neji'nin zayif noktasini gorme ihtimali de var.
Neji Naruto'ya karsi kaybetmeseydi (Kyuubi'nin chakrasi olayi var ama yine de kaba guce yenik dustu.) Neji zorlanarak alir derdim ama suanda Sasuke zorlanararak alir diye dusunuyorum.
Lee , 5.kapıdaki tekniği ile '' Neji bu tekniğim ile seni yenecektim '' diyor. Gai bile onaylıyor '' Bu teknik Neji'yi yenmekten geçer '' diye.
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Sasuke, kapı açmamış Lee'den güçlüdür ama Neji 5.kapıda anca yenilirdi, manga sayfaları bunu destekliyor. Sasuke o zamanki '' Chidori'' ile Neji'nin savunmasını delse bile Neji dayanıklı bir karakter olduğu için gene avantajlı dayanır diye düşünüyorum. Ki deleceği bile kesin değil, çünkü Gaara'nın savunmasından daha üst bir savunma bu Tenten'in mangaka ağzından açıklamasına göre.

Neji ayrıca o dönemki çaylaklara göre epey hızlı bir karakter, mangada daha belli oluyor bu Naruto'nun çakra kanallarını tıkarken.
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
Favori Manga: Naruto, Wolf's Rain, Claymore ,SlamDunk, Hunter x Hunter, One Piece, Vagabond, Vagabond, Feng Shen Ji, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Favori Anime: Naruto, Naruto Shippuden, Samurai 7, GunGrave,Claymore, SlamDunk,
Wolf's Rain, Hunter x Hunter 2011, Cowboy Bebop, Death Note, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
İletişim:

ugur_tatli yazdı: 09 Eki 2017 14:52 Neji fiziksel olarak daha guclu ama kullandigi taijutsu Sasuke'nin sharinganina islemez diye dusunuyorum cunku chunin sinavi sirasinda Sasuke Lee'ye yaklasmisti fiziksel atiklik olarak ve sahit oldugu hiz ve ceviklikle zor da olsa Neji'yi savusturacaktir.
1. Hız konusuna gelirsek; Lee ve Gai 3. Kapı sonrasının Neji için hazırlanmış bir şey oduğunu ima ettiler. Nitekim Sasuke'nin omoto renge hızını kopyalamasının pek bir anlamı yok. onu geçtim Neji 64 ya da 128 vuruş alanının içindeki nesneleri yavaş çekim görüyor zaten. Sasuke o çembere girerse geçmiş olsun.

2. Ninjutsuya gelirsek. En düşük seviye katon ve de kendisine zarar veren chidori ile Sasuke Kaiten'i aşamaz. Onu geçtim. Koca Örümcek kuchiyosesinin içini dışına çıkaran hakke kousho yu Neji Sasuke'ye atsa Sasuke kendinden geçer.
Ayrıca Nasıl Itachi, Sasuke'nin chidorisini sasukenin kendi kuvvetini kendisine karşı kullanma prensibi ile etkisiz hale getirdi ise aynısını Neji de yapabilir dövüş stili bu işe çok uygun.

3. Kaba güce yenik düştü dediğin kaba güç öyle bir kaba güçki kyuubi çakrasından azıcık sızdı diye Orochimaru'nun dev yılanını sırtıyla durdurdu Naruto. Ondan daha büyük bir çakra sızdırdı Neji'ye karşı.. Neji tilki aurasını bile gördü o kadar çok idi az kaldı ilk kuyruğu açacaktı. O seviyedeki Naruto'nun her yumruğu bir dev yılana bedel diyebiliriz ve ona rağmen Neji kaiten ile karşıladı ama kibirine yenik düşüp byakuganını kapattığı için yer altındaki Naruto'yu görmedi.

Sasuke kendi jenerasyonunun dahisi olduğundan ve de kendisi gibi doryoku güçleri ile dolu bir klandan geldiği için Neji onu çok daha ciddiye alacaktır.
-------------------------------------------
Genin Sasuke Lanetli Mührünün 2. aşaması olmadan Neji almayı hayal dahi edebileceğini sanmıyorum.

Kakashi bile Sasuke bu çocuğa rakip değil demişti.

Lee'nin ilk karşılaşmalarında Sasuke'ye ne kadar kolay dayak attığını ancak aynısını Neji'ye bir kere bile yapamadığını da hatırlatmak isterim. Adam o kadar çaresiz hissetmişki 5. Kapıya kadar gitmiş Neji için.
Resim
Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti
Favori Manga: Toriko, Attack on Titan, Kaguya-sama, Mob Psycho 100, Minamoto-kun Monogatari
Favori Anime: Attack on Titan, Kaguya-sama, Steins;gate

@JiraiyaFlash
1.si sharingani gormezden geliyorsun. Sasuke Neji'den fiziksel olarak guclu degil diye ben de vurguladim zaten ama sharingan o guc farkini kapatiyor. Anbu seviyesinde Haku'nun ayna teknigiyle basa cikmasi sharinganina borclu.
2.si Sasuke'nin ninjutsusunu kucuk goruyorsun. Katonu adamdan saymiyorsan seriden bu stil var ben bilmiyorum. Chidori'si Gaara'yi 2 kez Bijuu donusumune zorladi.
3.su Neji'nin takip bile edemedigi Naruto'nun chakra formuyla Sasuke iki virgullu sharinganla savasti Sonun Vadisi'yle. 3. virgulu acmak durumunda kaldi o zorlugu asmak icin ama Neji kadar caresiz kalmadi. Yaptigi kaiten de bir yumruk chakrasiyla patladi. Devaminda da cenesinden yedigi bir yumrukla etkisiz hale getirildi.

Ayrica Chunin sinavi egitimi oncesi Sasuke ile sonrasi Sasuke cok farkli kisiler guc bakimindan.
Egitim oncesi ne Naruto ne de Sasuke rakip olabilirlerdi.

Yazdiklarim @Naruto-Bijuu icin de gecerli.

“Naruto Anketler” sayfasına dön