Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Sasori Herkese Meydan Okuyor.

Naruto ile ilgili yapacağınız tüm anketler.

Ne kadar ilerleyebilir?

1.Rauntta takılır.
9
30%
2.Rauntta takılır.
0
Oy yok
3. Rauntta takılır.
2
7%
4. Rauntta takılır.
0
Oy yok
5. Rauntta takılır.
1
3%
6. Rauntta takılır.
5
17%
7. Rauntta takılır.
7
23%
8. Rauntta takılır.
2
7%
9. Rauntta takılır.
1
3%
10. Rauntta takılır.
0
Oy yok
Hepsini tamamlar.
3
10%

Toplam oy: 30
Kullanıcı avatarı
Instructions
Favori Manga: Naruto | Vagabond
Favori Anime: Naruto Shippuuden | Shingeki no Kyojin | Death Note | Bleach | Aoi Bungaku

Sakura ve Chiyo Sasori'yi yendiklerinde Chiyo, Sasori'nin son hamlesini bilerek yapmadığını söylemişti. Belki içinde son kalan iyilik duygusundan belki de çaresiz hissetiğinden. Bilinmez ama Sasori'nin kendi gücüne dair bir açık kapı bırakıldı.

Tek tek roundları değerlendirecek olursak.

* Neji: Taijutsu'da ustalaşmış byakugan sayesinde almış yürümüş. Sasori'nin Çakra aksamını erkenden çözer neji ve böylece işe uyanır. Favorim Neji burada.

* Zabuza ve Haku'nun jutsuları çok oldu hatırlamıyorum yorumlamicam.

* Hidan'a karşı kazanır. Kanı akmıyordu bu adamın.

* Kakashi'ye karşı vs.un süresi önemli. Sasori kuklaları ile ayakta kalabilirse zaman kendisinin lehine Kakashi'nin ise alehine işler.

* Darui'nin fazla vs'su olmadı. Kendisi hakkında fazla bilgim yok.

* Deidara Akatsuki'de partnerlerdi. Hiyerarşi de üst Sasoriydi Bunu Deidara da dile getirmişti. Bana göre ortada bu kapışma.

7, 8, 9, ve 10 Sasori'nin seviyesi değil. Hasta da olsa İtachi'nin ciddiye aldığı bir vs'da Sasori paramparça olur. İtachi'nin çapı çok yüksek. Sasuke, Kakuzu ve Mei ya karşıda şans vermiyorum kendisine.
Kullanıcı avatarı
Baryshx
Favori Manga: Berserk, Homunculus, Akumetsu, One Piece, Kingdom, Golden Boy, Oyasumi Punpun, 20th Century Boys, Vagabond, Shin Angyo Onshi...
Favori Anime: LotGH, Gits, Paprika, Juuni Kokuki, Kuuchuu Buranko, Texhnolyze, Shigurui, HxH, Dragon Ball, Wolf's Rain, Akira, Sayonara Zetsubou Sensei, The Tatami Galaxy, Kino no Tabi: The Beautiful World...
İletişim:

Sasori normalde chiyo ebeyi yendi hepimiz gördük, görmeyenler tekrar izlesin :P oraya sakura'yı araya sıkıştırmalarının sebebi yenilgiye zemin hazırlamak ne de olsa tsunade'nin öğrencisiydi sonuçta, doğru chiyo Tsunade'yi geçemedim diyor ama onun çapındakiler ile savaşıp sağ çıkmış mı? Hanzou mesela, bu hanzou ki oroçi-ero ve Tsunade üçlüsü ile aynı anda çakışmış. Burada mangaka'nın da sikikliği ortaya çıkıyor, hem sannin'ler ile vs yapan hanzou ile kapıştı diyor chiyo için, hemde Tsunade'yi geçemedim diyor, hiç mi ilerleme kaydetmedin naruto gibi her boka powerup verilip, kıçından jutsu üretilen evrende. Flashback'ler ile açığa kavuştursaydı da şu vs' leride zihnimin bulanmasaydı böyle.

Benim görüşüm, sasori'nin gücü orochimaru - jiraiya ve Tsunade üçlüsünün altındakilerin hepsine yeter :whistle: istediğinizi düşünüp, yazabilirsiniz hacılar, benim gördüğüm sasori bu. Kazekage'ye falan çakmış onlara girmeyeceğim bile, daha önce yazmıştım zaten. Chiyo'dan başka kolay kolay kimsenin baş edemeyeceği karakterin seriden çıkartılması gerekiyordu, ilerleme adına (ayrıca işin içine sakura'yı koyup işi sağlamlaştırıp birde temellendirdiler yenilgiyi, arada ajitasyon ve duygu sömürüsüde cabası). Yoksa kakashi'nin falan amkordu, o chidori ile kopyacı gözünü edo tensei'de görürdük artık
Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
Favori Manga: Naruto, Wolf's Rain, Claymore ,SlamDunk, Hunter x Hunter, One Piece, Vagabond, Vagabond, Feng Shen Ji, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Favori Anime: Naruto, Naruto Shippuden, Samurai 7, GunGrave,Claymore, SlamDunk,
Wolf's Rain, Hunter x Hunter 2011, Cowboy Bebop, Death Note, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
İletişim:

Konu Dışı
@Baryshx

Hocam yapma ya, serinin ilerlemesi için çıkması gerekiyordu vs, Sasori piyondu ne alakası var yeni bir güç seti tanıtımı için mi öldü, seri felsefesi adına mı bir katkısı mı var, başka bir yenilik adına mı kurban oldu ne yaptı yani...

Kakuzu-> Rasen Shuriken tanıtımı ve baş karakterin level atlaması
Deidara-> Kishi'nin nasıl Sasuke'yi kurtardırdığını ve onu akatsuki seviyesine getirdiğini biliyoruz.
Kisame-> Adam kaç karşılaşmasını izledik en sonunda yine kendi kendini yaktı
Konan-> Madaranın planı için kurban oldu
İtachi-> Altına yattı sasukenin.. (Gerçi yine de ölmüştür, Sasuke'yi öldürmemiş olması İtachi'nin de yenileceği gerçeğini değiştirmez)
Pain-> Rinnegan tanıtımı, Senjutsu tanıtımı, Naruto'ya level atlatma ve 4. Büyük Ninja Savaşı öncesi hazırlık,Baş karkaterin level atlaması vs vs

Sasori ile Hidan öylesine ölen iki kişi idi yani..

Biriyle kapışıp sağ çıkmak seni kapıştığın kişinin gücüne eriştirmez ninja dünyası burası.. Kakuzu hashirama ile kapışıp sağ çıkmış ama Naruto'ya ölmüş ne yapacaz şimdi Ozaman ki Naruto>Hashirama mı diyeceğiz sizin mantığınız ile..

Kisame Killer Bee ile savaştı sağ çıktı Bee<Kisame mi diyeceğiz.. Gokage Madara ile olan savaşta sağ çıktı şimdi bu onları Madara ayarı mı yapıyor(birlikte) ..

Herkes Sasori'nin yenilgisine takmış durumda ben orada değilim kimler nelere yenildi bu seride ama dövüşü hiç domine edemedi..Yani Chiyo ile Sakura bir an bile başımız dertte bile diyemedi...

Ya mesela Zabuza Vs Takım 7 dövüşünün sonunda Zabuza yenilmiştir.. Ama unutulmamalı ki Naruto'nun dahiyâne planı olmasa Zabuza Kakashi'yi çok pis yakalamıştı işi bitmişti.. Yani bunun gibi şeyler önemlidir.. Sasori dövüşünde bildiğin ezildi, Chiyo, Sasori benden iyi dedi sonra tek eliyle Sasorinin 100 çakra ipini el kullanmadan yönetmesne rağmen ona üstünlük kurdu...Yani son hamleyi yapmamış vs...Yapsa yine yenilirdi... İşin sonu gelmişti.. Kazekage alma işine gelince bugün Gai'yi Sunakagure'ye Gaara ya da Babasını almaya göndersen kaç dakikasını alır bilemiyorum yani...

Ve lütfen Sasori ''respect thread'' konusu yapmayalım konuyu.. Hacı roundlar ile ilgili hiç yorum yapmamışsn yani ?!

Biri de çıksın desin ki Sasori şu kişileri geçebilir çünkü şundan şundan şu teknikle bu teknikle desin ama mangaya bağlı kalarak..
Resim
Kullanıcı avatarı
Baryshx
Favori Manga: Berserk, Homunculus, Akumetsu, One Piece, Kingdom, Golden Boy, Oyasumi Punpun, 20th Century Boys, Vagabond, Shin Angyo Onshi...
Favori Anime: LotGH, Gits, Paprika, Juuni Kokuki, Kuuchuu Buranko, Texhnolyze, Shigurui, HxH, Dragon Ball, Wolf's Rain, Akira, Sayonara Zetsubou Sensei, The Tatami Galaxy, Kino no Tabi: The Beautiful World...
İletişim:

Önce bir yazdığımı oku, chiyo yenildi diyorum, sen hiç zorlanmadı akışına devam etti diyorsun. Sakura'yı görmeme çabasıda nedir, tsunade eğitti mi bunu, tıpkı jiraiya - naruto ve orochimaru - sasuke gibi eehh

Vs'lerde teknik çarpıştırmak hoşuma gitmiyor, mantık üzerinden gitmeyi severim. Senin verdiğin örneklere bakarsak naruto'yu izlemenin abestliği ve mantıksızlığı çıkıyor ortaya, Kakuzu - hashirama örneğinde olduğu gibi o zaman biz niye kendimizi yırtıyoruz arkadaş gidip hxh izleyelim.

Hem hanzou oroçi-ero ve Tsunade ile aynı anda savaşsın, hemde chiyo bu hanzou ile karşılıklı savaşmış ama Tsunade benden ileride diyor chiyo, gel buradan yak, şimdi bu naruto'nun neyini tartışayım

Son olarak kukla olan sadece kalbi olan biri, göz tekniklerini ona göre değerlendirin
Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
Favori Manga: Naruto, Wolf's Rain, Claymore ,SlamDunk, Hunter x Hunter, One Piece, Vagabond, Vagabond, Feng Shen Ji, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Favori Anime: Naruto, Naruto Shippuden, Samurai 7, GunGrave,Claymore, SlamDunk,
Wolf's Rain, Hunter x Hunter 2011, Cowboy Bebop, Death Note, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
İletişim:

Konu Dışı
Hacı çok konu dışına çıktık, roundlarla ilgili bir yorumun varsa söyle..Teknik karşılaştırmam mantık üzerinden giderim diyorsun ama mantığının dayanağını söylemiyorsun.. Sebep Chiyo'nun Hanzo ile dövüşüp sağ kalması ve oradan bir parça ünvan kopartıp bunu Sasori üzerinde etkileyicilik yakalamak mıdır ? ... Sasori S-Class ninja elbette über bir herif. Ama sanıldığı aksine deidara, kakuzu, itachi, kakashi(belki) sınıfı değildir. Hayır öyledir diyorsanız da argümanlarınızı (herkesin) zevkle okumaya hazırım..Bayılırım uzun muhabbetlere zaten biliyorsunuz B)
Resim
hanzou
Favori Manga: naruto death note
Favori Anime: naruto death note

Baryshx yazdı:Önce bir yazdığımı oku, chiyo yenildi diyorum, sen hiç zorlanmadı akışına devam etti diyorsun. Sakura'yı görmeme çabasıda nedir, tsunade eğitti mi bunu, tıpkı jiraiya - naruto ve orochimaru - sasuke gibi eehh

Vs'lerde teknik çarpıştırmak hoşuma gitmiyor, mantık üzerinden gitmeyi severim. Senin verdiğin örneklere bakarsak naruto'yu izlemenin abestliği ve mantıksızlığı çıkıyor ortaya, Kakuzu - hashirama örneğinde olduğu gibi o zaman biz niye kendimizi yırtıyoruz arkadaş gidip hxh izleyelim.

Hem hanzou oroçi-ero ve Tsunade ile aynı anda savaşsın, hemde chiyo bu hanzou ile karşılıklı savaşmış ama Tsunade benden ileride diyor chiyo, gel buradan yak, şimdi bu naruto'nun neyini tartışayım

Son olarak kukla olan sadece kalbi olan biri, göz tekniklerini ona göre değerlendirin
Eğiten kişinin gücünün çok da bir önemi yok önemli olan öğrencinin yeteneği.Mesela o zaman sanninlerden en güçlüsü Jiraiyaydı ama o 3 yılda en az güçlenen de narutoydu.En güçsüzü orochimaruydu ama en çok gelişen de Sasukeydi.Sakura serinin başında tüm takımların arasında en güçsüz kişiydi Neji ise en güçlü kişiydi.Ne kadar gelişmis olsa da Sasorinin %60 işini o hallettti.Neji sakuradan çok daha güçlü,hızlı,zeki ve kaiten gibi bir savunmaya da sahip. byakuganı sayesinde chakranın silindir şeklindeki kalpte olduğunu anlayabilir chakra iplerini koparabilir bir de antiliği var yani Sasoriye.Yenilirse ancak zehirden yenilir.Kishimoto kakashi fanı ancak zehirleyerek alabilir kakashiyi.Deidara resmen tek atar lafları boşver bence.Sasukeyi oraya neden koydun anlamış değilim
Sasuke danzou ve 5 kageyle savaşıp kör yorgun haliyle Sakura malını Naruto gelmese 2 saniye içinde öldürüyordu nasıl bir ruh haliyle yazdıysa ankete açan kişi aynı Sakura Sasoriyi Chiyo neneyle yeniyordu ve de Chiyo neneden daha çok hasar verdi sasoriye.
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
hyperbooster
Kozmik Tanrı
Kozmik Tanrı
Favori Manga: 20th Century Boys,Vinland Saga
Favori Anime: Psycho-Pass

hanzou yazdı:Sasori fanımısın anlamadım gitti durmadan sasori vssi açmalar falan.Sasori sadece burada Neji , Darui , Kakashi , Zabuza+hakuyu alabilir ondan da emin değilim. Yoksa Deidara,Kakuzu,Sasuke,Mei Terumi,hasta İtachi tokatlaya tokatlaya alır.Bir düşün bu adamlar Sakura+Chiyo nenenin karşısında olsun kaç saniye dayanabilirler Sakura+Chiyo.Deidara bir C3 atsa sasori ve 100 kuklası birlikte gider uçtuğu için Deidara saldıramaz bile.Kakuzu 5 can, 4 element, yüksek hız, yüksek güc, yüksek zeka, yüksek tecrübe,yüksek chakra,element kombinasyonları(ateş,hava) falan rahat yeter sasoriye bunlar.Hasta İtachi,sasuke mei terumiyi anlatmaya gerek yok uçurum var arada.Seride söylenen çoğu laf yanlıştır mesela Zabuza da Hakunun Kakashiden daha güçlü olduğunu söylüyordu Kakashi de benden güçlü olabilir demişti ama Haku Narutonun kıç kadar kyuubi chakrası almış haline ezile ezile yenildi o narutoyu da 3. virgül sharingan 13 yaşındaki sasuke yendi.Şimdi o sasuke kakashiden güçlü mü olmuş oluyor tabiki de hayır.Söylenenlere değil görünenlere bak bence.
Öncelikle evet fanıyımda ne alaka Sasori fanı olmak yasak mı?Bu sitenin büyük çoğunluğu Jiraiya'nın bilgisi olasa Pain'i yeneceğini düşünüyor neden Pain'in bir sözü yüzünden.Ayrıca bu bir gauntlet konusu ben hepsini yenebilir demedim.
JiraiyaFlash yazdı:@Millenium Wizard
Sasori kime,niye,ne zaman bilerek yenildi ?

@Hyperbooster
Tarık o fan yapımı şeyi feat olarak sunacak kadar seviyormuşsun adamı, takdir ettim sadakatini :laugh:
Ancak biri ile kapışmak seni onun sınıfında güçlü yapmaz. . Kakuzu'da Hashirama ile kapışmış ve sağ çıkmış şimdi onla aynı güç sınıfında mı bu adam.. Kakashi de 2-3 kere İtachi ile kapıştı sağ çıktı şimdi Kakashi=İtachi mi diyeceğiz ?!

Bir de Chiyo o marifeti gençlik yıllarında göstermiş Sasori'de ise 60lı 70li yaşlarında bir bunak, Hanzô ile dövüştüm diyen Chiyo aynı zamanda Tsunade için zaten hiç bir zaman seni geçemedim diyor.. BU bahsettiği Tsunade'nin Jônin yılları.. Sasori'nin de geçmişi ile ilgili sağlam featleri var adam köyünün tarihinin en iyi Kagesini alıyor.. Bu Hanzô ile dövüşüp sağ çıkmaktan daha büyük marifet... Sasori Vs Chiyo&Sakura dövüşü için Chiyo'yu abartıp Sasori'yi ezikleyerek ya adam owerpowered senaryoya yenildi demek seni kurtarmaz..Çünkü savaşa favori başlamıştı adam... Üstelik onca kukla ve teknik sıçtı kavga uzadıkça Sasori açıldı ancak bir milim an bile dövüü domine edemedi dövüş hep Chiyo ve Sakura'nın kuralları ile geçti..

Sasori için söylenen sözler güzel evet ama Sasorinin sunumu bu sözlerin altından kalkamadı 16 Yaşında ki Chunin ile 70 Yaşında ki Baa-Chan'a çok kısa bir savaşta can verdi adam... cDeidara'nın powerhouse'u her haliyle Sasori den güçlü...Sasori'nin en güçlü Saldırısı 100 Kukla o teknikte senin antrenman yapman için önüne atılan tahta modeller gibi bir şey kıran kırana kuklaları.. Deidara da C3, C4, C0, Bunshin, Uçmak, Kaçmak vs vs çok daha fazla güç seti var.. Ona bakarsan Chiyo Sasori benden daha güçlü diyordu ne oldu ?! Tek Kol ve çakrası gidik yorgun Chiyo ve 10 Kuklası>>>> Dinç, Çakrası olan Sasori ve 100 Kuklası olmadı mı ?! Vidanlara sesleniyorum :laugh:
Sen Deidara'nın lafını boşverde bana Sasorinin onca büyük patlayıcıya karşı ne yapabileceğini söyle lütfen.. Kakuzu'yu geçmesini sen bile beklemiyorsundur sanırım..

Neji'de kalır diyorum, Kakashi'de kalabilir, Darui'de kalabilir, Deidara'da direk kalır Kakuzu'da bir yere kıpırdayamaz...Bu kapışmalarda Hidan bir de Zabuza ve Haku roundları hariç hiç bir round'da bu adamın garantisi yok..

Edit: Deidara Sasori-Sama benden güçlü dedi diye Deidara'yı yener diyebiliyoruz ya..Bir hatrlatma yapayım, Deidara ile Tobi Sasuke ile olan savaşta öldü denildi..Toplantıda Nagato/Pain diğer kayıpların yeri anında doldurulabilir ama Deidara gibisi zor demişti hatırlatayım... Sasori ölümünde böyle bir konuşma olmamıştı..
İlk önce hatırladığım kadarıyla Chiyo'nun tsunade'yi geçemedim lafı sağlık iyileştirme jutsuları alanındaydı :lol:
Deidara'nın patlayıcılarını ele alalım.
Üzgünüm ama C3'e Gaara'nın kumları dayanıyorsa Kazekage'nin demir tozu hayli hayli dayanır.
Sasori'nin kullandığı suyun ayarı vardı basıncı'nı arttırıp daha tazzik su atıyordu ki bu su kayaları betonları kesip bulutlara ulaşacak kadar menzilliydi.Bir nevi Bleachdeki Gin'in bankaisi gibi bişi.Bununla uçan Deidara'yı çok rahat vurabilir.
C4 organik şeylere zarar veriyordu Sasori'nin tek organik yeri kalbi oda ahşap vücudun içinde c4 patladığında ağaçlara zarar vermiyordu.Sasoride zarar almaz.
C0 serinin buglarından biri onu nasıl geçer bilemiyorum ışınlanma jutsusu olmayan bir karakterin bu teknikten kurtulması imkansız gibi bişi.Yada Sasuke gibi torpilin olacak :lol:
Pek bir şey belirtmese de iki ninjanın kaçak olmadığı zamanlarda yaptıkları görevleri atıyım buraya.
Deidara:Toplam 82 görev yapmış.4 D-rank, 27 C-rank, 35 B-rank, 13 A-rank, 3 S-rank.
Sasori: Toplam 72 görev yapmış. 5 D-rank, 12 C-rank, 16 B-rank, 29 A-rank, 10 S-rank.
Yine yanlış hatırlamıyorsam Sasori'nin Kabuto üzerinde genjutsusu vardı ki yıllarca Orochimaru bile bunu fark etmemişti.Yani Orochiramaru'nun ilk partta yaptığı gibi rakiplerine genjutsu uygulayabilir.
Ayrıca Pain'in lafına gelirsek Pain'in akatsuki üyelerine saygı duyuyor Sasori öldükten sonra bir toplantı gerçekleştiğini kishi bize göstermedi zaten.Pain aynı şeyleri Hidan öldüğünde de diyordu :D
Neyse rauntlara gelelim :D

1.Raunt Neji'nin en büyük delili Kidomorumu ne şu örümcek herifle olan dövüşü.Sasori Neji'nin yaklaşmasına izin vermediği sürece bu dövüşü Kazekagenin kuklası ile dahi kazanır evet kaiten çok dayanıklı bir teknik ama her saniye yapılabilen bir şey değil üst üste gelecek demir tozu saldırılarına karşı Neji nasıl dayanabilir ki?

2. Raunt Zabuza ve Haku sırf zehir ile bile yenilebilirler.Ayrıca kuklaların suiton ve katon jutsularına karşı zayıf olduğunu düşünenler, Sasori 3. büyük ninja savaşında savaşmış biri bildiğiniz üzere chunin ve joninlerin pek çok suiton ve katon jutsuları oluyor.Savaşlarda genelde teke tek olmadığı için elbette suiton filan denk geliyordur.Sasoride S-class biri elbette katon ve suitona karşı bir önlem almıştır.Tabi bunların hepsi varsayım olduğu için Utkan kabul etmeyecek :D Sonuç olarak Zabuza ve Haku'yu zorlanmadan geçecektir.

3. Raunt Hidan yorum yoh :D

4. Round yapmayın Kakashi'nin tek şansı kamui ki Sasorinin vücudunun kukla olduğunu bilmediğinden eminim kamuiyi gider kafasına filan yapar :D Kakashi'nin Pain dövüşünde hiç yıkıcı bir jutsusu yoktu.Kazekagenin demir tozuna karşı kendini savunabilecek bir şeyi de yok.Doton duvarı filan demeyin :D Kakashi yerin altından bir saldırı yapsa kalbin yerini bilmeden zarar veremez ayrıca Sasorinin kukla bedeni epey dayanıklı Sakuradan yüzüne yumruk yemişti ama kırılmamıştı ki o yumruğun neler yapabildiğini biliyorsunuz.Ayrıca yakına yaklaşması demek zehirlenme olasılığının artması demek.Kakashi'nin alacağı tek bir çizik ölüm demektir.Ayrıca yapıcağı tek bir kamui onun için felç demektir :lol:

5. Raunt kılıcı işe yaramaz.Kakashi'nin aksine epey yıkıcı saldırısı var.Ama kılıcı dışında kendini savunacak bir şeyi yok Neji gibi estetik de değil yani onlarca zehirli kukladan kendini bir kılıç ile koruyamaz.

6.Raunt Deidara'yı Deidara c0 kullanmadığı müddetçe alacağını düşünüyorum nedenlerini üst tarafta yazdım.

Kakuzu da yenileceğini düşünüyorum.Ancak son dörtlüden Mei'ye karşı kapalı olmayan bir alanda epey şansı var.İtachi'ye karşıda genjutsu işlemediği sürece şansı olabilir çünkü İtachi demir tozunu geçebilecek tek yeteneği Susano onuda uzun süre açık tutamıyor.

Ayrıca Utkan senin için Kakuzu ve İtachi'nin resimlerini değiştirdim.
hanzou yazdı:Sasuke danzou ve 5 kageyle savaşıp kör yorgun haliyle Sakura malını Naruto gelmese 2 saniye içinde öldürüyordu nasıl bir ruh haliyle yazdıysa ankete açan kişi aynı Sakura Sasoriyi Chiyo neneyle yeniyordu ve de Chiyo neneden daha çok hasar verdi sasoriye.
Kardeş bu bir gauntlet konusu az interneti aç araştır öğren ondan sonra gel.Azıcık şansı bile varsa bir karakterin şıklara koyabilirim.Sanki şıklara Madara'yı koydum amk Sasori'nin hepsine karşı şansı var.
Kullanıcı avatarı
redstak
Favori Manga: HxH- Slam Dunk- Shingeki no Kyojin -
Favori Anime: Slam Duk - Hunter X Hunter - JoJo - Shingeki no Kyojin

İtachi susonoyu açamasa da uzun süre. Adamın mühürleme kılıcı var. Bunu da unutmamak gerek. Ayrıca Tsunade güçte de geçmiştir chiyoyu. Nedenlerini saymaya gerek. Ayrıca hanzo ile teke tek mi dövüşmüş o bile kesin belli değil.

Genjuysu oalyı ise tarık bu adam kağıda yazıp yapmıştı galiba. Anında genjutsu yapmıyor yani. Yapacağı da geçmiyor. Ayrıca bu kadar ağır topa o kadar genjutsu yeteneği ile yapması zor.

Dövüşlere gelirsek.

Neji yetenekli adamdı , zeki biriside. Taijutsu konusunda usta hızlı biride. Faakat sasori ile uzun uzun bir dövüş yapamaz. Bu bir gerçek. Baştaki kukla beden, Kazekage, kendi bedeni ve 100 kukla varken nejinin dayanması güç olur. Gerçi neji uzaktan da saldırı yapabiliyor. Tehlikeli biri.

Zabuza ve haku. Zaten yazmaya değmez. Sasori alır.

Kan almak üzerine bir tekniği olan biri olan olmamış. Adil değil.

Kakashi alabilir. Sasorinin bedeninin kukla olduğunu anlayacak seviyede biri. Ayrıca suiton ve raitonda usta biri. Suiton ile sasorinin bedenini ağırlaşmasını sağlayabilir. Raiton ile de bedenini kesebilir. Yani daha ne olsun Raikiri gibi tekniği var adamın.

Hee daton yapamaz diyorsun (savunamaz) kamui de pain ile olan halindeki gibi. Savunma şansımız yok ki bizim bu adamı. Haksızlık olmamış mı ?

Darui dediğimiz adamın teknikleri hem çok hasar veren hemde hızlı teknikler. Suiton ile kendisini koruyabilir.
Fakat kararsız kaldım iyice düşünüp analiz etmek gerek.

Deidara bence de alır. aynı şeyleri tekrar tekrar yazmaya gerek duymuyorum.

Kakuzu katon jutsuları yeter.

Genjutsu olayı chakra ile ilgili bir şey. Chakra snein yaşamını sağlayan vücut fonksiyonların için gerekli bir şey. Ayrıca bu adam kukla göremez diyorsunuz da görmeden mi savaşıyor du bu adam ?

Genjutsuyu geçtim susono ameterasu , akton ve mühürleme tekniği var. İtachi rahat alır.

Sasuke içinde aynı şeyler geçerli. Hatta daha tehlikeli.

Mei de yener. LAv teknikleri zaten başlı başına tehlike. Ayrıca madara her ne kadar oyun oynamış olsa da ona dayana bilmiş biri. Sasori karşısında da rahat varlık gösterir.
Kullanıcı avatarı
hyperbooster
Kozmik Tanrı
Kozmik Tanrı
Favori Manga: 20th Century Boys,Vinland Saga
Favori Anime: Psycho-Pass

@Redstak
Naruto Jiraiya'ya genjutsuyu sorduğunda zeki kişlerin genjutsu yapabileceğini söylüyordu.Ama bu konuda emin değilim izleyeli epey oldu.

Kakashi'yi güçsüzleştirme sebebim ne yapıyım iki gözlü halini mi koysaydım Kakashi'nin en normal halini koydum.Raikiri ile keser diyorsun da yanına nasıl yaklaşacak anca kandırması lazım klonla filan bir raiton klonu bile kakashi'nin çakrasını önemli miktarda götürüyor.Ayrıca kukla bedeni anlaması için bedene ulaşması lazım.

Darui demir tozundan kendini suiton ile mi koruyacak :lol:

İtachi'nin mühür kılıcı ne işe yarıyacak ki demir tozunu mu mühürleyecek :D Aynı şekilde demir tozları ameterasuyu uzak tutacaktır.

Üzgünüm ama Mei'nin lav teknikleri bir katon kadar hızlı değil lav teknikleriyle kuklaları yakamaz.
Kullanıcı avatarı
redstak
Favori Manga: HxH- Slam Dunk- Shingeki no Kyojin -
Favori Anime: Slam Duk - Hunter X Hunter - JoJo - Shingeki no Kyojin

Mühür kılıcı ile sasoriyi mühürler. Demir tozu ne alaka onu anlamadım. Neden demir tozu dedin ? Cidden demir tozu ne alaka.

Ayrıca kakashinin son savaştaki halini alabilirdin. Çift gözlü hali şart değil. Obito ile dövüştükleri hali pain halinden daha iyi.

Darui neden korumasın kendini. Açıklar mısın ? Darui suiton ile mi kendini koruyacak deyip gülmen sana yakışmadı.

Mei lav teknikleri neden yavaş ? Ölçtün mü ? :D Bak bu tarz yazınca hoşuna gidiyor mu senin ? Ayrıca susonoyu aşındırmış tekniği ahşap yapıyı da eritir.

Ayrıca sevdiğin kişi oldu mu pek objektif olamıyorsun Tarık.

“Naruto Anketler” sayfasına dön