Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Jiraiya Herkese Meydan Okuyor.

Naruto ile ilgili yapacağınız tüm anketler.

Jiraiya Herkese Meydan Okuyor.

Raund 1 yenilir.
0
Oy yok
Raund 2 yenilir.
1
3%
Raund 3 yenilir.
0
Oy yok
Raund 4 yenilir.
0
Oy yok
Raund 5 yenilir.
0
Oy yok
Raund 6 yenilir.
1
3%
Raund 7 yenilir.
6
18%
Raund 8 yenilir.
3
9%
Raund 9 yenilir.
1
3%
Raund 10 yenilir.
6
18%
Hepsini yener.
16
47%

Toplam oy: 34
Sae
Favori Manga: -
Favori Anime: -

JiraiyaFlash yazdı: 1.si Gözüne bakılmadan Tsukuyomi yapılmıştır. Ağır bug bir sahnedir.
[BBvideo 425,350]http://www.youtube.com/watch?v=yJ2sP2BTrrM[/BBvideo]

Mangasını bilmem ancak benim bu animeden anladığım İtachi Orochimaru'nun kendine saldıracağını sezip belki taa yolun başındaken onun gözlerine bakıp genjutsuya almış ve sonra genjutsuyu sürdürmüş sanki yürüyorlarmış gibi. Orochimaru saldırıncaya kadar da genjutsuda olduğunu fark etmiyor. Dikkatli baktığımızda Orochimaru genjutsuya girdikten sonra ikisinin karşı karşıya durduklarını ve ortaa yılan falan olmadığı anlaşılıyor. Bu yüzden genjutsu zeka işi ve İtachi en iyisi, Orochimaru o zamana kadar genjutsuda olduğunu anlayamamış. Korkmasının sebebi de bu olmalı.

Genjutsu serinin başlarında bir aldatma taktiği olarak yer almıştı sonraları ninjutsular gibi saldırı jutsusuna döndü.
Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
Favori Manga: Naruto, Wolf's Rain, Claymore ,SlamDunk, Hunter x Hunter, One Piece, Vagabond, Vagabond, Feng Shen Ji, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Favori Anime: Naruto, Naruto Shippuden, Samurai 7, GunGrave,Claymore, SlamDunk,
Wolf's Rain, Hunter x Hunter 2011, Cowboy Bebop, Death Note, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
İletişim:

KOnuyu çok kıllatmadan son bir kaç söyliyeyim.

@Instructions

Can ben sonuçta kaçılıyor mu kaçılamıyor mu ona baktım.
8 Kuyruklu örneğinde Adam yine sıyrıldı. Ve o çok büyük bir hedefti zaten onu vuramaması ayrı saçma olurdu.
Raikage örneğine gelirsek adam kendi atladı Amaterasuya
Sasuke örneğine gelirsek sonuçta kendi ninjutsusu ile sıyrıldı herif bundan öte yol yok :laugh:
Gaara kumları ile engelledi..
Kankuro samurai yı kurtardı çakra ipleri ile yani tutuşan zart diye yanmıyor.
Juubi olayında ise orada Naruto da çakra verdi ve gene çok büyük hareketsiz bir hedeften bahsediyoruz..

Bir adamda sennin mode var yüksek hissiyat ve de Hız var bunlar bile sıyrılmak için yeter
Savunmak içinse dotonu var, katonu var, rasenganı var.. Bunları yem edebilir. Hatta şu örneği vereyim.. Sasuke enton salınımını Naruto'nun Rasenganına sarınca Rasenganı yakmamıştı. Çünkü çakra yakılır bir şey değil... Yani Rasengan gerçekten basit ama çok etkili bir jutsu... İtachi nin kendi amaterasusunu. Chou Odama Rasengan ile geri kafasına bile basabilir.
Onu geçtim adam bunu mühürlüyor. Ve bayağıda iyi bir hızda mühürlüyor.

Yani Amaterasu'nun çaresiz bırakacağı biri değil Jiraiya ...
İtachi hasta ve kurbağa midesi için bile adam Amaterasu açmak zorunda kalıyor. Jiraiya için mesele olmayan bir teknik İtachiye en iyi 3 silahından birini kullandırtmak zorunda bırakıyor.. Bu sıkıntı işte.

Yani Jiraiya küçük hamle ve küçük bedellerle İtachiye büyük bedel gerektiren büyük hamleler yapmak zorunda bırakabiliyor. Zaten Naruto serisinde ki güç bu.. Tekniklerin kendi güçleri değil.. Tekniklerin karşı tarafı neye sürüklediği daha çok.

@Sae
aga o biraz şahsi yorum yani nerede genjutsuya aldı ne zaman aldı. Orochimaru yılanlarla sardığında zaten genjutsu da ise İtachinin gözüyle neden bir daha genjutsu efekti verildi... Benzer genjutsuları Kurenai ile Deidaraya yaptığında. Önce kendine bak falan diye konuşuyordu. ee burada ne oldu genjutsu içinde genjutsu mu yaptı :laugh:

Bir de sırf bu video bile Orochimaru'nun gücünü gösteriyor. Deidara, Kurenai, Kakashi, Sasuke, 4.Raikage,Mifune vs gibi adamların bilinçlerini yitirdikleri, yığıldıkları bir teknik altında hala konuşuyor gülüyor, hatta mühür yapabilecek radde de herif hala. Yani bu adam bununla ikinci kez karşılaşsa aynısı tekrarlanmaz. Orochimaru Doomsday gibi zaten bir yendiğin teknikle bir daha alamazsın... Ki Jiraiya bu adamdan daha fazla fiziksel ve mental dirence sahip.. Sırtında altı tane çakra bloke eden ve baskılayan çubuk varken iç organ kol bacaki boğaz dağılmış iken adam duran kalbi attırıyor. Ve o çakra baskılamasına rağmen çakrası üzerinde kontrol kazanıp. Parmak mühürü yapıp bilgi şey ettiriyor... Bu derece dirayet barındıran adama zaten Tsukuyomi harici(ki onunda garantisi yok) herhangi bir genjutsu işlemeyecektir. (zaten bu şartlarda genjutsu devre dışıda).

Nagatonun hayvanları sabitti ve tek hedefe bakıyorlardı İtachi kunai attığında bir Nagato'nun kuchiyoseleri bilinçsizce kontrol edilen sadece fiziksel güç içeren(köpekler hariç) yaratıklar... Gamabunta, Gama Hiro, Gamakensan konuşan, senjutsu bilen ve silah kullanan adamlar... Kunai karşılayacak kadar deneyim ve refleksleri var onu geçtim Kurbağalarda senjutsu var yine yüksek hissiyat söz konusu B)

Yata aynası içinde ninjutsu bazlı saldırıları yansıtır ve diğer fiziksel saldırılar için koruma sağladığı söylendi. Daha senjutsuya ne yapabilir bilmiyoruz sonuçta... Juubi Taşıyıcılarının ninjutsu silen gudou damaları bile senjutsu karşısında çaresiz kalıyordu.. Tabi bu tahmin, yorum yani bu böyledir demiyorum ama aklın bir köşesinde dursun diye dedim..

Jiraiya için İtachi'de Totsuga, Pain'de ruh çekme(ki bunu da yapabilecek fırsatı olmaz) harici hiçbir gerçek yok edici bir tehdit yok diye yorumluyorum ben.. Ama Orochimaru süpriz yumurta ve yelpazesi geniş.. Süpriz yumurta adam Serinin en hareretli ve aksiyonlu zamanlarında kolsuz ve ninjutsusuzdu yani herif de ne var onu bile tam bilmiyoruz.. BU sebeple Orochimaru Pain ile İTachi den daha büyük tehdit benim adıma burada..

Teşekkürler okudğunuz için.. Diğer yorum yazanlara da teşekkür ederim B)
Resim
byakusharinnegan
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: naruto

Şöyle bir şey sorayım bazı kişilere:

Itachi vs hashirama konusu açsam itachi tsukiyomiyle yener diyecek misiniz?

Itachiye oy verip savunan insanlar adamın güçlerinin neye yaradığıyla ilgili fikri yok. Sharingan Genjutsusu aynı anda 2 kişiye yapılamaz. Yapılabiliyor olsa chiyo boşuna 2 kişiyken yeneriz uchihaları demezdi. Ve izanami jiraiyaya işleyecek bir teknik değil.
Amaterasu eğer isabet ederse kazanır eyvallah da ona bakarsak jiraiya da herhangi bir senpouyla itachiye vursa kazanır. Itachi başka hiç teknik kullanmazsa amaterasuyu max 3-4 kez atar. Jiraiyanın senpousu bitmiyor.

Jiraiyanın mangada jutsularının hem yapma hızı hem el mührü hızı hem de büyüklükleri normal değil.
Koşarken zehirli haliyle yaptığı bataklık:
http://www.mangapanda.com/93-171-7/naru ... r-166.html
Kurbağa midesi de animedeki gibi iki saatte ortaya çıkmıyor. Mangada heryer bir anda mide oldu. Ve kisame kılıçla falan kesemedi:
http://www.mangapanda.com/93-152-18/nar ... r-147.html
Goemon:
http://www.mangapanda.com/93-382-10/nar ... r-377.html

Goemon ve bataklık elini 1 kere birleştirerek yaptığı teknikler. Itachi bunların ikisinden de ms kullanmadan kurtulamaz. Yer altındaki bataklığı kalkanla durduracak da değil herhalde susanno bile yetmez ona. Anca dev kargası varsa onunla uçup kurtulur. Ama öyle bir şey de görmedik. Olsa kullanırdı nagatoda.

Taijutsu da herhangi bir sürpriz yapmaya kalksan kurbağa uyarıyor jiraiya:
http://www.mangapanda.com/93-382-14/nar ... r-377.html
Yani Taijutsuda da ninjutsuda da büyük bir farkla üstün jiraiya. Genjutsu da işlemiyor. Böyle bir farkın zekayla kapanması bana mantıklı gelmiyor. Ve jiraiya savaş konusunda salak değil.

Itachinin şimdiye kadar genjutsu harici yaptıkları:

http://www.mangapanda.com/93-147-9/naru ... r-142.html
Burada arkadan bıçaklayan itachinin o sırada çıkardığı clon değil. Başından beri kakashiyle konuşan itachi clon çıkıyor. Burada orjinal itachi gelip bıçakladı o kadar.

Ninjutsuları:
http://www.mangapanda.com/naruto/549/4
http://www.mangapanda.com/naruto/549/12

Bu arada @sae

Itachi shisui gözünü o zamanlar kullanamama nedenini burada söylüyor:
http://www.mangapanda.com/naruto/550/12
Sae
Favori Manga: -
Favori Anime: -

JiraiyaFlash yazdı: @Sae
aga o biraz şahsi yorum yani nerede genjutsuya aldı ne zaman aldı. Orochimaru yılanlarla sardığında zaten genjutsu da ise İtachinin gözüyle neden bir daha genjutsu efekti verildi... Benzer genjutsuları Kurenai ile Deidaraya yaptığında. Önce kendine bak falan diye konuşuyordu. ee burada ne oldu genjutsu içinde genjutsu mu yaptı :laugh:

Bir de sırf bu video bile Orochimaru'nun gücünü gösteriyor. Deidara, Kurenai, Kakashi, Sasuke, 4.Raikage,Mifune vs gibi adamların bilinçlerini yitirdikleri, yığıldıkları bir teknik altında hala konuşuyor gülüyor, hatta mühür yapabilecek radde de herif hala. Yani bu adam bununla ikinci kez karşılaşsa aynısı tekrarlanmaz. Orochimaru Doomsday gibi zaten bir yendiğin teknikle bir daha alamazsın... Ki Jiraiya bu adamdan daha fazla fiziksel ve mental dirence sahip.. Sırtında altı tane çakra bloke eden ve baskılayan çubuk varken iç organ kol bacaki boğaz dağılmış iken adam duran kalbi attırıyor. Ve o çakra baskılamasına rağmen çakrası üzerinde kontrol kazanıp. Parmak mühürü yapıp bilgi şey ettiriyor... Bu derece dirayet barındıran adama zaten Tsukuyomi harici(ki onunda garantisi yok) herhangi bir genjutsu işlemeyecektir. (zaten bu şartlarda genjutsu devre dışıda).

Nagatonun hayvanları sabitti ve tek hedefe bakıyorlardı İtachi kunai attığında bir Nagato'nun kuchiyoseleri bilinçsizce kontrol edilen sadece fiziksel güç içeren(köpekler hariç) yaratıklar... Gamabunta, Gama Hiro, Gamakensan konuşan, senjutsu bilen ve silah kullanan adamlar... Kunai karşılayacak kadar deneyim ve refleksleri var onu geçtim Kurbağalarda senjutsu var yine yüksek hissiyat söz konusu B)

Yata aynası içinde ninjutsu bazlı saldırıları yansıtır ve diğer fiziksel saldırılar için koruma sağladığı söylendi. Daha senjutsuya ne yapabilir bilmiyoruz sonuçta... Juubi Taşıyıcılarının ninjutsu silen gudou damaları bile senjutsu karşısında çaresiz kalıyordu.. Tabi bu tahmin, yorum yani bu böyledir demiyorum ama aklın bir köşesinde dursun diye dedim..

Jiraiya için İtachi'de Totsuga, Pain'de ruh çekme(ki bunu da yapabilecek fırsatı olmaz) harici hiçbir gerçek yok edici bir tehdit yok diye yorumluyorum ben.. Ama Orochimaru süpriz yumurta ve yelpazesi geniş.. Süpriz yumurta adam Serinin en hareretli ve aksiyonlu zamanlarında kolsuz ve ninjutsusuzdu yani herif de ne var onu bile tam bilmiyoruz.. BU sebeple Orochimaru Pain ile İTachi den daha büyük tehdit benim adıma burada..

Teşekkürler okudğunuz için.. Diğer yorum yazanlara da teşekkür ederim B)
Video'ya dikkatli bak 1.04 de gözleri parlıyor ve üç saniye sonra karşı karşıya durmakta oldukları anlaşılıyor bence durum açık. Senin dediğin gibi olsa yılan hala durmalı ve sırtı dönük olmalıydı. Yani en azından 3 saniyede hepsi birden yok olamaz hiç bir ara efekt yok. Yani sadece şahsi yorum değil mangada da böyle ise durumun böyle olduğu açık.

Gamabunta ve diğer kurbağalar çok hantallar. Senjutsu kullanmaları bence onlara bir bonus katmıyor sonuçta güçlerini biliyoruz ne kadar hantal olduklarını da.

Pain Jiraiya'yı sage moddayken deldi demir çubukla Jiraiya o kadar fiziksel saldırılara dayanıklı birisi değil. Yanılmıyorsam koluda sage moddayken koptu. Pain ve İtachi'nin fiziksel saldırılarına karşı aşırı bir dayanıklılığı olamaz.

@byakusharinnegan
Tamam %65 Jiraiya %35 İtachi olsun :D Ama Sasuke'nin İtachi'den MS halinde iken Jiraiya'ya karşı daha avantajlı odluğunu düşünmüyorum. Sebebini belirttim temel yetenekler bakımından İtachi daha üstün.
Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
İtachi__Uchiha
Favori Manga: naruto

Neden İtachi dedim bir kere daha açıklayayım. Gerçi ne kadar açıklasak açıklayalım millet yine fanboy görecekler ya kendilerinin asıl fan boy olduğunu anlamadan neyse.

Herkes genjutsu üstüne kilitlenmiş durumda. Bence bu yanlış İtachi genjutsu'dan ibaret değil ama hadi ilk genjutsudan başlayalım.

Gözlerine bakmazlarmış. İtachi sadece gözle genjutsu yapan bir adam değil. Normalde şu seride en nefret ettiğim jutsu genjutsudur. İşlevsiz görürüm. Ama İtachi hakkını veriyor her zaman. Adam parmağındaki yüzükle veyahut kargasıyla bile genjutsu yapabilen biri. Ayriyetten Shisui 2 kişiyi birden çok uzaklardan genjutsuya almıştı. Yani iki kişi birden genjutsuya alınamaz değil.Üstüne birde tsukuyomi'den bahsediyoruz.(Mangada gösterildimi bilmiyorum tabi mangada yoksa geçersiz kalır bu dediğim.)

Diyelimki Gai'nin dediği gibi kurbağalarda jiraiya'da ayaklarına bakarak genjutsuya yakalanmıyorlar. Bu durumda itachide çakra harcamamış olucak tsukuyomi yapamadığından ötürü. Yani öyle çok büyük bir dezavantaja geçmicek. Kaldıki yaptığı ninjutsularıda göremicek rakipler sadece hissedebilecek.

Ameterasu'ya tek çare burda herkes bir şekilde kaçar oluyor diyerek savunuyor. Zaten çok olay kaçılabilen bir şey Ameterasu.
(http://www.mangapanda.com/93-395-7/naru ... r-390.html) Defalarca genjutsu,katon vs. gibi uzun süreli bir çarpışmadan sonra İtachi'nin kullandığı bu ameterasu'dan jiraiya bir şekilde kaçar.!!

Hep itachi üzerinden gitmeyelim. Jiraiya neler yapabilir. Hermit modda yapılıcak Oodama Rasengan ? Hermit modu jiraiyadan daha iyi kullanan naruto'nun madaraya yaptığı Oodama rasengan'dan madara nasıl kurtuluyor bakalım. http://www.mangapanda.com/naruto/560/9
Susano'o'nun bir parçasıyla. İtachide birde ayna var. Diğer jutsularına bakarsak. Katonda zaten üstünlük sağlayamaz.Çamur veya diğer jutsuları yine itachi ameterasu kullanarak silebilir.Taijutsu'da zaten çok üstün biri.

Ayriyetten İtachi'nin Susano'o su ve çakrası neden bu kadar küçük görüldüğünü anlamıyorum. Sırf hasta diye bu kadar küçük görülmemeli. İtachi sasuke'ye karşı defalarca genjutsu,üstüne tsukuyomi,üstüne ameterasu ve çeşitli katon vs. ninjutsular kullandıktan sona üstüne birde Susano'o açıp sasuke'nin saldırısından kurtuldu,orochimaruyu mühürledi bide sasuke'nin yanına yürüdü gözünede ameterasu yerleştirdi. Üstüne birde bildiğiniz gibi İtachi öldürme niyetinde değildi. Yani bu vs'ye direk Susano'o açıp başlayabilir ve öyle 5 dk felan sürmez.

Susano'o demişken Totsuga'danda bahsedelim. Çok hızlı kullanamayabilir ama yakalandığında ne olucak ? Bunada bir çare yok. ''Bir şekilde'' jiraiya bundanda kaçar nasıl olsa !!
Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
Favori Manga: Naruto, Wolf's Rain, Claymore ,SlamDunk, Hunter x Hunter, One Piece, Vagabond, Vagabond, Feng Shen Ji, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Favori Anime: Naruto, Naruto Shippuden, Samurai 7, GunGrave,Claymore, SlamDunk,
Wolf's Rain, Hunter x Hunter 2011, Cowboy Bebop, Death Note, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
İletişim:

@Sae

Hocam, kolunun kesilmesi ya da sivri bir nesnenin derinden geçmesi seni dayanıksız yapmaz.. Alemin en iyi Sennini Hashiramayı da deldi o çubuklar, Jiraiyadan daha iyi çakra kontrolü olan Narutoyu da :laugh: Kola gelirsek Asura Path'in olayı silahlar zaten.. Kakashiye çıkardığı dev testere ile bile kesmiş olabilir bu Sage mod adına bir dez avantaj değil dayanıklılığı adına... Benim örnek verdiğim 6 çubukla delinmiş iç organlar, parçalanan iç organlar kesik kol, ezik boğaz durumunda da Sage modda değildi mesela adam duran kalbi attırdı çakrayı kontrol etti mühürü bastı konuşa konuşa sırıtarak öldü :laugh hadi bakalım buradan yak

Fiziksel saldırılara karşı bedenen, beden kuvveti olarak İtachi ile Pain Jiraiya'dan daha mı dayanıklılar sanki :laugh: :laugh:

Kurbağalarda o fizikte yaratıklar için gayet ataklar bi sıçrayışla hem dikey hem yatayda kmler bazında yol alıyorlar. Sannin Savaşları ve Naruto Vs Gaara savaşında bence yeterince çevikti Kuchiyoseler. .

@İtachi_Uchiha

Kimseye fanboy denmedi, ben fanboy lafını henüz kimsede görmedim. Laf atıp, taş atıp neyse demekle olmuyor, ya hiç söylemezsin ya da sonunu getirirsiniz hocam :laugh:

Arkadaşım Kurbağalar bu adamı genjutsudan zaten kurtarıyor, genjutsu zaten burada olay değil.
olsa bile tsukuyomi harici bir genjutsunun işlemeyeceği zaten açık.
İtachi genjutsudan ibaret değil demek epey iddialı yani . Ayrıca daha iki kişiyi birden genjutsu altına alan görsel bir genjutsu çıkmadı çünkü göz teması gerektiriyor.

İTachi Katon atarken aynı zaman da Tsukuyomi mi yapabiliyor. Neden İtachi ninjutsu yaparken onlar bakamasın. Birde bu tarafta ninjutsu yapıyor :laugh:

Defalarca genjutsu,katon vs uzun bir dövüşten sonra Jiraiya yorulur ve İtachi'nin amaterasusundan kaçamaz hale gelir demek istemişsin de. Hocam öncelikle dürüst olalım. Adam Sennin Mode da değilken bile İtachiden hayli fazla çakra ve kondisyona sahip bir de bu adamda Sennin Mode var bu adam zaman geçtikçe yoruluyor falan değil ki, esas onca ataktan ve ninjutsu salınımından sonra İtachi amaterasu yapsa o ne yapar onu düşün..:laugh: Bir de hem Base hem Sennin Jiraiya Üç Virgül Sasuke'den daha hızlı zaten :laugh:

Hermit Modu Jiraiya'dan daha iyi Naruto demişsin de Oradaki Madara da her açıdan İtachi nin 10 katı biri :laugh: iyi bir eşleşme mi.. Madara Hashirama Hücrelerine, Rinnegana ve EMS ye sahip çakrası devasa bir de EDo orada sıkıntı yok Susano'o çok büyük lüksle kullanabilir..

İtachi ne kadar kullanırsa o kadar kötü. Ne oldu orada Madara Narutoyu karşılayınca hemen kesimiverdi Narutoyu :laugh: Savunma yaptı adam.. OK İtachi de yapsın.. Jiraiya Sennin Mode'da iken o rasenganın geldiği yerde daha çok var. Ama İtachi kaç kere Susano'o açabilir acep :laugh:

Katon'da neden üstünlük sağlayamıyor :laugh: Denk desen gene anlarımda :laugh: Katon Gamayu Endan'dan tek yırtma şansı Susano'o ya da Devasa bir Amaterasu.. Jiraiya teknik yapsa Amaterasu ile siler demişsin.. Ne bu taramalı tüfek mi... Adam kendi ağzıyla her bir MS tekniği Çakramın %25 civarını götürüyor dedi.. :laugh: İşte demek istediğim bu ne alın ne de üzül tek dediğimiz şu Jiraiya elementle de saldırsa, Senpou da kullansa İtachi hep büyük oynamak zorunda kalıyor.. Bak adama bataklık için bile Amaterasu açtırdın... Senin tarifine kalırsa İtachi zaten kendi kendine ölecek :laugh:

Taijutsuda da kusura bakma ama 40 yıldan fazlası Shinobi aleminde geçmiş nice savaşlar görmüş kawazu kumite bilen yarma gibi fiziği olan adamı İtachi gibi 20-21 yaşında genç-yağız bir delikanlı Taijutsu da üstünlük sağlayamaz. Jiraiya karşısında ezilir falan demiyorum.. Ama üstünlük sağlayamaz.. Bir de Jiraiya taijutsu ile beraber kullanabileceği Hari Jizo ve Rasengan gibi çok hızlı tekniklere sahip.. Hari Jizo ile adamın fazladan 5. bir uzulu var zaten :laugh:

Adam Susano'o açınca kendi ağzıyla adam her yanım yanıyor falan dedi.. Adam Jiraiyanın mide tekniğinden amaterasu ile kurtulunca Kendimi bu kadar zorlamamalı Amaterasu kullanmamalıydım felan diyor.. Sende aga İtachi de çakra var sasukenin yanına kadar yürüdü falan diyorsun :laugh:

Totsugaya gelince de Yakaladığında ne olacak demişsin? Yakalandığında elbet mühürlenecektir bilinenler dahilinde.. Ama işte yakalanınca o. Totsuga taşımak=Mutlak Galibiyet olsa İtachi Madarayı durdururdu..

BEnden de sana bir soru İtachi taijutsuya girerde Jiraiya bunu yakalarsa(kavrarsa) o gücüylen İtachi bir kurbağa ya dönüşmekten nasıl kurtulacak :laugh:

Yani mutlak mühürlemesi olan bir tek İtachi değil...

Bakın bende byakusharinnegan'da o kadar konuştu.. Daha Jiraiya'nın Gama Rinsho'sunu (genjutsusunu) konuşmadık bile.. Susano'o ses geçiriyor.. Kabuto'dan İki kardeş birbirine genjutsu atarak yırttı bunda ne yapacak ?

Yani ağır genjutsu kartı bir tek İtachi de yok... Ama ben gerek olmayacağından bahsetmedim..

Jiraiya bundan da kaçar nasıl olsa ? Cümlende çok gereksiz bak her iddiana detaylı ve sağlam basar şekilde cevap verdim... Temenniler değil, verilerle ve gösterimlerle dolu cevap verdik.. Öyle bir şekilde halleder falan demedim daha hiç..

Lütfen gerginleşmeden tatlı tatlı konuşalım... Ama bir kez daha İTachi savunurların aynı şeyleri tekrarladıklarını görmüş oldum B)

Neyse bir süre cevap yazmasam iyi olur tadı kaçacak, tüm yorumculara teşekkürler.

Ağzınıza Sağlık
Okuduğunuz için teşekkürler...
Resim
İtachi__Uchiha

@JiraiyaFlash

Mesajımdan hemen sonra yazdığın mesajına bakarsan gayet İtachi yener diyenlere fanboy iması yapmaktasın. Bu yanlış. Bende buna istinaden sitemimde bulundum. Yazılarım konusundada galiba üslub problemim var bilemiyorum. Ben kimseyle dalaşma tartışma çıkarma niyetinde değilim. Karadeniz damarı var galiba ondan üslubum sert yanlış anlaşılıyor olabilirim. Ama ben burda yazı yazarken gayet rahat ve sakinim. Normal bir şekilde tartışma niyetindeyim. Ortam germe niyetim yok .

Genjutsu bir önceki mesajımdada dediğim gibi benim için çok önemli bir kart değil İtachi'de bundan ibaret değil. Ama eğer İtachi genjutsu üzerine oynayacaksa 3'ünü birden Tsukuyomi'ye alır diyorum.(Bu noktada bir önceki mesajımdada dediğim gibi Shisui,2 kişiyi aynı anda genjutsuya almıştı,ama mangada nerde bulacağımı bilmediğimden linkini koyamıyorum,eğer mangada böyle bir durum yoksa bu savunmam geçersiz kalacaktır.) Aynı şekildede Jiraiya'dada var genjutsu ihtimali ve dediğin gibi yapıldığı takdirde İtachi'den daha fazla etkili olucak bir genjutsu. Ama jiraiya'nın bunu yapabilmesi için kurbağaların hem hazırlanaması lazım. Zaten vs durumunda İtachi,Jiraiya'dan kurbağaları ayırması gerektiğini anlayacaktır ilk onların üzerine oynayacaktır. Eğer itachi onlar genjutsu'yu hazırlayamadan ayırmayı başarırsa genjutsu kartı yine geçersiz olucak. Bende itachi'nin bunu yapabileceğini düşünüyorum.Ama benim en başındada dediğim gibi genjutsu bu vs'nin sonucunu belirleyecek hamle değil.

2- Ben itachi defalarca katon,genjutsu vs. kullandı derken bunu sasuke vs itachi için söylemiştim. Benim ameterasu için söylediğim itachi vs sırasında okadar ninjutsu genjutsu kullanmasına rağmen hala daha ameterasu kullanabiliyor. Ve bu ameterasu sadece karşısına atabileceği bir olay değil. O yüzden link paylaştım. Çember şekilde ameterasu atıyor sasuke'nin üzerine. Bundan dolayı bu noktada jiraiya üstünlüğü İtachi'ye kaptıracağını düşünüyorum. Çünkü jiraiya'da ameterasu'dan kurbağalarla birlikte sıyrılabileceği bir tekniği yok. Senin 5.uzuv dediğin savunma bile kurtaramaz onu.

3-Naruto'nun hermit modunu kullanması hermit çakrasını kullanması jiraiya'dan daha senkronize,bunu tartışmak istersen başka bir vakit tartışırız. Susano'o ya gelince. Naruto'nun Oodama yaptığı susano'o ile itachi'nin susano'o seviyeleri arasında fazla fark yok.
http://www.mangapanda.com/naruto/560/10
http://www.mangapanda.com/93-397-4/naru ... r-392.html
İtachi kemikleşmiş şeklinden daha ileri bir seviyede açıyor. Madara ise kemikleşmiş seviyedeki susano'o ile rasengandan sıyrılıyor. Susano'o çakra fazlası veyahut kalitesiyle daha sağlamlaşırmı bilemiyorum. Ninjutsu sonuçta bence aynıdır ama tabi teori bu. Gerçek ise madara'nın susano'o sunda ayna yokken itachi'de var. Yani rasengan gibi yakın menzilli saldırılarda itachi susano'o ile rahat bir şekilde kendini savunabilir.

4-İtachi Susano'o açınca her tarafım yanıyor dedi demişsin. Az önce baktım sasuke vs itachi'ye öyle bir ibare göremedim.Asıl konumuz bu değil ama yinede orada demek istediğimi açıklıyım. İtachi sasuke vs'sinde ölmek niyetindeydi bu yüzdende asıl gücünü kullanmadı. Buna itirazın yoktur herhalde ?? Herkes itachi hasta hali diye burun kıvırıyor. Ama bende diyorumki hasta diye burun kıvırılan itachi defalarca genjutsu,tsukuyomi,katon vs. ninjutsuları,ameterasu (2defa) ve en son olarakta susano'o açıyor orochimaruyu mühürlüyor sasuke'nin yanına gidiyor ve ona ameterasu yerleştiriyor.(Çakra ile yapıldığını varsayaraktan 3 defa amaterasu yapıyor.) Sonra ölüyor.
Bende diyorumki itachi vs jiraiya'da itachi yenme isteğiyle gelecektir. Bundan dolayı direk olarak Susano'o açabilir ve öyle 5 dk felanda sürmez. İş susano'oya ve totsuga,yata aynalarına gelince jiraya ne ekipmanların varlığından nede susano'o nun varlığından haberdardır. Zaten seride MS açan kaç kişi var. Jiraiya'nın bunlardan haberdar olup hazırlıklı olma ihtimali yok. Yani itachi buradada üstünlüğü ele alır.
Mutlaka kesin sonuç getirmez ama bu noktada üstünlüğü alır itachi.
Ama seninde dediğin gibi jiraiya itachiyi yakalarsa kurbağaya çevirir. İtachi jiraiya'yı totsuga ile yakalarsada mühürler.

Kurbağa midesi örneğini vermişsin.Orada İtachi casusluk yaptığı köyünün Sannin'i ile savaşmak istemiyor. Bunu kishi datalarda söyledi.Yani burada yoruldum kullanmamalıydım muhabbeti çok gerçekçi olmayabilir. Sonuç olarak kisameye bir neden sunmalıydı kaçmak için.
Bende elimden geldiğince 2 mesajımdada temennilerde bulunmamaya çalışıyorum ve elimden geldiğince mangadan örnekler vermeye çalışıyorum. Jiraiya düşmanı değilim İtachi fanboyuda değilim.

Umarım yazımda kimseyi kırıcak bir üslupta bulunamamışımdır. Okuduğun için teşekkürler.
byakusharinnegan
Favori Manga: Naruto

@Itachi_uchiha

Öncelikle açıkça şunu söyleyeyim aslında burada kimseyle bu konuyu tartışma niyetim yoktu. Sae yorumlarına saygı duyduğum biri olduğundan ona cevap veriyordum. Ama ısrarla birden fazla genjutsu yapıldığınj savunan insan itachi alır deyip bir de mesajımda bir tane mangada geçmeyen bir uydurma olmadığı halde fanboy derse cevap yazarım. @jiraiyaflash ve benden başka jiraiyayı savunan olmadığından da alınmam normaldir herhalde. Sana söylemedim dersen komik olur yani şimdiden söyleyeyim. Niyetinin kötü olduğunu düşünmüyorum ben eğer farkında olmadan biryerde itachiyi savunanlara aşalayıcı bir şey yazdıysam kusura bakma. Benim ya da @jf'nin fanboy kelimesini kullandığını göremedim eğer öyle anlam çıkardıysan yanlış anlama olmuş.
Fanboy insan jiraiyayı şöyle savunur: "jiraiya sanninlerden biri. Adamın chakrası kagelerden fazla adam serinin en güçlü adamlarından 3ünün hocası jiraiya yenilemez. Jiraiya saçıyle döver"
Mesajımda ne yazdıysam mangaya dayandırdım. "Itachi Arkadan sürpriz yapmaya kalksa jiraiyanın kurbağası jiraiyayı uyarır" derken o kurbağanın gerçekten arkasında itachiyi görünce jiraiyayı uyaracağına inanmayacak insan vardır diye onun için bile mangadan sayfa gösterdim. Hala nasıl fanboy oluyorum? Mangada jiraiyanın karşısına çıkmadan önce kisame, dövüş sırasında jiraiya ve dövüşten sonra itachinin ağzından duymadık mı jiraiyanın ikisini birden alabileceğini? Bunu bile yazmadım adamı savunurken.
Zaten adamın karakterini sevmiyorum ki neden fanboyluğunu yapayım. Ama güçlü görüyorum. Naruto'da tsunade, jiraiya, obito ve neji şuan çoğu okurca güçsüz görülse de benim gözümde güçlüler. Bleacte de starrk öyledir benim için. Ve şunu kabul edeyim bu 5 karakterden görünüşüyle, karakteriyle sevdiğim tek karakter starrk. Benim sevdiğim karakterler kötü olur zaten. Narutoda kötü karakterler yenildikten sonra herkesten iyi çıktığından kimseyi sevemedim.
Neyse mangadan bir şey bulup yeni bir şey yazmadan seninkilere cevap yazacağım sadece.

Genjutsu olayına soruyla cevap vereceğim. Itachi vs hashirama konusu açsam ona da mı itachi kazanır diyeceksin?
Shisui ile ilgili dediğin şey mangada değil filler bölümlerde var. Mangada varsa öyle bir şey linkini göster. Hem zaten burada shisui değil itachi söz konusu. Chiyo boşuna mı dedi 2 kişiyken genjutsuya yenilmeyiz diye.

Amaterasu için de soracağım aynısını. Hashirama vs itachi başlığı açsam itachi amaterasuyla vurur der misin? Ya da totsugayla vurur der misin? Hashirama daha güçlü ama daha hızlı değil jiraiyadan. O kurtulacaksa jiraiya neden kurtulamasın?
Sasuke orada zaten yakalanmayı planlıyordu. Adam amaterasuyu kullanmadan önce bile sasuke amaterasudan o şekilde kaçıp aşağıdan ateş topu atmanın planını yapmıştı. Ama jiraiya zaten amaterasuyu durduracak güce de sahip kaçmaya ihtiyacı bile olmaz.

Defalarca katon kagebunshin?kagebunshinler genjutsu parçasıydı. Adam 1 genjutsu, 1 tsukiyomi 2 katon ve 2 amaterasuyla pert oldu. Adamın sınırı bu. Susannoyu zorlayınca adam öksürmekten öldü. Bu kadar chakrayla sınırsız senjutsu chakrasını karşılaştıramazsın.

Rasengan tekniğinin ismini ağzıma almadım. Goemon ve bataklığı kanıt gösterdim sadece. Goemonun genişliği normal değil o amaterasuyla durdurulamaz. Yata aynası tek çaresi. Onu çıkarsa bu sefer bataklık yapar. Yahu bu ne acayip bir savunmadır adam kendi battığı bataklığı niye amaterasuyla yaksın ölmeye mi çalışıyor?

Adamın katonu daha iyi demişsin. Jiraiyanın katonu itachinin en iyi katonundan hemen hemen 50 kat belki de 100 kat daha büyük. Adamı itachiden daha iyi yapan zaten tekniklerinin büyüklüğü.
Itachinin taijutsusunu jiraiyanınkiyle karşılaştıramazsın.

Son yazdığın da komik olmuş. Itachi başlar başlamaz susanno açıp tank gibi jiraiyanın yanına yürüyüp totsuga sokar jiraiya da izler demi?

Yazdığın bilgilerin çoğu hatalı, yanlış. Eğer değilse yeni bir şey yazmadan yazdıklarımın aksini kanıtlaman lazım mangayı kanıt göstererek. Benim önceki yazdıklarımın da aksini kanıtlamamışsın.
Eğer kanıtlayamıyorsan yazdıklarımda hata yoktur demektir. sırf fikrine katılmadım diye mi fanboy dedin cidden hala anlamadım.
En son byakusharinnegan tarafından 10 Eki 2014 19:26 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Instructions
Favori Manga: Naruto | Vagabond
Favori Anime: Naruto Shippuuden | Shingeki no Kyojin | Death Note | Bleach | Aoi Bungaku

Utkan normal çakra ve elementsel denge ile amaterasu arasında bir seviye-segment farkı var. Japon mitolojosinde büyük bir yeri var amaterasu'nun. Mangaka bundan esinlenmiş. Sönmeyen kara alevler bunlar. Nasıl kurtulduklarına bakalım; biri kolu bıraktı, diğerini raiton çakra kılıcı ile kesilmemesi gereken bir parça kesiyor. Diğeri zırha işliyor. Jiraiya'nın bedenini ele alalım ? ya bir uzuvunu kaybeder, bijuu/juubi gibi başka bir parçasından türeme şansı yok. Ya da çıkarıp atacak bir zırha sahip değil.

İtachi'nin serideki yerine bakıyorum. Edo Nagato'nun Chibaku tekniğini bozan İtachi. Geçilmez denen kurbağa midesini aşan İtachi. Edo Tensei'yi bozan İtachi. Son nefesinde Orochimaru'yu mühürleyen İtachi. Kardeşine verdiği MS'a, Sasuke'nin Tobi ile karşılaşıp gerçekleri öğrenme ihtimalinin önünü almak için bir nevi zaman ayarlı Amaterasu aktifliği sağlaması. Kendisi her tekniğin bir zayıf noktası olduğunu söyleyen ve bunuda her türlü ispatlayan çok zeki bir adam. Gücünü optimum şekilde kullanıyor. Zeka ve stratejist yönü ortada. İtachi bu kadar ince görebilen bir adam, Jiraiya görmüş geçirmiş bir keşiş, seyyah ama biraz deli cesareti diyelim biz ona pat diye amagekura'ya dalan adam. Bu husus hasta İtachi'yi rakibi karşısında dengeler. Ben ilk mesajımda zamana oynarsa Jiraiya kazanır dedim. İtachi'yi tüketmesi lazım. Sasuke fizik kondisyon ve enton tekniği sayesinde Amaterasu'yu daha etkin kullanıyor ama itachi'nin sakin ve bir sonraki adımı düşünmeye yönelik tavrı bu durumu dengeliyor.
En son Instructions tarafından 11 Eki 2014 07:25 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
İtachi__Uchiha

@byakugansharinnegan dostum fanboy lafım sana değildi kesinlikle. Jiraiya'nın bu mesajını gördükten sonra ona sitem amaçlı yazdım.
JiraiyaFlash yazdı:İtachi savunanları genel izlenimi:
.
..
...
....
.....
İtachi diyen: Tsukuyomi yapar
Düzelten: Kurbağa var bozar, senjutsu var bariyer var gözüne bakmaz.
İtachi diyen: Amaterasu yapar
Düzelten: Senjutsu ile kaçabilir, hissedebilir, mühür ile mühürleyebilir, doton ile yem verebilir.
İtachi diyen: ha öyleydi dimi.. Olsun yine de amaterasu çok über bişi bişi çıkar oradan
Düzelten: iyi de İtachi amaterasuyu en fazla 2 kere kullanır hele bir de hasta
İtachi diyen: hmm öyle diyosun.. Şey şey Susano'o var içinde korunur böyle. Totsuga ile mühürler ahhahha
Düzelten: İyi de İtachi bu haliyle onu maksimum 4-5 dk tutar. Jiraiya asit denizi, kuchiyose yer altı bataklığı teknikleri ile onu yavaşlatır. Ayrıca bariyer içine kaçıp İtachinin bitimini bekleyebilebilir.
İtachi diyen: hmm . yok yok İtachi ya alır ya deme öyle adam cool..Hme şey var neydi o hah İzanami var napacak
Düzelten: Serinin nefretten kurtuluş felsefesinin babasına, en oturmuş kişiliklerden birine yarayacak mı o
İtachi diye: ama hayır ya hayır yenilemez İtachi. Shuriken atar, Katon atar İtachi çok zeki bir kere
Düzelten: Ee Atsın öbürüde atar, öbürü de tecrübeli ve de zeki zaten. Napacaklar satranç mı oynayacaklar
İTachi diyen: olsun ben genede İtachi diyeceğim ahhahhhaha :evil:
Düzelten: Tamam ama İtachi hasta, Jiraiya da Sennin Mode da İTachi tükenir
İtachi diyen: Ama tsukuyomi var....
.....
....
...
..
.

The Circle of İtachi Topics

-------------------------------------------
Şaka bir yana kime ne dediğinizi geçtim ama kimi niye seçtiğinizi artık iyi veri, sunum ve anlatımlarla aktarınız. (herkes için demiyorum.)
Jiraiya A seviye tekniği ile İtachi'yi amaterasuya zorlamış biridir (S seviye üzeri bir teknik). Yani bu bir ipucudur mesela. Yani ne kadar yanar döner kuvvetlerin olsa da siklet farkı diye bişi var bu seride işte.. Bu kazanma sebebidir demiyorum, ama kafada bir şeyleri çaktırır(normalde)

Soruna gelince hashirama itachiyi ızgara köfte yapar ekmek arası yer. Devamına cevap vermem gerekir mi ??? Bende itachiyi çok severim ama fanboyu değilimdir. Jiraiya'yıda çok severim ama ikisinin vs'sini bana göre İtachi alır. Bununda nedenlerini açıkladım zaten.

Shisui ile ilgili zaten açık açık mangada bulamadım eğer yoksa ben haksızım diye yazmışım daha ne dememi bekliyorsun ??? Onu geçtim ben bu vs'yi zaten genjutsuya dayandırmıyorum yazdım her iki mesajımdada. Ama genjutsu olursa itachi 3 ünü birden alabilir diyorum ve bunu bir yere dayandırmadığımıda 2 mesajımda da söyledim. Daha ne yazıyım ???

''Son yazdığın da komik olmuş. Itachi başlar başlamaz susanno açıp tank gibi jiraiyanın yanına yürüyüp totsuga sokar jiraiya da izler demi?
''
Demişsin. Ben böyle bir şey söyledimmi ??? Jiraiya izler yazdımmı ?? Tek yazdığım İtachi kazanma amacıyla vs'ye gelirse sasuke vssinin aksine susano'o suyla başlar vsye dedim. Jiraiya izler direk totsuga ile mühürler yazdımmı ?? Yazmışsam özür diliyorum.

İtachi yener dedim 2 defada bunu açıkladım.2 açıklamamında hiçbirini genjutsuya dayandırmadım. Sanada fanboy demedim.

“Naruto Anketler” sayfasına dön