Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Jiraiya Herkese Meydan Okuyor.

Naruto ile ilgili yapacağınız tüm anketler.

Jiraiya Herkese Meydan Okuyor.

Raund 1 yenilir.
0
Oy yok
Raund 2 yenilir.
1
3%
Raund 3 yenilir.
0
Oy yok
Raund 4 yenilir.
0
Oy yok
Raund 5 yenilir.
0
Oy yok
Raund 6 yenilir.
1
3%
Raund 7 yenilir.
6
18%
Raund 8 yenilir.
3
9%
Raund 9 yenilir.
1
3%
Raund 10 yenilir.
6
18%
Hepsini yener.
16
47%

Toplam oy: 34
byakusharinnegan
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: naruto

Öncelikle şunu söyleyeyim yazdıklarımı çürütmeni istememin tek sebebi fanboy lafına alınmamdı. Bana değilse tartışmaya gerek yok. Fanboy denmediği sürece tartışmaya ihtiyaç duymam saygı duyarım zaten. Sadece yanlış olduğunu düşündüğum (aynı anda birden fazla genjutsu gibi) bir şey varsa onu düzeltir sonra giderim.

Ben hashiramanın kazanacağını söyleyeceğini biliyorum zaten. Fanboyluk yapıp itachi yener diyeceğini düşünmedim. Tek demek istediğim şuydu: hashirama da tsukiyomiye girerse ya da totsuga yerse garanti ölür. Ama adam güçlü olduğundan fırsat vermiyor. Amaterasudan veya tsukiyomiden kaçmak imkansız dendiği için (bunu yazan senmiydin hatırlamıyorum) yazdım. Hashirama fırsat vermiyorsa demek ki kaçılıyormuş değil mi? Jiraiyayı denk görmüyorum hashiramayla yanlış anlaşılmasın.

Ben mesajımı yazarken ikinci mesajını daha görmemiştim. Sonradan gördüm shisui ile ilgili bir şey bulamadığını söylediğini. Bu arada mangada shisuinin dövüştüğü bir yer yok zaten.

Susannoyla ilgili yazdığım şeyi yazma nedenim de şu:
Itachi ciddi olursa direk susannoyla dalar demişsin. Susannonun silahları kalkan ve kılıç yani yakın mesafe silahları farkındasın değil mi? Direk susannoyla dalıp kazanması için jiraiyanın durup izlemesi lazım.
Itachinin susannoyu gizli koz olarak saklaması lazım. Direk açarsa jiraiya bu adamı bir daha 100 metreden fazla yaklaştırmaz zaten kendine. Ama karşısında goemon, bataklık olunca da direk susannoya mecbur kalıyor saklıyamıyor da yani. Kaybetme nedeni de bu.
Ha olur da susannoyla jiraiyanın dibine kadar gelirse bu kez bu da var:
http://www.mangapanda.com/93-436-9/naru ... r-431.html

Bu arada susanno açınca vücudun yanma olayını itachi söylemiyor doğru. Sasuke demişti onu @jf onunla karıştırmış. Daha sadece etrafını iskeletle sarmışken söylüyor.
http://www.mangapanda.com/93-34416-5/na ... r-466.html

Edit: bu arada @jf mesajında "şaka bir yana" dediğinden birinin alınacaģı aklıma gelmemişti. Bana tebessüm ettirmişti o mesaj açıkçası. Ciddi ciddi başka başlıkta onları yapan vardı çünkü. O yüzden alındım ben senin lafına.
En son byakusharinnegan tarafından 10 Eki 2014 20:48 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Lamuchi
Favori Anime: -

Birkaç gündür takip ettiğim bir konuydu.Mesaj atacak zamanım olmadığı için mesaj bu güne kaldı.

1-Burada bir tanesinin herhangi bir tekniğini gördüğümüzü hatırlamıyorum bile,kız küçük çaplı doton yapıyordu Jiraiya'yı gıdıklamaz bile bu doton.Bide ağzında balon gibi bişey çıkartıyordu.Buda basit bir doton duvarıyla falan engellenir.Darui aralarında en çok zorlucak olan ama o bile çok zorlayamaz yakın dövüşe girerse zaten bir yumruk veya tekme ile ya ölür ya da perte çıkar.En kötü rasenganı yer.Uzaktan özel elementini kullanır buda gamayu endan ya da herhangi bir element tekniği ile dengelenir.Ardından sürekli gelecek olan element salınımları ya da Kebari Senbon ile Darui de ölür.Çok basit bir vs olur Jiraiya için.

2-Gaara'nın Jiraiya'nın ayarında olduğunu düşünmüyorum ve fazla şişirildi bence,neyse.Devasa Rasengan o kumu rahat deler gibi geliyor ama delmezse bile Jiraiya saçı ile defans yapabilir.Hatta Saçı ile atak yaparak diğer element jutsularına fırsat yaratabilir.En kötü Büyük kurbağalarla sonuca gider.Hangi birine yetişecek Gaara.Ek olarak Taijutsuda Gai fazla kasmadan Part 1'de direk dağıtmıştı o kumları.Sennin Mod'da bence Gai'nin Taijutsu'sundan iyi(6-7 kapıya kadar tabi).

3-Kakuzu'nun olayı element ama yakın dövüşte de sağlam bir adam.Taijutsuya girerse Jiraiya üstün gelir hatta yakın dövüşte Rasengan yerse 1-2 kalp gidebilir.Uzak dövüşte ise Element teknikleriyle Jiraiya baskın gelmese bile ayak uydursa yeter yani dayak yemese iyi.Yanındaki kurbağalarda element yapabiliyor bu arada.Kuchiyose ile sonuca gidebilir.Hatta bu adam yerde savaşırken kurbağa miğdesi falan da çağırabilir.Sürekli gelecek et duvarına karşı bir şey yapamaz diye düşünüyorum üstüne bu arada Jiraiya da gelse yakın dövüşe falan.En kötü bu vs Senpou:Goemon ile biter.

4-Sasori'nin olayı kukla,kukla ne yapıyor bıçak atıyor ya da saplıyor.Jiraiya saçı ile bunlardan kurtulur ve hisseder.3.Kazekage'yi ise Devasa Rasengan ile geçer.Ben olsam bu kadar uğraşmam direk Senpou:Goemon atarım :)

5-Şişirildiğini düşündüm bir karakter daha güya Bee'den güçlü.Kement çarpışmasında Bee'ye yenilmişti.Bee bijuu mod açmamıştı galiba bide.
Neyse konuya gelelim,Bu adamın hiçbir uzaktan atacağı jutsusu yok bataklık tekniği ile yavaşlatılır.Element tekniği ile işi bitirilir.En kötü Rasengan'a başvurur.Hatta doğru anda Büyük Rasengan'ı kullanır ve bitirir işini.Ne kadar dayanabilir ki sırf Yakın dövüş olan bir adam.3.Raikage kadar dayanıklı ve güçlü olsa neyse hadi.

6-Aslında bence o kadar zor bir vs olmaz.Kuchiyoseler,Jiraiya'ya pek zorluk çıkartmaz çünkü şu yanındaki küçük kurbağa Rinnegan Kuchiyose'sine tek atmıştı.Sonra Naruto klasik Kage Bunshin+Rasengan yapar diye tahmin ediyorum.Bu da Kebari Senbon'a bir kısmı gider diğer kısmı da Element teknikleriyle falan gider geri kalanını da Küçük kurbağalar halletse sonra FRS gelir.FRS'ye de yakalamaz herhalde Sennin Mod hisseder,hissetmese bile Doton duvarı falan çeker belki kurtulur ama FRS'ye yakalanırsa kesin ölür.Büyük ihtimalle kaçar.Naruto'nun sennin çakrası biter büyük ihtimalle bitmezse bile.Senpou:Goemon ile sonuca gider diyorum.FRS biraz kafamı karıştırıyor ama.

7-İtachi Jiraiya'nın kullanacağı Ateş'e Toprak ile karşılık verebilir.Yakın dövüşe girmez herhalde İtachi gerçekten çok hızlı olsa bile.Basit Genjutsular devreye girer ama işe yaramaz Jiraiya karşısında.Amaterasu kullanır ona da engel çekilir.Ayrıca Jiraiya bunu Sennin Mod ile hissedebilir yani kaçar.Amaterasuda işe yaramaz.Son çare olarak İtachi Susano'o açar.Susano'o yu her taraftan Kuchiyose ile zorlar üstüne çamur yapar ve Senpou:Goemon olmadı.Yata Aynası muhtemelen tek tarafı tutabiliyor.Susano'o nun eriyebileceğini sanmam ama yinede İtachi rahat hareket edemez.Yasaka no magatama yapar.Jiraiya buna rasengan yada türevi ile cevap verebilir.İtachi'yi yanına yaklaştırmaz muhtemelen yanına yaklaşırsa da kaçabilir ama büyük ihtimalle kılıcı yer.Jiraiya Ses Genjutsu'su ile de sonuca gidebilir ama açık alanda işe yarar mı bilemem.Pain'e karşı kullandığı yer kapalı alandı sürekli yankı yapıyordu.İtachi,sağlıklı İtachi olsa belki İtachi alır derdim.

8-Orochimaru denmişte hangisi Sasuke'nin getirdiği mi eski olan mı.Neyse,Orochimaru Küçük yılan yağmuruna tutar ilk başta eğer Jiraiya saç ile kurtulmaya çalışırsa arkasından gelecek olan bir element tekniği ile yenilir o yüzden element teknikleri ile cevap vermeli.Orochimaru Kusanagi kılıcını kullanabilir ama pek etki eder mi bilmem.Herhangi bir element tekniği deyse bile zarar vermez Oroc'a.Senpou:Goemon kullansa bile zarar vereceğini sanmıyorum en kötü Rashomon ile dengeler.Manda'nın diğer kurbağalardan sağlam olduğunu düşünüyorum ama 2 ye 1 ya da 3 e 1 de ne yapar bilmem dayansa yeter.Bu ara Orochimaru 8 Kafalı Yılan kullanır.İtachi'nin Susano'o suna kafa tutmuştu bununla.Bununla sonuca gidebilir.Tabi Jiraiya bu arada boş durmaz.Ses Genjutsu'su başlatır.Ama vs bitmeden bu devreye giremez diye düşünüyorum.Devreye girince bile Ayrıca Ses Genjutsu'su genjutsuya alıyor sadece diye biliyorum.Yani Painler bu genjutsu ile ölmemişti sadece bu genjutsu ile kitlenip kılıç ile ölmüştü ama Oroc buna ölmez diye düşünüyorum.Genjutsu savaşı son ihtimaldi tabi bunu geçtim.Orochimaru yılan teknikleriyle ve 8 başlı yılan ile sonuca gider diye düşünüyorum.Ayrıca 3 tane element biliyomuş wikiden baktım şimdi.

Bu arada Oroc Edo Tensei'de kullanır o zamanda pek uğraşa gerek kalmaz oyalasa biraz zaten hemen yapar Edo Tensei.Edo Tensei'yi unutmuşum :)
Eğer Orochimaru eski Orochimaru ise Yüksek Zorlukla kazanır.
Eğer Orochimaru Sasuke'nin dirilttiği ise Düşük Zorlukla kazanır.Muhtemelen Sennin Mod'a girebiliyor.Hashi hücreleri var hatta belki mokuton da yapabilir wikide yazıyordu bu da ama bana mantıklı geldi.

Gerisi için fazla açıklama yapmayacağım.Devam etseydi:
9-Muhtemelen Sasuke'yi Yüksek Zorlukla geçecektir.Jiraiya alır.
10-Pain konusunda yorum yapmak zor.Her şekilde olabilir.
En son Lamuchi tarafından 06 Şub 2015 01:23 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
_[Emre]_
Favori Manga: Bleach
Favori Anime: Medaka Box

Pain'nin hocasına saygısından dolayı sırrımızı bilse bizi yenerdi dediğini düşünüyorum. Herif kyuubiyi 8 kuyruğa kadar zorlamış bir öküz. Jiraiya bunu nasıl alacak biri bana sölesin. Kurbağa genjutsusu elden gidince bi bok kalmıyor zaten Jiraiya'da genjutsu adına. Kendi sölemişti Genjutsuda tam bir kalasım diye.

Pain ve Orochimaru'ya yenilir. Diğerlerini kazanır. Sağlıklı bir Orochimaru'yu kim gelse kolay kolay öldüremez. Ayrıca Orochimaru 4 kuyruklu kyuubiyle rahat bir şekilde aşık atabilen bir arkadaşımız.

Edit:Oroc'u round 9'da sanıyordum meğer 8'deymiş. Yanlışlıkla 9'a oy vermişim. :lol:
En son _[Emre]_ tarafından 11 Eki 2014 10:13 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
uchih@ it@chi_27
Favori Manga: naruto
Favori Anime: naruto,naruto shippuden,dragon ball,death note

Totsuka kılıcının tek işlevini mühürlemek sanan arkadaşlar var aramızda, kılıç çok uzak mesafelere kadar uzayabiliyor bunun dışında kılıcı istediğin gibi kullanabiliyorsun sekiz başlı yılanı parçalamıştı, sadece mühürlemek için kılıcı sokması lazım. Birileri demiş ki; "Jiraiya öyle bekleyecek mi? eli armut mu topluyor" beklemesine gerek yok karşında İtachi gibi bir dahi varsa o kılıcı her türlü sokar zaten. Siz İtachi'yi sadece genjutsudan ibaret sanıyorsanız yanılıyorsunuz, ninjutsu ve taijutsu'da da son derece güçlü ayrıca shurikeni ve kunaileri en iyi kullanan kişi kendisi.

Koskoca Sannini daha 14 yaşında şamar oğlanına çevirdi. Hatta "İtachi benden çok daha güçlü" diye bunu Orochimaru da tasdikledi. Adam kurnazın kurnazı ama 14 yaşında bir ufaklıktan dayak yedi,( bu dövüşün tamamını görmedik tabi ki sadece genjutsuyla yenilipte kız gibi "küstüm oyundan çıkıyorum" diyecek değil koskoca sannin) Jiraiya da Orochimaru'dan bir gömlek yukarı olsun hadi (jiraiyaflasha göre tabi) İtachi'nin yaşı 21 oldu tekniğini daha da artırmıştır öyle kolay kolay kimseye pabuç bırakacak biri değil, Kabuto gibi bir dahiyi (Orochimaru+Sage Jiraiya karışımı) alt etti ki kendisi kendi deyimiyle Rikudou Sennin'e en yakın kişiydi.

İtachi rakibini analiz ediyor, hangi rakibe nasıl saldıracagını biliyor. Jiraiya yaşına ragmen güçlü bir shinobi ama İtachi'yle denk değil, denk olmadıgını şurdan anlayın (bu güzel vsyi hazırlayan arkadaşa göre) sage haliyle gelecek Jiraiya hem de yanında Bunta, Shima, Fukasaku'yla gelecek, İtachi hasta haliyle geliyor, eşleşmeyi yapan arkadaş İtachi'nin kapasitesini iyi biliyor olacak ki itachiyi zayıf bir halde başlatıyor. İtachi amaterasuyu iyi kullanamıyor diyor arkadaşın biri Jiraiya'nın yaptıgı kurbaga midesinden kimse kaçamamış Jiraiya da kendinden emin konuşuyor, dur hele karşına İtachi gibi bir rakip gelmiş 'büyük lokma ye ama büyük söz konuşma' derler adama.

Derdi davası Naruto'yu alıp gitmek olsaydı ne Jiraiya dinlerdi ne Naruto ne Sasuke, köye haber vermekti amaç o yüzden köyün zayıfladıgı dönemde bir saldırıya daha maruz kalmasın diye acıdı Jiraiya'ya, 3 yıl sonrasında İchibi'den itibaren kuyrukluları yakalamaya başladılar, o zaman da yakalasalar ne yapacaklardı Naruto'yu.

Gözlerinin o zayıf anında bile kardeşinin yaptıgı saldırıları shurikenleri kolaylıkla atlattı, eğer gerçekten amacı Sasuke'yi öldürmek olsaydı Sasuke daha Uchiha tapınağına girdiği anda amaterasuyla işini bitirebilirdi. Adamın çakra sorunu olduğunu yazmış bazı arkadaşlar, hayır adamın çakra sorunu yoktur gayet fazla çakraya da sahip ama amaterasu tsukiyomi ve susanoo gözü fazlasıyla yoran bir teknik özellikle susanoo, tekniğe eklediği yata aynası ve totsuka kılıcı da muhtemelen daha fazla gözü yoruyor. Çünkü birisi delip geçtiği herşeyi mühürlüyor diğeri de yapılan bütün ninjutsuları emiyor. Bunlar biraz daha çakra tüketimini hızlandırıyor muhtemelen benim görüşüme göre tabii, çakra sorunu yoktur İtachi'nin sadece fazla kullanmaktan gözleri körlük seviyesine yakındı o kadar adam bu hasta haliyle de Jiraiya'yı alt edebilecek biri. Jiraiya kapasitesi çok üst seviye olan bir shinobi ama rakip olarak kendisine ters olacak rakipler var, bunlar; İtachi, Naruto ve Pain.

Ayrıca jiraiyaflas adlı arkadaş Jiraiya'yı fazla abartmış bana göre Pain hiç zorlanmadan alır bu mücadeleyi, hatta yanına diğer kurbagaları da alsın Jiraiya yine başedemez bu rakiple, bu adamlar vücut olarak çok güçlü ve dayanıklılar altısının aynı anda saldırısına karşı hiçbir şansı yok. Arkadaş Jiraiya'nın 3 tane Pain'i aldıgını savunuyor. Evet dogru, aldı! Yanlarında diğer üçü yokken ama! Adam her türlü itme ve çekme tekniğini kullanabiliyor, jiraiya bu tekniğe maruz kalmadı ki adam sadece ninjutsu emen, kuchiyose çağıran bir de ruh çeken üçlüyle savaştı ve mekan Jiraiya'nın lehineydi Naruto gibi düz bir mekanda savaşmadı adam boruların içine saklandı, suyun içine saklandı saldırılardan kurtuldu, ne chibaku tenseiye, ne banshou tenine, ne de shinra tensei tekniğine maruz kaldı. Buna göre değerlendirelim olayı sen altı bedene karşı savaşacaksın aynı anda kuchiyoseyle çagırılan hayvanların zaten sayısı bellisiz rahat 7-8 tane var bunlardan hele de üç başlı köpek öldürülmüyor da bu bile yeterince büyük bir sorun zaten, naruto 3 kez sage moda girdi 15 dakika da birini rasen shurikenle olmak kaydıyla indirdi ki Naruto ballıydı rakip yeterince çakra tüketmiş shinra tensei yüzünden tendo painin gücü 10 dakika boyunca gelmemişti epeyi bir enerji sarfetmişlerdi Naruto'yla vs'den önce. Jiraiya karşı tarafın zaaflarını biliyorsa Pain'de Jiraiya'nın zaaflarını biliyor. Hiç zorlanmadan, abartısız hiç zorlanmadan Pain alır, hem de düşük zorlukla. Mekanın sayesinde ve genjutsu sayesinde almıştı 3 tanesini geniş büyük düz bir ovada dövüşsünler bakalım durum ne oluyor. Naruto kudurdu da aldı yoksa mümkün değildi bu savaşı yenemezdi.

Son olarak Naruto'ya gelecek olursak Naruto bu savaşı sage haliyle alamasa bile kuyruklu moda büründüğü takdirde her türlü alır. Jiraiya bu üç rakibin dışındaki rakipleri yenebilir. Sasuke toy böyle bir rakibe karşı çok fazla bir etki edemez, orta zorlukla alır. Gaara desen zeki ama Jiraiya'ya ters hele de sage moddayken yanında kurbagalar da varken mümkün değil, düşük zorlukla alır. Darui takımını söylemeye gerek yok çerez niyetine yer, çok düşük zorlukla alır. Kakuzu 5 kalbe sahip ve her türlü elementi kullanabiliyor zor bir rakip Jiraiya için de zor bir rakip olacaktır adam Hashirama'yla kapışmış sağ kurtulmuşsa zayıf olmasını beklemeyin yüksek zorlukla alır. Raikage evet çok zeki değil belki ama hızı sayesinde de öyle kolay lokma değil, ayrıca yıldırım elementi kullanıcısı bedeni bir çelik kadar sert ve vuruş gücü de oldukça fazla Jiraiyayı alamasa da zorlayabilecek bir orta zorlukla alır. Sasori zehirli bir karakter Jiraiya bir sıyrık alırsa işi biter bu yüzden dövüş esnasında yapacağı saldırıları düzgün seçmesi lazım son derece tehlikeli bir rakip, ben buna yüksek zorlukla demek istiyorum. Orochimaru en büyük rakibi ayrıca en iyi arkadaşıydı bir zamanlar, bu savaşın akıbeti ortada Jiraiya alır bu savaşı ama edo tensei gibi bir teknik yaparsa teknikle çağıracagı karakterler önem arz ediyor, mesela Hashirama,Tobirama, Sarutobi Hiruzen ve Minato Namikaze gibi karakterleri çagırırsa jiraiya kıçını yırtıp başına geçirse bu savaşı alamaz bak şimdi edo tensei şıkkını düşününce jiraiya'nın alması neredeyse imkansız hale geldi ben fikrimi değiştiriyorum Orochimaru diyorum bu mücadeleye de. :whistle:
Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
Favori Manga: Naruto, Wolf's Rain, Claymore ,SlamDunk, Hunter x Hunter, One Piece, Vagabond, Vagabond, Feng Shen Ji, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Favori Anime: Naruto, Naruto Shippuden, Samurai 7, GunGrave,Claymore, SlamDunk,
Wolf's Rain, Hunter x Hunter 2011, Cowboy Bebop, Death Note, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
İletişim:

@itachi_uchiha27
Arkadaş yazmayacaktım da böyle saldırı şeklinde yorum gelince insan üzülüyor yok jiraiyaflash a göre şöyle jiraiyaflash böyle dedi falan gibi...Yani tüm dünya bu ankette bir olup İtachi m demeli bir kişi çıkıp Jiraiya bunun ümmüğüne çöker diyemez mi ? :laugh: Hemde gayet iyi anlatmamıza rağmen derdimizi..

Öncelikle durumu hiç kavrayamamışsınız;

Hala taijutsu ve ninjutsu diyen var. İtachi den Tsukuyomi +amaterasu+ Susano'o üçlüsünü alırsan ninjutsu adına hiç bir şey kalmıyor. Gelelim dojutsusuna bu seride iki karakter vardır yüksek kapasitelerine rağmen çakra yetmezliği çeken ve fiziksel dayanıksız olan Biri Kakashi, diğeri de İtachi..Taijutsuya girerse de sonuç net yani artık rasengan mı yer, saçlar ile delik deşik mi olur, kawazu kumite ile mi yamulur yoksa tutup kurbaya mı çevirir siz düşünün..

İtachi savunursun anlarım ama biri çıkıpta İtachi çakra sıkıntısı falan çekmiyor hatta çok bilem var falan derseniz açıkcası sınav kağıdı okuyan hoca gibi ben o yorumu silerim kafamda otur 0 gibisinden. Bir kere bunu kabul etmeli çünkü.

Duran bir nesneyi (duvar midesini) yakmayı, amaterasuyu iyi kullanmaya kanıt olarak sunuyorsun. Sonra ciddiye alınmayı bekliyorsun. Ee bi zahmet duran nesneyi de vursun.. Bir de bir şeyi anlamıyorsunuz ısrarla İtachi için kimse Kurbağa midesinden kaçamaz dedi mi ? HAYIR
Ama Jiraiya'nın en orta seviye jutsusu bile İTachi nin en hasarlı tekniğini açmasına sebebiyet vermekte..

Pain vs Naruto ile ilgili anime etkisinde çok kalınmış. Naruto kudurmasa bu kurtulamazdı demek biraz hazır cevaplık.. Tendo Pain Asura Path yardımına koşmasa Kakashi tarafından öldürülüyordu az daha ?? Abartmaya gerek yok. Bir de herkes şöyle sanıyor sanırım. Naruto baktı adamı yenemiyor Kyuubiye dönüştü ve yendi.. Ulan bu adam sinirinden dönüştü Hinata yüzünden bu bir taktik değildi yani...
Ve yine unutulan bir şey bu adam bu işin sonunu Sennin Modsuz yorgun argın Naruto olarak bitirdi..
Ayrıca jiraiya shinra tensei ile bansho tein e maruz kalmadı demişsin.. Ee Kakashi kaldı noldu ? Asura Path gelmese Tendo Pain eline alıyordu. Jiraiya bunu yapamayacak biri değil ki ?

Şimdi işinize gelince (İTachi ile ilgili) Orochimaru itachi için benden güçlü dediği (ki ben hatırlayamıyorum) kısmı mangadan cımbız etmeyi buna bir kurammış bir kanunmuş gibi inanmayı çok iyi beceriyorsunuz da...

Pain; ''Hocamız takdire şayan, Sırrımız olmasa kazanamazdık'' dediğinde bu niye dikkate alınmıyor.
Ya da Kisame; '' Ben savaşamam ama belki siz savaşırsınız İtachi san koruyucusu efsanevi sanninlerde adı yanında 7 kılıç ve Uchiha klanı ufak kalıyor'' dediğinde

Madem sözlerin kıymeti var niye bunuda dikkate almıyorsunuz. ama tabi @Emre gibi arkadaşlarımıza göre adam kendi kendine orada saygı seramonisi yapmış.. Hocasına o kadar saygılı ki savaş boyunca etmediği hamle, demediği laf kalmıyor, hocasına sen sakar bir çocuksun körsün falan saydırıyor, yetmiyor öldürüyor.. Ama sonra dur lan accık da saygı duyam deyip saygı ile alakasız bir şeyler mırıldanıyor... Saygı duyan adam beni iyi yetiştirdiniz falan bişi der.. Beni yenerdi ne demek ya :laugh: :laugh: ulan iyi güldüm ha

Kardeşinin yaptığı Shurikenleri karşılamış adam seride shuriken jutsu da usta dendi bırak karşılasın :laugh: Gerçi hilelli Fuma Shurikeni bacağına yemişti sanırım ..

İtachi'de çakra sorunu yok ama Hemşiresi Kisame neden İtachiye ''İtachi san bunu yapmayın gözleriniz için iyi değil diyor acep'' Ya da adam kendi kendine ''Amaterasuyu kullanmamam gerekirdi, kullandığım kötü oldu'' tarzı konuşuyor..Yani adamın bir tane net yumuşak karnı var daha onla yüzleşemiyorsunuz..

Jiraiya'nın genjutsusu açık alanda işlevsizdir diye bir şey duydun mu? Manga da dendi mi ? Ya da fukasaku ile Jiraiya bahsetti mi bundan?
Yani mangayı yazan senmişsin gibi konuşmak hoş değil.
Tayuya ve Kabuto ses genjutsularını açık alanlarda yapabiliyordu.. Zaten Jiraiya'nın ki için duyman değil, kurbağa şarkısının duyma organına gitmesi yetiyordu yani melodinin kulağa varmasıyla başlıyor... Gene animeden yorum yaptığını farzediyorum orada biraz yavaş gösterdiler ama Manga da saniye içinde felç edici bariyere gelmişlerdi bile... Yani Genjutsu açık alanda işe yarar meraklanma...Ayrıca açık alan vermek Jiraiya'nın işine gelir Yağlı Asit Denizi, Katon Gamayu Endan, Dev Kurbağa Mideleri, Bataklıklar, Devasa Rasenganlar ve Kuchiyoseler.. İyi bak açık alan olduğu iyi oldu :laugh: :laugh:

Bir de İtachi Jiraiya ya acıdı ne demek lan... Kisame söyledi zaten aradaki farkı hep İtachi konuşsa anlarım.. Bir de itachi hiç öyle meleke falan değil.. Kisame Narutonun kaçmasın diye ayaklarını mı yoksa jutsu yaomasın diye ellerinimi kessem derken gıkı çıkmıyordu İtachi'nin..Ya da Kisameye Kakashi-sanı alıyoruz diğerlerini öldür derken... Gai yetişince kurtuldular valla... İtachi'nin kimseye acıdığı falan yoktu.
İtachi belki pasifti, belki içerden oynuyordu ok ama bu demek=Jiraiyayı bıraktı ya da görmezden geldi demek değil. Bu manga da hiç geçmedi.. Kaldı ki zaten farkdan haberdar olan kişi Kisame neyse..

Bu manganın istediğiniz kısmını alıp istemediğinizi görmezden geldiğiniz tavırla anlaşamayız. Bir de şu şahsa laf batırmalardan vazcayın adostlar.. Yok bence Jiraiyaflash abartmış falan..Yahu bende byakusharinnegan da bu adamın hali hazırda yapabildiklerinden bahsediyoruz üstüne yazmıyoruz yani :laugh:

Yorum tarzı şu oldukça ciddiye almam açık söyliyim

''İtachi gibi bir dahi nasıl olsa sokar onu''
''İtachi rakibini analiz ediyor, kime nasıl saldıracak biliyor'' (Ulan bu seride 4.Raikage (ki o bile az biraz yapıo) analiz yapmayan karakter mi var) (Yani seride suiton kullanan birine sanki katon kullanıyormuş gibi saldıran varda bizmi göremedik)
bunu dersen fanboy olmaya yaklaşırsın çünkü o ''nasıl olsa'' nın içini açmamışsın... Ee bende kalkıp İtachiyi nasıl olsa genjutsuya alır, nasıl olsa saçıyla sarar 50 yerinden deler, nasıl olsa tutar kurbaya çevirir desem hoşunuza gider mi ? Gitmez eminim..

Yazmayacağım diyorum ama şu isimle hitap etme, küçümseme tavırları sebebiyle tekrar açıklama ihtiyacı hissediyorum..
Byakusharinnegan (ki kendisi Jiraiyayı sevmez bile) ve ben bu dövüş hatta son 4 dövüş ile ilgili tüm açıklamarı canonlar ve olasılığı yüksek durumlar ışığında mangaya sadık kalarak açıkladık.. Durum ortada tekrar tekrar yazdırmayın insanlara.. Gidin en baştan okuyun lütfen rica ediyorum.... Bu Savaş ( İtachi vs Jiraiya) -> İtachi'nin Jiraiya'ya hasar vermesi adına MS tekniklerini kullandırmaya zorluyor, bu MS teknikleri kendi deyimiyle en iyi ihtimalle %25 çakrasını götürüyor. Karşısında ki adamsa sennin mode bile değilken zehirlenmiş ve çakrasının sadece 3'te 1 nin kontrol edebilir haldeyken bile Serinin en büyük 2. Doton ve katon bazlı tekniğini yapabilmiş şahıs... Jiraiya'nın İtachiyi 2-3 saniye tutup iki kelime söylemesi İtachiyi kurbağa yapacak bunu da tekrar hatırlatırım :laugh:

Yani İtachi fitili uzun ama parafini,yağı eksik bir mum gibi Işığı,alevi ne kadar parlak olsa da eriyip bitmeye müsait... Karşı tarafta gaz lambası gibi akşamdan sabaha etrafı ışıtır yani :laugh:

Ninjutsu, Taijutsuya girse çok büyük sıkıntıda İtachi el mecbur o inanılmaz dojutsu güçlerine sarılacak..
Kullandığı MS lere gelince hepsinde sayı ve tekrar sıkıntısı var çok bitap olacak.
Amaterasu-> Sennin Mode la kaçabilir, Dotonla yem verebilir, Rasenganına sarıp geri itachiye iletebilir, adamın mührü var mühürleyebilir
Tsukuyomi-> Yanında kurbağalar var. Genjutsu saf dışı artı adamda karşı genjutsu var
Susano'o-> Süresi belli, Susano'o yu kullanırkenki hızı belli. (hele bir de hasta)

Şimdi 3 büyük MS gücü var ve bunlarla sonuç alıp alamayacağı garanti bile değil... Ama teknikleri her deneyişinde fiziksel kondisyon ve çakradan %25 lik dilim eriyecek... Karşı tarafta ise bitmiyor, ve Tekniklerini defalarca yapabilir. İtachi her tekniğinden 3 defa kaçsa 4 ila 5 te yiyecek ama Jiraiya 2. Amaterasuyu da deflect edince İtachi de 3. yü de sıkabilecek mecal yok, sağlıklı olsa da çakra olarak yapamayacak zaten.. BU MS sınırları olan bişi olmasa kimse bacısının kardeşinin gözünü falan almazdı zaten..

Yani şimdi savaşın gidişatı ve byaku ile benim demek istediğim umarım kafalarda daha net canlanmıştır..
yeni bir şey denmeyecekse, hala mangayı yazan şahısmışız gibi yorumlar atılacaksa istenilen yer cımbızlanıp istenmeyen inkar edilecek... Bir öncekilerin benzeri yorumlar gelecekse lütfen cevap yazmayın... Lütfen.. Rica ediyorum... Zira ben artık bu konuşmayı bu savunmayı sürdürmeyi istemiyorum Zira denilebilecek her şey kanıt ve gerekçeleri ile söylendi bundan sonrası da olmayı versin... Direkt bana yönelik cevap yazmaki gene Jiraiyaflash böyle diyor şöyle diyor demek isteyen varsa lütfen özelden konuşalım.. Konu itachi vs jiraiya konusu olmasın iyice
Resim
Kullanıcı avatarı
Trepad0r
Favori Manga: Naruto, Beelzebub, Fairy Tail, One Piece, Bleach, Kuroko no Basuke, Slam Dunk,Akame ga Kill!
Favori Anime: Naruto Shippuden, Beelzebub, Hajime no Ippo, Fairy Tail, One piece, Bleach, Kuroko no basuke, Slam Dunk

Hepsiyle 1v1 olacaksa Jiraiya hepsini yener görüşündeyim.

Burda Jiraia'yı zorlayacak birileri varsa oda İtachi ve Orochimaru'dur bana göre.
[thumbnail]http://i.hizliresim.com/PEWrP6.png[/thumbnail]

Yaşam ve ölüm bir döngüden ibaret, biz yaşarız, onlar ölür!
Kullanıcı avatarı
Nero
Favori Anime: mssh

Orochi ve Pain den emin değilim ama diğerlerini alır diye düşünüyorum.
Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
Favori Manga: Naruto, Wolf's Rain, Claymore ,SlamDunk, Hunter x Hunter, One Piece, Vagabond, Vagabond, Feng Shen Ji, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Favori Anime: Naruto, Naruto Shippuden, Samurai 7, GunGrave,Claymore, SlamDunk,
Wolf's Rain, Hunter x Hunter 2011, Cowboy Bebop, Death Note, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
İletişim:

http://fancanyon.com/fan-club/jiraiya/b ... ect-thread

Hep niyetim vardı bu RT için kısmet bugüne imiş.. BU topic de lazım olur dedim :D
Resim
Kullanıcı avatarı
Anka24
Favori Manga: Slam Dunk - Boku No Hero Academia!
Favori Anime: Hajime No İppo

► Spoiler Göster
Arada sırada okuyup okuyup götümle gülüyorum. İtachi'nin çakra sıkıntısı yok demiş ehuehuehuehu. Bir insanda fanlık beyin seviyesini aşınca ne oluyor görün ibret alın.

Vs'ye gelirsek, Orochi veya Pain'de takılabilir. Ama öyle kolay gitmez.
En son Anka24 tarafından 09 Nis 2017 10:10 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
_[Emre]_
Favori Manga: Bleach
Favori Anime: Medaka Box

Pain ve %100 sağlıklı Oroc çok aşırı zorlanmadan sonuca giderler. Kasmanın alemi yok.

“Naruto Anketler” sayfasına dön