Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Orochimaru vs Danzo

Naruto ile ilgili yapacağınız tüm anketler.

Hangisi Kazanır?

Orochimaru
7
88%
Danzo
1
13%
Kararsızım
0
Oy yok

Toplam oy: 8
Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
Favori Manga: Naruto, Wolf's Rain, Claymore ,SlamDunk, Hunter x Hunter, One Piece, Vagabond, Vagabond, Feng Shen Ji, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Favori Anime: Naruto, Naruto Shippuden, Samurai 7, GunGrave,Claymore, SlamDunk,
Wolf's Rain, Hunter x Hunter 2011, Cowboy Bebop, Death Note, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
İletişim:

Konu Dışı
@ugur_tatli
Kakuzu için bu adam bu konuda tek falan denmedi. Ayrıca Konoha'nen her element de en az beşer onar tekniği olduğunu düşünürsek. Bence abartı bir şey değil. Kakashi bile 4 biliyordu. Son Databooklara göre Neji ve Gai bile 3 element biliyor. Hiruzen'in durumu böyle bir şey olsa yani havadan gelse sana katılırım ama bu adamın ninjutsu da aşmış olduğu taa seri başında söylenen bir şey idi.
Resim
Kullanıcı avatarı
Naruto-Bijuu
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: Naruto

Belki bazı arkadaşlar yanlış hatırlıyor olabilir, ama Sasuke Danzo ile dövüşmeden önce Tobi nin boyutunda iyileştirilmişti Karin tarafından. Dahası dövüş içerisinde tekrardan Karin" in kolunu ısırarak çakrasını gene yenilemişti. Ve yine yanlış hatırlamıyorsam 4 element mührü müydü neydi kendisini feda ederek Obito ile Sasukeyi öldürecekti az kalsın. Mangada bizzat Tobi dedi " Az kalsın ölüyorduk " diye.

Danzo" da Shuisui nin gözüde var , kolaylıkla 17 anbu üyesini öldürmüş birisi.

Orochi ye gelince 4 kuyrukluyla resmen oynamıştı, ama emin olun Danzo" da 4 kuyruklu ham bijuu ile oynardı. Tabi Orochi de kollarıda olacak. Zayıf hashirama ve tobirama yı kullanabilecek. Zaten orochimaru naruto mangasında daha ilerisini gösteremedi diye biliyorum. Sarutobi yi yenmesi sarıtobi çok güçten düşmüştü bu belirtildi. Kage bunshin bile zor yapıyordu o dönem. Diğer bir konuda kuchiyoselerde olacak. Yılanla mamut un savaşıda bir değişik olur. Danzo da tam olarak kontrol edemesede mokutonda var.Orochimaru nun yılan jutsuları Sasukenin susanoosu gibide güçlü değildir diye düşünüyorum.

Telden yazdım biraz dağınık olabilir yazı kusura bakmayın
Kullanıcı avatarı
Outlaw
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri
Favori Manga: Vagabond,Tower of God, Planetes, Watashitachi no shiawase na Jikan, Pluto, Green Blood, Claymore, Slam Dunk, 20th Century Boys, Koe no Katachi, Vinland Saga
Favori Anime: Gintama, Psycho-Pass, HxH:11, Zankyou No Terror, Shigatsu wa kimi no uso, SNK, Anohana, 3-gatsu no lion, Kaguya-sama, Samurai Champloo, Koe no Katachi, Vinland Saga, Tenkuu no Shiro: Laputa, Saiki Kusuo, Cowboy Bebop, JoJo serileri...

@Naruto-Bijuu

Karin'in iyileştirmesi dövüşün neredeyse sonunda, Danzou tüm Izanagilerini harcadıktan sonra çöktükten sonra olmuştu. Ondan sonra ise sadece bir Mokuton yapabildi, sonra gitti.
Resim
Kullanıcı avatarı
Naruto-Bijuu

Outlaw @

Olsun Sasuke nin çakrası bitik haldeydi orada final öncesi yenilendi , Danzo o kapışmada üstündü bana göre. Dövüşün sonlarına doğruda olsa demem o ki bu finali epeyce etkilerdi. Zaten Obito bile dedi " Az kalsın bizi içine mühürleyip kendiyle beraber götürüyordu " diye. Bana göre oradaki Danzo, orochimaru ile dövüşen Sarutobi" den belli bir miktar daha etkiliydi. Tabi Sarutobi nin acayip güçten düşmeside açıklanmıştı, neyse işte Danzo orochimaru ya kolay ve ya orta zorlukta yenilecek birisi değil. Ölümüne bir dövüş olur, biri ölse bile diğerini yanında götürebilir.
Sae
Favori Manga: -
Favori Anime: -

Naruto-Bijuu yazdı: 29 Eyl 2017 14:03 Belki bazı arkadaşlar yanlış hatırlıyor olabilir, ama Sasuke Danzo ile dövüşmeden önce Tobi nin boyutunda iyileştirilmişti Karin tarafından. Dahası dövüş içerisinde tekrardan Karin" in kolunu ısırarak çakrasını gene yenilemişti. Ve yine yanlış hatırlamıyorsam 4 element mührü müydü neydi kendisini feda ederek Obito ile Sasukeyi öldürecekti az kalsın. Mangada bizzat Tobi dedi " Az kalsın ölüyorduk " diye.

Danzo" da Shuisui nin gözüde var , kolaylıkla 17 anbu üyesini öldürmüş birisi.

Orochi ye gelince 4 kuyrukluyla resmen oynamıştı, ama emin olun Danzo" da 4 kuyruklu ham bijuu ile oynardı. Tabi Orochi de kollarıda olacak. Zayıf hashirama ve tobirama yı kullanabilecek. Zaten orochimaru naruto mangasında daha ilerisini gösteremedi diye biliyorum. Sarutobi yi yenmesi sarıtobi çok güçten düşmüştü bu belirtildi. Kage bunshin bile zor yapıyordu o dönem. Diğer bir konuda kuchiyoselerde olacak. Yılanla mamut un savaşıda bir değişik olur. Danzo da tam olarak kontrol edemesede mokutonda var.Orochimaru nun yılan jutsuları Sasukenin susanoosu gibide güçlü değildir diye düşünüyorum.

Telden yazdım biraz dağınık olabilir yazı kusura bakmayın
Jiraiya 4 kuyruklunun ilk açığa çıktığı an için "ölüme en yaklaştığım an" demişti. Yani pek kolay olmasa gerek 🙂 Orada Orochimaru'nun beden süresinin sonlarında oluo kollarında cakra olmadığını da hatırlatalım. Tabi burada Jiraiya ve Danzo 4 kuyruklu karşısında ölür giderler demiyorum ama oynamak farklı bir şey. Biraz HP regent ister.

Saru ile olan kavgasında Orochimaru tüm gücünü sergilemedi daha çok edolarla tokatlatırken arada bir kendide vurdu. Shiki Fujin'e kadar Orochimaru yönünde ters giden veya sıkıntılı bir şey yoktu.

Susanoo ve Manda ise aynı şey değil. Sanırım Bako Manda yanında epey ufak kalıyor. Manda'nın midesindeyken pek etkili olamaz diye düşünüyorum.

Evet Danzo için çok fazla handikap vardı. Orochimaru ile beraber Uchiaların harcadıkları listesinde top 5 in zirvesindeler. Ancak Orochimaru hep buz dağının görünen kısmını sergiledi. Tüm kavgalarında farklı bir savaş sitili yeni jutsularla meydana çıktı. Gördüğümüz her kavgasında da (Hiru hariç) ters pozisyonda yakalanmıştı. Buna rağmen sergiledikleriyle bile Danzo'ya karşı taktiksel ve fiziksel üstünlükleri var. Herşeyden önce Danzo'nun ciğerini bilen insan Orochimaru hemde gerçek anlamda organlarını bilen adam :P

Danzo ölümsüzlükte King Leoric ise Orochimaru aegisli Abaddon'dur. (Evet Jiraiyaflash'ın 20 dakikalık şeysi daha iyiydi)

Orta zorluk demiyorum, zorlanarak Orochimaru diyorum öyle Danzo gibi adamlar orta zorlukta alınmaz.
Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
Naruto-Bijuu

Sae@

Jiraiya çok fazla abartılan bir karakter olmuştur hep gözümde. Onu 4 kuruklunun ölümün eşiğine getirmesi abartı bir durum değil. Zira jiraiya'nın amacı orada narutoyu öldürmek değil biliyoruz bunu. Sadece durdurmak amaçlı karşı koymuştur. Eğer böyle değilse Jiraiya sandığımdanda ezikmiş

Tobi ne dedi hatırlıyorsun değilmi Danzo için " Uchiha ve Senjunun güçleri sanki tek bir adamda toplanmış gibi. Muhtemelen Kyubiyide kontrol edebiliyor" mangada böyle demişti açıkça. O yüzden 4 kuyruklu kolay olur Danzo için. Tobi kyubi yi kontrol eder diyor adam için.
► Spoiler Göster
Uğur Tatlı@

Bende telden yazdığım için sıkıntı var, şimdi pc ye geçtim. Zaten belirttim bende Jiraiya, Naruto'yu öldürmek amacında değildi diye. Sadece durdurmak için karşı koyuyor diye aklımda kaldığını belirttim. Sae@ bu arkadaş 4 kuyruklu Jiraiya'yı ölümün eşiğine getirmiş birisi diyor. Ben demiyorum bunu yani.
Outlaw yazdı: 29 Eyl 2017 15:58 @Naruto-Bijuu,

Tobi orada Danzou çöktükten sonra, "Danzou kaybetti." de diyor. Sonradan menzil alanı dışında ki rakibine bilinçsiz Mokuton çıkarması, onu daha iyi durumda falan da yapmıyor. Danzou orada Sasuke'nin basit genjutsu numaralarına kandı, kunai'ye verdi izanagilerden birini. Danzou kage level bir çar, ama çok üst düzey değil.

_______

"Eğer böyle değilse Jiraiya sandığımdanda ezikmiş"

Akatsuki üyelerinin tırstığı herif nasıl ezik oluyor?
Belirttim zaten, Sasuke'de çakra adına gıdım birşey kalmamışken Danzo nun bilinçsizcede olsa Mokuton kullanacak halde olması onu daha üstün yapar bana göre. Karin orada olmasa dövüş en kötü berabere bitiyordu yine Sasuke üstün değil yani. Sae'ye de açıkladığım üzere Tobi '' Mühürden son anda kurtulduk'' diyor. Tobi'nin bilgisi olmasa '' Sasuke oradan kaç, bu teknik tehlikeli '' demeseydi Sasuke yine Danzo ile beraber ölecekti bu açıkça ortada değil mi sencede? Kage seviyesi derken neyi kastettiğini anlamadım ayrıca. Tsunadede kage, Kakashi bile kage oldu. Kage seviyesi diye birşey yok sadece alt sınır var kage olmak için bence. Danzo gayet üst seviye bir adamdı.
En son Naruto-Bijuu tarafından 29 Eyl 2017 16:15 tarihinde düzenlendi, toplamda 6 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti
Favori Manga: Toriko, Attack on Titan, Kaguya-sama, Mob Psycho 100, Minamoto-kun Monogatari
Favori Anime: Attack on Titan, Kaguya-sama, Steins;gate

@Naruro-Bijuu
4 Kuyruklu karsisindaki Jiraiya sennin moda girmemisti.
6 7 kuyrukluya ayar veren Pain Jiraiya'ya yenilme tehlikesine girmisti.
Ayrica offtopic yapmamaya dikkat edelim. Daha 2. Sayfadayiz.
Kullanıcı avatarı
Outlaw
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri
Favori Manga: Vagabond,Tower of God, Planetes, Watashitachi no shiawase na Jikan, Pluto, Green Blood, Claymore, Slam Dunk, 20th Century Boys, Koe no Katachi, Vinland Saga
Favori Anime: Gintama, Psycho-Pass, HxH:11, Zankyou No Terror, Shigatsu wa kimi no uso, SNK, Anohana, 3-gatsu no lion, Kaguya-sama, Samurai Champloo, Koe no Katachi, Vinland Saga, Tenkuu no Shiro: Laputa, Saiki Kusuo, Cowboy Bebop, JoJo serileri...

@Naruto-Bijuu,

Tobi orada Danzou çöktükten sonra, "Danzou kaybetti." de diyor. Sonradan menzil alanı dışında ki rakibine bilinçsiz Mokuton çıkarması, onu daha iyi durumda falan da yapmıyor. Danzou orada Sasuke'nin basit genjutsu numaralarına kandı, kunai'ye verdi izanagilerden birini. Danzou kage level bir çar, ama çok üst düzey değil.

_______
En son ugur_tatli tarafından 29 Eyl 2017 16:20 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Sebep: Jiraiya olayini kapatalim
Resim
Kullanıcı avatarı
Outlaw
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri

Yukarıya alıntı yapmışsın sanırım yanlışlıkla.

@Naruto-Bijuu

Olay Danzou'nun dövüşteki performansı, Izanagileri bozuk para gibi harcaması. İntihar etmesi de zaten beraberlik demek oluyor, orası doğru. Ve Danzou "çok üst düzey değil." demek, Danzou low demek olmuyor. Tabii ki belli bir seviyenin üstü, ama senin abarttığın kadar yok. Öyle eziklediğin sanninlerin üstüne koyulacak yanı, hiiç yok. Diğer gokage üyelerinin Sasuke'ye karşı performansına bakabilirsin.

Ve Tsunade dediğin kadın, kafasına devasa ST, susanoo kılıcı yeyip ölmeyen, Madara'nın v3 susanoosun parçalamış, ve yarattığı v4 susanoo klonlarından bir kaçını indirmiş bir kadın. Bunu orada yapmış başka bir kage yoktu.
Resim
Kullanıcı avatarı
Naruto-Bijuu

Outlaw yazdı: 29 Eyl 2017 16:26 Yukarıya alıntı yapmışsın sanırım yanlışlıkla.

@Naruto-Bijuu

Olay Danzou'nun dövüşteki performansı, Izanagileri bozuk para gibi harcaması. İntihar etmesi de zaten beraberlik demek oluyor, orası doğru. Ve Danzou "çok üst düzey değil." demek, Danzou low demek olmuyor. Tabii ki belli bir seviyenin üstü, ama senin abarttığın kadar yok. Öyle eziklediğin sanninlerin üstüne koyulacak yanı, hiiç yok. Diğer gokage üyelerinin Sasuke'ye karşı performansına bakabilirsin.

Ve Tsunade dediğin kadın, kafasına devasa ST, susanoo kılıcı yeyip ölmeyen, Madara'nın v3 susanoosun parçalamış, ve yarattığı v4 susanoo klonlarından bir kaçını indirmiş bir kadın. Bunu orada yapmış başka bir kage yoktu.
Sasuke orada 5 kagenin hepsiyle sıra sıra vs atıp çakrasız kalırken, Danzo ile '' Tobi boyutunda çakrası tamamen yenilenip '' 1 vs 1 atmıştır. Danzo dövüşünden sonra gözleri neredeyse kör olacak hale geliyor Sasuke'nin.

Tsunade nin hücre yenileme tekniği tamam tıbbi ninja olarak aşırı üst seviyede lakin dövüş yetenekleri olarak Sakura'dan hallice ( Belki daha aşağı bilemem ) , sonuç olarak Madara bu 5 kage karşısında fazla zorlanmadan işini bitirdi. Oradan Tsunade çok güçlü çıkarımı çıkmaz bence. Kageler arasında bir Oonoki bana sıradışı gelmiştir orada diğer kagelerde pek iş göremedim. Raikage'nin durumu zaten ortadaydı, Bee bijusuz '' Kement '' düellosunda kazanmıştı en son Raikage'ye karşı.

Edit : Neyse konu dağılıyor, Kage olmak için çok üst seviye olman gerekmiyor sadece bunu anlatmaya çalıştım. Şimdiki kageleride biliyoruz zaten ( Darui falan işte ) . Danzo Kage level diyince sıradanmış gibi bahsettinde ondan açıkladım.

“Naruto Anketler” sayfasına dön