Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Orochimaru vs Danzo

Naruto ile ilgili yapacağınız tüm anketler.

Hangisi Kazanır?

Orochimaru
7
88%
Danzo
1
13%
Kararsızım
0
Oy yok

Toplam oy: 8
Kullanıcı avatarı
Anka24
Favori Manga: Slam Dunk - Boku No Hero Academia!
Favori Anime: Hajime No İppo

Naruto-Bijuu yazdı: 29 Eyl 2017 16:49
Sasuke orada 5 kagenin hepsiyle sıra sıra vs atıp çakrasız kalırken, Danzo ile '' Tobi boyutunda çakrası tamamen yenilenip '' 1 vs 1 atmıştır. Danzo dövüşünden sonra gözleri neredeyse kör olacak hale geliyor Sasuke'nin.

Tsunade nin hücre yenileme tekniği tamam tıbbi ninja olarak aşırı üst seviyede lakin dövüş yetenekleri olarak Sakura'dan hallice ( Belki daha aşağı bilemem ) , sonuç olarak Madara bu 5 kage karşısında fazla zorlanmadan işini bitirdi. Oradan Tsunade çok güçlü çıkarımı çıkmaz bence. Kageler arasında bir Oonoki bana sıradışı gelmiştir orada diğer kagelerde pek iş göremedim. Raikage'nin durumu zaten ortadaydı, Bee bijusuz '' Kement '' düellosunda kazanmıştı en son Raikage'ye karşı.

Edit : Neyse konu dağılıyor, Kage olmak için çok üst seviye olman gerekmiyor sadece bunu anlatmaya çalıştım. Şimdiki kageleride biliyoruz zaten ( Darui falan işte ) . Danzo Kage level diyince sıradanmış gibi bahsettinde ondan açıkladım.
Dövüş yetenekleri olarak Sakura'dan hallice?

Resim

Tsunade Gokage içindeki en güçlü kişidir. Madara'ya karşı tek perfomans gösterebilen kişiydi Tsunade. Diğer kageler Tsunade'ye destek vermekle yetinebildiler. Bir sağlıkçıya!
Kullanıcı avatarı
Naruto-Bijuu
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: Naruto

Anka24 yazdı: 29 Eyl 2017 17:07
Naruto-Bijuu yazdı: 29 Eyl 2017 16:49
Sasuke orada 5 kagenin hepsiyle sıra sıra vs atıp çakrasız kalırken, Danzo ile '' Tobi boyutunda çakrası tamamen yenilenip '' 1 vs 1 atmıştır. Danzo dövüşünden sonra gözleri neredeyse kör olacak hale geliyor Sasuke'nin.

Tsunade nin hücre yenileme tekniği tamam tıbbi ninja olarak aşırı üst seviyede lakin dövüş yetenekleri olarak Sakura'dan hallice ( Belki daha aşağı bilemem ) , sonuç olarak Madara bu 5 kage karşısında fazla zorlanmadan işini bitirdi. Oradan Tsunade çok güçlü çıkarımı çıkmaz bence. Kageler arasında bir Oonoki bana sıradışı gelmiştir orada diğer kagelerde pek iş göremedim. Raikage'nin durumu zaten ortadaydı, Bee bijusuz '' Kement '' düellosunda kazanmıştı en son Raikage'ye karşı.

Edit : Neyse konu dağılıyor, Kage olmak için çok üst seviye olman gerekmiyor sadece bunu anlatmaya çalıştım. Şimdiki kageleride biliyoruz zaten ( Darui falan işte ) . Danzo Kage level diyince sıradanmış gibi bahsettinde ondan açıkladım.
Dövüş yetenekleri olarak Sakura'dan hallice?

Resim

Tsunade Gokage içindeki en güçlü kişidir. Madara'ya karşı tek perfomans gösterebilen kişiydi Tsunade. Diğer kageler Tsunade'ye destek vermekle yetinebildiler. Bir sağlıkçıya!
Tam kıvamında bence, daha az desemde olurdu seri sonu Sakura'dan. Sakura gene Kaguya'ya sert bir darbe indirmişti hatırlatırım seri sonunda. Sakura seri sonunda Tsunade'yi geçmiştir genel yetenek olarak. Sakura'yı sevdiğimden falan değil ha, nefret ederim aksine. Sadece gördüğümü söylüyorum.

Arkadaşlar konu dağılıyor.
Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
Favori Manga: Naruto, Wolf's Rain, Claymore ,SlamDunk, Hunter x Hunter, One Piece, Vagabond, Vagabond, Feng Shen Ji, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Favori Anime: Naruto, Naruto Shippuden, Samurai 7, GunGrave,Claymore, SlamDunk,
Wolf's Rain, Hunter x Hunter 2011, Cowboy Bebop, Death Note, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
İletişim:

Naruto-Bijuu yazdı: 29 Eyl 2017 15:32 Sae@

Jiraiya çok fazla abartılan bir karakter olmuştur hep gözümde. Onu 4 kuruklunun ölümün eşiğine getirmesi abartı bir durum değil. Zira jiraiya orada narutoyu öldürmek değil biliyoruz bunu. Sadece durdurmak amaçlı karşı koymuştur. Eğer böyle değilse Jiraiya sandığımdanda ezikmiş

Tobi ne dedi hatırlıyorsun değilmi Danzo için " Uchiha ve Senjunun güçleri sanki tek bir adamda toplanmış gibi. Muhtemelen Kyubiyide kontrol edebiliyor" mangada böyle demişti açıkça. O yüzden 4 kuyruklu kolay olur Danzo için. Tobi kyubi yi kontrol eder diyor adam için.

Uğur Tatlı@

Bende telden yazdığım için sıkıntı var, şimdi pc ye geçtim. Zaten belirttim bende Jiraiya, Naruto'yu öldürmek amacında değildi diye. Sadece durdurmak için karşı koyuyor diye aklımda kaldığını belirttim. Sae@ bu arkadaş 4 kuyruklu Jiraiya'yı ölümün eşiğine getirmiş birisi diyor. Ben demiyorum bunu yani.
Koyu kısımlara cevaben:
Resim

Kardeşim neye iliştiğinin farkında değilsin. Şaka bir yana saçmalamışsın.

Çok konu dışına çıkmamak için sana uzun uzun Jiraiya'nın nasıl bir savaşçı olduğunu anlatmayacağım. Orochimaru ile de ilişkilendireceğim ki çok konu dışına çıkmasın.
Konu Dışı
Kn4 (4 Kuyruklu Naruto) Naruto , Jiraiya ve Orochimaru ilişkisinden bahsedilmiş oradan devam edeyim.

BU olayı daha iyi kavraman için bir diğer Sannin'i daha denkleme katacağım.
► Spoiler Göster
Şimdi gelelim Orochimaru Vs Kn4 kısmına

► Spoiler Göster

devam edelim
► Spoiler Göster

devamında

► Spoiler Göster

ve sonunda kritik ana geldik
► Spoiler Göster

Tüm bunları toplarsak Tsunade nin bile zarar veremediği bir bedeni kasap gibi doğrayan ve de tek yumruğu ile kraterler açan ya da bijuu daması ile 3 rashomon kapısı ile beraber koca ormanları eriten bir Naruto vardı Jiraiya'nın karşısında.

Jiraiya orochimaru gibi kendini yenileyemez, Jiraiya orochimaru gibi öldürmek amaçlı saldıramaz, Jiraiya beden değiştiremez.

Jiraiya'nın Narutoya sadece savunmada kalıp, mühürlemek için fırsat kollayabildiği ama Orochimaru gibi serinin en dayanıklı adamlarından birini lime lime Naruto'nun kana susamış halde olduğu bu karşılaşmadan Jiraiya nasıl çıktı ?!

Resim
Orta halli bir yaradan başka bişi yok.

Bu Base Jiraiya'nın fiziksel gücünü ya da hızını ikisinden birini (atağğı direkt yediyse gücünü ve tank seviyesini, ataktan sıyrıldıysa hızını gösterir) ama genel anlamda ne kadar becerikli olduğunu gösterir. Hemde Jiraiya rakibine kalıcı zarar verecek hiç bir şey yapamazken.

Ya da şöyle de anlatabiliriz.

Resim
Kyuubiden güç çekmiş Naruto'nun şu devasa rasengan ile bile alamadığı köpeği (Itachi'nin amaterasu atması gerekti) Jiraiya'nın eli bağlıyken hallettiğini hatırlatsam yeterince açıklayıcı olur sanırım.
Nitekim ne Kn4 Naruto ne de Jiraiya ne de ezik dolayısıyla bu Orochimaru'yu Danzo'nun çok önüne kor.
Fake hesap mısın troll müsün yoksa gerçekten yeni bir üyemisin bilmiyorum ama . Tsunade'yi de biraz eziklemişsin kardeşim. Sakura ne zaman birini tek dokunuşla felç edebildi ? Yumruk atmak dövüş yeteneği demek olmuyor sadece.
Sakuranın kalabalığa getirip Kaguya'ya vurması (sırf Takım 7 resmi tamamlansın diye) onu daha iyi dövüşçü yapmaz. Konohamaru bir Pain bedeni alabildi. Kakashi alamadı. Genin Konohamaru > Kakashi mi ?

Kakuzu Hashirama ile karşılaşmış sağ kalmış, Madara zetsu olmasa kalamıyordu. Şİmdi Kakuzu > Madara mı ? Nitekim savaş içi şartları bilmeden birinin birine vurması yeterli değil.
Resim
Kullanıcı avatarı
Naruto-Bijuu

JiraiyaFlash@

Anlattıkların serinin çok eski kısımları. 4 kuyruklu ne kadar güçlü şimdi? Danzo ile dövüşmüş Sasuke'den güçlü anlattıklarına bakılırsa.

Daha önceki mesajıma bakmadın sanırım Tobi , Danzou için '' Kuyubiyi kontrol eder'' diyor, kyubi= 9 kuyruk. 4 kuyruk kimki? Oradan Orochimaru, Danzo'dan çok üstün sonucu kurmuşsun, bence çok yanlış bir varsayım.

Tsunade ve Jiraiya konularına girmiyorum, zira Jiraiya'nın Naruto'yu öldürmek gibi bir amacı olmadığını belirttim. O yüzden orayı es geçiyorum, orada '' Böyleyse sandığımdan daha ezikmiş '' dememin sebebi gerçekten Sae'nin dediği gibi 4 kuyruklu , Jiraiya'yı tam potansiyelde ölümün eşiğine getirmiş olması yorumunaydı. Ama kendim belirttim Jiraiya, Naruto'yu öldürmek gibi bir amacı yok diye. Sannin moduyla hüpletir 4 kuyrukluyu biliyoruz orasını.

Bunun dışında yukarıdada yazdığım üzere yazdıkların Orochi'yi Danzo'dan çok üste koymuyor. 4 kuyruklu o zamanki Sasuke karşısında çerezlikti aynısı Danzo içinde geçerli. Adam kyubiyi kontrol edebilirmiş mangada gösterilene göre.

Naruto, Pain'i yenince '' Naruto şuan Sasuke den daha güçlü olabilir denmişti, 9 kuyruk+ Senin Mod la anca işini bitirmiş sayılmış Pein'İn ''. Naruto nun o hali için bahsediliyor bu durum. Daha 4 kuyruğun çıkmış hali olan serinin ortalarındaki hali değil. Kaldıki 1 kuyruğa bile güçlü demişsin yeterince. 1 kuyruk sıradan Joninlerden güçlü o kadar ( Ebisu gibi adamlardan vs ) .

Edit : Yamato ve Sai'den bahsetmişsin, Jonin seviyesindeki adamları uçuruyor diye. Yamato ve Sai kimde uçmayacak? Anbu rütbesinde diye mi bu kadar abartılıyor bunlar. Serideki her karakteri abartmakta olmaz ama.

9 kuyruklu modda Naruto , diğer 5 kuyruklu canavarların hepsinin yaptığı biju damaayla eşitleniyor seri sonunda ( Kyubi modda biju dama = 5 tane kuyruklu canavarın biju daması ) . 9 kuyrukla , ezik 4 kuyruğun arasındaki fark ortada açıkçası. Mangada bu gösterildikten sonra 4 kuyruklu böyle güçlü diye anlatman bana yeterli gelmiyor.
Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
Favori Manga: Naruto, Wolf's Rain, Claymore ,SlamDunk, Hunter x Hunter, One Piece, Vagabond, Vagabond, Feng Shen Ji, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Wolf's Rain, Hunter x Hunter 2011, Cowboy Bebop, Death Note, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
İletişim:

@Naruto-Bijuu

serinin çokta eski kısımları değil. Savaş Arcından 2 ay önce yaşanmış şeyler bunlar.

Danzo'nun kyuubi kontrol etmesi ile jinchuuriki kontrol etmesi farklı. Kyuubi'yi de Shisui gözüyle yani mangekyo sharingan ile ediyor. Nitekim bu Kn4 Naruto'ya karşı geçersiz bir işlem. 2 Kuyruklu Bee, Sasuke genjutsu denediğinde dersini vermişti.

4 Kuyruk o zaman ki Sasuke için çerez falan değil. Aynı Sasuke Orochimaru hasta olmasa alamazdım dedi. Nitekim Kn4 ün çerez olması söz konusu değil.

Danzo'nun shisui gözü üzerinden taşıyıcısı olmayan bir kuyruklu canavarı kontrol edebiliyor olması ona kage seviyesi bir rakibe karşı hiç bir avantaj sağlamaz. En azından gerçekten bunu yaptığını, hangi şartlar altında yapabildiğini göremeden. Kıçı kırık tek byakugan kullanıcı Ao'nun bile genjutsusuna ayıktığını düşünürsek.
Senin mantık ile Ao > Kyuubi :)

Pain savaşı sonrası Naruto,Sasuke'den güçlü dediklerinde 9 kuyruğu katmadılar hesaba bunu belirten bir şey yok. Öyle düşünüyorsan hayal kuruyorsun zaten :D MS SAsuke > Naruto + Kyuubi :D gülerler buna.

Yamato ve Sai'yi abartacak bişi demeden ama yüüüzzzlerce metre öteden 2 jonin seviye adamı uçuruyor dedim.

Kardeşim 9 Kuyruk ile 4 kuyruğu kıyaslayan mı oldu ? Senin şu saçma lafına ne demeli "bu böyle olduktan sonra bunu anlatman yeterli gelmiyor"

Bu bakış açısı ile Kaguya gezegen uçuracak olan godo dama yaptıktan sonra hiç bir şey yeterli gelmez :D :D

NAruto ile birleşmiş Kyuubi'nin yaptığı/başardığı bir iş ile burada Danzo'ya nasıl bir bir paye çıkarabiliyorsun ki ?

Bana Danzo'Nun becerileri ile gel, Oroc'u nasıl öldürüyor. Bunların öldürmediği adama rüzgar mı atacak :D

Ayrıca ezik 4 Kuyruk dediğin sırf 4 kuyruğa geçti diye devasa krater açtı :D Sırf bir kuyruk daha eklendi diye. O Krateri kaç kage seviyesi karakter açabilir ? Ancak çok iyileri.

Nitekim bu seviyede (Danzo, MS Sasuke) 4 Kuyruk Naruto ezik falan değil. 7 Kapı Gai'nin Hirudora'sından sıyrıklar ve yanıklar ile çıkan Kisame'nin Bee'nin 4 kuyruk lariatını yiyince gövdesinde yarık açıldığını hatırlatırım.
Benzer bir şeyi bir kuyruklu Naruto da Oroc'a yaptı işte yazdık o kadar ....

Senin iki de bir gidip 9 kuyruk demene gerek yok. 9 Kuyruk osursa ölür o Sasuke ve o Danzo o yüzden ondan bahsetmeye gerek yok.

Ayrıca eğer mangada yazanlara çok bağlısın.

Danzo, Hiruzen için her daim senin arkanda kaldım dedi.

Orochimaru ise aynı gün içinde hem 4. Kazekage'yi Hem Hiruzen'i aldı

Oroc > Yaşlı Hiru > Danzo

manga öyle diyor. Hadi bakalım :D
Resim
Kullanıcı avatarı
Naruto-Bijuu

JiraiyaFlash @

Demek istediğim savaş arc ından çok eski derken yanlış anlaşılmış. O 2 ayda ne kadar power up alıyorlar adamlar ortada mangada. Bunun üzerinde durmaya gerek yok

4 kuyruk '' Mangekyo sharinganlı, Susanoo lu sasuke için gayet çerez '' . Sasuke '' Orochimaru hastaydı o yüzden yendim '' lafını '' Deidara dövüşünden '' sonra diyor. O zamanki Sasuke'den zaten güçlü Orochimaru, ama İtachi nin yetenekleri nakil olmuş Sasuke için aynı şeyler geçerli değil tabiki. Onu örnek vermen baştan yanlış yani.

Pein savaşından sonra Zetsu direkt dedi zaten '' Naruto, Pain'i yendi. Şuan Sasukeden bile güçlü olabilir '' diye. Yani Pein'i yenen güç o zamana kadar görünen Sasuke'den güçlü demek istiyor. Ne diyor yani Zetsu orada? '' Kuyruk olmadan direkt sennin modda mı yener '' demek istiyordu. 9 kuyruklunun gücü niye hesaba katılmıyor? Pein'i kuyruksuz yenemiyordu görüldüğü üzere. Yani Pein'i yenen güç o zamanki tamamen kullandığı güçtü. Sadece sennin mode u hesaba katmıyor adamlar.

Ve yine konu başka yere gidecek ama şunuda açıklamak zorundayım, yanlış hatırlamıyorsam Küçük yaşlı kurbağa şöyle demişti Naruto Pein in oraya geldiğinde '' Naruto nun arkasında Jiraiya'nın silüeti görünürken '' . Aynen böyle dedi bak '' Sanırım Naruto geçmiştekileri geride bıraktı ''. O naruto sennin modda 5 pein yenmişti, 1 tanesi kalmıştı üstüne diğerleri geride tamir edilemedi. Ama Jiraiya sennin modda 3 pein yenebildi ve ölüm şekli ortada. Naruto sennin modda Jiraiya'dan güçlü olduğu ortadaydı mangada, rasenganlar rasen shurikenler + Jiraiya nın kurbağaları vs . Üstelik orada Naruto 2 yaşlı kurbağa ile '' Kurbağa fu '' sanatını bile uygulayamıyorlardı çünkü Kyubii o zaman engelliyordu bunu. Ama yinede Jiraiya'dan daha başarılı oldu. Konu bu değildi ama önceki mesajlarına yönelik yazdım. Amacım Jiraiya'yı kötülemek değil, öldüğünde çok üzülmüştüm aksine ama gerçekler bunlar mangada.

Aynı Naruto Pein savaşından sonra, Danzo ile kapışmış Sasuke ile karşılaştıktan sonra Kiba'ya aynen şöyle demişti '' Şuan Sasuke yi yenemem, gücüm yetmez '' tarzında. Sasuke, Pein savaşından sonraki Naruto'dan güçlü yani anlayacağın. Bunu Naruto'nun kendisi diyor. Çünkü Naruto, Pein'i yendikten sonra Sasuke yine daha sonraki attığı vs lerle ( 5 kageye karşı olsun, Danzo'ya karşı olsun yine daha çok güç ve tecrübe elde ediyor.

9 kuyrukluyla 4 kuyrukluyu kıyaslamak anlamında değilde, 1 kuyruklu bile çok güçlü diyorsun. Ben Pein i yenen Sennin mod+ Kyuubi mode dövüşen Naruto'nun , bizzat Danzo ile dövüşen Sasuke'den güçsüz olduğunu söylüyorum manga verilerinden. Naruto , Sasuke yi orada yenemem dedikten sonra gerisi sana kalmış ne diyim.
Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
İletişim:

Evet Zetsu'nun kastettiği Senin Naruto, Sasuke'yi aşar demekti.

Naruto'da kuyruklu canavar olduğu yeni bir şey değil ki bu zetsu kuyrukluları avlamayı görev edinmiş bir örgütün üyesi. Kuyruklu canavarlar ne kadar güçlü biliyor ve en güçlüsünün ne kadar güçlü olduğunu da tahmin edebilir bunu tekrar belirtmesine gerek yok.

%%0 FRS öğrenen Naruto o arc Hebi Sasuke'ye denk gösterildi (hatta Kakashi beni geçti vs dedi) bu ikili hep paralel güç aldılar . Nitekim SM Naruto ile de Kage Toplantısını basan Sasuke bir.

Senin mantıkla Sasuke'nin Killer Bee'ye tek gitmesi lazımdı. Jugo, Karin ve Suigetsu üçü de üç kez ölümden kurtardılar ? 8 kuyruklu tüm gücünü salmadığı halde öyle sıçızlayan adam Kyuubi + SM Naruto mu edecek ? Kendi çıkarımlarını manga gerçeği gibi anlatma.

Ayrıca Sasuke'yi güçlü gösterme çaban Danzo'yu daha güçlü yapmayacak çünkü adam 5 kageden çıktıktan sonra yüzeysel bir iyileşme sonrası Danzo karşısına çıktı ve Susano'yu ITachi'den çok daha uzun süre açık tuttu ve Susano açmak bile can yakıcı, felç edici bişi olarak tarif edildi Sasuke tarafından. Yani Danzo fiziksel kondisyonu neredeyse taban yapmış Sasuke'ye yenildi ? Yani Sasuke çok güçlü o zaman Danzo'da çok güçlü deme çaban yersiz ve alakasız.

Bir ton da bilgi eksikliğin var nereden başlasam bilemiyorum.

1 - Orada Naruto'nun arkasında Minato ve Jiraiya belirdi. 5 dakikalık Sennin Mod süresi olan Naruto'nun Minato 'yu geçtiğini mi sanıyorsun.

Orada Fukasaku'nun kastettiği, Naruto'nun hokage olmadan ya da dünya tarafından bilinmeden köyünü savunan biri haline gelmiş olması. (Normalde benzeri olaylar hep hokageler tarafından yapılırdı) Yani o kişilerin Naruto'nun yaşındaki hallerini kastediyor adam. Öbür türlü Tobi ile Kyuubi'yi 10 dakka da paket yapan Minato ile o 5 dk lık SM lik Naruto aynı yerde anılamaz bile.

2- Kurbağa Fu sanatı dediğin Kawazu Kumite yani Frog Kata. Naruto onu uyguladı uygulayamadığı şey Kurbağalar ile bir olma idi. o sebeple klonlarını Myoboku Dağı'nda bıraktı zaten.

3- Jiraiya 3 path aldı sonra bir tanesini bir daha aldı ayrıca akatsuki üyesi konanı alması 10 saniye sürdü. Jiraiya'nın alanı dardı, bilgisi yoktu ve de rakipleri ile direkt duygusal bağı vardı ve rakibi Jiraiya ile ilgili hemen her şeyi biliyordu.

Naruto 5 Path aldı (birini doğa çakrası hilesi ile aldı hatta) bilgisi vardı 3 Dev Kurbağa + 2 Usta Kurbağalık dev bir destek ekibi vardı + yanında ona rehberlik etmesi için katsuyu vardı + Dövüş Sahası genişti böylece hangi path ne yapabiliyor görevleri ne görebiliyordu (dirilten path i gözlemleyip sonra ilk onu almaya karar vermesi gibi) + Deva Path yaptığı Cho Shinra Tensei tekniğinin soğuma sürecinde idi jutsu yapamıyordu. Yani en güçlü Path ile yüzleşmedi bile. Zaten sonra yüzleşmesi ile yere mıhlanması bir oldu.

Ve senin dediğin gibi sonra Kyuubi çıktı vs. Eğer Nagato Jiraiya savaşında ve sonra da tüm köye tek atmak için çakrasını o kadar harcamasa sonuç belki çok farklı olacaktı.

Öbür tarafta tek koluyla bile 6 sının karşısında uzun bir süre direnip içlerinden bir tanesini hala öldürebilen bir Jiraiya var. Ki Jiraiya 4. Databook'ta ve Fukasaku'nun konuşmalarında Jiraiya'nıda yapabildiği söylenen Kawazu kumite kullanamdı bile .

Ve Pain ne dedi "sırrımız olmasa yenemezdik".

Şimdi nasıl Naruto daha güçlü ya da daha iyi iş çıkarmış oluyor :D

4- Naruto'nun orada kibaya değil Nejiye dedi ve Neji'ye yenemem demiyor sadece ben onla dövüşebilirim. Onu yenmek için güçlü olmak yetmez, onun içinde dönenler diyor lafı kesiliyor. Itachi ile ilgili gerçeği öğrendiği için Naruto, Sasuke'nin köye olan nefretini biliyor bu sebeple buna basit bir dövüş muamelesi yapmıyor. Ve hem Neji hem de Kiba Sasuke'yi öldürmeyi kastetmiyor. Zira Naruto hiç bir savaşında Sasuke ye öldürmek için saldırmadı. Ona rağmen

Resim
Resim
Resim

Sasuke Naruto ile dövüştükten sonra Itachi'nin gözlerini istediğini çünkü Naruto'yu tamamen ortadan kaldırmak istediğini söylüyor. Yani Sasuke kendi ağzıyla MS'in yeterli olmadığının farkında.

5- Manga verilerine göre Pain > MS Itachi > MS Sasukedir. Pain'in bile alamadığı 9 Kuyruk + SM kombinesini nasıl MS Sasuke alıyor daha Kagelerden hiç birini alamazken ? Manga senin dediğin bir şey önermiyor öyle bir veri de yok.

Hebi Sasuke >= Immortal Arc Naruto
SM Naruto >= MS Sasuke manganın önerdiği de dediği de bu. Kakashi, Naruto, Tobi, Zetsu, Sasuke nin dediklerini toplarsan ortaya çıkan bu.

Konuya dönecek olursak

Tobi asla Danzo 9 kuyrukluyu kontrol ediyor demedi. Etmeyi planlıyor olmalı dedi. Hatta sonra "Naruto'nun peşinde ha" diyor.
Resim

Nitekim Danzo Kage toplantısında kuyruklu canavarları mükemmel kontrol edebilenleri sıralarken kendisini saymıyor.
Resim

Ve daha önce dediğim gibi taşıyıcısı olmayan bir canavara Shisui gözü ile genjutsu atabilecek olması danzo'yu her hangi bir savaşta pratik açıdan rakibine karşı güçlü yapmaz.Çok farklı şeyler çünkü.

Savaşa gelince, Kullanım süresi dolmuş bir bedeni kullanan hasta Orochimaru'nun bile nasıl atakları tankladığını nelerden sağ çıktığını gösterdimç

Öte yandan Danzo ?

Resim
Susano'ya bıçak sokma seviyesinde :D

Öte yandan Orochimaru Itachi'nin susanosunu gördüğünde "beni böyle teknikler ile öldürebileceğini mi sanıyorsun" demişti. Totsuga olmasa Itachi öldüremeyeceğini biliyordu.

DAnzo'nun basit kılıç atakları ile bu hallere geldiğini düşünürsek

Resim

Orochimaru + Manda + KUsanagi üçlüsü hayli hayli yeter.
Resim
Kullanıcı avatarı
Naruto-Bijuu

JiraiyaFlash@
Yer olarak alan dardı, duygusal davrandı vs bunlar beni ilgilendirmiyor. Yapabileceğinin en iyisini yaptı işte Jiraiya. Sennin mode da bile hafiften kurbağa burnu oluyordu. Naruto Sennin Mode da daha iyiydi.

Naruto'da Sennin Mode '' Rasen Shurikenler '' de var. Jiraiya nın kullandığı rasenganıda kullanıyor. Bu durumda En fazla Sennin Mode Naruto = Sennin Mode Jiraiya deriz. Rasen shuriken faktörü çok önemli.

Tamam 9 kuyruklu konusunda haklı olabilirsin, ama 4 kuyrukluylada bir tutulmaz Sasuke halleder 4 kuyrukluyu kolayca. Yanında Karin, Suigetsu ve Juugo'da olsa yinede 8 kuyrukluya karşı gayet iyi mücadele etti, yendi demiyorum yanlış anlaşılmasın. Tabi kullanıcıyıda bağlı birşey bu, Bee çok iyi kontrol ettiği için ( Adam kılıç bile kullanıyor, temel dövüş yetenekleride üst düzey ) o duruma düştü. Yoksa Naruto gibi daha bijuusunu kontrol etmeyi bilmediği dönemde en fazla 4 kuyruğa çıktığı halini fazla zorlanmadan alır Sasuke burası net.

Zetsu, İtachi dövüşünden sonra Sasuke'yi mi görmüş sanki ? Danzo dövüşünden sonra Sasuke'nin gücü dahada açığa çıktı. Orada bile Zetsu şunu diyor '' Naruto, Sasuke'den güçlü olabilir '' . Bu İtachi dövüşünden sonra henüz pek aktif olmamış kagelerle, Danzo ile dövüşmemiş Sasuke'den bahsediyor

Kiba'ya söylediği lafta buydu sen yanlış hatırlıyorsun burayı. Kiba soruyor, Naruto'da cevap veriyor, orayı bile farklı yorumlamışsın. Ki zaten Kiba'ya ve ya Neji'ye dediğinin ne önemi varsa, sonuçta diyor. Ama yinede yanıldın Kiba'ya diyormuş gösterildiği üzere.
Zaten mesajlarının çoğuda, 4 kuyruklunun ne denli güçlü olduğunu belirtmeye çalışman, ilginç geldi bana bu. Pein dövüşünden sonraki Naruto'nun yenemeyeceğini söylediği Sasuke, daha bijuusunu kontrol edemeyen 4 kuyrukluyu yenemez diyorsun, sen bilirsin peki.

'' Danzo muhtemelen Kyubi yi kontrol edebilir '' çevirisi türkçe manga çevirisiydi, türkçe manga okudum. İngilizce bilmediğim için bu açıdan sıkıntı, türkçe mangada öyle yazıyor ona göre konuştum. Ama yinede Danzo'nun mokuton kullanması ve Shisui'nin gözüne sahip olması Kyubi'yi kontrol edemezmiş gibide gelmiyor bana bu bilgiler doğrultusunda.

Edit : 1 kuyruklunun saldırısı Orochimaru yu deri yenilemeye itiyor. O saldırının etki alanını söyledin öncesinde.

Bak burada Konohamaru yeni ninja aletiyle Rasengan fırlatıyor, etki alanı baya geniş. 1 kuyruklunun pençesi kadar etkili nerdeyse. Normal rasengan bile Orochimaru'yu deri yenilemeye itebilir demek oluyor bu. Çizimlerden pek fazla birşey çıkmaz. Mangaka sonraki daha önemli bir dövüşte daha şiddetsiz görünümlü bir dövüş çizebilir. Ama adamın senaryosunda o sonradan çizdiği önemli dövüş, öncesinde çizdiği önemli dövüşten daha etkilidir. Örn : Orochimaru vs 4 kuyruklu / Danzo vs Sasuke , bu iki kapışma arasında açıkçası seviye farkı çok fazla.
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Danzo dövüşünden önce yüzeysel olarak iyileşti desende, Sasuke o dövüş öncesi tam kapasite çakradaydı. Yani bütün yeteneklerini sergiledi o dövüşte yinede Tobi '' Kaç oradan Sasuke '' demese Sasuke gidiciydi değil mi? 4 taraflı mühürle kendi içine çekecekti Sasuke'yi. Tobi nin lafı kurtardı Sasuke yi. Yoksa Sasuke Danzo'nun üzerine gidiyordu tamamen işini bitirmek için.
Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
İletişim:

Seni neyin ilgilendirdiği değil konu manga Jiraiya 'nın elinden gelenin en iyisinin bu olmadığı farklı şartlarda elinden gelenin en iyisinin galibiyet olduğunu söylüyor.

2 kez yapma limiti olan FRS den ise her hangi bir limiti olmayan senpo cho odama rasengan yada senpo goemon'ı yeğlerim.

Ben 4 Kuyruklunun ne kadar güçlü olduğunu anlatmadım mesajlarda Hasta Orochimaru bile ne kadar kuvvetli atakları tanklarken Danzo Susano'ya bıçak sokmaya kalkacak kadar kısıtlı söz konusu orochimaru'yu öldürmek olunca. Ben onu gösterdim sen ise taktın 4 vs 9 vs Sasuke olayına :D

Ben orjinal çeviri firmasının (yani ingilizce ciltleri yayınlayan firma) çevirisini söyledim. Yani senin dediğinden daha resmi bir kaynak. Ayrıca muhtelemen dese bile yeterli değil.

Benim Sasuke, 4 Kuyrukluyu yenemez dediğim cümleyi bul çıkart koy buraya .. Bende bırakayım bu tartışmayı ? Sen çerez niyetine alır deyince bende o seviye patlayıcı güce sahip bir şeyi çerez niyetine alamayacağını söyledim. Ben Sasuke'yi alır demedim. Önce okumayı sonrada okuduğunu anlamayı sök arkadaşım.

Konohamaru olayına gelince biz Naruto mangasını tartışıyoruz Boruto değil. Birinin çizeri Kishimoto birinin değil.
Onu geçtim perspektif algında mı yok benim gösterdiğim sahneler geniş açıdan tüm orman içerisinde Oroc'un aldığı yolu gösteriyordu. Burada 4-5 ağaçlık bir yol kat ediyor. Keza ahşaptan bir evi yıkınca da duruyor.

Ayrıca hepsini geçtim 4 Kuyruk ile dövüşen kullanım süresi dolmak üzere olan zayıf bir beden kullanan hasta orochimaru idi. Sen o dövüşte gösterdiklerini 3-4 ile çarparsan gerçek halini kavrayabilirsin. Hala inanamıyorum o iki sahneyi nasıl benzetebildin göz var nizam var :D :D

Tobi kaç demese kaçmayacak diye bir şey yok. Tobi tecrübeli ve daha hızlı olan olarak önce uyardı. Yoksa Sasuke salak gibi orada durup tehlikeli bir adamın ölürken etrafa mürekkep kusmasını eline patlamış mısır alıp izleyecek hali yok ?

Bir de adamın ölüm anında attığı son kozun bu dövüşte etkisi ne. Danzo'nun tüm vücudunu yapan adam Orochimaru yıllarca ANBU'da beraber çalıştılar. Tobi'nin bildiğinden daha iyi bilir onun becerilerini :D merak etme biri gelip "kaç la kaç" demse de kaçar yani :D Hey allahım.
Resim
Kullanıcı avatarı
Naruto-Bijuu

JiraiyaFlash @

Naruto, Jiraiya'nın yaptığı rasengan, chou oodama rasenganları yapıyor, üstelik 2 defa rasen shuriken demişsinde Sennin mode da gücü çok çok fazla artıyor Rasen Shurikenlerin. Normal moddaki Naruto'nun ilk yaptığı Rasen Shuriken i bile, Jiraiya'nın Sennin mode daki Oodama rasenganından güçlüdür muhtemelen. Bu açıdan bakarsan Rasen shuriken in '' Sennin Mode'' daki artısını pek ala görebilirsin. Naruto aptal gibi görünsede bir dövüş esnasında dahileşebiliyor, güzel taktiklerle götürüyor işini. Sennin mod'da Kage bunshin kullanıyor ( Kısıtlıda olsa ) , çifte rasenganlar döşüyor. Jiraiya'dan gene etkili bence, en fazla eşittirler dediğim gibi.

Türkçe mangasına göre yorumladım dedim. İngilizce bilmiyorum burda suçlu olamam heralde.

O kadar abarttınki 4 kuyrukluyu, sanki Sasuke ile baya baya başa baş kapışır demek istiyorsun gibi geldide ona yönelik yazdım yazıyı. Hasta Orochimaru'yu çok ileri seviye çıkartmak için 4 kuyruklu pek yeterli bir veri değil.Zira 1 kuyruk fazlalığı bile çok fazla fark ediyor bijuu seviyesinde.

2 kuyruklu+3 kuyruklu+ 4 kuyruklu+ 5 kuyruklu+ 6 kuyruklu ( Bijuu Dama ) = Naruto Kyuubi Mode Bijuu Dama. Kuyruk fazlalığının seviyesi gayet açığa çıkıyor, her bir fazla kuyruk çok çok çok fazla güç artışı demek. Bu verilerle hasta Orochimaru, 4 kuyrukluyla kolaylıkla mücadele ediyorsa atıyorum sağlam bir Orochimaru 8 kuyrukluyla aynı mücadeleyi verir sonucu çıkmıyor. Hasta Orochimaru muhtemelen 5.kuyrukta yenilirdi. Kyuubi daha fazla ilerlemesin diye buldukları bir şansta Yamato'nun mokutonuyla durduruldu. Yoksa 1 kuyruk daha çıksaydı Orochimaru orada bitikti.

Tobi '' Kaç '' demese lafına vurgu yapmıyorum orada, Tobi'nin bilgili olduğuna ve Sasuke'nin hiçbirşeyden haberi olmadığını açıklıyorum. Sasuke nereden biliyor '' 4 taraflı mührü '' güzel kardeşim? Tobi rehberlik etmemiş olsa sonu belliydi. Bunu anlaması gayet açık aslında.

“Naruto Anketler” sayfasına dön