Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Sanat Severler vs 8 Kuyruk

Naruto ile ilgili yapacağınız tüm anketler.

Killer Bee vs Sasori & Deidara

Akatsuki ikilisi kazanır
2
20%
Bee kazanır
8
80%
Kararsızım
0
Oy yok

Toplam oy: 10
Kullanıcı avatarı
Outlaw
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri
Favori Manga: Vagabond,Tower of God, Planetes, Watashitachi no shiawase na Jikan, Pluto, Green Blood, Claymore, Slam Dunk, 20th Century Boys, Koe no Katachi, Vinland Saga
Favori Anime: Gintama, Psycho-Pass, HxH:11, Zankyou No Terror, Shigatsu wa kimi no uso, SNK, Anohana, 3-gatsu no lion, Kaguya-sama, Samurai Champloo, Koe no Katachi, Vinland Saga, Tenkuu no Shiro: Laputa, Saiki Kusuo, Cowboy Bebop, JoJo serileri...

Sizce Deidara & Sasori ikilisi 8 kuyrukluyu yakalayabilir miydi?

Sasori & Deidara ikilisi
Resim

Akasuna no Sasori seride en güçlü kuklacılardan biri olarak anılmaktadır. 100 kuklayı ve üçüncü kazekageyi kontrol edebilmektedir. Genelde kuklası Hiruko'nun içinde gezer.

Deidara, tıpkı arkadaşı gibi serideki güçlü karakterlerden biridir. İki bijuu yakalayarak Akatsuki'nin en başarılı üyelerinden biri olduğunu kanıtlamıştır. Uçabilir ve dövüşte bombalarını kullanır. C3, c0 gibi büyük alan patlamaları veya C4 ile hücresel patlama gerçekleştirebilmektedir.

___

vs

Killer Bee

Resim

Killer Bee tıpkı rakibi serideki güçlü karakterlerden biridir. Perfect Jinchuuriki olmasının yanı sıra ileri düzey kenjutsu ve raiton kullanabilmektedir.

Başlıca teknikleri;

Bijuu Dama,
Bijuu Hachimaki,
Yarı Jinch dönüşümü,
İleri düzey Kenjutsu,
Raiton teknikleri.

Dövüş alanı ormanlık bir alan.

Kurallar:

Killer Bee dövüşe yerde, Akatsuki ikilisi Deidara'nın kuşlarının üzerinde başlar.

En son Outlaw tarafından 28 Şub 2018 12:01 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Resim
Sae
Favori Manga: -
Favori Anime: -

Mesele özellikle de Bee'yi yok etmek değilde yakalamak iken ben Akatsukicilerin başarılı olma şansını sıfıra yakın görüyorum. Amaç Bee'yi yok etmek olsa bu şekilde başladıkları taktirde işler değişebilirdi.
Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
Outlaw
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri
Favori Manga: Vagabond,Tower of God, Planetes, Watashitachi no shiawase na Jikan, Pluto, Green Blood, Claymore, Slam Dunk, 20th Century Boys, Koe no Katachi, Vinland Saga
Favori Anime: Gintama, Psycho-Pass, HxH:11, Zankyou No Terror, Shigatsu wa kimi no uso, SNK, Anohana, 3-gatsu no lion, Kaguya-sama, Samurai Champloo, Koe no Katachi, Vinland Saga, Tenkuu no Shiro: Laputa, Saiki Kusuo, Cowboy Bebop, JoJo serileri...

Sae yazdı: 27 Şub 2018 18:08 Mesele özellikle de Bee'yi yok etmek değilde yakalamak iken ben Akatsukicilerin başarılı olma şansını sıfıra yakın görüyorum. Amaç Bee'yi yok etmek olsa bu şekilde başladıkları taktirde işler değişebilirdi.
İki türlü de değerlendirebilirsin.
Resim
Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
Favori Manga: Naruto, Wolf's Rain, Claymore ,SlamDunk, Hunter x Hunter, One Piece, Vagabond, Vagabond, Feng Shen Ji, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Favori Anime: Naruto, Naruto Shippuden, Samurai 7, GunGrave,Claymore, SlamDunk,
Wolf's Rain, Hunter x Hunter 2011, Cowboy Bebop, Death Note, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
İletişim:

Yakalamak ise -> Bu ikili yakalayamaz. Sasori vuramaz vursa bile Bijuu bedenine geçebilen biri öldürecek kadar zehir üretiyor mu Sasori emin değilim.
Deidara desen, Adam Raitoncu kafadan ters. Uçuyorum dese 1 Kuyruk Modunda Bee tek sıçrayışta bir dağ boyu zıplıyor neredeyse.

Öldürmek ise -> C4 tek şart C4 harici bir şansları yok.
Resim
Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti
Favori Manga: Toriko, Attack on Titan, Kaguya-sama, Mob Psycho 100, Minamoto-kun Monogatari
Favori Anime: Attack on Titan, Kaguya-sama, Steins;gate

Eger hazirlikli gidiyorlarsa yakalarlar.

Sasori gibi bir adamin tek zehri olmadigi konusunda herkes tek fikir olacagindan suphem yok. Bee'yi oldurmeyen bir zehirle onu yaralamasi cok muhtemelen ozellikle de Deidara'nin offensive destegiyle. (Gaz bombalarini daunutmayalim.)
Hachibi donusumu yaparsa vurma olasiliklari daha yuksek olacaktir buyuk bedeninden olayi.
Eger yaralamayi basarirlarsa Bee'nin direnci savastikca azalacaktir.
Sasori ve Deidara Taka gibi toy degil bijuu yakalama konusunda. Deidara tek bir bombatla 3. Kuyrukluyu etkisiz hale getirmeyi basarmisti.

Yalniz Bee gibi deneyimli ve guclu birine karsi baya zorluk yasayacaklardir.
Kullanıcı avatarı
Anka24
Favori Manga: Slam Dunk - Boku No Hero Academia!
Favori Anime: Hajime No İppo

Yakalama ihtimalleri olduğunu düşünmüyorum açıkçası. Hiç bir kuyrukluya zehrin etki edeceğini de düşünmüyorum.

Öldürme söz konusu olursa kesinlikle öldürebilirler, Deidara sağ olsun ama bence Bee bu işten sağ çıkar. Çok daha hızlı karşı taraftan, ayrıca yıkımda baya iyi. Çok çekişmeli olur.
En son Anka24 tarafından 27 Şub 2018 23:41 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
Favori Manga: Naruto, Wolf's Rain, Claymore ,SlamDunk, Hunter x Hunter, One Piece, Vagabond, Vagabond, Feng Shen Ji, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Wolf's Rain, Hunter x Hunter 2011, Cowboy Bebop, Death Note, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
İletişim:

ugur_tatli yazdı: 27 Şub 2018 21:20 Eger hazirlikli gidiyorlarsa yakalarlar.

Sasori gibi bir adamin tek zehri olmadigi konusunda herkes tek fikir olacagindan suphem yok. Bee'yi oldurmeyen bir zehirle onu yaralamasi cok muhtemelen ozellikle de Deidara'nin offensive destegiyle. (Gaz bombalarini daunutmayalim.)
Hachibi donusumu yaparsa vurma olasiliklari daha yuksek olacaktir buyuk bedeninden olayi.
Eger yaralamayi basarirlarsa Bee'nin direnci savastikca azalacaktir.
Sasori ve Deidara Taka gibi toy degil bijuu yakalama konusunda. Deidara tek bir bombatla 3. Kuyrukluyu etkisiz hale getirmeyi basarmisti.

Yalniz Bee gibi deneyimli ve guclu birine karsi baya zorluk yasayacaklardir.
Sasori istediği kadar hazırlık yapsın fakat yeterli deney yapmadan Bijuu'yu öldürmek ile bayıtlmak arasındaki yerde tutacak bir zehir nasıl ayarlayacak ?

Her şeyi geçtim. Bee, çakra pelerini modunu açarsa, sasorinin attığı iğneler ya da bıçaklar o zırhı geçemez. .

Bir diğer sıkıntı ise şu Hachibi belki ço dayanıklı bir bijuu değil fakat çok çabuk iyileşiyor. Hachibi vurulduğu uzvunu bırakabilir hatta Sasuke'ye yaptığı gibi bir kuyruk klonu ile gerçek bedeni yer değiştirebilir. Orochimaru'nu beden değiştirme işine benziyor biraz.

Nitekim yakalayabileceklerini sanmıyorum. Öldürmeye gelirsek C4 ile öldürebilirler.

Bu arada bu dövüş Deidara'nın Shukaku ve Isobu'yu almasından sonra oluyorsa, Bee iki bijuu avlamış bir takıma Taka'ya yaptığı muameleyi yapmayacaktır. Hemen ezmek isteyecektir.
Resim
Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti
Favori Manga: Toriko, Attack on Titan, Kaguya-sama, Mob Psycho 100, Minamoto-kun Monogatari
Favori Anime: Attack on Titan, Kaguya-sama, Steins;gate

@JiraiyaFlash
Gaz bombasi da atabiliyor Sasori, illa yaralamak zorunda degil.
Kullanıcı avatarı
_[Emre]_
Favori Manga: Bleach
Favori Anime: Medaka Box

Akatsuki üyelerinin şöyle güçlü böyle iyi diye övülen kuyrukluları pokemon yakalar gibi yakalamalarına gıcık olduğum için Bee diyorum. Hele Pain pezo utanmasa kaçmasın diye yanında Master Ball getirecek. :D
Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
İletişim:

ugur_tatli yazdı: 27 Şub 2018 22:45 @JiraiyaFlash
Gaz bombasi da atabiliyor Sasori, illa yaralamak zorunda degil.
Resim

Bu kadar küçük bir şeye Bee nasıl yakalanacak ? Onu Geçtim Bunun içinden Sakura bile kurtulmuştu :evil:

Birde biz bir şeyi hep unutuyoruz. Sasori Gözü toprağa bakan bir yaşlı kadın ve chunin level bir acemi ile kapalı bir mağarada dövüştü dostum. Ve buna rağmen O kadın ve o kız Sasori'nin ataklarının %90 ından kaçabildiler.

Açık alanda Taka Vs Bee'nn yaşandığı gibi bir yerde Sasori'nin çoğu tekniği Bee'ye isabet edemeyebilir. Deidara ile beraber sıkıştırırlar ise ne ala. Fakat Deidara ile kuklalar aynı anda saldırırsa Deidara'nın bombaları kuklaları patlatabilir o sebeple sıra sıra saldırmaları daha mantıklı.
_[Emre]_ yazdı: 27 Şub 2018 22:54 Akatsuki üyelerinin şöyle güçlü böyle iyi diye övülen kuyrukluları pokemon yakalar gibi yakalamalarına gıcık olduğum için Bee diyorum. Hele Pain pezo utanmasa kaçmasın diye yanında Master Ball getirecek. :D
ASlında pokemon yakalar gibi de yakalanmıyor. 5-6-7 kuyruk nasıl yakalandı bilmiyoruz bence serinin hatası bu oldu bu üçünü göremediğimizden bu iş çok kolay olmuş gibi anlaşıldı.

Gaara'yı kendi köyünde yakaladılar, Gaara köyü koruyacağım derken açık verdi bir de maddesel blok boyu olarak Kum > Kil Deidara'nın tekniği kumun içinden geçebildi.

İki Kuyruklu da ise Hidan'ın bilmeyen kişi için çok absürt bir tekniği vardı. Ona rağmen o dövüşün yarattığı yıkım alanı felaket idi. Binalar, tepeler vs .

Üç Kuyrukta ise Yagura , Bee gibi 2 mükemmel Jincden biri bu sebeple .. Obito Yagurayı , Isobu'dan ayırıp onu öldürdü.

Isobu tek kalınca daha korumasız oldu ama en saçma ve en senin dediğine yakın "pokemon gibi yakalanan" bu oldu. Deidara bir C2 bombası ile tek attı. Gerçi o avda Tobi'de vardı ve "benim tekniğimi gördünüz mü nasıl da iyiydim" vs diyordu. Belki de Deidara tek atmadı beraber çift attılar tam bilemiyorum ancak panellerde görülen Deidara tek attı gibi idi. Aynı Atağı Sasuke Ağaç Boyunda beyaz yılanı ile durdurmuştu :D

4 Kuyrukta ise Kisame çok zorlandığını söylemişti akatsukinin kalanına ve Roshi mükemmel jinc değildi.

5-6-7 yok zaten.

8'i zaten alamadılar

9 'da zaten karşısına kim çıksa ağız burun kırdı yani :D :D

Yani böyle çok kolaya gitmiş gibi görünen bi tek 3. var benim gözümde o da Jinc'den ayrıydı. Aslında sorun Bijuuların S Seviye kaçak ninjalarca avlanması değildi. Bu mantıklı idi çünkü insanlar bunlarla savaşabiliyor olmalılar ki köylerine pet diye alsınlar. Sorun bunları avlayan adamların

Sakura, Shikamaru, Sai vs gibi adamlarca alınması :D :D Olay orada biraz batıyor. Bu arada Pain zaten top level bırak da o yakalasın ki o bile 6 Kuyruk Kyuubi ile baş edemedi. Kyuubi çooook ayrı bir seviye abi :D
Resim

“Naruto Anketler” sayfasına dön