Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

İtachi vs Jiraiya

Naruto ile ilgili yapacağınız tüm anketler.

İtachi vs Jiraiya

Uchiha İtachi
66
47%
Jiraiya
66
47%
Berabere kalır. İkisi de pert
8
6%

Toplam oy: 140
Kullanıcı avatarı
Horus
Favori Manga: Vagabond, Gantz, Berserk, One piece, Naruto, Slam Dunk, Veritas, Beelzebub,
Favori Anime: Fate Zero, Bleach, Steins Gate, Ergo Proxy, Naruto, One Piece, Code Geas, Death Note, Gintama, FMA, Bakuman, GTO, One Outs, Cowboy Bebop, Slam Dunk, K-ON, Sakurasou no Pet na Kanojo

Sae yazdı:Ben sana laf yetiştiremem, artık trollüyor musun napıyorsun anlamıyorum. Ben san ki Pain'in kastettiği yenilme şekli bu dedim, nasıl bir anlayışsa bu. Ne desek saçma sapan bir laf buluyorsun. Yok efendim Orochimaru zeki deyilmişmiş Jiraiya tecrübe sıçıyormuşta bu yüzden İtachi'nin hiç bir numarasını yemezmiş, Orochimaru'da tecrübe yok sanki 40 yaşında dayak yedi İtachi'den, yok Tsukiyomi'den genjutsu olduğunu anlayınca çıkabiliyormuşmuş, zeka bir şeye yaramıyormuşmuş amk. bu seride çakra sıçmayanlardan sadece zeki olanlar güçlü. Neyse zaten uslubunu da çekemeyeceğim benim için bu konuyu bu kadar tartışmak yeterli şimdiden sonra bilgi yanlışı görmedikten sonra atlamayacağım cidden gına geldi banlanacam değilse.

Jiraiya Pain + İtachi + Kisame'yi üst üste koyar siker. Kim bilir bilmediğimiz ne enterasan jutsuları var adamın zaten Sage mode daha ne değil mi. İtachi zaten klanı Konoha için katledince gelip bir de Konoha'yı yok etmek istedi. Hayır mangada direk İtachi'nin ajan olduğu söylenmesine rağmen, köye tekrar geliş sebebinin Danzou'ya göz dağı vermek olduğu bilinmesine rağmen neden hala inkar edilir anlamıyorum.

Hadi her keze iyi sabahlar artık.
Göz dağı veren adam neden öldürün emri versin?
Sana dediğim olay, ilk seri ile ikinci seri arasında inanılmaz bir uyumsuzluk var. Ora da jiraiya onu kaçırmamaya çalışıyor. Ever jiraiya onun ajan olduğunu bilmiyor diyelim, bu itachi neden gidip kakashiye o kadar zarar verip, öldürün emri versin?
Narutoyu yakalamaya gelmişti, jiraiya gelmese de basbaya götürüyordu narutoyu.
Hala diyorum oroc zeki falan değil, daha önce de açıkladım. Jiraiyaya yenileceklerini onlar söylüyor. 2 seri arasın da onlarca bug varken, bir bu olay bug değil zaten sizin için. Sözler bariz orta da, yalanlanmadı da bu sözler. Jiraiya öldükten sonra, kishi paine o sözü jiraiyanın seviyesini göstermek için beli etti. Jiraiyanın analiz yeteneğini de gördün, çakrasının boyutu da beli. Oroc da zeka sıçmıyor, sıfır taktikle hareket eden biri.
Resim
Kullanıcı avatarı
Cobelandic
Favori Manga: One Piece!
Favori Anime: One Piece!

► Spoiler Göster
Kaizoku ou ni , ore wa naru!
Resim
Kullanıcı avatarı
fodder
Favori Manga: Naruto,One Piece
Favori Anime: Naruto,One Piece

@sae , @kuralsz33

Jiraiya'nın göğsüne yediği çubuğu pek ala Naruto da yiyebilirdi. Naruto'nun o çubuğu parçalamasının sebebi Frog Kumite ile yaptığı vuruştur. Doğa enerjisini elinde manipüle edip vuruyor yani saldıran taraf. Ama Jiraiya o saldırıyı beklemiyordu adamın işini bitirdiğini düşünüp bir an gardını indirdi.Yani Jiraiya da aynı Naruto gibi o çubuğu eliyle kırabilecek güçte.
Any man that doesnt learn to laugh at rejection is worthless as a man.
Sae
Favori Manga: -
Favori Anime: -

fodder yazdı:@sae , @kuralsz33

Jiraiya'nın göğsüne yediği çubuğu pek ala Naruto da yiyebilirdi. Naruto'nun o çubuğu parçalamasının sebebi Frog Kumite ile yaptığı vuruştur. Doğa enerjisini elinde manipüle edip vuruyor yani saldıran taraf. Ama Jiraiya o saldırıyı beklemiyordu adamın işini bitirdiğini düşünüp bir an gardını indirdi.Yani Jiraiya da aynı Naruto gibi o çubuğu eliyle kırabilecek güçte.
Bilemeyiz. Jiraiya'nın Sage Mod'u şuana kadar gördüğümüz 4 Sage Mode arasında en zayıfı.
Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
fodder
Favori Manga: Naruto,One Piece
Favori Anime: Naruto,One Piece

@Sae

Bilemeyiz mi ? Komik oluyorsun.Jiraiya senjutsuda Naruto kadar ustalaşamadı çakra kıtlığı sebebiyle ama bu açığını o dövüşte Fukasaku ve Shima'yı çağırarak kapatmıştı. Sage mod insanın vücudunu çelikten yapmıyor. Birinde Naruto Frog Kumite ile parçalıyor sopayı birinde gardı düşükken göğsüne saldırı yiyor Jiraiya. Unutma mangada belirtildi çakrayı ellerde toplamakla göğüste toplamak arasındaki büyük bir fark var. Mangada belirtilmişti bu hatta Hyuugalar bu yüzden çok güçlüydü vücutlarının her yerinden çakra salgılayabiliyorlardı. Sage mod Iron Man mod değil yani :laugh:
Any man that doesnt learn to laugh at rejection is worthless as a man.
Sae
Favori Manga: -
Favori Anime: -

fodder yazdı:@Sae

Bilemeyiz mi ? Komik oluyorsun.Jiraiya senjutsuda Naruto kadar ustalaşamadı çakra kıtlığı sebebiyle ama bu açığını o dövüşte Fukasaku ve Shima'yı çağırarak kapatmıştı. Sage mod insanın vücudunu çelikten yapmıyor. Birinde Naruto Frog Kumite ile parçalıyor sopayı birinde gardı düşükken göğsüne saldırı yiyor Jiraiya. Unutma mangada belirtildi çakrayı ellerde toplamakla göğüste toplamak arasındaki büyük bir fark var. Mangada belirtilmişti bu hatta Hyuugalar bu yüzden çok güçlüydü vücutlarının her yerinden çakra salgılayabiliyorlardı. Sage mod Iron Man mod değil yani :laugh:
Mangada yandan vuruyormuş gibi görünüyor Naruto sopaya ama tam nasıl bilmiyorum. Sage Mod bedeni sağlamlaştırıyor. Naruto Sage Mod halince yere kapaklandığında fazla hasar almamıştı. Iron Man mod olmasa da yine de dayanıklılık sağlıyor. Ayrıca Jiraiya'nın Naruto'nun sage moduna karşı kapattığı bir açık yok. Naruto Sage modda Jiraiya'dan daha güçlü. Jiraiya sadece Naruto'dan daha az olan kendi gücünü sürekli tutabiliyor. Naruto'da buna Kage Bunshinlerle çare bulmuştu zaten. Nerden bakarsan bak Naruto Jiraiya'dan daha iyi bir Sage moda sahip
Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
saNNİN
Favori Manga: naruto
Favori Anime: naruto

Beyler acıkcası hersey itacının bi amaterasusuna bakar eğer İtachı ıskalarsa sıctı demektir bidaha kendini toplayamaz. Zaten itacının en büyük silahı olan genjutsusu etkisiz kalıyo kurbağalar yuzunden yani bu durumda avantaj Jıraiyadan yana hem dayanıklı hemde amaterasudan kacabilecek kadar hızlı olduğunu dusunuyorum (sage moddan dolayı)yani oyum jıraiyaya.
FlyingDagg3rs
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: Naruto,Naruto Shippuuden

Ikisi de mangadaki en sevdiğim karakterlerden. Açıkçası böyle bir vs konusu açan arkadaşa teessüflerimi gönderiyorum ama madem açılmış bende fikrimi belirteyim :) Itachi saldırı ve savunma gücü açısından avantajlı. Üstelik birde Tsukuyomi gibi bir tekniği daha var ki yerinde kullanırsa işi bitirebilir. Jiraiya ise dayanıklılık ve tecrübe olarak avantajlı. Savaş ne kadar uzarsa Jiraiya'nin şansı o kadar artar. Ayrıca amaterasu ve Tsukuyomi gibi tekniklere de çözüm bulabilecek gibi gözüküyor.
Şahsen ikisinin savaşını görmek istemiyorum :) Politik davranarak ikisi de pert olur diyor, bu şıkkı eklemiş olduğu için anketi düzenleyen dostuma gönderdiğim teessüflerimin bir kısmını geri alıyorum :)
Benim oyum beraberliğe
Kullanıcı avatarı
uchih@ it@chi_27
Favori Manga: naruto
Favori Anime: naruto,naruto shippuden,dragon ball,death note

Bu mücadeleyi kimin alacagı belli olan bişey uchiha itachi % 70 alır. çünkü itachi çok üst düzey bir shinobi gerek hız gerekse zeka yönünden çok üst seviye, jiraiya da çok güçlü bir shinobi ama itachiyle başetmesi için sennin moda girmesi gerek ama o moda girmekte uzun bir zaman alıyor, itachi buna izin verirmi bun düşünmek gerek öncelikle. sasuke sage modunda çakra zengini halinde bile hasta abisi karşısında bir kaç kez kaybetmişti ama itachinin amacı kardeşini öldürmek değildi hatırlarsanız, amaterasuyla tutuşturucaktı da gözünü kapatarak kardeşini korumuştu ateşten. jiraiya başedemez itachiyle anlayacagınız.
aizensousuke_7
Favori Manga: bleach,naruto
Favori Anime: bleach,naruto

Sage moda girdiginde itachi zaten kaybeder .

“Naruto Anketler” sayfasına dön