Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

İtachi vs Jiraiya

Naruto ile ilgili yapacağınız tüm anketler.

İtachi vs Jiraiya

Uchiha İtachi
66
47%
Jiraiya
66
47%
Berabere kalır. İkisi de pert
8
6%

Toplam oy: 140
Kullanıcı avatarı
Outlaw
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri
Favori Manga: Vagabond,Tower of God, Planetes, Watashitachi no shiawase na Jikan, Pluto, Green Blood, Claymore, Slam Dunk, 20th Century Boys, Koe no Katachi, Vinland Saga
Favori Anime: Gintama, Psycho-Pass, HxH:11, Zankyou No Terror, Shigatsu wa kimi no uso, SNK, Anohana, 3-gatsu no lion, Kaguya-sama, Samurai Champloo, Koe no Katachi, Vinland Saga, Tenkuu no Shiro: Laputa, Saiki Kusuo, Cowboy Bebop, JoJo serileri...

Itachi diyorum ben.
Resim
Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
Favori Manga: Naruto, Wolf's Rain, Claymore ,SlamDunk, Hunter x Hunter, One Piece, Vagabond, Vagabond, Feng Shen Ji, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Favori Anime: Naruto, Naruto Shippuden, Samurai 7, GunGrave,Claymore, SlamDunk,
Wolf's Rain, Hunter x Hunter 2011, Cowboy Bebop, Death Note, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
İletişim:

Ben mangadan link verip bakın Nagato küçük sırrımız olmasa jiriayia yı yenemezdik dedi desem ya da Kisame aramızda dağlar kadar fark var Sis yedi Kılıç Takımı ve Konohanın Uchiha klanı bile isminin yanında sönük kalır dediğini ya da İtachi en iyi ihtimal hepimiz beraber ölürüz dediği yeri göstersem, link versem bunlar İtachi'nin ajanlığı, yazarın kredi vermesi ve Kisame'nin İtachi nin köpeği olması oluyor

Ama başkası mangadan hem de son sayılardan birinde İtachi ile bir bilgi paylaşırsa bu mutlak kanıt oluyor !?!?! Wht t Fck !?!

Arkadaşım kanıt göstermek istediğin arkadaş zaten Yazar başta İtachi yi iyilik timsali yapmayı planlamıyordu diyor sana, sonradan bu kanıya ve duruma gelindi diyor(keza bende böyle diyorum) sen 600 küsürüncü bölümden kanıt koyuyorsun orada zaten itachi ve sasuke 4 ever moduna girmiş bir Kishi var.... İlk 150-200 bölümden İtachi nin ajan olduğuna ya da gerçekten köy yararına çalıştığına dair bir ipucu ya da ileride Kishi nin bunu böyle planladığına dair bir açık kapı bul yani...

Adam; Kakashi, Sasuke, Asuma, Kurenai gibilerine acımadan saldırdı..Sasukeyi Tsunade nin müdahelesi olmadan katatonik durumdan çıkartılamaz bir hale soktu( Tsunade nin geleceğini hesaplayarak yaptı diyen olursa da artık )
Kakashi Naruto için geldiklerini anladığında ve İtachi de kakashi nin çok şey bildiğini anladığında Kisameye Kakashi san ı al diğerlerini öldür demedi mi !?! ... Gai yetiştiğinde Anbu ekipleri de yolda demese hiçte gitmeyecek olan bir Kisame ve İtachi ikilisi söz konusu.. Jiraiya olayında da kıyak geçse ya da Jiraiya nın ve köyün ajanı İtachi olsa koftiden bir kavgaya tutuşulur İtachi gene Anbular yolda falan denilip kaçılırdı...
İtachi bir kaç jutsu ve iki Tsukuyomi hali hazırda yapmış olduğu için(zira daha ilk yapışında gözleri seğerdi ve Kisame hemşiresinden yatma saati geldi uyarısı aldı) .. o yüzden Jiraiya karşısında zaten tam değildi nereye kıyak ya da ajanlık adam kurtulabilmek için o hali hazırda en az%40 ı gitmiş çakranın üzerine bir de amaterasu kullandı ki bu da saldırı değil tamamen kurtuluş için ... zaten kendi kendine de onu kullanmak zorunda kaldım diye hayıflandı !!

Nasıl Pain vs Jiraiya konusuna olmuş bitmiş bir vs dir diye kilit gelmiştir (tabi bu benim kararım ya da yetkim dahilinde değil sadece bir öneri) bence bu da gerçekleşmiş bir vs sayılmalı.. Kishi o zamanlar ne Nagatoları, Obitoları düşünüyordu( Masashi Kishimoto chronologhic İnterviews başlığında aratın var dünya beri ipucu) .. Ne de İtachi köy düşünen bir melake idi ne de bijuuları toplama sırası diye bir halt vardı !?!

İtachi savaşma açısından ya da incinme açısından sıkıntı yaşamasa bile zaten über-cosmic gelen(o zamanlar) jutsuları onu dara düşürüyor.. MS in ne kadar çakra harcadığı konusuna gelince Kakashi o Tsukuyomi ile kendini zorlamasıyla ilgili bir tespit yapınca itachi de her zaman ki gibi tespitlerin yerinde icabında bir şey ile bilmukabele diyor yani .... İtachinin Tsukuyomisi bile en az %25 ini götürüyor bu da gözümüze sokulmuş bir şeydir..Bu adamda güçleri ile çakrası arasında bir sıkıntı vardır çünkü EMS si yoktur ve Susano'o su spirit itemlerle güçlendirilmiş kişidir. MS teknikleri çakra yemese ya da yeterli olsa EMS diye bir şey için millet çıldırmazdı..

Aslında boşa mesaj atmışım burada daha nitelikli özetlemiş bile
byakusharinnegan yazdı:Bence sasuke normal sharingan ile itachinin ms'sinden güçlüdür. Tobinin sasuke'ye söylediği " itachi ciddi olsa şimdi yaşamıyordun" lafı, itachi yenilince hastaydı denmesi ve tobinin "ondan bir şeyler saklamasam şimdi bitmiştim" lafları ve 8 yaşında kage zekasındaydı denmesi itachi fanlarını memnun etne amaçlıydı. Siz kishi olsanız itachi kadar fanı olan adamı sharinganlı adama ezdirdikten sonra öyle bir açıklama yapmaz mısınız?

Bu yorumun sizin "jiraiya aslında paini yenemez. Jiraiya fanları memnun olsun diye öyle bir şey dedirtti kishi" demenizden ne farkı var?

Ayrıca daha önce de yazdım. Itachi kyuubiyi gerçekten alacaktı. Gai gelmese asumayıda öldürtecekti. Tekrar bakın. Kakashi tsukiyomiden sonra akatsuki hakkında bildiklerini asumanın yanında söylediğinde itachi gitmekten vazgeçip kisameye "kakashi kalsın öbürlerini öldür" diyor. Akatsuki için gayette konoha jonini öldürebiliyor. Kakashiyi ise sasukeyi eğittiğinden bırakıyor. Adamın derdi sasuke yani. Jiraiyanın yaşaması sikinde değil.
Resim
Sae
Favori Manga: -
Favori Anime: -

Horus yazdı:Benim bildiğim ajan demiyor, akatsukiyi izliyor diyor. Akatsuki örgütünü görünce, bağlantıyı kovalıyor. Yani öyle köye bilgi sızdırmıyor. Sızdırıyor da daha liderlerinin kim olduğunu bilmiyorlar orası ayrı komik zaten.
Ajan diye bir hava gidiyordu. İnsan merak eder ingilizce falan okur, diyeceğim de neyse.
He kötüyken öldürün falan der, iyiken demez. O nasıl mantık anlamış değilim. Adama görev vermiş akatsuki, ve görevi tamamlamadan dönmek zorunda kalıyor. He ajandı ondan kaçtı, ne ajanı anasını satıyım. Adam kendisi gözlemlemek ve oalylardan haberdar olmak için akatsukiye katılmış. Çevirmenlikte kısa kesiyim derken böyle bir şey üretmiş.
Ben İngilizce bilmiyorum fakat spy bildiğin casustur http://www.mangareader.net/naruto/619/12 Artık spy ne maksatla kullanıldı burda bilmiyorum ''o bizim casusumuz değil ''o asla casus değil'' falan denmemiştir sanırım.

Pain vs'sini nasıl kazanabilir? İlla güçlü olması gerekir mi Pain'den onu da şu şekilde açıklamıştım.
► Spoiler Göster
Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
Horus
Favori Manga: Vagabond, Gantz, Berserk, One piece, Naruto, Slam Dunk, Veritas, Beelzebub,
Favori Anime: Fate Zero, Bleach, Steins Gate, Ergo Proxy, Naruto, One Piece, Code Geas, Death Note, Gintama, FMA, Bakuman, GTO, One Outs, Cowboy Bebop, Slam Dunk, K-ON, Sakurasou no Pet na Kanojo

Sae yazdı:
Horus yazdı:Benim bildiğim ajan demiyor, akatsukiyi izliyor diyor. Akatsuki örgütünü görünce, bağlantıyı kovalıyor. Yani öyle köye bilgi sızdırmıyor. Sızdırıyor da daha liderlerinin kim olduğunu bilmiyorlar orası ayrı komik zaten.
Ajan diye bir hava gidiyordu. İnsan merak eder ingilizce falan okur, diyeceğim de neyse.
He kötüyken öldürün falan der, iyiken demez. O nasıl mantık anlamış değilim. Adama görev vermiş akatsuki, ve görevi tamamlamadan dönmek zorunda kalıyor. He ajandı ondan kaçtı, ne ajanı anasını satıyım. Adam kendisi gözlemlemek ve oalylardan haberdar olmak için akatsukiye katılmış. Çevirmenlikte kısa kesiyim derken böyle bir şey üretmiş.
Ben İngilizce bilmiyorum fakat spy bildiğin casustur http://www.mangareader.net/naruto/619/12 Artık spy ne maksatla kullanıldı burda bilmiyorum ''o bizim casusumuz değil ''o asla casus değil'' falan denmemiştir sanırım.

Pain vs'sini nasıl kazanabilir? İlla güçlü olması gerekir mi Pain'den onu da şu şekilde açıklamıştım.
► Spoiler Göster
Benim okuduğum da böyle değildi. Mangareader doğru diyelim o zaman hacı;
http://www.onemanga.me/naruto_manga/619/10/
Senin dediğin sayfa da spy diyor evet. Üste ki arkadaşın verdiği kaynağa bakınca yanıldım bir an.
Yine de tutarsızlık görüyorum. Öldür emri vermesi(Kendi rızasıyla).
Painin sırını bilmesen, seri de onu yenecek karakter obito gibi büyük çapta hasar veren karakterler ancak onu yenebilir.

Kendi kendine bir yorumlaman var, ortada bir gerçek var ki, sırımızı bilse bizi yenerdi, açık ve net.
Jiraiya karşı büyük çapta kitle imha etkilerini kulanamıyordu. Kendi köyündeydi. Jiraiya ise o dövüşte, pain hakında bilgi toplamak için atakta değil sürekli savunma içinde olurdu. Kısa ve öz eğer sırını bilse, gözlem yapmayacak, direk üst seviye jutsularını kulanacaktı. Jiraiya kazandı zanedip arkasını dönene kadar. Bir çizik bile almazken, kolunu kaybediyor.

Bir kere şöyle bir fark var. Bİr ninjanın bütün jutsularını bilmek ayrı konu, painin sırını bilmek ayrı konu. Painin güçlerini bilmiyordu jiraiya. 6 painin olduğunu bilse onun için yeterdi.
Pain gücünü saklıyordu, mümkün olduğunca açık vermemeye çalışıyordu.

Neyse senin yaptığın hacı, varsayımdan öteye geçmiyor. Elimizde kaçan bir itachi(açık açık öldürme emri veren biri, jiraiya ise onu hapsediyor. Kaçırmamaya çalışıyor), sırımızı bilse beni yenerdi gibi bir laf var. Jiraiya yaptığı basit analizlerle, çizik almadan 3 paini yeniyor. Painler açık ve net şekilde bunu saklayıp, jiraiyayı arkadan vuruyor.
Resim
Sae

Benim yaptığımın nesi varsayımdan öte geçmiyormuş o kadar yerde ajan deniyor adama ki ben ajan demedim ajan gibi bir şey. Konoha'nın iyiliği için uğraşıyor dedim İtachi. İtachi için önce kardeşi sonra köyü gelir. Bu her yerde geçiyor. Bir de gelip İtachi Kyubi'yi avlamak için Naruto'nun yanına geldi diyorsunuz. Hayır o kadar dar alanda o ametrasuyu duvara değilde Jiraiya'ya atsa Jiraiya napacak onu bilmiyorum.

Ayrıca biraz evvel AMV izledim nereleri kaçırdım diye.
naruto-anketler/itachi-vs-jiraiya-t8304-290.html

Dakka 6.47 Jiraiya sage modda iken demiri göüsüne yiyor. Eğer bu animenin hatası değilse kusura bakmayın ben artık Jiraiya'ya şans vermem. Naruto eli ile parçalamıştı o demirleri.

Ayrıca Sasuke'nin 5 kage ve ardından Danzou ile yaptığı savaşta MS tekniklerini ne kadar kullandığını gördük. İki karşılaşmada da Sasuke bu yüzden açık vermedi. İtachi de açık vermez.
Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
Horus
Favori Manga: Vagabond, Gantz, Berserk, One piece, Naruto, Slam Dunk, Veritas, Beelzebub,
Favori Anime: Fate Zero, Bleach, Steins Gate, Ergo Proxy, Naruto, One Piece, Code Geas, Death Note, Gintama, FMA, Bakuman, GTO, One Outs, Cowboy Bebop, Slam Dunk, K-ON, Sakurasou no Pet na Kanojo

Sae yazdı:Benim yaptığımın nesi varsayımdan öte geçmiyormuş o kadar yerde ajan deniyor adama ki ben ajan demedim ajan gibi bir şey. Konoha'nın iyiliği için uğraşıyor dedim İtachi. İtachi için önce kardeşi sonra köyü gelir. Bu her yerde geçiyor. Bir de gelip İtachi Kyubi'yi avlamak için Naruto'nun yanına geldi diyorsunuz. Hayır o kadar dar alanda o ametrasuyu duvara değilde Jiraiya'ya atsa Jiraiya napacak onu bilmiyorum.

Dakka 6.47 Jiraiya sage modda iken demiri göüsüne yiyor. Eğer bu animenin hatası değilse kusura bakmayın ben artık Jiraiya'ya şans vermem. Naruto eli ile parçalamıştı o demirleri.

Ayrıca Sasuke'nin 5 kage ve ardından Danzou ile yaptığı savaşta MS tekniklerini ne kadar kullandığını gördük. İki karşılaşmada da Sasuke bu yüzden açık vermedi. İtachi de açık vermez.
Ajan kısmı doğru, spoiler içine aldıkların varsayımdan ibaret.
Resim
Sae

Horus yazdı:Ajan kısmı doğru, spoiler içine aldıkların varsayımdan ibaret.
Varsayım değil o mantık yürütme. Demek istediğim Pain bunu derken ''Jiraiya benim 6 kişi olduğumu bilse 6'lıyı karşısına alır evire çevire döver sonra da gelip beni döver'' manasında bir laf etmek zorunda değil, bu lafı ciddi ciddi dese bile bahsettiğim gibi bir dövüşü kastediyor olabilir. Bu laf hiç bir şeyi kanıtlamaz İtachi'nin muhtemelen Kisame'yi ikna için ettiği ''İkimiz de dalsak cehennemi boylardık'' lafı da bir şeyi ispatlamaz. Benim o spoilerde demek istediğim bu.
Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
Horus

Sae yazdı:
Horus yazdı:Ajan kısmı doğru, spoiler içine aldıkların varsayımdan ibaret.
Varsayım değil o mantık yürütme. Demek istediğim Pain bunu derken ''Jiraiya benim 6 kişi olduğumu bilse 6'lıyı karşısına alır evire çevire döver sonra da gelip beni döver'' manasında bir laf etmek zorunda değil, bu lafı ciddi ciddi dese bile bahsettiğim gibi bir dövüşü kastediyor olabilir. Bu laf hiç bir şeyi kanıtlamaz İtachi'nin muhtemelen Kisame'yi ikna için ettiği ''İkimiz de dalsak cehennemi boylardık'' lafı da bir şeyi ispatlamaz. Benim o spoilerde demek istediğim bu.
Kardeşim şöyle bir durum var ki, bugün bile bir senin yeni güçler çıkarabiliyor. Jiraiya'nın o dövüşte tam gücünü görmediğimizi daha doğrusu şu an ki güç seviyesin de, yeni güçleri olacağını da söylemek isterim. Bir şeyi kanıtlamaz dediğin sözler geçiyor seri de. Ve senin kakashinin sözleri ile ilgili durumu açıkladım. Magazinciler gibi tane tane almışsın.(Bu diğer konunu konusu)
Bu vs nin tartışalacak bir durum yok. Çünkü itachiye karşı öyle yorumlar var ki, seri de itachinin yenemeyiceği kimse yok. İkna için diyorsun ama bu adam ajan olduğu halde gidiyor narutoyu almaya, kakashi dışındakilerine öldürün emri veriyor. Jiraiya ise güya ajan olan birini, yakalamaya çalışıyor. İlk seri ile ikinci seri arasın da uyumsuzluk var. Bunu biliyoruz artık. Jiraiya dan beri güç seviyesi hayvani boyut da değişiyor. Jiraiyanın tsunade den daha güçlü olması demek, seviyesini de az çok beli ediyor. Belirli sözleri yalanlayarak, bir şey yapamayız. Mantık yürütme ile varsayım arasın da bir fark göremiyorum. Yerini tespit edip vururdu gibi bir şeyi mantıklı görmüyorum ben. Pain acımadan öldüren biri, öyle bir şey yapabilse zaten yapardı.
Manga da ki sözleri siklemeyip, kafanızdan yaptığınız mantık yürütme veya varsayım ne diyorsan(ikisi de aynı şey aslında) onları öne sürüyorsan. Yerim böyle tartışmayı, bende varsayım sıralayayım o zaman. İlk tartışma da itachi konusun da çok iyi varsayımlar yaptığım halde, bunlarla tartışma olmaz diyen sendin zaten. Ki doğru varsayımlarla tartışma falan olmaz. Mangakanın dediği lafı çürütmek için uğraşmayın.
Daha önce de belirtim en güçlü görsel güce sahip olan byakugan denildi. Sharinganın byakugandan geldiği rivayeti bile var denildi. 3. kage lafını özelden at demiştim.
Gibi gibi sözleri yalanlamak için uğraşmayı komik buluyorum. Ajan olduğuna dair bir belirti gösterin şu itachinin seri de. Ora da kishinin yaptığı alakasız bir yorum var. İtachiyi gel gör ki, akatsuki hakında sızdırdığı bilgiler nerde? Akatsuki liderini bile kendi çabalarıyla buldular.
Net olan bilgi sırımızı bilse bizi yener. Jiraiya ikimizi siker. Gerisi varsayımdan ibaret diyorum, olay bu. Jiraiyanın tekniklerinin özeliği bilinmiyor daha, yaptığı tekniklerin özeliklerini biliyormuş gibi, seri de en çok teknik gösteren adam olan itachiyi karşılaştırıyorsunuz. Jiraiyanın jutsu özelikleri yoken varsayım yapmak saçmalık geliyor olay bu. Özelikleri bilinmiyorsa, net bilgilere bakmak gerekiyor.
Resim
Sae

Ben sana laf yetiştiremem, artık trollüyor musun napıyorsun anlamıyorum. Ben san ki Pain'in kastettiği yenilme şekli bu dedim, nasıl bir anlayışsa bu. Ne desek saçma sapan bir laf buluyorsun. Yok efendim Orochimaru zeki deyilmişmiş Jiraiya tecrübe sıçıyormuşta bu yüzden İtachi'nin hiç bir numarasını yemezmiş, Orochimaru'da tecrübe yok sanki 40 yaşında dayak yedi İtachi'den, yok Tsukiyomi'den genjutsu olduğunu anlayınca çıkabiliyormuşmuş, zeka bir şeye yaramıyormuşmuş amk. bu seride çakra sıçmayanlardan sadece zeki olanlar güçlü. Neyse zaten uslubunu da çekemeyeceğim benim için bu konuyu bu kadar tartışmak yeterli şimdiden sonra bilgi yanlışı görmedikten sonra atlamayacağım cidden gına geldi banlanacam değilse.

Jiraiya Pain + İtachi + Kisame'yi üst üste koyar siker. Kim bilir bilmediğimiz ne enterasan jutsuları var adamın zaten Sage mode daha ne değil mi. İtachi zaten klanı Konoha için katledince gelip bir de Konoha'yı yok etmek istedi. Hayır mangada direk İtachi'nin ajan olduğu söylenmesine rağmen, köye tekrar geliş sebebinin Danzou'ya göz dağı vermek olduğu bilinmesine rağmen neden hala inkar edilir anlamıyorum.

Hadi her keze iyi sabahlar artık.
Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
kuralsz33
Favori Manga: Naruto Bleach Death Note
Favori Anime: Naruto Bleach Hellsing One Piece FMA

Sae yazdı:Benim yaptığımın nesi varsayımdan öte geçmiyormuş o kadar yerde ajan deniyor adama ki ben ajan demedim ajan gibi bir şey. Konoha'nın iyiliği için uğraşıyor dedim İtachi. İtachi için önce kardeşi sonra köyü gelir. Bu her yerde geçiyor. Bir de gelip İtachi Kyubi'yi avlamak için Naruto'nun yanına geldi diyorsunuz. Hayır o kadar dar alanda o ametrasuyu duvara değilde Jiraiya'ya atsa Jiraiya napacak onu bilmiyorum.

Dostum zaten jiraiya'nın sage modd'da cubuğu göğsüne yemesi bize naruto'nun sage mod'unun jiraiya'dan daha iyi olduğunu tekrardan kanıtlar.
Resim

“Naruto Anketler” sayfasına dön