Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

En Güçlü Sannin

Naruto ile ilgili yapacağınız tüm anketler.

En Güçlü Sannin

Orochimaru
41
63%
Jiraya
19
29%
Tsunade
2
3%
Berabere
3
5%

Toplam oy: 65
Kullanıcı avatarı
hanzoibuse
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: Naruto Shippuden, Bleach, Naruto

Tsunade:
Resim
Tsunade, Naruto adlı animede efsanevi grup "Efsanevi Sannin"in tek dişi üyesidir. İnsan üstü kas gücü ve çok ünlü bir medical ninja olması dışında animenin geçtiği köy olan Konoha'nın 5. Hokagesidir. Animenin ilerleyen bölümlerde Sakura Haruno'yı eğiterek kendisi gibi başarılı bir medical-ninja yapmıştır.
Kendisi 1. Hokagenin torunu olur. Çok sevdiği kardeşi ve sonradan tanıştığı Dan'ı (sevgilisi olur) kaybedince hayata küsmüştür. Yaptığı tek şey artık kumar oynamaktır ki bu konudada pek başarılı değildir. Lakabı "efsanevi enayi". Kardeşi ve sevgilisinin en büyük hayali hokage olup sürmekte olan savaşa son vermekti. İkiside bunu gerçekleştiremeden ölmüştür.
Naruto ve Jiraiya, Sasuke'yi iyleştirsin diye Tsunade'yi aramaya çıktıklarında, Tsunade Naruto'yu görünce yeniden umutlanmaya başlar. Naruto da küçük kardeşini ve sevgilisini görür. Çünkü Naruto asla pes etmez ve en büyük hayali bir gün Hokage olmaktır.
Sakura görevlerde ve diğer şeylerde her zaman Sasuke ve Naruto'ya yük olduğunu düşünmekteydi.
En son çıktıkları görevde Naruto'nun kendisini korumak için hayatını tehlikeye atması onun için son nokta omuştur. Tsunade'nin yanına giderek ondan kendisini eğitmesini istemiştir.
Tsunade eğitimde 2 özellik aramaktadır. 1. Chakra kontrolü çok iyi olmalıdır, 2. uğruna savaşabileceği bir nedeni dayana bileceği bir güç olmalıdır. (örneğin: kendisi kardeşinden ve sevgilisinden güç almaktadır) Tsunade sakuranın chakra kontrolünün iyi olduğunu duymuştur. Sasukeye duyduğu sevginin büyüklüğünü ve Naruto'nun arkadaşlığını da ekleyince Sakura'nın çok iyi olabileceğine inanmış ve onu eğitmiştir.Ve hokageliğe devam etmiştir.

Orochimaru:
Resim
Orochimaru, Sarutobi'nin yani Üçüncü Hokage'nin öğrencilerinden, efsanevi üç Sannin 'den birisidir. Diğer iki Sannin olan Tsunade ve Jiraiya'ya göre daha zeki ve yetenekli olmasına karşın, çarpık ve sapkın bir kişiliğe sahiptir. Yeteneklerinden dolayı Sarutobi, Orochimaru'nun kendi yerini almasını arzu etmişti. Ama kişiliğinden dolayı onun yerine Konoha'nın Sarı Şimşeği Dördüncü Hokage olarak seçildi. Sarutobi ne kadar düzelmesini dilediysede daha sonra da ortaya çıktığı üzere Orochimaru'yu doğru yola sokması mümkün olmadı.
Orochimaru'nun bir vakit en çok ilgilendiği alanlar yasak olarak adledilen tekniklere yönelik alanlardı (çalışması sırasında ölüme sebebiyet verebilecek teknikler). Orochimaru yasak tekniklerle ilgili çalışmaları sonucunda ölümsüzlük olarak da nitelendirebilecek bir teknik geliştirdi. Bu teknik sayesinde akıl ve ruhsal gücünü başka bir bedene aktarıp, o bedeni kendi yeni bedeni olarak kullanabilme yeteneğine sahip oldu. Orochimaru'nun diğer yetenekli olduğu alansa yılanlara yönelik teknikler, örneğin, değişik güçte ve ebatta yılanları çağırabiliyor, dilini yılan gibi uzatabiliyor, kısmi olarak yılana dönüşebiliyor. Orochimaru'ya güç katan diğer bir özelliği ise içinde taşıdığı özel güçlere sahip kılıcı, Kusanagi. Bu kılıç çok sağlam ve güçlü olmasının yanında Orochimaru tarafından uzaktan kontrol edilebilme özelliğine de sahip. Efsanevi üç Sanninden biridir.

Jiraya:
Resim
Jiraiya, Üçüncü Hokage (Sandaime Hokage) olan Sarutobi'nin Sannin lakabını taşıyan efsanevi üç öğrencisinden birisidir. Diğer iki efsanevi öğrenci Beşinci Hokage olan Tsunade ve Orochimaru'dur. Jiraiya aynı zamanda Konoha'nın Sarı Şimseği (Yellow Flash) lakaplı Dördüncü Hokage (Yondaime Hokage)'nin hocasıdır. Jiraiya'nın en son ünlü öğrencisi ise Naruto'dur.
Jiraiya kurbağalara dayalı ninja tekniklerini kullandığı için aynı zamanda Gama Sennin (Kurbağa Keşişi) olarak da bilinmektedir. Tabii, genç kızlara olan zaafından dolayı Ero Sennin (Sapık Keşiş) olarak da bilinmektedir. Bu lakabı ona Naruto vermiştir.
Jiraiya küçüklüğünden beri Tsunade'ye ilgi duyar ama Tsunade tarafından reddedilmesinden dolayı güçlenmek ister. Güçlü bir shinobi olunca bütün kızları etkileyebileceğini düşünür. Bu isteği onu kurbağalar dağına götürür. Anlaşma yapmadan çağırma tekniğini(Kuchiyose no Jutsu) kullandığı için kurbağalar dağına gider ve oraya kendi rızasıyla giren ilk insan olur. Burada güçlü bir keşiş olur ve hayatını kitap yazarak geçirir. Jiraiya herkes tarafından sevilen ve saygı gösterilen bir shinobidir ve gücü hakkında birçok soru işareti bırakmış karakterlerdendir. Ayrıca Jiraiya, Orochimaru köyü terk ettiğinde onu geri getiremediği için hep pişmanlık duyar ve bu nedenle kendisinin iyi bir shinobi olamadığı söyler.
Jiraiya sadece Naruto ve 4. Hokage'yi değil Amegakure'den 3 öğrenciyi de eğitmiştir. 3 Sannin'in Hanzo ile olan savaşından sonra Jiraiya, Yahiko, Nagato ve Konan'ı bulur ve Amegakure'de kalarak onları eğitir ve iyi shinobiler haline getirir. Yahiko Amegakure'yi daha iyi bir yer haline getirmek için Akatsuki'yi kurar ama Yahiko öldükten sonra lider Pain(Nagato) olur ve grubun amacını değiştirir. İlerliyen zaman içinde Jiraiya Pain ile karşılaşır ve ona karşı savaşırken Pain'in bedenlerinden birini öldürmesine rağmen hayatını kaybeder ama Pain'in sırrını çözer ve arkasında bir mesaj bırakır. Bu savaştan kolayca kaçabilecek durumda olmasına rağmen kaçmayarak Pain ile savaşır çünkü Naruto hiç bir zaman vazgeçmeyen birisidir ve Jiraiya'da Naruto'nun hocası olarak vazgeçmez ve ölene dek savaşır.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
► Spoiler Göster
En son hanzoibuse tarafından 23 Ağu 2013 16:53 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Resim
Hokage_Minato
Sarı Şimşek
Sarı Şimşek
Favori Manga: Naruto, Hunter x Hunter, One Piece, Shingeki no Kyojin, Sun Ken Rock
Favori Anime: Dragon Ball Z, Naruto, Shingeki no Kyojin, Hunter x Hunter
İletişim:

Bana göre Orochimaru. Nedenini uzun uzun yazmak isterim ama şimdi malın biri gelir tek kelime ile hüloğğğ ne orochimarusu jiraaya veya tsunade onu siker der adamın asabını bozar. O kadar badire atlatıp ölmeyen Orochimaru reyiz büyük insansın. Üstelik Kabuto gibi sage modu da yoktu veya göstermedi bize hiç.
Sae
Favori Manga: -
Favori Anime: -

Hokage_Minato yazdı:Bana göre Orochimaru. Nedenini uzun uzun yazmak isterim ama şimdi malın biri gelir tek kelime ile hüloğğğ ne orochimarusu jiraaya veya tsunade onu siker der adamın asabını bozar. O kadar badire atlatıp ölmeyen Orochimaru reyiz büyük insansın. Üstelik Kabuto gibi sage modu da yoktu veya göstermedi bize hiç.
Tsunade Orochimaru'nun dengi bile değil neden öyle bir şey densin ki? Bu konu anca Orochimaru ile Jiraiya arasında tartışılabilir. Bende Orochimaru'nun Jiraiya'dan daha güçlü olduğunu düşünüyorum. Adam buglu zaten şuan seride Obito ve Madara'yı karşılıyor sayılır(Edo Tensei)
Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
mustyof
Favori Manga: Naruto, Beach, Slam Dunk, Basilisk, Shaman King ve güzel olan herşey...
Favori Anime: Naruto

1-Orochimaru
2-Jiraiya
3-Tsunade

Bence sıralama bu.
www.thebangwall.com[hr]
Resim
► Spoiler Göster

İnsan, gözden ibarettir aslında, geri kalan cesettir. Göz ise ancak dostu görene denir.
Hokage_Minato
Sarı Şimşek
Sarı Şimşek
Favori Manga: Naruto, Hunter x Hunter, One Piece, Shingeki no Kyojin, Sun Ken Rock
Favori Anime: Dragon Ball Z, Naruto, Shingeki no Kyojin, Hunter x Hunter
İletişim:

Sae yazdı:
Hokage_Minato yazdı:Bana göre Orochimaru. Nedenini uzun uzun yazmak isterim ama şimdi malın biri gelir tek kelime ile hüloğğğ ne orochimarusu jiraaya veya tsunade onu siker der adamın asabını bozar. O kadar badire atlatıp ölmeyen Orochimaru reyiz büyük insansın. Üstelik Kabuto gibi sage modu da yoktu veya göstermedi bize hiç.
Tsunade Orochimaru'nun dengi bile değil neden öyle bir şey densin ki? Bu konu anca Orochimaru ile Jiraiya arasında tartışılabilir. Bende Orochimaru'nun Jiraiya'dan daha güçlü olduğunu düşünüyorum. Adam buglu zaten şuan seride Obito ve Madara'yı karşılıyor sayılır(Edo Tensei)
Artık niye diyeceklerini bilemem. Misal olarak verdim. Örneğin Tsunadenin, Orochimaruyu dövdüğü sahneyi örnek verebilirler. Sen ne kadar elleri mühürlüydü falan desen de adam siklemez mesela onu demek istedim.

Orochimaru 1 numaradır benim gözümde.
Kullanıcı avatarı
ichibuugin
Favori Manga: Berserk,Vagabond,Sun-Ken Rock
Favori Anime: Gintama

Orochimaru.Ne gücüne,ne jutsusuna bakarak söylüyorum bunu.Ölmüyor.Ölmeyecek de.Serideki rolü bu adamın.Herkes ölür Orochi kalır.
Güç olayına böyle yaklaşıyorum ben.Kinjutsu'daki hakimiyeti ile kendisini ölümsüz kılmasaydı Jiraiya derdim.Tabi bu dediğim 1. seri için.Hepsi yaşarken.

Şimdi seride asıl Trump kartı olan Orochimaru.Şu haliyle Jiraiya ile karşılaştırmak abes olur.

Ha,Tsunade'nin Orochi'yi tokatlamasını ben örnek vermiştim zamanında ama yanlış anlaşılmış o :laugh: Diğer vs.lere bakıp düz mantık giden arkadaşlara söylemiştim onu,Tsunade'nin Orochi'yi yenmesine ihtimal vermedim hiç :silly:
casio on a plastic beach
byakusharinnegan
Favori Anime: naruto

Ben en tepeye tsunadeyi koyuyorum. Madaraya karşı kullandığı modda iken ölmüyor. Bir insanı tek vuruşta öldürebilir ama orochimaru elbette tek yemez o da ölmüyor kolay kolay. Tsunade Gainin 8 kapı açmış halini yakalar diyenler var o yüzden orochimaruya vuramaz diyen çıkmaz sanırım.
jiraiyayı açıklamaya pek gerek yoktur. Ölümsüz adamı öldürecek bir tekniğini görmedim. Sage mod'a giremez. Dev kurbağa ile zaman kazanamaz diye düşünüyorum. Normal insan bile dev kurbağayı geçipte jiraiyayı sage mod'a sokmayacaksa dev yılan çağırabilen bir adamı dev kurbağa ile oyalayamaz.
Akai sora
Favori Manga: Vagabond-One piece
Favori Anime: -

Orochimaru'nun jutsusunu mu gördük serinin başından beri neredeyse herifin tüm jutsuları mühürlüydü ve bu haliyle bile hayatta kalmayı başardı.
Jiraiya'nın da tüm jutsularını gördüğümüze inamıyorum ama hayatta kalmaya başarmadığı aşikar :D
Ben tam adaletli bir karşılaştırma yapamadım açıkçası daha erken diyiyorum :D
Tsunade kim la :P
:lol:
Kullanıcı avatarı
hyperbooster
Kozmik Tanrı
Kozmik Tanrı
Favori Manga: 20th Century Boys,Vinland Saga
Favori Anime: Psycho-Pass

2 edo tenseiye bakar adamın dövüşmesine gerek yok.:lol:Şaka bir yana eğer dövüşe Orochimaru hazırlıklı girerse ne Jiraiya nede Tsunade onu yenebilir.
Kullanıcı avatarı
hanzoibuse
Favori Anime: Naruto Shippuden, Bleach, Naruto

byakusharinnegan yazdı:Ben en tepeye tsunadeyi koyuyorum. Madaraya karşı kullandığı modda iken ölmüyor. Bir insanı tek vuruşta öldürebilir ama orochimaru elbette tek yemez o da ölmüyor kolay kolay. Tsunade Gainin 8 kapı açmış halini yakalar diyenler var o yüzden orochimaruya vuramaz diyen çıkmaz sanırım.
jiraiyayı açıklamaya pek gerek yoktur. Ölümsüz adamı öldürecek bir tekniğini görmedim. Sage mod'a giremez. Dev kurbağa ile zaman kazanamaz diye düşünüyorum. Normal insan bile dev kurbağayı geçipte jiraiyayı sage mod'a sokmayacaksa dev yılan çağırabilen bir adamı dev kurbağa ile oyalayamaz.
Ölmese ne olur ki? Orchimaru ölmeyeni bile öldürür :D Orochimaruyu geçelim Jiraya da bence Tsunade'yi yener. Jiraya ve Orochimaru arasında kaldım Sage mod açabilirse Jiraya o zaman iş zor. Ama Orochimaru'da edo tensei var. O çok iyi. Tsunade'yi ankete ekleme nedenim başka forumlarda Tsunade'nin aşırı güçlü en güçlü sannin en güçlü kage falan denmesi.
Resim

“Naruto Anketler” sayfasına dön