Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Vs. Anketleri ve Genel Anket Açma Kuralları

Naruto ile ilgili yapacağınız tüm anketler.
Kilitli
Hokage_Minato
Sarı Şimşek
Sarı Şimşek
Favori Manga: Naruto, Hunter x Hunter, One Piece, Shingeki no Kyojin, Sun Ken Rock
Favori Anime: Dragon Ball Z, Naruto, Shingeki no Kyojin, Hunter x Hunter
İletişim:

Saygıdeğer arkadaşlar, son zamanlarda artan vs. konuları ve bu konularda yapılan yorumları gördükten sonra bazı rahatsız olduğum durumları sizlere iletmek isterim. Belki yazdıklarımı okuyup dikkate alanlarınız çıkarda şu anket bölümü daha da seviyeli bir hal alır.

1- Öncelikle söylemek istediğim saçma vs başlıklarının artmasıdır. Saçma derken anlatmak istediğim şu; belki kişiye güzel gelebilir heyecanlı gelebilir fakat her akla gelenin vs konusu açılması olayı. Örnek olarak söylüyorum başlığı açan arkadaş alınmasın , Tobirama vs 3 Sannin konusu. Konunun adına baktığımızda vay be ne vs olurdu diyebiliriz. Fakat böyle bir vs adaletsizlik oluşuturacaktır. Bu da Fan kitlelerinin ortaya çıkmasını sağlayacaktır. Böyle olunca zaten vs. konusunun boku çıkıyor. Yani demek istediğim bazı yorumlarda 3 sanninin değeri düşürülüyor bazı yorumlarda tobiramanın. Bu olayın bu kadar basit olmadığını düşündüğüm için bunu belirtiyorum. Sizlerden ricam biraz daha adaletli biraz daha dengeli vs konularının açılmasıdır.

2- Açılan vs. konularını geçiyorum, şimdi yorumlarda sıra. Çoğu yorumda gördüğüm vs. konusundaki karakterlerden birinin aşırı derecede küçümsenmesi olayı. Örnek yorum ; Orochimaru vs herhangi bir ninja konusunda , orochimaru edo tensei yapar yener. Sonuçta edo ile istediği adamı çağırabilir. Bu şekilde yüzlerce örnek bakıp sizlere gösterebilirim. Bu konuda sizlerden isteğim karakterleri tarafsız bir şekilde analiz edip ona göre yorumlarınızı göndermenizdir. Sonuçta hiçbir karakter tek atacak gibi düşünülmemelidir. Bu şekilde olan yorumları bazen sevdiğim insanlar da yapıyor ben onlara yakıştıramıyorum bu yorumları.

3- Belirttiğim bu maddelerden sonra yürürlüğe koymak istediğim 2 tane kural var. Bunları aşağıda belirteceğim.

*** Bundan sonra vs. konuları açılırken ilk etapta benden(Unknown) izin alınması daha güzel olur. Eğer ben online olmazsam, genel moderatörlere sorabilirsiniz eğer onlardan da online bulamazsanız admine sorabilirsiniz. İzin verilirse bunu açtığınız konunun en altına küçük bir cümle ile bile belirtseniz güzel olur. Kim izin verdi kim vermedi durumu yaşamayalım diye.

*** Diğer kuralımız şudur. vs. konusu tasarlarken kesinlikle karakter tanıtımı yapılmasıdır. Şu vs şu deyip hadi tartışın demek yok yani. Zaten öyle bir vs konusunun açılmasına izin verilmeyecektir.

*** Bu 2 kuralı sikine takmayıp vs. konusu açanların cezası olacaktır onu da belirtmeden geçmeyeyim.

Hepinize iyi tartışmalar arkadaşlar.
Hokage_Minato
Sarı Şimşek
Sarı Şimşek
Favori Manga: Naruto, Hunter x Hunter, One Piece, Shingeki no Kyojin, Sun Ken Rock
Favori Anime: Dragon Ball Z, Naruto, Shingeki no Kyojin, Hunter x Hunter
İletişim:

Yukarıdaki kurallar aynen geçerlidir tekrardan. Tekrar söylenmesi gerekirse şöyle belirtmek isterim örnek vererek.

1- Vs anketi açarken yapmanız gereken hangi karakterlerin vs konusunu açıyorsanız genel bir tanıtım yapmanız ve resim koymanız gerekmektedir. Aksi taktirde vs ye izin verilmeyecektir. İzin alınmadan açılırsa silinecektir.

Örnek vs anketi ; naruto-anketler/3-jenerasyon-gokage-vs- ... 11531.html

naruto-anketler/hinata-vs-temari-t11534.html

Örnek olmayan, izin verilmeyecek vs anketi ; naruto-anketler/raikage-a-vs-tsunade-t10430.html

naruto-anketler/orochimaru-vs-uchiha-itachi-t9841.html

2- Diğer genel türde anket açılırken üstteki kurallar aynen geçerlidir. Seçeneklerde neyi belirtiyorsanız onun kısa bir tanıtımı ve resimini koymanız gerekmektedir. Aksi taktirde ankete izin verilmeyecektir. İzin alınmadan açılırsa silinecektir.

Örnek anket ; naruto-anketler/en-iyi-suiton-su-bazli- ... 11557.html

naruto-anketler/naruto-vs-naruto-shippuuden-t11532.html

Örnek olmayan, izin verilmeyecek anket ; naruto-anketler/en-iyi-sage-modu-t11476.html

naruto-anketler/en-sevdiginiz-kekkei-genkai-t11518.html

3- Son kuralımız vs anketlerine yapılan yorumlar. Tek cümlelik yorumlar artık silinecektir. İçi dolu yorum görmek istediğimizden dolayı anket seçeneği yenileyen, x tek atay y tek yer gibi yorumlar görmek istemiyoruz. Herkesin bu kurala uyması vs tartışmalarını daha seviyeli bir hale getirip tartışma ortamını iyileştireceği görüşündeyim.

Örnek yorum ;
naruto-anketler/edo-itachi-ems-sasuke-v ... ml#p225889

naruto-anketler/edo-itachi-ems-sasuke-v ... ml#p231922

Örnek olmayan yorum ; naruto-anketler/edo-itachi-ems-sasuke-v ... ml#p283966
Kilitli

“Naruto Anketler” sayfasına dön