Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Kishimoto İyi Bir Manga-ka mı ?

Naruto ile ilgili yapacağınız tüm anketler.

Masashi kishimoto iyibi mangakamı

hayatta gördüğüm en mal mangaka (YANİ HAYIR)
52
32%
iyi Bi mangaka
110
68%

Toplam oy: 162
Kullanıcı avatarı
yosy_ci
Favori Manga: Naruto,Death Note,Bleach,itazura na kiss
Favori Anime: Naruto Shippuden,Death Note,Avatar: The Last Air Bender,Avatar: The Legend of Korra,itazura na kiss,nazo no kanojo x,elfen lied

Evet ya yazı baş karakteri kendi cinsiyle öpüştürdü,Sakura'dan dayak yedirtti vs. Ayrıca Sasuke aslında ölücekmiş ama hayranlardan çok mesaj gelince etelemiş diyorlar. Ne kadar doğru bilmiyorum ama.
► Spoiler Göster
Resim
Kullanıcı avatarı
Diabolus Ipsum Amans
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi
Favori Manga: One Piece, Veritas
Favori Anime: One Piece
İletişim:

Değerli dostlar, biricik arkadaşlar fırtınanın şehrinde yaşadığım için modemler yanıyor. Telefonu modem olarak kullanıp güncel veriyorum. Elinde 2. El kullanılmayan kablosuz(Wireless) modem olan varsa, lütfen bana gönderebilir mi? Kargo ücretini ben öderim. Markası, Modeli farketmez.
Zaten çoğu kişi fibernete falan geçmiş, eminim ki ıskartaya çıkarttığınız modemler vardır. Lütfen gönderin ki, beni de telefonu modeme dönüştürüp, güncel verme zahmetinden kurtarın. Bana ulaşabileceğiniz e-mail adresi sitede mevcut. (iletişim kısmında)
Betrayer... In truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes can see what others cannot.
Kullanıcı avatarı
Hilal
Favori Manga: Death Note, Death Note One Shot,
Bakuman, Vampire Knight,
Lovely Complex, Dengeki Daisy,
Fruits Basket, Merupuri,
Shojou mangaların çoğu,
D-Gray Man, Naruto
Favori Anime: Death Note,D-Gray Man, Naruto

İyi bir Manga-ka'dır. Çizimleri o kadar iyi olmasa da bence Naruto gibi bir mangaya uygun. Ayrıca (manga-ka'nın bence en iyi olduğu konu) karakterlerin geçmişlerini çok güzel tasarlamış.
"Death is not kind. It's dark, black as far as you can see, and you're all alone."
—Mei Misaki (Another)
Resim
İnsanlar hatalarıyla mükemmeldir.
Resim
Bazen gerçekleri sadece aklını imkansıza açtığın zaman bulabilirsin.
Resim
Sadece sıradan hikayeler mutlu sonla biter.
Resim
Kullanıcı avatarı
omaRwan
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: Naruto & Naruto Shippuden - Death Note

Tabiki iy ibir manga yazarı . Naruto yeter fillerları çok koyuyo felan diyen arkadaş çok ama sizide zorla okutmuyolar onları
Sakura
Favori Manga: death note
Favori Anime: bleach

hayatta gördüğüm en mal mangaka.
Resim
kemiksiz
Favori Anime: Death Note

İyi bir manga-ka

üç animeyi takip ediyorum, klasik olanlar. ama mangasını okuduğum bir tek naruto. jiraiye ölünce klas adamları öldürmeye başladı çünkü tutmuştu deniyor ama jiraiya'dan önce 3. hokage ve asuma var, pain var, zabuza var yani var oğlu var. bu açıdan diğerlerinden çok ilerde.

Vs atışmaları da bana göre diğerlerine oranla çok mükemmel. Defalarca vs'leri izlemişliğim var.

Karakterler çok değerli ya da bana öyle geliyor zira bir shikamaru vs atsın heyecanlanırım. Bir Kakashi çıksın Naruto'yu bir yıl vermese de aldırmam. Bir Itachi bir jiraiya'da öyle. Diğer mangalarda baş karakteri çıkardığınızda heyecan inanılmaz derecede düşüyor.

Olay örgüleri One Piece'e oranla düşük ama flashbackler çok mükemmel.

Çizimler orta seviye ama en iyi çizimleri olan Bleach ne bir One Piece ne de bir Naruto'ya yaklaşamaz bana göre. Yani çizimlerin iyi olmasından ziyade hikayeyi resmetmesi açısından benim için yeterli.

Vs'lerde inanılmaz akıl oyunlarının olması beni cezbediyor ki One Piece sanırım son arc ile bile henüz bu kadar iyi değil ama bunun da götürüsü bazı mantık hatalarına sebep verebiliyor olması(aslında bana göre pek bug sayılmaz onlar ama kavgada bir kazanan çıkarması gerektiği için ortamı o moda sokup güçlüyü de skip atmıyor). Misal Nagato her koşulda Naruto'yu parçalardı ama önce Shinra Tensei yaptırdı sonra Kyuubi canlandırdı. Böylece ne Nagato'yu yitirtti ne de Naruto'yu heba etmiş oldu ama bu bazı okuyucularda zorlama olarak göründüğünden bug(hata) aranıp durmasına sebep verdi, veriyor.

Animesi için de söyleyebilirim ki One Piece'te heyecanın gelmesi için neredeyse ömür gidiyor ama Naruto'da olaylar daha hızlı gelişiyor ancak Naruto'da sağolsun bu açığı(!) filler ile kapatıyor.
Sakura
Favori Manga: death note
Favori Anime: bleach

karşı çıktığım sadece 2 nokta var: bana göre bleachin çizimleri daha iyi, bir de karakterleri değerli olan one piecedir... benim fikrim :)
Resim
Kullanıcı avatarı
Karamela Sepeti
Favori Manga: Fullmetal Alchemist

Ortası yok mu şu şıklarda yav?

İyi bir mangaka, eğer olmasaydı takipçisi olan bu kadar büyük bir kitle olmazdı, Shounen Jump anında atardı onu oralardan.

Ama sorun şu ki işin sonunu getirmede çok beceriksiz. İyi fikirler ortaya sunuyor ama sonra iş toparlamaya gelince olmuyor. Mesela Neji vs. Naruto'da "kader" meselesine bakışını koymuştu Kishi. Ama şimdi aynı olay olsa bir tarafıyla gülerler mangada güçlü olmak çok çalışmaya değil DNA'na bağlı artık. Pain vs. Naruto mesela, tam gaz başlamıştık ama Naruto iki kelam etti Nagato'yu Müslüman etti. :P Tobi meselesinden de korkuyorum, karakteri o kadar sevdim ki (troll olması sebebi) Naruto onu da hak yoluna kolaylıkla sokarsa üzüleceğim.

Birde kadın karakter yazmaktan bir halt anlamıyor. Yazdığı karakterlere devamlılık getirmiyor.

Yine de iyi bir çizer, yaratıcı karakter tasarımları var vesaire vesaire...
Kendisi Itachi, Kakashi ve Minato'yu yaratmış saygımız var o yüzden.
Resim

And I’ll find strength in pain
And I will change my ways
I’ll know my name as it’s called again
kemiksiz

Konu dışı;
@sakura her iki konuda da aynı fikirdeyiz. Demek istediğim farklı. Misal one piece de Luffy olmasa bayıyor hatta Ace arc bana aşırı sıkıcı gelmişti zira ben tayfayi görmek istiyordum. One piece gerçekten büyük bir evren ancak tayfa disinda bir tek Shanks beni heyecanlandırır. Hatta Luffy yoksa o da pek tat vermez bana. Fakat naruto'da yan karakterler çok etkileyici.
Bleach çizimlerde bir numara tabii ki :)
@karamela kesinlikle haklısın kızlar konusunda.
Any0ne
Favori Anime: Naruto,Death Note

[quote="Karamela Sepeti Pain vs. Naruto mesela, tam gaz başlamıştık ama Naruto iki kelam etti Nagato'yu Müslüman etti. :P Tobi meselesinden de korkuyorum, karakteri o kadar sevdim ki (troll olması sebebi) Naruto onu da hak yoluna kolaylıkla sokarsa üzüleceğim.
[/quote]Şimdi Nagatonun Narutoya inanıp iyilerin tarafına geçmesi gayet normal..Çünkü düşünsene yıllar önce çocukken bi olguya inanıyosun ama sonraları inancını kaybediyosun,yıllar sonra bi bakıosun senin kaybettiğin inanca sahip birisi karşına çıkıp senin ettiğin sözlerin aynısını sana sölüyor..Etkilenmemek mümkün deil..

“Naruto Anketler” sayfasına dön