Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Kishimoto İyi Bir Manga-ka mı ?

Naruto ile ilgili yapacağınız tüm anketler.

Masashi kishimoto iyibi mangakamı

hayatta gördüğüm en mal mangaka (YANİ HAYIR)
52
32%
iyi Bi mangaka
110
68%

Toplam oy: 162
Kullanıcı avatarı
ichibuugin
Favori Manga: Berserk,Vagabond,Sun-Ken Rock
Favori Anime: Gintama

Belli mekaniklerin bokunu çıkarmıştı seri sonlarına doğru. Reenkarnasyon, Inherited Fire, intikam kafaları ve travmatik geçmişe sahip kötüler seriyi laçka, yapay bi yapıya sokmuştu açıkcası. Shippuden'le birlikte gerçekleşen seri genelindeki EQ azalması, kadın karakterlerin aslında kadın olmaması, Naruto'nun azman veledden anlayışlı, ermişliğe yakın Naruto'ya dönüşümünde kaybettiği karakteristikleri beni seriden baya uzaklaştırmıştı, savaş arcları tüy dikti buna.

Kötü mangaka değildir,kesinlikle değildir. Oluşturduğu evren ve güç sistemi, karakterlerin güç repertuarları, genel olarak savaş koreografileri gayet sağlamdır, fazla motivasyonel ya da fazla silik karakterler haricinde kalan gri karakterler de gayet kaliteli yaratımlar. (Kakashi, Jiraiya, Orochimaru vs.)
Konu Dışı
Son olarak, iyi ya da kötü bi legacy yaratmış, dünyanın en büyük fandomlarından birine sahip bi serinin -istediği kadar Kishimoto'dan alakasız olsun- Boruto gibi bi spinoff'u olmamalıydı. Buna müsaade edilmemeliydi aga. Shippuden'i bizzat batıran kafanın serisini yapıyorlar adeta. Denk geldikçe acı çekiyorum.
casio on a plastic beach
Sae
Favori Manga: -
Favori Anime: -

İyi bir seri yarattığı için iyi, baştan sona kötü devam edip yarattığı tatminsizlik hissinden dolayı kötü mangakadır. Neticede iyi bir mangaka olmasına rağmen beklentiyi karşılayamamaktadır.
Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
Favori Manga: Naruto, Wolf's Rain, Claymore ,SlamDunk, Hunter x Hunter, One Piece, Vagabond, Vagabond, Feng Shen Ji, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Favori Anime: Naruto, Naruto Shippuden, Samurai 7, GunGrave,Claymore, SlamDunk,
Wolf's Rain, Hunter x Hunter 2011, Cowboy Bebop, Death Note, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
İletişim:

Sae yazdı: 16 Mar 2018 15:49 İyi bir seri yarattığı için
Sae yazdı: 16 Mar 2018 15:49baştan sona kötü
Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti
Favori Manga: Toriko, Attack on Titan, Kaguya-sama, Mob Psycho 100, Minamoto-kun Monogatari
Favori Anime: Attack on Titan, Kaguya-sama, Steins;gate

JiraiyaFlash yazdı: 16 Mar 2018 16:29
Sae yazdı: 16 Mar 2018 15:49 İyi bir seri yarattığı için
Sae yazdı: 16 Mar 2018 15:49baştan sona kötü
Resim
Iyi bir baslangic yapip kotu devam etmesinden bahsediyor. Ben de bu olaydan yakinanlardan biriyim.
Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
Favori Manga: Naruto, Wolf's Rain, Claymore ,SlamDunk, Hunter x Hunter, One Piece, Vagabond, Vagabond, Feng Shen Ji, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Favori Anime: Naruto, Naruto Shippuden, Samurai 7, GunGrave,Claymore, SlamDunk,
Wolf's Rain, Hunter x Hunter 2011, Cowboy Bebop, Death Note, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
İletişim:

ugur_tatli yazdı: 16 Mar 2018 17:56 Iyi bir baslangic yapip kotu devam etmesinden bahsediyor. Ben de bu olaydan yakinanlardan biriyim.
Bundan bahsediyorsa bile seçilen kelime öbeği hatalı

"baştan sona" bir şeyin oldum olası her daim kötü olduğu anlamına gelir bu durumda da nasıl iyi bir seri yaratmış oluyor. Yoksa bende Oğuz'un ne demek istediğini az çok kestirdim ancak kelimeler çelişiyor :D :D

başlardan sonlara doğru kötüleşiyor =/= baştan sona kötü

Baştan sona kötü =/= iyi bir seri yaratımı

:laugh: :silly: :silly:
Resim
Sae
Favori Manga: -
Favori Anime: -

Hayııır anlatım bozukluğu yapmışım, telefondan yadığım için oluyor. Baştan sona doğru demek istedim. Uğur sil herşeyi lütfen artık insanların yüzüne nasıl bakarım :onionhead062.gif:
Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
redstak
Favori Manga: HxH- Slam Dunk- Shingeki no Kyojin -
Favori Anime: Slam Duk - Hunter X Hunter - JoJo - Shingeki no Kyojin

Kazandığı para ve başarı olarak bakacak olursak iyi derim ama çizimlerini bir kenara bırakacak olursak hikaye yazımını konusunda baya başarısız birisi. Herkesin en iyi dediği ilk kısımlar bile direk HxH'den alınma. Birisinde avcı olmak için sınav diğerinde chunin olmak için. İşlenişi desek aynı. Birisinde Hisoka gibi bir sapık ana karakterlerin peşindeyken diğerinde Orochimaru var. ikisinde de turnuva tam olarak sonuçlanmış sayılmaz. Bu olaylarda da başta insan hayatını önemsemeyen ama sonra düzelen Killua ve Gaara gibi iki karakterin olması, Kurapika ve Sasuke arasındaki benzerlik demeye bin şahit isteyecek direk çalma olayı. Killua'yı geri getirmeye çalışırken şansa bakın Naruto'da, Sasukeyi geri getirmeye çalıştı. Tabi tüm bu olaylar olurken Örümcek ve Akatsuki benzerliğini de söylemesek olmaz.

Her şeye rağmen iyi olarak bakılabilir ama kesinlikle yaratıcı bir mangaka olduğunu düşünmüyorum. Şu yeni serisi çıksın bakalım ondan sonra tamamen karar verebilirim.
En son redstak tarafından 19 Oca 2019 14:18 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Diabolus Ipsum Amans
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi
Favori Manga: One Piece, Veritas
Favori Anime: One Piece
İletişim:

Kardeşim çok çok çok kötü bitti be.
Betrayer... In truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes can see what others cannot.
Kullanıcı avatarı
_[Emre]_
Favori Manga: Bleach
Favori Anime: Medaka Box

Meh.

Bana göre 3 büyükler arasındaki en az ilgi çekici manga Naruto'ydu. One Piece ve Bleach'in aksine karakterleri ve evreni aşırı sade geliyordu.

He Madara meteor attığında vakti zamanında hepimiz orgazm olduk. Yalan yok. :D
Kullanıcı avatarı
Outlaw
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri
Favori Manga: Vagabond,Tower of God, Planetes, Watashitachi no shiawase na Jikan, Pluto, Green Blood, Claymore, Slam Dunk, 20th Century Boys, Koe no Katachi, Vinland Saga
Favori Anime: Gintama, Psycho-Pass, HxH:11, Zankyou No Terror, Shigatsu wa kimi no uso, SNK, Anohana, 3-gatsu no lion, Kaguya-sama, Samurai Champloo, Koe no Katachi, Vinland Saga, Tenkuu no Shiro: Laputa, Saiki Kusuo, Cowboy Bebop, JoJo serileri...

Yep.
Resim

“Naruto Anketler” sayfasına dön