Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Pokémon Omega Ruby ve Alpha Sapphire

Kullanıcı avatarı
AceleManga
Favori Manga: Naruto, Dedektif Conan
Favori Anime: Naruto

ugur_tatli yazdı:Oyunu almak farz oldu.
Bana göre tam tersi almamak farz oldu. 3DS uygun fiyat denk gelirse alırım diye düşünüyordum vazgeçtim, Nintendo amma para tuzakçı şirket.

Görünüşe göre XY'deki karakter modifiye sistemi bunlarda yokmuş. Tek oyun yapmak varken iki tane yapıp durmaları ayrı sinir bozucu. Remake madem bari Emerald'ı (HG/SS yerine Crystal için de geçerli) baz alsana. Tabletlere bile görsel kalitesi yüksek 3D oyunlar çıkıyor adamlar Pokemon'da full 3D'ye daha yeni XY ile geçti. Düşük poligon grafiklere bile heyecan yapıyoruz diye iyice sömürdükçe sömürüyorlar.

3-5 yıl neyse beklerim emülatör çıkınca hevesimi alırım. Zaten Black&White 1/2 denedim, bitirmeden sıkılıyorum. Sadece 3DS ile Wii U'ya çıkacak Shantae: Risky's Revenge oyunu vardı ama onu da beklerim nasıl olsa PC'ye falan port ederler.
Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti
Favori Manga: Toriko, Attack on Titan, Kaguya-sama, Mob Psycho 100, Minamoto-kun Monogatari
Favori Anime: Attack on Titan, Kaguya-sama, Steins;gate

@AceleManga
Bence oyun harika olmus ve oynanmayi hak ediyor. 2 oyun birden cikartmalarinda da bir sorun yok zaten. 2 oyunu birden kimse almaz, almasina da gerek yok. Oyun icinde gts olsun, trade yapabilecegin arkadaslarin olsun istedigin pokemonu rahatca bulabilirsin post game'de. Pokemon Y'de national pokedeximi (718 pokemon) ben tek bir oyunla doldurdum.
byakusharinnegan
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: naruto

Güzel olmuş ama oynamam ben. Nintendo almam daha doğrusu. Pokemon oyunlarını canım sıkılınca telefonumu çıkarıp oynamayı seviyorum.

Oynayacağım yok ama mega milotic'i merak ediyorum. en güzel pokemon diye geçiyordu.

@uğur

Sende de baya azim varmış :lol:
Kullanıcı avatarı
AceleManga
Favori Manga: Naruto, Dedektif Conan
Favori Anime: Naruto

ugur_tatli yazdı:@AceleManga
Bence oyun harika olmus ve oynanmayi hak ediyor. 2 oyun birden cikartmalarinda da bir sorun yok zaten. 2 oyunu birden kimse almaz, almasina da gerek yok. Oyun icinde gts olsun, trade yapabilecegin arkadaslarin olsun istedigin pokemonu rahatca bulabilirsin post game'de. Pokemon Y'de national pokedeximi (718 pokemon) ben tek bir oyunla doldurdum.
Oyun oynanmayı hak ediyor elbette, zaten ben de oynayacağım (emülatör çıkınca :woohoo: ) ama bence alınmayı haketmiyor ki Nintendo'ya bu tarz bir protesto lazım, belki bir silkelenir.

2 oyun çıkması sadece pokedex doldurma açısından sorun olmayabilir ama şöyle düşünelim, PC'ye falan çıkan oyunlar da hep böyle olsa nasıl olurdu? Yani bir firma bir oyun yapacak, aynı oyunun bir kaç yerini değiştirecek (mesela 4.haritada 8 tane A, 4 tane B düşmanı yerine 4 tane A, 8 tane B düşmanı gelecek) ve ayrı oyun gibi sunacak. Rezalet olurdu.

Bir de 2+1 formülü yerine 2+2 formülü denediler, Black&White vardı, Black2&White2 çıktı. Z yerine X2&Y2 çıkarsa şaşırmam. Yani başkalarını bilmem ama ben 1 oyun oynayınca eşinde veya director's cut versiyonunda olmayan bir kaç farklı şeyi göremeden kaldığım için gıcık oluyorum. Sırf o bir kaç farkı görebilmek için de 2 ayrı oyunu daha baştan başlayıp bitirmek istemiyorum, %99 aynı şey zaten. Yani neticede Nintendo 1 oyun çıkarabilir ve director's cut versiyonları çıkarmak yerine düşündüğü yeni özellikleri sonraki nesil oyununda çıkarabilir... Sonuç olarak gözümde sadece para tuzağı bunlar.

Yanlış anlama, sonuçta zevk meselesi. Ben muhtemelen emülatör çıkınca X'i biraz oynar, 3D modelli pokemon oyunu nasıl hissettiriyor bakarım, bir de kıyafet değiştirme olaylarını biraz kurcalarım, 3-4 rozet sonra sıkılıp silerim herhalde.
Matrim
Favori Manga: OnePiece,Bleach,Naruto
Favori Anime: Shingeki no Kyojin, Code geass

başlangıç pokemonlarında mega evrim yokmu acep eğer varsa 3ds aldım ikinci el oyunuda alırım.
Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti
Favori Manga: Toriko, Attack on Titan, Kaguya-sama, Mob Psycho 100, Minamoto-kun Monogatari

Matrim yazdı:başlangıç pokemonlarında mega evrim yokmu acep eğer varsa 3ds aldım ikinci el oyunuda alırım.
Var, oyunda buluyorsun mega stonelari. :) (Omega Ruby ve Alpha Sapphire icin sordun degil mi? Pokemon X ve Y'deki starterlarin megasi yok. Kanto starterlarinin mega evrimleri var.)

Oyun alacaksan sana Pokemon x ve Y al derim. Omega Ruby ve Alpha Sapphire harika gozukuyor ama gba olarak coktan oynadigimiz bir oyun. X ve Y tamamen yeni bir hikaye ve oynanmaya deger bir oyun. :)
Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti

[BBvideo 425,350]http://www.youtube.com/watch?v=HuaL_hMpPaM[/BBvideo]

Groudon ve Kyogre'nin primal formlari aciklandi. Yeni abilityleri Desolate Land ve Primordia Sea'nin ozellikleri su.

Desolate Land, agir gunes isigi cagiriyormus ve Groudon savasta oldugu surece devam ediyor. Ates turu saldirilara %50 boost veriyor ve (siki durun) oyundaki tum su saldirilarini etkisiz kiliyor. Desolate Land aktifken oyunda hic bir hava degisimi olamaz. Mesela oyuna Tyranitar girdi, sand storm cagiramiyor artik. Bu abilitynin Groudon'a en buyuk yarari ne?
Primal Groudon Ground/Fire type bir pokemon. Iki tane zayifligi var, biri 4x Water digeri ise 2x Ground. Bu ability sayesinde Groudon 4x Water type zayifligindan kurtulmus oluyor. Ve ek olarak Groudon'un STAB Fire Punch'ina da gunes isigi boost veriyor. 75 base attackdan 168'e cikiyor.

Primordia Sea de Desolate Land'in aynisi, tek farki siddetli yagmur cagiriyor oyuna ve oyundaki tum ates saldirilarini etkisiz kiliyor. Kyogre solo Water type kalmaya devam ediyor ek olarak.
byakusharinnegan
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: naruto

Kyogre biraz geride kalmış sanki. Biri dayanıklı olduğu elementi engellerden diğeri x4 zayıf olduğu elementi engellemiş. Groudon daha popüler olur gibi.
Bu arada mega milotic'i görmezsem gözüm açık giderim. Olmayacak mı acaba? Gyarados' a hep zıt durmuştu. Mega gyarados dark/water ise mega milotic fairy/water olur diye bekliyorum ama hadi hayırlısı.
Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti

Oyunla alakali cok guzel gelismeler var, demosu da cikti. Internetten kod arastirip indirebilme imkaniniz var, iyi sanslar.

Demoyla ilgili olarak; Oyun harika gozukuyor.
Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti

[BBvideo 425,350]http://www.youtube.com/watch?v=ys7X32MtjqA[/BBvideo]
Resim

“Pokemon” sayfasına dön