Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Pokemon Genel Tartışma

Kullanıcı avatarı
memoww
Favori Manga: Naruto, Tower of God, Fairy Tail, Bleach, One Piece, The Breaker, Gantz, Noblesse, HSD Kenichi, The God of Highschool, Gamaran
Favori Anime: ...

ugur_tatli yazdı:
memoww yazdı:Yok lan arceus çakar diyorum ben de :lol:

Mewtwoyu severim ama animesinde arceus dokunulmaz. Mewtwonun tarafının tek savunma noktası genetik olması. Ama bir noktayla da höloooooğğğ diyecek değilim. Ha oyunda savunurum ama animesinde asla...
Sonunda imana geldin kardes.
Ben hiçbir zaman animesinde arceus çakar demedim. Dediysemde kafam karışıktır kusura bakmayın :whistle: Oyundan bahsettim item konusuna girdik hacı :lol: Ama hala mewtwo ya animesinde xy de bile neden strongest pokemon deniliyor anlamış değilim :/ Lan bu pokemon god dan nasıl güçlü olacak. Dedim son filmde arceus la mewtwo yu çok karşılaştırmaya başladılar. Biraz seviyesini düşürürler. Yok herife iki mega birden verdiler :/
The thing I really wanted was...I..already had it. - Jyu Viole Grace
Celebhol
Favori Anime: -

En son pokemonla alakalı bir şey izleyeli, oynayalı 10 küsür yıl geçmiş olsa da Mewtwo'yu severim.
Dosya ekleri
Karizmaya bak
Karizmaya bak
57139.jpg (34.82 KiB) 3481 kere görüntülendi
Kullanıcı avatarı
Portgas D Ace
Favori Manga: Naruto, One Piece, Slam Dunk, One Punch Man, Boku no Hero Academia, FSJ
Favori Anime: Naruto, Pokémon, One Piece, Tsubasa, Hunter x Hunter, One Punch Man, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia

Online oyun önerin dostlar, Pokémonun Filmlerini ve Anime'sini hatmettim fakat, sadece bir kaç oyununu oynadım, şimdilik online olmasa'da iyi bir oyun önerin amacım ; Pokemon oyunlarını temelden kavrayıp, güncel ve online oyunlara çıkmak. Pokémonun oyunlarına merakım olmamıştı fazla, ama şimdi güzel bir oyununu oynamak istiyorum. Pokemonların tamamını ve bölümlerini bilsem'de, Oyununu çok az oynadım İtemler'den bir haberim. Yardımcı olun dostlar, yardımcı olun. Esen kalın.
Resim

Aranızdaki farklar çatışmaya değil, çok kültürlülüğe vesile olsun.
Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti
Favori Manga: Toriko, Attack on Titan, Kaguya-sama, Mob Psycho 100, Minamoto-kun Monogatari
Favori Anime: Attack on Titan, Kaguya-sama, Steins;gate

Portgas D Ace yazdı:Online oyun önerin dostlar, Pokémonun Filmlerini ve Anime'sini hatmettim fakat, sadece bir kaç oyununu oynadım, şimdilik online olmasa'da iyi bir oyun önerin amacım ; Pokemon oyunlarını temelden kavrayıp, güncel ve online oyunlara çıkmak. Pokémonun oyunlarına merakım olmamıştı fazla, ama şimdi güzel bir oyununu oynamak istiyorum. Pokemonların tamamını ve bölümlerini bilsem'de, Oyununu çok az oynadım İtemler'den bir haberim. Yardımcı olun dostlar, yardımcı olun. Esen kalın.
Pokemon X ve Y'yi oynamani oneririm. Online (Wifi savaslari) ve saglam mekaniklere sahip en iyi oyun bu. Simulasyon oyunu olarak Pokemon Showdown oynayabilirsin ama Pokemon X ve Y'ye gore animasyonlari sonuk tabii ki.
Kullanıcı avatarı
ansatsuken
Favori Manga: Beelzebub
The breaker (part 1)
Gantz
Tower of god

Pokemona en bastan yeniden basladim.. telden her firsatta oynarim artik :)
Dosya ekleri
Screenshot_2014-11-27-23-05-08.png
Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti
Favori Manga: Toriko, Attack on Titan, Kaguya-sama, Mob Psycho 100, Minamoto-kun Monogatari
Favori Anime: Attack on Titan, Kaguya-sama, Steins;gate

VGC 2015 kurallari yayinlandi. Tum pokemon oyuncularina iyi sanslar, bu sene ben de katilmayi dusunuyorum dunya turnuvasina. :)
http://www.smogon.com/forums/threads/vg ... s.3524352/
Kullanıcı avatarı
Watson
Favori Manga: One Piece, One-Punch Man, Girls of the Wild's
Favori Anime: Hunter x Hunter, FMA, Danshi Koukousei no Nichijou

Tibia tabanlı online oyun olan padventures oynuyorum ben.
Resim
► Spoiler Göster
[/align]
Kullanıcı avatarı
ansatsuken
The breaker (part 1)
Gantz
Tower of god

Alıntıdır!! pokemonturkiye.com
-------------------------------------------------------------------------------------------------
- Pokemon Gold ve Silver oyunları son Pokemon oyunları olarak düşünülmüştü.Şirket Gold ve Silver'ın popüleritesi ilk oyunları bile geçince devam etmeye karar verdiler.

- Normalde Red & Blue oyunlarında Profesör Oak'la savaşılabiliyordu.Bu sonralarda GameShark'la oyun hacklendiğinde anlaşıldı.

- Meowth,Clefairy ve Pikachu'yla birlikte ilk Super Bros'ta oynanabilecekti ama sonradan vazgeçildi.

- Japonya'da Pokemon Crystal oyununu cep telefonlarına bağlayabiliyordunuz ama o zamanlar Amerikadaki telefon teknolojisi Japonyadan geride olduğu için bu telefon eklentileri diğer yerlerde uygulanmadı.

- Pikachu Güney Pasifikte bulunan Niue adasında demir para olarak bastırıldı.Para 1 dolar'a karşılık geliyordu.

- Amerika'daki bir politikacı Pokemon 2000 filminden bir sözü alıntı yaptı.

- Kanto bölgesi Japonya'da aynı yerde ve aynı isimle bulunuyor.

- 5.nesildeki üç efsane Cobalion,Virizion ve Terrakion Üç Silahşörler filminden esinlenilmedir.Keldeo da filmde olduğu gibi tecrübesiz silahşör d'Artagnan'dan esinlenilmiştir.

- Pokemon Gold & Silver oyunlarında kaykay da eklenecekti ama sonradan vazgeçildi.

- Pokemon Snap normalde bir Pokemon oyunu olarak düşünülmemeşti ve Nintendo 64DD konsoluna çıkacaktı.

- Pokemon Ruby & Sapphire oyunlarındaki ana karakter Brendan'ın saçları birçok kişi tarafından beyaz olarak bilinse de aslında o bir şapkadır.

- Oyunlardaki ana Pokemon Profesörlerinin hepsinin ismi bir ağacın ismidir.

- Ünlü medyum Uri Geller Nintendo'yu Kadabra'nın kendisinden yaratıldığını iddia ederek dava açmıştır.Uri Geller'ın söylediğini göre Kadabra'nın Japonca ismi Yungerer” veya “Un-Geller” şeklinde olduğu için kendisine benzetildiğini savunmuştur.Kadabra'nın karnındaki sembollerin nazi sembollerine benzediğini de söylemiştir.Bunun hakkında hiçbir mahkeme kararı olmamasına rağmen Kadabra animede 2005'ten beri gözükmemiştir,TCG'de de 2003'ten beri kart olarak basılmamıştır.

- 2008'de Japon bilim adamları bir protein bulmuştur ve bu proteinin elektrikle ilişkisinden dolayı, adı Pikachurin konulmuştur.

- Animede Brock'un Tracy'le değiştirilmesinin sebebinin diğer çizerler tarafından onun ırkçılıkla suçlanmasıdır .Brock sonradan kendisi hakkındaki şikayetler kalkınca animeye tekrardan alınmıştır.Bunu animenin eski yönetmeni ve çizeri Masamitsu Hidaka onaylamıştır.

- Pokemon Diamond Pearl ve Platinum oyunlarında oyuncu doğum gününde Dawn veya Lucas'la konuşursa,konuştuğu kişi ona mutlu yıllar diler.Bu sadece Elite Four yenildikten sonra gerçekleşebilir.

- Eğer Pokemon Yellow'daki bir Pikachu Pokemon Stadium'a aktarılırsa onu normal Pikachu'lardan farklı olarak başka birisi seslendirir ve ses efektleri değişir.

- Kinesis saldırısı ilk oyunda tanıtılmasına rağmen 2.nesil oyunlarına kadar hiçbir Pokemon onu normal yollarla öğrenemiyordu ama saldırı Metronome ile seçilebiliyordu.Kadabra ve Alakazam saldırıyı 2.nesilde öğrenebilmeye başladı.

- İlk oyunlarda High Jump Kick kaçtığında normalde olduğu gibi hasar vermesi gerekirken bir bugdan dolayı kullanıcıya sadece 1 HP'lik hasar veriyordu.

- Pokemon Gold Silver ve Crystal oyunlarında gerçekte Safari Bölgesi olmamasına rağmen oyunun programlamasında Kanto bölgesinde ilk oyunlarda Safari Bölgesinin bulunduğu yerde küçük bir bölgeye rastlanmıştır.

- Vücuttaki kanser yaratan bir genin ismi Pokemon olacaktı ama sonradan Pokemon Şirketi'nin uyarısıyla bu ZBTB7'ye çevrildi.

- Pokemon Diamond & Pearl oyunlarının İngilizce olmayan Avrupa sürümlerinde Registeel'in sprite'ı nazi selamlamasına benzetilmesinden dolayı değiştirilmiştir.Pokemon Platinum'da bu değişim tüm ülkeler için yapılmıştır.

- İspanya'da şuanda bile süren Pokemon Operasyonu adında bir polis soruşturması vardır.Adını ülkede bitmek bilmeyen sahtekar politikacılardan almıştır,polis bunun için de 'Gotta Catch 'Em Al sloganını kullanmaktadır.

- Red ve Green oyunlarının prototipinde suda yüzmek için sörf tahtası kullanılıyordu.

- Pokémon Illustrator $10,000,$20,000 ve $100,000'lik değerleriyle en pahalı Pokemon kartı olarak kabul edilir.Bu kart sadece Pokemon kart tasarlama yarışmasının kazananlarına verilmiştir ve toplamda 6 tane bulunmaktadır.

- Koffing ve Weezing'in ilk isimleri NY ve LA'ydir.Bu isimler de Amerika'da çevre kirliliği yaşayan New York ve Los Angeles şehirlerine göndermedir.

- FireRed & LeafGreen'in bazı korsan kopyalarında, adalara gitmek için denizciyle konuştuğunuzda size "Buarada bu oyunu sevdiysen ya satın al ya da öl." ,der. -------------------------------------------------------------------------------------------------------
Alıntıdır!! pokemonturkiye.com
Kullanıcı avatarı
ansatsuken
The breaker (part 1)
Gantz
Tower of god

Çizgifilm serisinin bi bölümü (Song of Jigglypuff) sadece Türkiye'de yasaklanmış. yasaklanma sebebini bilen varmı?
Kullanıcı avatarı
oZzIiI
Favori Manga: Vagabond, Shamo, FMA, Berserk, Sun-Ken Rock,
20 Century Boys, Banya, Liar Game, Death Note, Jackals, Claymore,
Slam Dunk, Veritas, One Piece, Gamaran, Beelzebub,
Deadman Wonderland,
Favori Anime: Samurai Champloo, Cowboy Bebop, Black lagoon, Berserk,
Sword Of the Stranger, Darker Than Black, One Piece, GTO,
İletişim:

Pokemon Fire Red oynuyorum.
Fakat Lugia ve Ho-oH yakalamak için iki bilete ihtiyacım ve bir türlü bulamadım bu biletleri.

https://www.youtube.com/watch?v=ZLnt-dTQ9lg

şu linkteki adamın yaptıklarını buraya kadar yaptım.
Fakat admaın pokedex'i benimkinden daha fazla ve elinde Lugia ve Ho-oh yakalayabileceği adalara giden biletler var tıkandım kaldım

“Pokemon” sayfasına dön