Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

VGC 2015

Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti
Favori Manga: Toriko, Attack on Titan, Kaguya-sama, Mob Psycho 100, Minamoto-kun Monogatari
Favori Anime: Attack on Titan, Kaguya-sama, Steins;gate

Evet VGC 2015 kurallari yayinlandi. Kurallari kisaca ozet gececek olursam;

National Pokedexteki tum pokemonlari kullanabilirsiniz Kalos ya da Hoenn dogumlu oldugu surece.
Kullanamayacaginiz pokemonlarin listesi asagida. 670 ustu canavar efsanevi pokemonlar ve event pokemonlari kisaca.
Mewtwo
Mew
Lugia
Ho-oh
Celebi
Kyrogre
Groudon
Rayquaza
Jirachi
Deoxys
Dialga
Palkia
Giratina
Phione
Manaphy
Darkrai
Shayman
Arceus
Reshiram
Zekrom
Kyurem
Keldeo
Meloetta
Genesect
Victini
Xerneas
Yveltal
Zygarde
Diancie

Banli hic bir saldiri yok. Pokemon'un level atlayarak, hm ve tm yardimiyla ogrendigi ya da move tutor'dan ogrendigi tum saldirilari kullanabilir.

VGC'nin normal savas sekli Double'dir.

Double kisaca 4 pokemonun 2 vs 2 seklinde savasmasi anlamina gelir. 6 pokemonluk takimindan 4 pokemonu sirasiyla secip sahaya atiyorsunuz, olay bu.

Double battle Single battle gibi olmadigi icin genelde savunma stati saglam olan, bulky denilen pokemonlar goze carpar. Hizdan cok saldiriya yer verilir genelde.
Trick room, gravity gibi movelar cok sik gorulen seylerdir Doublelarda.

Kendim de Double'da newb oldugum icin henuz ogrenme asamasindayim. Yalniz genel olarak;

Talonflame, Kangaskhan, Cresselia, Bisharp, Gardevoir(Mega), Landorus-T, Aegislash, Charizard Y, Venusaur(Mega), Rotom (Wash ve Heat)

Gibi pokemonlar goze carpar.

Single'da oldugu gibi fazla pokemon degistirme olmadigi icin Stealth Rock gibi hasard enty'i etki eden movelar pek tercih edilmez.

VGC 2015'e katilmak istiyorsaniz size Pokemon Showdow gibi savas simulatoru olan sitelerde pratik yapmanizi oneririm. Iyi sanslar.

Bu konuda Pokemon Showdownda yaptigim savaslari paylasmayi dusunuyorum arada guzel denk geldiginde.
Kullanıcı avatarı
Ashura
Favori Manga: Naruto, Akame ga Kill, One Piece, Bleach, Toriko, Fairy Tail
Favori Anime: Death Note, Bleach

Yarısı Swagger, Spore ve Protect saldırılarından oluşan turnuva :) Bazen gerçekten sinir bozucu olabiliyor :)
Resim
Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti
Favori Manga: Toriko, Attack on Titan, Kaguya-sama, Mob Psycho 100, Minamoto-kun Monogatari

2vs2 olunca tek pokemona degil iki pokemona birden dikkat etmek gerekiyor ve ongoru yapmak daha da zor bir hal aliyor.
Asil zor olan sey ise rakibinin hangi pokemonlari one surecegini tahmin etmek ve kalan iki pokemonun kim oldugunu bilmeden ongoruye dayali hamle yapmak.
Vgc zor is, ama ben de ogrenecegim bunlari. Turnuvaya katilmayi cok istiyorum. :D
Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti

Yaptigim vslerden biri, biraz once yaptim.

http://replay.pokemonshowdown.com/vgc2015-202222441

Takimimi hala yeterince iyi hale getiremedim ama ilerliyorum bu iste.
Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti

Isvicre usulu elemelerde 205 kisi arasinda 5. sirayi aldim Italya Sampiyonasinda.

2. gun ilk 32'ye girdigim icin normal turnuvanin ilk macini yaptim. 3 mactan 2sini alan kazaniyor. 2 maci da kaybettim, dikkatimi bir turlu toparlayamadim ilk yenilgiden sonra. Beni yenen oyuncu 2. olmus sampiyonada.

Sol alt kosede yazan Ugur T. benim.
Resim

Sagdaki ben, soldaki de arkadasim.

Resim
Kullanıcı avatarı
Diabolus Ipsum Amans
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi
Favori Manga: One Piece, Veritas
Favori Anime: One Piece
İletişim:

Ehehuhaha aferin uğur hobilerinin peşinden git.
Betrayer... In truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes can see what others cannot.
Sae
Favori Manga: -
Favori Anime: -

Diabolus Ipsum Amans yazdı:Ehehuhaha aferin uğur hobilerinin peşinden git.
Konu Dışı
Gidemedi :dry:
Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti

Seneye hedefim en azindan bir ulusal sampiyonluk. Hala oyunda ogrendigim seyler var. :laugh:
Sae yazdı:
Konu Dışı
Gidemedi :dry:
Gittim ya, seneye de hakkim var. Gercek hayatta oynama deneyimi olan az kisilerden biriydim orada. Bu noktaya gelmeme bile seviniyorum. :)
Kullanıcı avatarı
ansatsuken
Favori Manga: Beelzebub
The breaker (part 1)
Gantz
Tower of god
Favori Anime: ...

Vey vey vey :D
Seneye daha iyi başarılar bekliyoruz senden :lol:
Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti

Bugun birlesmis milletler ulusal sampiyonasi basliyor. Saatleri asagidaki linkte bulabilirsiniz. Twitch'de izleyebilirsiniz.

http://www.serebii.net/vgc/stream/nationals.shtml

Edit: TCG kart oyununun ismi, o kisimlari atlayin.

“Pokemon” sayfasına dön