Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Pokémon GO

Kullanıcı avatarı
ansatsuken
Favori Manga: Beelzebub
The breaker (part 1)
Gantz
Tower of god
Favori Anime: ...

_[Emre]_ yazdı: 28 Ağu 2017 11:20
ugur_tatli yazdı: 28 Ağu 2017 11:15
_[Emre]_ yazdı: 28 Ağu 2017 11:09 15 Temmuz'dan sonra millet apklarla falan oynamaya başladı. Türkiye'de yoktu resmi olarak.
Oha bunu bilmiyordum. Hepsi kendini Pikachu diye balkondan atan pic yuzunden.
400'lük Golbat'ımla AVM ele geçirmeye gidiyordum. Hey gidi. :lol: O değilde geçen sene ben oynarken bütün Türkiye zubat ve golbat doluydu amk. Hala öyle mi ?
Hâla oynayan varmıki
Kullanıcı avatarı
_[Emre]_
Favori Manga: Bleach
Favori Anime: Medaka Box

Uğur Türkiye'ye geldiyse biliyordur belki. :lol:

Edit:Oyun hala Türkiye'ye gelmemiş bu arada. Bugün de utandık.

Resim
Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti
Favori Manga: Toriko, Attack on Titan, Kaguya-sama, Mob Psycho 100, Minamoto-kun Monogatari
Favori Anime: Attack on Titan, Kaguya-sama, Steins;gate

@ansatsuken
Ozellikle Japonya'da cok fazla oynayani var. Mewtwo eventine 2 milyon kadar kisi katilmisti (kurada kazananlar gidebildi bir tek). Hatta turizm olarak bile oyundan yararlaniyorlar. Lapras eventi olmustu.
Onun disinda en cok oynanilan mobil oyunlarin baslarinda yer aliyor Go ama ilk ciktigi zamanki hype oyunculari kalmadi artik. Geriye severek oynayanlar kaldi.
Pokedeximi tamamlamam baya zamanimi aldi, guzel bir oyun. Arkadasla beraber oynandiginda daha cok zevk aliniyor. Bir aksam ciktigimizda 15 km kadar yol yurumeden eve gitmiyoruz.
Universiteye gidip gelirken, sagda solda oynamaya devam ediyorum.
Raid denen bir sistem geldi oyuna bir de gym sistemi degisti.
Raid boss battle gibi guclu bir pokemonu baskalariyla beraber yenip yakalamaya calisiyorsun. Efsanevi pokemonlari bu sekilde yakaladim.
Rattata ve pidgey var yine her tarafta ama sehir icinde bir de pokemon nest'lerinde nadirleri bulmak, yakalamak mumkun. Bol bol yol yururken de yumurtadan da iyi pokemonlar bulabiliyorsun.
Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti
Favori Manga: Toriko, Attack on Titan, Kaguya-sama, Mob Psycho 100, Minamoto-kun Monogatari
Favori Anime: Attack on Titan, Kaguya-sama, Steins;gate

Pokemon Go'ya 3. nesil de eklenmeye basladi, araliga kadar tamamen eklenecekmis. Tekrardan yeni pokemonlar yakalayabilmek cok guzel, pokedexi tamamladigimdan beri hevesim kacmisti baya. lol
Concord
Favori Anime: ..

İlk çıktığında oynuyordum. Zevkli bir oyundu. Hele büyük bir şehirde yaşıyorsanız merkezi yerlerde büyük gruplarla karşılaşıyordunuz. Baya güvenparkta sadece pokemon oynayanlar vardı. Sonra hilesi çıktı millet hayvan gibi güçlü pokemonları kulelere koydular. Tadım tuzum kaçtı. 1 hafta emek vererek elde ettiğim pokemonların 3 katını adamlar 1 günde kazanıyordu. Zaten oyunun serverlarına girdiğine şükretiğin gibi, inanılmaz bir lag durumu vardı. Oyun trye gelince düzelir diye bekledik fakat düzelene kadar türkiyedeki ilgi azalmıştı zaten.

Yurt dışında durumu nasıldır bilmem ama potansiyelini çok çabuk harcayan bir oyun bence. Şu an oyun alemini değişterecek bir oyundan en çok oynanan oyunlar arasında olmasını iyi karşılıyoruz. Oysa çoğu triple a oyunu yapan firmanın bir daka ne oluyor lan demesine yol açmıştı.
Resim
Kullanıcı avatarı
Portgas D Ace
Favori Manga: Naruto, One Piece, Slam Dunk, One Punch Man, Boku no Hero Academia, FSJ
Favori Anime: Naruto, Pokémon, One Piece, Tsubasa, Hunter x Hunter, One Punch Man, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia

İlk çıktığı zamanlarda efsaneler hariç hepsini yakalamıştım sonra tel değişti silindi. Türkiye'ye de hala gelmediği için bir heves kalmadı açıkçası ama Bulbasaur yakalayacağım diye 4-5 sokak dolaşmak eğlenceliydi. Sonra tabi 4 Dragonite, 5 Snorlax, 8 Vapareon derken oyun hevesim sıfıra indi kulelerin çoğu bendeydi benim oturduğum bölgedeki. İlk duyduğumda daha heyecanlıydım açıkçası online battle olacak bildiğin vs gibi öyle ekrana tıklayarak dövüşmek değil.

Sonra rozet toplama yarışları olacaktı misal 31.10.2017-31.01.2018 arası rozet toplama yarışı olacaktı. Salon Lideri de otomatik bile olurdu, o bölgenin en önemli yerlerinden bir binaya girilirdi karşılaşma yapılırdı. Kazanan da rozeti ekletirdi telefonuna. Ege Bölgesi, Marmara, İç Anadolu, Akdeniz, Karadeniz v.s diye daha sonrada, bölge çaplarında Pokemon Ligi olacak diye bir beklentim vardı. Açıkçası beklentim gerçekleşmeyince soğudum. Rozetler de atıyorum Ege Bölgesinde 14 nokta olarak belirlenecek. Denizli 1, Kütahya 1, Muğla 2, Aydın 2, Afyon 1, Manisa 2, İzmir 5 rozet noktası gibi. Her bölgeden en az 1 rozet almak zorunlu olacaktı. 8 rozeti tamamlayan da Ligin yapılacağı zaman Bölge'de belirlenen merkeze gidip Lig'e katılacaktı. Bence böyle daha eğlenceli olurdu.
Resim

Aranızdaki farklar çatışmaya değil, çok kültürlülüğe vesile olsun.
Resim

Resim

“Pokemon” sayfasına dön