Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Soru Cevap Bölümü

Kullanıcı avatarı
hyperbooster
Kozmik Tanrı
Kozmik Tanrı
Favori Manga: 20th Century Boys,Vinland Saga
Favori Anime: Psycho-Pass

Resim
Evet arkadaşlar bu bölümde siz soruyorsunuz bizde bildiğimiz kadarıyla cevaplamaya çalışıyoruz.
galeme
Favori Anime: .

Yalnız bu konu vs konusu değil arkadaşlar. Vs için anket bölümü var. Vs harici herhangi bir şey sorabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
Grimoire Slayer
Favori Manga: Beelzebub
Favori Anime: Death Note

Sadece seriler üzerinden mi sorabiliyoruz yoksa daha genel sorular da sorabilir miyiz?
Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Resim
Kullanıcı avatarı
Akihisa
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: Hunter x Hunter 2011 - Kuroko no Basuke - Death Note - Danshi Koukousei no Nichijou

Yeni başlayan biri için hangi serileri okumayı tavsiye edersiniz?
Mr. Crocodile
Resim
[hr]
Kovaladığımız hayaller ve bizi kovalayan gerçekler her zaman paralel; asla kesişmiyorlar.
Kullanıcı avatarı
engweng
Favori Manga: Naruto,Bleach,One Piece,The Breaker-NW,Beelzebub,HxH,Sun-ken Rock,Slam Dunk,Gantz
Favori Anime: Death Note,Code Geass,Kuroko no Basuke,Naruto,One Piece,Bakuman,Bleach,Beelzebub,Cowboy Bebop,GTO,Sakamichi no Apollon,HxH,Slam Dunk,Mirai Nikki,Hajime no İppo

Akihisa yazdı:Yeni başlayan biri için hangi serileri okumayı tavsiye edersiniz?
Çizgi romana yeni başlayanlar için bir konu açılacak 'Nasıl Başlanır?' diye.Konu açılınca ordan yardım alabilirsin.
@Grimoire
Çizgi roman hakkında ne sorarsan sor.
Kullanıcı avatarı
hyperbooster
Kozmik Tanrı
Kozmik Tanrı

Akihisa yazdı:Yeni başlayan biri için hangi serileri okumayı tavsiye edersiniz?
Giriş Rehberi ve Okuma Linkleri
Grimoire Slayer yazdı:Sadece seriler üzerinden mi sorabiliyoruz yoksa daha genel sorular da sorabilir miyiz?
Vs tartışması dışında istediğinizi sorabilirsiniz.

Örnek: Superman vs Hulk yasakken. Superman mi daha hızlı Flash mı serbest.
Kullanıcı avatarı
Light of God
Favori Manga: One Piece, Naruto
Favori Anime: One Piece, Naruto, Death Note, Psyco Pass, Kuroko No Basket

Dün Justice League izledim. Orada bizim tayfa (Batman, Superman, Hal, Wonder Woman, Shazam ve Zenci çocuk) Darkseid ile savaştılar. Ama bana bir şey çok saçma geldi. Herkesin bahsettiği über süper güçlü Süperman çok ezik kaldı sanki. Bir Batman kadar bile iş yapamadı Darkseid'dan gelen bir ışın ile anında bayıldı ve Batman ona yardıma gitmese pert olacaktı. Hani bu Superman Darkseid'i tek başına yenebiliyordu, hani Superman kendisini tutmasa çok mükemel güçlü oluyordu, açıkçası benim benim orda gördüğüm Süperman bir ışın ie bayılan ve Batmane muhtaç bir ezikten başkası değildi. Yanlış mı düşünüyoum?

Diğer sorum ise oradaki zenci çocuk kimdi?
Kullanıcı avatarı
Z.K
Favori Manga: One Piece, Berserk, Slam Dunk, Shingeki no kyojin, Bleach
Favori Anime: Rurouni Kenshin, Slam Dunk, One Piece

Light of God yazdı:Dün Justice League izledim. Orada bizim tayfa (Batman, Superman, Hal, Wonder Woman, Shazam ve Zenci çocuk) Darkseid ile savaştılar. Ama bana bir şey çok saçma geldi. Herkesin bahsettiği über süper güçlü Süperman çok ezik kaldı sanki. Bir Batman kadar bile iş yapamadı Darkseid'dan gelen bir ışın ile anında bayıldı ve Batman ona yardıma gitmese pert olacaktı. Hani bu Superman Darkseid'i tek başına yenebiliyordu, hani Superman kendisini tutmasa çok mükemel güçlü oluyordu, açıkçası benim benim orda gördüğüm Süperman bir ışın ie bayılan ve Batmane muhtaç bir ezikten başkası değildi. Yanlış mı düşünüyoum?

Bu arada zenci çocuk dediğin Cyborg mu?
Kendi görüşümdür, Süperman en çok p.up alan ve almayada devam edecek bir karakterdir. İlk ve en sevilen süper kahramanlardan birisi olduğu için Darkseid falan bir yere kadar ( ben ilk Süperman animationu izlediğimde bize orada gösterilen Süperman ile burada çizilen Süpermanın arasında dünyalar kadar fark var). Normal şartlar altında benim bildiğim Süperman, Darkseid falan bunlara ( bize gösterilen Süperman çizgifilmler falan) karşı zafer alması imkansız. Adamın hikayesi ne? Krypton denilen bir gezegenden geliyor ve bizim atmosferdeki güneş, yer çekimi gibi etkenler sayesinde insan üstü bir güce, hıza ve göz ışınlarına sahip oluyor, ama ne hikmetse tüm evrende borusunu öttürüyor. Ayrıca izlediğim bir çok eski yapım çizgifilmlerde Süperman uzaya gittiğinde bile oksijen tüpü gibi şeylere ihtiyaç duyoyor. Şimdi ben bu konular yüzünden Süperman'e uyuzum biz inanacaksak kimin çizdiği Süperman'e inanacağız? Kimin yaptığı çizgifilmdeki Süperman'e inanacağız?
Resim
Kullanıcı avatarı
hyperbooster
Kozmik Tanrı
Kozmik Tanrı

Light of God yazdı:Dün Justice League izledim. Orada bizim tayfa (Batman, Superman, Hal, Wonder Woman, Shazam ve Zenci çocuk) Darkseid ile savaştılar. Ama bana bir şey çok saçma geldi. Herkesin bahsettiği über süper güçlü Süperman çok ezik kaldı sanki. Bir Batman kadar bile iş yapamadı Darkseid'dan gelen bir ışın ile anında bayıldı ve Batman ona yardıma gitmese pert olacaktı. Hani bu Superman Darkseid'i tek başına yenebiliyordu, hani Superman kendisini tutmasa çok mükemel güçlü oluyordu, açıkçası benim benim orda gördüğüm Süperman bir ışın ie bayılan ve Batmane muhtaç bir ezikten başkası değildi. Yanlış mı düşünüyoum?

Zenci çocuk Cyborg.
Superman durumuna gelirsek izlediğin animasyon new 52'nin başını anlatıyor yani evren sıfırlanmış.Dikkat ettiysen Batman ve Superman yeni tanışıyor.Ben orada Superman'in bütün güçlerini bildiğine bile emin değilim.Darkseid dediğiniz kişi Tanrı(Thor gibi küçük çaplı değil) Darkseid'in ışınları(omega beam) Superman'in ışınlarından daha güçlü.O ışınlar Superman dışında birine gelseydi büyük ihtimal öldürürdü.(Shazam hariç)

Z.K yazdı: Kendi görüşümdür, Süperman en çok p.up alan ve almayada devam edecek bir karakterdir. İlk ve en sevilen süper kahramanlardan birisi olduğu için Darkseid falan bir yere kadar ( ben ilk Süperman animationu izlediğimde bize orada gösterilen Süperman ile burada çizilen Süpermanın arasında dünyalar kadar fark var). Normal şartlar altında benim bildiğim Süperman, Darkseid falan bunlara ( bize gösterilen Süperman çizgifilmler falan) karşı zafer alması imkansız. Adamın hikayesi ne? Krypton denilen bir gezegenden geliyor ve bizim atmosferdeki güneş, yer çekimi gibi etkenler sayesinde insan üstü bir güce, hıza ve göz ışınlarına sahip oluyor, ama ne hikmetse tüm evrende borusunu öttürüyor. Ayrıca izlediğim bir çok eski yapım çizgifilmlerde Süperman uzaya gittiğinde bile oksijen tüpü gibi şeylere ihtiyaç duyoyor. Şimdi ben bu konular yüzünden Süperman'e uyuzum biz inanacaksak kimin çizdiği Süperman'e inanacağız? Kimin yaptığı çizgifilmdeki Süperman'e inanacağız?
Superman p.up almaya devam etmiyor tam aksine güçleri azaltılıyor.Gümüş çağdaki Superman gezegenleri zincire takıp çekiyordu.Superman'in güçleri de tam öyle gelmiyor Kırmızı güneş dışında pek çok yıldız Superman'e güçler veriyor.Yani sadece bizim güneşimiz değil diğer güneşlerde Superman'e güç veriyor Tüm evrende pek çok güneş olduğuna göre her yerde borusunun ötmesi normal.Şuan inanman gereken New 52 Superman'i.
Kullanıcı avatarı
Z.K
Favori Manga: One Piece, Berserk, Slam Dunk, Shingeki no kyojin, Bleach
Favori Anime: Rurouni Kenshin, Slam Dunk, One Piece

hyperbooster yazdı:Superman p.up almaya devam etmiyor tam aksine güçleri azaltılıyor.Gümüş çağdaki Superman gezegenleri zincire takıp çekiyordu.Superman'in güçleri de tam öyle gelmiyor Kırmızı güneş dışında pek çok yıldız Superman'e güçler veriyor.Yani sadece bizim güneşimiz değil diğer güneşlerde Superman'e güç veriyor Tüm evrende pek çok güneş olduğuna göre her yerde borusunun ötmesi normal.Şuan inanman gereken New 52 Superman'i

Peki teşekkür ederim. Şimdi bize anlatılan ((çizgifilmler için söylüyorum) sizin güneşiniz bana güç veriyor gibi şeyler söylenince ) bizim güneşimize özgü bir güç sanıyordum ben. Ayrıca her gittiği yerde buna güç veren bir güneş çıkmasıda ayrı bir durum. :) Bu arada Justice League: War adlı filmde Shazam bence biraz güçsüz gösterilmiş orada Süpermanden sonra en güçlü kişinin O olması gerekmezmiydi?
Resim

“Wiki Sayfaları” sayfasına dön