Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Soru Cevap Bölümü

Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
Favori Manga: Naruto, Wolf's Rain, Claymore ,SlamDunk, Hunter x Hunter, One Piece, Vagabond, Vagabond, Feng Shen Ji, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Favori Anime: Naruto, Naruto Shippuden, Samurai 7, GunGrave,Claymore, SlamDunk,
Wolf's Rain, Hunter x Hunter 2011, Cowboy Bebop, Death Note, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
İletişim:

ZeRoTR yazdı:
Winchester yazdı:
3: Black Adam kötü olduğunda gücü veren Shazam ( yaşlı olan ) neden güçlerini almamıştır.O kadar gücü veren kişi o güçleri alamaz mı?

Uyarı: Arka arkaya mesaj atmayalım, sabredelim ve düzenle seçeneğini kullanalım lütfen

Bu soruların yanıtını bende merak ediyorum cevaplarsanız sevinirim.

Üzgünüm ancak bu soruya cevabım var.

Khandaq Kentinin (Güncel Mısır Ülkesi yakınında bir antik Mısır arap başkenti) prensi ve Ramses'in oğludur. Black Adam o zamanlar adı Teth-Adam idir. O zamanlar Shazam'ı bilgeliği, mertliği ve kararlılığı ile kendine hayran bırakmıştır.. Yani Büyücü olan Wizard ile..Zİra Wizard o zamanlar genç ve direk tanışmıştır. Adam ile ve Adam'ı şampiyon yapmak ister. Ancak bir entrika sonucu Büyücü Adam'I şampiyon edip güçlerini vermeden. Ancak Shazam'ın yarı-şeytani üvey kızı olan Blaze(Lady Blaze olur sonra) mısır yer altı tanrısı Seth ile anlaşmayı yapar ve Adam'ı bozunmaya uğratır.. Her ne kadar Adam Shazam diye bağırsa da güçleri 6 Yunan Mit Kahramanı ve İyi Tanrılarından değil 6 Mısır Mit Kötüsü ve Karanlık Tanrısından.. Gelir.. Yıllarca Mısıra hizmet eder karanlık tarafını bastırır ta ki sevdiği ve ailesi elinden alınana kadar..

İşin içinde Blaze ve Seth olunca Büyücü gücü tamamen çekip çıkaramaz.. O yüzden sonsuz evrene sürer onu.. Boşluğa ama 5000 yıl sonra gelir Reyis...
Resim
Kullanıcı avatarı
Okan.
Favori Manga: OP,Toriko,The Gamer,DB,One Punch-Man
Favori Anime: HxH,JoJo

Winchester yazdı: Scathan ve Protege Kimdir ? Güçleri ( biliyorum kesin sınırsız ama )ve Görevleri nedir ?

Protege'nin Living Trubunal'ı yendiği doğrumudur ?

Daha sonrada Scathan Protege'i mi yenmiştir ?
Scathan Celestiallardan birisi,Earth-691 evreninden gelmiş.

Scathan'ın güçleri sınırsız şuana kadar kullandığı yetenekler bunlarmış:
► Spoiler Göster
Scathan'ın evrendeki rolü tam olarak belli değilmiş.Galiba Living Trubinal'in yargısını ve gözlemlerini kaydediyormuş.

Protege ise Universal Church of Truth'un lideriymiş.Bu da Earth-691 evreninden biri.

Gücü sonsuzmuş tabiki.Fakat asıl yeteneği karşısındakinin gücünü taklit etmekmiş.Bunu bir sınırı olmadan kullanabiliyormuş.Scathan,Living Trubinal,Hawk God,Eternity ve Beyonder'ın güçlerini taklit etmiş.Amacı yeni One Above All olmakmış.Ama Scathan ve Living Trubinal'in kombine güçleri sebebiyle onlara yenilmiş.

Protege'nin yeteneklerininde bir listesi var:
► Spoiler Göster
En son Okan. tarafından 08 Eyl 2014 12:27 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Solid Snake
Favori Manga: One Piece, Berserk, 20th Century Boys, Hajime no Ippo, Billy Bat
Favori Anime: One Piece, Fullmetal Alchemist: Brotherhood, Hajime no Ippo, Gintama, Hunter x Hunter

Okan. yazdı:
Winchester yazdı: Scathan ve Protege Kimdir ? Güçleri ( biliyorum kesin sınırsız ama )ve Görevleri nedir ?

Protege'nin Living Trubunal'ı yendiği doğrumudur ?

Daha sonrada Scathan Protege'i mi yenmiştir ?
Scathan Celestiallardan birisi,Earth-691 evreninden gelmiş.

Scathan'ın güçleri sınırsız şuana kadar kullandığı yetenekler bunlarmış:
► Spoiler Göster
Scathan'ın evrendeki rolü tam olarak belli değilmiş.Galiba Living Trubinal'in yargısını ve gözlemlerini kaydediyormuş.

Protege ise Universal Church of Truth'un hükümdarıymış.Bu da Earth-691 evreninden biri.

Gücü sonsuzmuş tabiki.Fakat asıl yeteneği karşısındakinin gücünü taklit etmekmiş.Bunu bir sınırı olmadan kullanabiliyormuş.Scathan,Living Trubinal,Hawk God,Eternity ve Beyonder'ın güçlerini taklit etmiş.Amacı yeni One Above All olmakmış.Ama Scathan ve Living Trubinal'in kombine güçleri sebebiyle onlara yenilmiş.

Protege'nin yeteneklerininde bir listesi var:
► Spoiler Göster
Bu arada 691 evreninin 3000 yılında var olmuş/olacak olan orijinal Guardians of the Galaxy'nin evreni olduğunu ekleyelim. Tüm bunlar da zaten ilk Guardians of the Galaxy serisinde geçiyor. O kısımları okuyup ayrıntılı bir cevap vermeyi düşünüyordum, ama cevap verildiğine göre belirtip geçeyim, soruların cevabını bulmak için okunması gereken sayılar 43-50 arası. Universal Church of Truth günümüzde, yani 616 evreninde de yer alıp kozmik kahramanlarımızın başını bolca ağrıtmış olan fanatik bir tarikat.

Hazır mesaj atmışken Doom sorusuna da cevap vereyim. Öncelikle Galactus'un gücünü emiyor ve bu şekilde Beyonder'a dalıyor. Elbette gücü yeterli gelmiyor ve kaybediyor. Beyonder tarafından zırhı çıkartılıp incelenecek iken gizli bir cihazı aktif hale getiriyor. Bu sayede Beyonder'ın gücünü çalıyor. Sonrasında Doom ile birebir çarpışacak gücü kalmayan Beyonder, Doom'un yardımcısı konumunda olan Klaw'ın bedenine girip Doom'u kandırıyor ve güçlerini geri alıyor.
Resim
BoSnHaK
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: Naruto,Naruto Shippuuden,Dragon Ball Z,Bleach,One Piece,Fairy Tail

Panpalar 2 tane sorum olacaktı:
1-) Gwen Stacy'nin çocukları mı var ve bu çocuklar Norman Osborn'danmış galiba. Eğer gerçekse bu hangi evrende geçiyor?

2-) Biri bana One More Day'i açıklayabilir mi? Tam olarak ne oldu (İngilizcem yetmedide :( )
Resim
Kullanıcı avatarı
Solid Snake
Favori Anime: One Piece, Fullmetal Alchemist: Brotherhood, Hajime no Ippo, Gintama, Hunter x Hunter

BoSnHaK yazdı:Panpalar 2 tane sorum olacaktı:
1-) Gwen Stacy'nin çocukları mı var ve bu çocuklar Norman Osborn'danmış galiba. Eğer gerçekse bu hangi evrende geçiyor?

2-) Biri bana One More Day'i açıklayabilir mi? Tam olarak ne oldu (İngilizcem yetmedide :( )
1-) Kulağa inanılmaz geliyor ama ana evrende :( .
2-) One More Day'e kapsamlı bir Spider-man retconu olarak bakabiliriz. Straczynski'nin yazarlığı sürecinde Peter'ın Civil War sırasında kimliğini halka açıklaması, Stark Tower'da karısı Mary Jane ile beraber yaşamaya başlaması gibi hadiseler pek çok sadık Spider-man hayranının tepkisini çekiyordu; çünkü empati kurabildikleri loser Peter yoktu artık :laugh: . One More Day hikayesinde May halası vuruldu ve ölümün eşiğine geldi. Bunun üzerine Peter, Mephisto ile bir anlaşma yaptı. Bu anlaşmanın sonucu olarak Peter ile Mary Jane'in tüm evlilik hayatları gerçeklikten silindi ve Peter eski yıllarda olduğu gibi beş parasız ve bekar bir adam haline geldi :laugh: .
Resim
BoSnHaK
Favori Anime: Naruto,Naruto Shippuuden,Dragon Ball Z,Bleach,One Piece,Fairy Tail

Solid Snake yazdı:

2-) One More Day'e kapsamlı bir Spider-man retconu olarak bakabiliriz. Straczynski'nin yazarlığı sürecinde Peter'ın Civil War sırasında kimliğini halka açıklaması, Stark Tower'da karısı Mary Jane ile beraber yaşamaya başlaması gibi hadiseler pek çok sadık Spider-man hayranının tepkisini çekiyordu; çünkü empati kurabildikleri loser Peter yoktu artık :laugh: . One More Day hikayesinde May halası vuruldu ve ölümün eşiğine geldi. Bunun üzerine Peter, Mephisto ile bir anlaşma yaptı. Bu anlaşmanın sonucu olarak Peter ile Mary Jane'in tüm evlilik hayatları gerçeklikten silindi ve Peter eski yıllarda olduğu gibi beş parasız ve bekar bir adam haline geldi :laugh: .
Hadi canım 1. yi okuyunca bir has çektim :( Ben Gwen'i hep sevecen sakin bir kız olarak bilirdim Mary Jane'i sevmezdim ama kadın gidip Peter'ı boynuzlamış 40 küsur yaşındaki adamda ne buldun be mübarek :lol: Norman içeceğine bi şey atmıştır yoksa Gwen yapmaz öyle şeyler :lol: Birde OMD sonrası dünya Spidey'nin kimliğini unutuyor muydu?(Spidey'e yeniden başlama vakti geldi.)
Resim
Kullanıcı avatarı
Solid Snake

BoSnHaK yazdı:
Solid Snake yazdı:

Hadi canım 1. yi okuyunca bir has çektim :( Ben Gwen'i hep sevecen sakin bir kız olarak bilirdim Mary Jane'i sevmezdim ama kadın gidip Peter'ı boynuzlamış 40 küsur yaşındaki adamda ne buldun be mübarek :lol: Norman içeceğine bi şey atmıştır yoksa Gwen yapmaz öyle şeyler :lol: Birde OMD sonrası dünya Spidey'nin kimliğini unutuyor muydu?(Spidey'e yeniden başlama vakti geldi.)
Evet, Spider-man'in kimliği de halk tarafından unutuluyor.
Resim
BoSnHaK

Peter Parker ultimate evrende döndü mü? Yoksa yine bir klon olayı mı?
Resim
Kullanıcı avatarı
Solid Snake

BoSnHaK yazdı:Peter Parker ultimate evrende döndü mü? Yoksa yine bir klon olayı mı?
İki gün önce çıkan sayıyla gerçek Peter olduğu artık kesinleşti gibi.
Resim

“Wiki Sayfaları” sayfasına dön