Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Doctor Fate // Kent Nelson ve NABU (DC Comics)

Cevapla
Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
Mesajlar: 2853
Kayıt: 28 Tem 2013 05:31
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: Naruto, Wolf's Rain, Claymore ,SlamDunk, Hunter x Hunter, One Piece, Vagabond, Vagabond, Feng Shen Ji, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Favori Anime: Naruto, Naruto Shippuden, Samurai 7, GunGrave,Claymore, SlamDunk,
Wolf's Rain, Hunter x Hunter 2011, Cowboy Bebop, Death Note, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Konum: İzmir/Sivas
İletişim:

Önbilgi:
► Spoiler Göster

Doctor Fate // Kent Nelson ve NABU


Karakter Adı: Doctor Fate
Taşıyıcı Adı: Kent Nelson
Kaynağın Adı: Nabu the Wise
Yaratılış: 1940 Baharında Howard Sherman ve Gardner Fox tarafından
Yayımcı Şirket: DC Comics
Ünvanlar: Düzen Lordu, Büyü Kaynağı, Lider, Kahraman, Elçi
Takımlar: Amerikanın Adalet Topluluğu (Justice Society of America), Adalet Ligi (Justice League), Lord Agents of Order (Düzenin Lord Elçileri), All-Star Sqadron, Batman's Legion, Uluslararası Adalet Ligi(Justice League International)
Ekipmanlar: Anubis'in Tılsımı (Amulet of Anubis), Kaderin Pelerini (Cloak of Destiny), Yazgının Miğferi (Helmet of Fate)
Karakter Tipi: Tanrısal/ Kaynak Edebi, Büyücü, Mistik Kaynak (Fate ve Nabu için), İnsan (Nelson için)
Miğrefi Geçici olarak takanlar: Linda Strauss, Jared Stevens 5. Kent Nelson, Khalid Ben-Hassin, Nightwing, Zatanna, Zatarra

Origin:

Kent Nelson 1928 yılında spiritüalist bir anne ve arkeolog bir babanın oğlu olarak dünyaya gelmiştir.
Doğumundan kısa bir süre sonra annesi bilinmeyen bir nedenle ölmüştür.
1940 yılında Sven Nelson, Mezopotamya'da ki bir kazı görevini yürütmektedir ve de 12 yaşında ki Kent'de yanındadır. Kazılarında ''NABU'' ya ait olan mülke rastlamışlardır.
Yerliler o bölgenin NABU'ya ait olduğunu görünce korkarak dağılmışlardır. Ancak bu Sven Nelson'o korkutmaya yetmemiştir. Çünkü Sven Nelson büyüye ve pozitif bilimlere pek inanmayan biri idi.
Sven etrafı araştırırken ayağına bir şey takılır ve tökezler. Tökezlediği şey antik bir lahittir. Nabu'nun lahitidir.
Resim

Daha sonra Sven Nelson bir levye alıp lahiti açmak ister ama çıkan Zehirli Gaz Eşliğinde tüm alan dolar ve Nabu Sven Nelson'ı öldürür ancak Kent Nelson'a zarar vermez. Daha sonra NABU onu elçisi olarak eğitmek ister, yetiştirmek. Ancak çocuğun tek dileği babasını bulmak ve ona dönmektir. NABU Kentin babasıyla , ailesiyle ilgili olan ne kadar hafızası varsa siler ve onun yerine başka şeyler koyar... NABU sihirli güçleri ile farklı boyutları da kullanarak 1 hafta içinde Kent'i yetişkin bir adama ve de donanımlı bir büyücüye çevirmiştir. Çünkü bu Düzen için gereklidir. Nabu'nun zamanı çok yoktur.. Son dileği Kent'in tüm gücünü salmasıdır. Kent ise hocasına hafızasında ki bağlandığı tek şahısa zarar vermek istememektedir.

İşte tam o sırada NABU Kent'in zihnine babası ve ailesi ile ilgili olan ne varsa geri getirir. O sırada konstantre bir öfke patlaması yaşayan Kent şekilsiz ve biçimsiz bir güçle NABU'ya saldırır. Nabu ikna olmuştur. Bu sırada Nabu'da olanların öyle olmasını istemediğini ama Düzen ile Kaos arasındaki çatışmayı, geçmişini ve Düzen Lordu görevini Kent'e anlatır. Ve o sırada miğfer, tılsım ve pelerinden oluşan antik ve kutsal emanetleri Kent'e gönül rahatlığıyla teslim eder. Bunlar NABU'nun güçlerinin neredeyse tamamına Kentin de ulaşabilmesi için gerekli emanetlerdir.
Kent Doctor Fate olarak ilk macerasında, kara büyücü Wotan tarafından baskına uğratıldığı ve gafil avlandığı bir sırada Inza Cramer adlı bir kadın tarafından kurtarılır. O andan sonra bu ikili DC Comics'in en unutulmaz çiftlerinen biri olurlar evlenirler.

Beraber Massachusetts de Tower of Fate adlı bir görünmez kale inşa ederler. Sadece inanırlara, dostlara ve de NABU gibi yüksek emirli büyücülere açık olan bir yer. Ve orada kötücül şeytanlar, iblisler ve villain lara karşı kahraman olarak karşı duracağı Doctor Fate kimliğine iyice ısınır.

Kent zamanının kahramanları ilk karşılaşması (1941) Spectre ile olmuştur. ASkeri amaçla başka dünya(boyuttan) gelenler için açılmış olan bir portalı kapatmak için güçlerini birleştirmişlerdir. Ve Bu olay ikilinin birlikteliğinin ve de rekabetinin ilk başlangıç noktası olmuştur.
1941'de Dr. Fate Adalet Liginin(JL) atası olan Amerika Adalet Topluluğu( Justice Society of America /JSA) 'nun kurucularından biri olarak karşımıza çıkmaktadır. (Ekibin en güçlsüsü-Alan Scott ile beraber)
Resim


Resim
1987'de Uluslararası Adalet Ligi'ni Black Canary ile beraber kurmuşlardır. 1994 yılında Zero Hour adlı şaheser eventte Parallax'ın elçisi olan güç kaynağı tarafından (Kent ve Inza beraber kontrol etmelerine rağmen çok yaşlıdırlar). Extant bunları yenilgiye uğratır ve de Miğfer ile Tılsımı Mısır'a geri gönderir. Inza ve Kent gidip aramak için çok yaşlı ve de yorgundurlar. Jared Stecens adında özel bir paralı asker tutarlar. Adam onlar için emanetleri bulur ve getirir ama Kutsal Emanet artık Nelsonları istemez olurlar.. Çünkü bu yük için çok çok yaşlanmışlarıdr. Ve miğfer orada Jared'a geçer böylece kısa soluklu ''Fate'' karakteri çıkar.
Resim
Ancak bu Fate farklıdır büyülü bıçakları, kasaturaları olan, tamamen maskeyi takmayıp gözünden kırmızı sarı renkler çıkaran bir hal almıştır. Güçlerin bir kısmını almıştır. O da başka bir kahramanın cenazesine kendi büyülü bıçaklarından biri sırtına bıçaklanmış ve ölmek üzere bir halde iken ışınlanır ve ölmeden önce oradakilere bir Kara Lord tarafından öldürüldüğünü söyler. Bu Lord Mordrudur. NABU Fate Emanetlerini bir taşıyıcı olmadan kullanır ve Mordru'yu halleder.
Resim

Miğferi pek çok kişi geçici olarka giydi Flashpoint 3 esnasında Nightwing, Elric Ve Linda Strauss eşler olarak görevi devam ettirdiler . .. Bİr ara taşımacısız olarak NABU da kaldı emanetler ama NABU'da bedenden bedene seyahat içerisindeydi.. VE Spectre'nin büyüyü yok ettiğinde son rakini NABU idi zor da olsa o da düştü. Infınite Crisis öncesi Alexander Luthor'un planının bir parçası olarak tabi. Eclipso başka bir taşıyıcı bulur ve Siyah Elmas gücüyle kaosu başlatır. Spectre ise taşıyıcısız kaynak formundadır ve Eclipsoya son verme adına hem büyüye savaş açar hemde bir taşıyıcı bulma savaşı başlatır. NABU tüm olacakları bilmesine rağmen kalan sonr düzen lordu olarak karşısına çıkar ve Spectre'yi pes ettirir yine de ölümcül yara alır. Sonunda The Presence görünür ve Spectre'yi durdurur. NABU ölümünden önce ki son isteği ve gücüyle Büyünün 10. Çağını başlatır.

Emanetler Ve Fate ismi sahipsiz kalmıştı. Bir dönem Hector Hall yani Hawkman ile Hawkirl'in oğulları bu görevi yerine getirdi..Fate olmadan önce de Silver Beetle idi zaten. JSA de Dr.Fate olarak çok fazla hizmette bulunmuştur. Kent Nelson'ın büyük büyük yiğeni olan Kent V. Nelson taktı miğferi.
5. Nelson
Resim

Bir ara Kent Nelson'ı Inza ile birleştirip onu gençliğe döndermiş ve görevine devam ettirmiştir NABU.

Şu an New 52'nin Earth 2 (2. Dünyasında) Khalid-Ben Hassin NABU tarafından yeni Doctor Fate olarak seçilmiş durumda.. Ama Orjinal New 52 evreninde henüz Doctor Fate'in yazgısı belirlenmiş değil..

GÜÇLERİ
[thumbnail]http://fc02.deviantart.net/fs71/f/2014/ ... 78n8lo.jpg[/thumbnail]

NABU Tılsımları Olmadan:

Süper hız süper kuvvet, telepati, telekinesi, başka nesneleri havada asılı şekilde bırakma itme-çekme(devasa nesneler), Yenilmezlik (Fiziksel olarak yenilmez bir görünümü vardır. tek Zayıf noktası ciğerleri olabilir zira taşıyıcı vücut illaki bir zaman nefes almak zorunda kalacaktır.),

Mistik Sezgiler (Tehlike Algısı gibi), Büyü Gücü Bilgisi ( Ne formda olursa olsun NABU'nun tüm öğretilerini taşımaktadır), ölümcül hastalıklara dayanç ve yaşlanmama, hipnoz,

NABU TIlsımları ile

Boyut Değiştirme, Görünmezlik, Asılı Kalıcı Uçuş Gücü uçarken enerji harcamaz asılı kalabilir, Hasar Dayanımı(yukarıda ki ciğer vs zayıflığı burada kalmıyor), Manyetik Kontrol, Zaman Yolculuğu, Hafıza Silme ve Oluşturma, Ölümsüzlük, İlüzyon çağırma ve oluşturma, Mystic Yıldırımlar, Patlamalar ve alevler, Aşırı Yücelmiş Zeka, Madde ve Zaman Manipülasyonu, Güç Kalkanı, Enerji Manipülasyonu, Tüm Dİllerde iletişim, MM gibi geçirgen olabilme, İyileşme, Süper süper hız, süper süper dayanıklılık ve güç, Saykik, Işınlanma

Bunlara ek olaran NABU'nun güçleri:
Gerçeklik Manipülasyonu, Maddesel Manipülasyon ve İlüzyonda çok ileri olma, Elementsel ve Çağırımsal Güçler, Aşırı yüklü Zeka ve Tecrübe, Işık kontrolü ve yansıtımı, Yüksek emirli Büyü, Maddesel değil Düşünsel Enerjiyi de şekillendirebilme, Patlayımsal (Galactic Seviyede) Güçler vs vs

Genel olarak Dr.Fate güçlerini sıralamak yersiz. Zira Kaynak diye sınıflandırılan karakterlerden biri yani büyü varsa, gerçeklik varsa düzen varsa sebebi olan karakterlerden biri o sadece korumaya çalışan bir kahraman değil sebep aynı zamanda ..

Resimleri:

Umarım beğenmişsinizdir. Tanıtımı zordu, ünkü direk bölünüyor olay. Gücün kaynağı var, taşıyıcısı var bir de güç ile taşıyıcısı buluşurken ki kimlik var derken zor oldu gerçekten .

Devam Listem:
Etrigan
Zatanna
Black Canary
Flash ve Ailesi
SUPERMAN
Resim
Kullanıcı avatarı
Todomeda
Mesajlar: 4527
Kayıt: 14 Ağu 2012 00:24
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: -
Favori Anime: -

Eline sağlık kardeşim, benim sevdiğim hatta bir dönem avatar olarakta kullanmış olduğum bir karakter.
Kostümüde çok şukela. Bazı karakterlerin ki gibi palyaçoya çevirmiyor adamı :lol:
I am blind, not deaf. -
► Spoiler Göster

► Spoiler Göster
- No estoy loco, mi realidad
es diferente a la tuya
Kullanıcı avatarı
engweng
Mesajlar: 943
Kayıt: 10 Eyl 2013 23:48
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: Naruto,Bleach,One Piece,The Breaker-NW,Beelzebub,HxH,Sun-ken Rock,Slam Dunk,Gantz
Favori Anime: Death Note,Code Geass,Kuroko no Basuke,Naruto,One Piece,Bakuman,Bleach,Beelzebub,Cowboy Bebop,GTO,Sakamichi no Apollon,HxH,Slam Dunk,Mirai Nikki,Hajime no İppo

Bu tanıtımı merakla bekliyordum.Ellerine sağlık.Güzel olmuş.
Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
Mesajlar: 2853
Kayıt: 28 Tem 2013 05:31
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: Naruto, Wolf's Rain, Claymore ,SlamDunk, Hunter x Hunter, One Piece, Vagabond, Vagabond, Feng Shen Ji, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Favori Anime: Naruto, Naruto Shippuden, Samurai 7, GunGrave,Claymore, SlamDunk,
Wolf's Rain, Hunter x Hunter 2011, Cowboy Bebop, Death Note, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Konum: İzmir/Sivas
İletişim:

@Todomeda
Sağolasın Hacı...Dr.Fate kostümü zaten tüm Comics tarihinin en iyilerinden biri direk ihtişam ve karizma ;)

@engweng
Engin, kardeşim umarım bekleyişine değmiştir. Teşekkürler..

Beğenileri eksin etmeyin :laugh: B)
Resim
Kullanıcı avatarı
Phinks
Mesajlar: 2151
Kayıt: 19 Kas 2013 01:27
Cinsiyet: Erkek
Favori Anime: -
Konum: Arkham Asylum

Guzel tanitim olmus Utkan.
"We are the Slayers. And Slayers live for the hunt."
Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
Mesajlar: 2853
Kayıt: 28 Tem 2013 05:31
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: Naruto, Wolf's Rain, Claymore ,SlamDunk, Hunter x Hunter, One Piece, Vagabond, Vagabond, Feng Shen Ji, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Favori Anime: Naruto, Naruto Shippuden, Samurai 7, GunGrave,Claymore, SlamDunk,
Wolf's Rain, Hunter x Hunter 2011, Cowboy Bebop, Death Note, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Konum: İzmir/Sivas
İletişim:

Karkaterin çok daha detaylı ve de güncel bir tanıtımını yaptım. Buradaki bazı eksik ya da hataları da törpüledim. Meraklıları için şuraya bırakıyorum.

http://kahramanbaykus.com/kimin-nesi-do ... e-bolum-1/
http://kahramanbaykus.com/kimin-nesi-do ... e-bolum-2/
Resim
Cevapla

“Karakter ve Takım Tanıtımları” sayfasına dön