Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Fantastic Four

afzozatmaca
Favori Manga: Veritas,Bleach,Naruto,
Gantz,Beelzebub,
Vagabond,
The Breaker new waves
Sun Ken Rock
Favori Anime: Naruto,
Bleach,
Hellsing OVA serisi
FMA:Brotherhood

Mr. Fantastic / Reed Richards

Resim

Güçleri:
Vücudu elastik bir yapıda olduğundan vücudunu isteğine göre uzatabilir, bükebilir, herhangi bir şekle sokabilir.

Biyografi:
Zengin bir fizikçi olan Nathaniel Richards ve karısı Evelyn'in tek çocukları olarak doğdu. Daha çok küçük yaşlarda matematik, fizik ve mekanik konularında olağanüstü yetenekleri vardı. Nathaniel oğlunun bu yeteneğini görüp ona destek verdi. Reed üniversite dersleri almaya başladığında daha sadece 14 yaşındaydı. Üniversite yıllarında hayatında çok önemli rol oynayacak iki kişi ile tanıştı. Bunlardan biri oda arkadaşlığı yaptığı Latveria'lı dahi Victor Von Doom idi. Doom ondan hiç hoşlanmadı ve hemen başka bir oda aramaya başladı. Diğer kişi ise Reed'in en yakın arkadaşı olacak olan Benjamin Grimm idi.

Reed yıllar sonra aerodinamik mühendisi olarak çalıştığında bir uzay gemisi tasarımı yaptı. Gemi inşa edildi, fakat hükümet bu projeye verdiği desteği kesmeye karar verince Reed hemen bir deneme uçuşu hazırlığına girişti. Bu uçuşta pilotluğu en yakın arkadaşı Ben yapacaktı. Uçuş ekibini tamamlamak için seçtiği diğer iki kişi ise nişanlısı Susan Storm ve onun erkek kardeşi Johnny Storm idi. Deneme uçuşunu gerçekleştirdiler, fakat uzayda hiç beklemedikleri derecede yoğun miktarda radyasyon patlamasına maruz kalınca uçuşu iptal etmek zorunda kaldılar. Gemileri yeryüzüne çarparak indiklerinde dördü de vücutlarının maruz kaldıkları kozmik ışınlar yüzünden dönüşüme uğradığını fark ettiler. Reed arkadaşlarına sahip oldukları bu yeni güçleri insanlığın çıkarı için kullanmayı önerdi. Onun liderliğinde birleşen grup Fantastic Four'u oluşturdu.

Fantastic Four kurulduktan bir süre sonra Reed ve Sue evlendiler.Tüm çiftler gibi onlar da zaman zaman evliliklerinde sorunlarla yüzleşmek zorunda kaldılar, bu genellikle Reed'in işine gereğinden fazla zaman ayırması nedeniyle olmaktaydı. Gene de birbirlerine karşı olan sevgileri hiç eksilmedi. İkilinin Franklin adında bir çocukları oldu. Franklin anne ve babasının güçleri yüzünden mutant yetenekleri taşımaktaydı. İkinci çocukları ise ölü doğdu. Bunun nedeni ise maruz kaldığı kozmik ışınların Sue'nun vücudunu zayıflatmış olmasıydı.

Tüm dünyanın gözünde Fantastic Four'un korkusuz lideri olmasına rağmen yaşadığı bazı olaylar Reed'in vermiş olduğu kararların doğruluğunu analiz etmesine neden oldu. Arkadaşlarını dönüşüme uğratan test uçuşunu yapmış olmaktan ve özellikle de Ben'in vücudunun yeni biçiminden kendini sorumlu tutuyordu. Çok güçlü bir mutant olan Onslaught ile olan savaşta Fantastic Four da dünyanın pek çok diğer süper kahramanı ile birlikte ortadan kayboldu. Oğlu Franlin'in mutant yetenekleri sayesinde oluşturmuş olduğu boyuttan döndüklerinde Reed hemen ekibin finansal durumunu düzeltme işine girişti.

Reed tanrısal bir yaratık tarafından Dr. Doom'un zırhına hapsolduğunda Doom'un kişiliğini almaya başladı. Bu karısı Sue'yu aşırı derecede tedirgin etti ve kocasına yardım etmek için Dr. Doom ile işbirliği yaptı. Reed ve Dr. Doom savaştılar. Reed savaşı kaybetti, bunun sonucunda zırh parçalandı. Böylece Reed kendi kişiliğine geri döndü ve tekrar Fantastic Four'un başına geçti.

Invisible Woman / Susan Storm Richards

Resim

Güçleri:
Kendisini ve başka kişilerle objeleri görünmez yapabilir. Çok güçlü psişik yetenekleri sayesinde psişik saldırı ve savunma yapabilir, psişik kalkanlar oluşturabilir

Biyografi:
Long Island'da yaşayan bir fizikçi ve karısının iki çocuğundan ilkidir. Rahat bir çocukluk yaşadı. Gelecekte kocası olacak Reed Richards ile ilk kez karşılaştığında henüz 12 yaşındaydı. O zamanlar Reed Columbia Üniversitesi son sınıf öğrencisiydi. Bu yakışıklı fakat çekingen gençten etkilenen Sue onunla irtibatını kesmemeye çalıştı. Aktrist olma amacındaki Sue kariyer yapmak için California'ya gittiğinde burada tekrar Reed ile karşılaştı. Uzun süreli bir ilişkileri oldu ve nişanlandılar.

Reed'in tasarımını yaptığı uzay gemisi projesinden hükümet desteğini kestiğinde Reed hemen bir deneme uçuşu yapmaya karar verdi. Bu uçuşta pilotluğu Reed'in en yakın arkadaşı Ben yapacaktı. Uçuş ekibini tamamlamak için seçtiği diğer iki kişi ise nişanlısı Susan Storm ve onun erkek kardeşi Johnny Storm idi. Deneme uçuşunu gerçekleştirdiler, fakat uzayda hiç beklemedikleri derecede yoğun miktarda radyasyon patlamasına maruz kalınca uçuşu iptal etmek zorunda kaldılar. Gemileri yeryüzüne çarparak indiklerinde dördü de vücutlarının maruz kaldıkları kozmik ışınlar yüzünden dönüşüme uğradığını farkettiler. Reed arkadaşlarına sahip oldukları bu yeni güçleri insanlığın çıkarı için kullanmayı önerdi. Onun liderliğinde birleşen grup Fantastic Four'u oluşturdu.

Fantastic Four kurulduktan bir süre sonra Reed ve Sue evlendiler.Tüm çiftler gibi onlar da zaman zaman evliliklerinde sorunlarla yüzleşmek zorunda kaldılar, bu genellikle Reed'in işine gereğinden fazla zaman ayırması nedeniyle olmaktaydı. Gene de birbirlerine karşı olan sevgileri hiç eksilmedi. İkilinin Franklin adında bir çocukları oldu. Franklin anne ve babasının güçleri yüzünden mutant yetenekleri taşımaktaydı. İkinci çocukları ise ölü doğdu. Bunun nedeni ise maruz kaldığı kozmik ışınların Sue'nun vücudunu zayıflatmış olmasıydı.

Sue aslında güçlerinin ne kadar büyük olduğunu zamanla farketti. Bu onun kendini ve takımdaki yerini tekrar düşünmesine sebep oldu. Fantastic Four'un baş düşmanı olan Dr. Doom ile yapılan bir savaşta Reed'in öldüğü sanılınca Sue grubun liderliğini ele aldı. Reed'in geri dönüşünde liderliğin kimde kalması gerektiği başlarda bir soru işareti oluşturdu, fakat daha sonra hepsi Reed'in lider olmasında hemfikir oldu. Gene de Sue her zaman grubun yönetiminde etkin bir rol oynadı.

Human Torch / Johnny Storm

Resim

Güçleri:
Sıcaklığı kontrol etme yeteneğine sahip. Vücudunu canlı bir aleve dönüştürebiliyor. Uçabiliyor, alev topları atabiliyor ve nova patlamaları yaratabiliyor. Üniforması ve kıyafetleri özel maddelerden yapıldığından Johnny vücut formunu değiştirdiğinde yanmıyor.

Biyografi:
Long Island'da yaşayan bir fizikçi ve karısının iki çocuğundan ikincisidir. Rahat bir çocukluk yaşadı. Lise yıllarında hızlı arabalara ve güzel kızlara ilgi duymaya başladı. Fakat ablası Susan'ı görmek için California'ya yaptığı bir ziyaret bütün hayatını değiştirdi.

Susan'ın nişanlısı Reed'in tasarımını yaptığı uzay gemisi projesinden hükümet desteğini kestiğinde Reed hemen bir deneme uçuşu yapmaya karar verdi. Bu uçuşta pilotluğu Reed'in en yakın arkadaşı Ben yapacaktı. Uçuş ekibini tamamlamak için seçtiği diğer iki kişi ise nişanlısı Susan Storm ve onun erkek kardeşi Johnny Storm idi. Deneme uçuşunu gerçekleştirdiler, fakat uzayda hiç beklemedikleri derecede yoğun miktarda radyasyon patlamasına maruz kalınca uçuşu iptal etmek zorunda kaldılar. Gemileri yeryüzüne çarparak indiklerinde dördü de vücutlarının maruz kaldıkları kozmik ışınlar yüzünden dönüşüme uğradığını fark ettiler. Reed arkadaşlarına sahip oldukları bu yeni güçleri insanlığın çıkarı için kullanmayı önerdi. Onun liderliğinde birleşen grup Fantastic Four'u oluşturdu

Geçirdikleri kazanın ardından Johnny ve ablası Long Island'daki sakin hayatlarına geri dönmeye çalıştılar. Johnny liseye devam etti. Bu süre içinde kimsenin onun Human Torch olduğunu farketmemesini umuyordu, fakat zamanla bunun imkansız olduğunu anladı. Liseden mezun olduktan sonra New York'a gidip Fantastic Four'un karargahı olan Baxter Binası'na taşındı.

Pek çok aile gibi Fantastic Four üyeleri de zaman zaman zorlu anlar ve tartışmalar yaşadılar. Fakat her zaman birarada kalmayı başardılar. Bu anlaşmazlıkların en büyüğü Ben'in kör bir heykeltraş olan eski kız arkadaşı Alicia Masters ile Johnny'nin romantik bir ilişkiye girmesi ile ortaya çıktı. Johnny ve Alicia evlendiler. Onların evliliği Johnny ile Ben arasındaki arkadaşlığı neredeyse sona erme noktasına getirdi, fakat diğer takım arkadaşları devreye girerek aralarını düzelttiler. Daha sonraları Alicia'nın aslında gerçek adının Lyja olduğu ve Skrull adlı biçim değiştirme özelliğine sahip uzaylı ırkın bir casusu olduğu ortaya çıktı. Johnny'nin bebeğine hamile olan Lyja gerçekten de Johnny'e aşıktı, fakat Johnny bu sırrı öğrenince kendini ihanete uğramış hissetti ve tekrar onunla yüzleşmek istemedi. Gerçek Alicia'yı Skrull'ların gezegeninden kurtarmaya gittikleri bir görev sırasında Lyja öldü. Johnny diğer ekip üyeleri ile birlikte dünyaya geri döndü ve Fantastic Four olarak maceralarına devam ettiler.

The Thing / Benjamin J. Grimm

Resim

Güçleri:
Süper güç ve dayanıklılığa sahiptir. Onu dönüştüren kozmik ışınlar tüm kasları, kemikleri ve iç organlarını çok dayanıklı bir hale getirmiştir.

Biyografi:
Benjamin J. Grimm rahat bir çocukluk yaşamadı. Manhattan'ın pek gözde olmayan mekanlarında büyüdü. Hiçbir işte tutunamayan alkolik bir babanın oğluydu. Bir sokak çetesinin lideri olan abisi Daniel ise ailenin gelirinin çoğunu çetesinin kanun dışı kazancından sağlıyordu. Ben abisini kendine örnek aldı, fakat Ben henüz 8 yaşındayken Daniel bir çete savaşında ölünce dünyadan nefret etti. Abisinin çetesine girip ilerleyen yıllar içinde onların lideri oldu. Ailesi ölünce amcası Jake ve yengesi Alyce'in himayesine verildi. Ben önceleri amcası ve yengesinin ona karşı olan sevgilerinden nefret etti, fakat zamanla o da onlara karşı sevgi duymaya başladı. Liseden sonra üniversiteye futbol bursu kazandı. Üniversitede Reed Richards ile oda arkadaşlığı yaptı ve ikisi birbirlerinin en iyi dostu oldular.

Yıllar sonra Reed'in tasarımını yaptığı uzay gemisi projesinden hükümet desteğini kestiğinde Reed hemen bir deneme uçuşu yapmaya karar verdi. Bu uçuşta pilotluğu Reed'in en yakın arkadaşı Ben yapacaktı. Uçuş ekibini tamamlamak için seçtiği diğer iki kişi ise nişanlısı Susan Storm ve onun erkek kardeşi Johnny Storm idi. Deneme uçuşunu gerçekleştirdiler, fakat uzayda hiç beklemedikleri derecede yoğun miktarda radyasyon patlamasına maruz kalınca uçuşu iptal etmek zorunda kaldılar. Gemileri yeryüzüne çarparak indiklerinde dördü de vücutlarının maruz kaldıkları kozmik ışınlar yüzünden dönüşüme uğradığını fark ettiler. Reed arkadaşlarına sahip oldukları bu yeni güçleri insanlığın çıkarı için kullanmayı önerdi. Onun liderliğinde birleşen grup Fantastic Four'u oluşturdu.

Ben'in vücudunun geçirdiği dönüşüm yavaş oldu. Zamanla hem vücudu daha sert olup bir kayayı andırdı hem de gücü arttı. Dönüşümü yaşadıktan sonraki ilk zamanlarda vücudu hiç beklenmedik bir anda eski insan görünümüne dönüyordu. Fakat ilerleyen yıllarda ne bu dönüşüm tekrar gerçekleşti ne de Reed'in sürekli yaptığı deneyler onu insan formuna geri döndürdü.

Görünümünün verdiği dehşetle Ben ilk zamanlarda bu durumu kabullenemedi ve öfkeyle doldu. Zamanla kaderini kabullendi, fakat gene de zaman zaman yeni vücudundan rahatsız oldu ve günün birinde normal vücuduna tekrar kavuşma umudunu taşıdı. Kör heykeltraş Alicia Master ile tanışıp ona aşık oldu. Alicia Ben'in Thing olarak yaşama uyum sağlamasına yardım etti. Reed bir keşif yaparak Ben'in istediği zaman normal vücut formuna ya da Thing'e dönüşebilecek kadar vücuduna hakim olmayı başarabilecek seviyeye ulaştığını ortaya çıkardı. Fakat Ben Alicia'nın kendisini sadece Thing olarak tanıdığını ve Ben'e dönüşürse kendisini sevmeyebileceğini düşündü. Bu karasızlığı sonucunda yaşadığı psikolojik baskı onun insan formuna dönüşümündeki kontrolünü ortadan kaldırdı.

Marvel dünyasının en büyük süper kahramanları ve düşmanları arasında olan Gizli Savaşlar adlı bir savaş için tanrısal bir canlı olan Beyonder tarafından Fantastic Four üyeleri başka bir gezegene götürülünce Ben ve Alicia arasındaki ilişki zayıfladı. Ben burada vücudunu insan formuna dönüştürebildiğini farketti, fakat Reed bunun aslında başka bir gezegende olmalarının sonucu olduğunu anladı. Arkadaşları dünyaya geri dönerken Ben o gezegenden ayrılmamaya karar verdi. Birkaç ay sonra Thing olarak dünyaya geri döndü.

Ben'in yokluğu sırasında Johnny ve Alicia birbirlerine aşık olmuşlardı. Thing döndükten kısa bir süre sonra evlendiler. Daha sonra gerçek Alicia'nın biçim değiştirebilen uzaylı bir ırk olan Skrull'lar tarafından kaçırıldığını ve onun yerini alan kişinin de bir Skrull casusu olduğunu öğrendiler. Thing ve Alicia bir kere daha birleştiler, fakat çok güçlü bir mutant olan Onslaught ile olan savaşta Fantastic Four ortadan kaybolunca Alicia bir başka süper kahraman olan Silver Surfer ile yakınlaşmıştı. Thing geri döndüğünde ikisi ile karşılaştı, fakat onların birbirlerini gerçekten sevdiklerini anlayınca aralarına girmedi.

Bu linkteki siteden alıntıdır...
Resim
Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
Favori Manga: Naruto, Wolf's Rain, Claymore ,SlamDunk, Hunter x Hunter, One Piece, Vagabond, Vagabond, Feng Shen Ji, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Favori Anime: Naruto, Naruto Shippuden, Samurai 7, GunGrave,Claymore, SlamDunk,
Wolf's Rain, Hunter x Hunter 2011, Cowboy Bebop, Death Note, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
İletişim:

Paylaşım için teşekkürler bilgilendirici olmuş..
Resim

“Karakter ve Takım Tanıtımları” sayfasına dön