Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Kaptan Amerikayı seviyor musunuz?

Kaptan Amerikayı seviyor musunuz?

Evet seviyorum
18
41%
Hayır sevmiyorum
26
59%

Toplam oy: 44
Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
Favori Manga: Naruto, Wolf's Rain, Claymore ,SlamDunk, Hunter x Hunter, One Piece, Vagabond, Vagabond, Feng Shen Ji, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Favori Anime: Naruto, Naruto Shippuden, Samurai 7, GunGrave,Claymore, SlamDunk,
Wolf's Rain, Hunter x Hunter 2011, Cowboy Bebop, Death Note, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
İletişim:

MUstafa'nın (celeb) dediklerinin çoğuna katılmakla beraber, Kaptan'ın emperyalist ve patriotik(vatanperver) bir kahraman oluşunu da normalleştirmeye çalışmakta en az onu tanımayanların yaptığı yorumlar kadar cahilce olur.

Ben Kaptan Amerika'yı sevmem pek haz etmem. Ama Steve Rogers'ı o idealist, dostunu satmayan, gözü pek lideri kim sevmez zaten... Ama imgesinden hoşnut değilim...Yani keşke şu Captain Amerika'yı Frank Miller falan bir yazsa da okusak..

Yıl olmuş 2014 globalizm ve kapitalizm ne halde belli, yeni kahramanlar, akımlar takımlar, yeni kosmik düşmanlar zart zurt onun haricinde yeni çok ırklı okuyucu sayısı da ortada (bu sebeple 2. kezdir zenci Cap atağı yaptı marvel)... Bir ara baktılar satışlar inecek gibi oldu Cap 'i bir kaç ayrı eventte isyankar47 yaptılar hükümetine karşı...Aynı taktik Superman'de de yapıldı.

Ancak Patriotic Hero genelde tapılası kişiliğe sahip adamdır zaten kişiliğinden ötürü Steve Rogers'ı sevmemek neredeyse olanaksız. Ancak Cap. America'yı sevmiyorum neden çünkü o kostüm ve ünvanın bir numarası kalmadığı bir evren bu hem okuyucular hem marvel'ın yeni geldiği hal için... Ben Steve Rogers'ı seviyorum ama Cap'i değil...

2. si ise Captain Amerika sevememe nedenim...Cap marvel evrenindeki Amerikan Bayrağı ikonu olduğu için asla(kolay kolay) yenilmez (hele ki gümüş ve bronz çağda) yani her şeye adapte olur adam. Herşeye ama 1930 yılların Amerikan Piyade Birliği eğitimi ile serum birleşince adam yarı tanrı oluyormuş gibi...Halbu ki super asker denen şey insan sınırlarına dayandırmadır.. Ama yıllar içerisinde 400-500 metreden araba üstüne düşüp bir şey olmamalar. Hulk'u tanklamalar, Iron-Man ile Thor'a kahvaltı niyetine ayar vermeler... Daredevil, Moonknight, Black Panther gibi hayatını dövüş becerilerini geliştirmeye harcamış tipleri yere sermeler...Neymiş her şeye adapte olabiliyormuş...Ya bu adam 1940 lı yılları gördü en son bir geldi her şeye adapte :laugh: Bilmediği, çözemediği, yapamadığı şey yok....Cap yanılmaz, Cap yenilmez, Cap uçar, Cap kaçar...

Site de Batman haterlar var ya Batman ne öyle her şeyi yapıyor...Batman kaç kere sıçıp batırmışlığı, yerden yere vurulmuşluğu, kırılmalar yaşamışlığı olan bir adam... Siz bir de Cap'i görseniz her şeye kadir... Halbu ki Tony Stark'ın da dediği gibi onu o yapan her şey bir şişeden çıkma yani.. ( Karakterine lafım yok)

Benim soğuk bulma sebebim bu ..Yani içselleştiremiyorum, idolleştiremiyorum...Bir Flash, Bir Superman, bir Batman değil gözümde..

Superman ile Wonder Woman'da vatanperver kahramanın ağababalarıdırlar. Amerikan propagandası çok yaptılar...Ama defalarca da hükümet ve dünyayla savaş halinde oldular, yanıldılar, başarısız oldular yani öyle her daim aynı değillerdi... Ama Cap (son 5-6 yıllık evre hariç) Hep doğru, hep güçlü, hep akıllı, hep kazanan falan bir tip idi.. Ben bunu sevemedim çünkü biliyorum ki bunun sebebi ne mükemmel eğitimi, ne süper güçleri, ne de özel yeti ve becerileri....Tamamen Amerikan Değerlerine Kalkan Geren ikon kişiliğidir... Ee bu da bir yerden sonra torpilcilik oluyor...

Dediğim gibi Steve Rogers reyizdir, has adamdır..Cap. America ise barbie bebek kadar kapitalist bir satış ikonudur. Artık dünya savaşında değiliz gerek yok yani..
Resim
Matrim
Favori Manga: OnePiece,Bleach,Naruto
Favori Anime: Shingeki no Kyojin, Code geass

Sevmiyorum bildiğin amerikanın liberal kapitalizm'ini patriotizm ile harmanlayarak Kaptan Amerika adı altında zora ki bir karakter yaratmışlar.

Evet siyaset okuduğumdan mıdır nedir bana çok zoraki çok kasıntı gelen bir karakter.
Celebhol
Favori Anime: -

@Jiraiya
Güncel karakterinden bahsediyorum zaten ben. Ayrıyetten emperyalist karakteri derken şu son yıllarda ne tarz bir hareketi oldu ki böyle bir şey diyorsun hacı? Tam tersine artık eski Kaptan Amerika imajı "geri" bir unsur olduğu için adamı olabildiğince bundan kurtarmaya yönelik hareketler var son dönemde.

İç Savaş serisinde neler olduğunu biliyorsun, Kaptan yenilmez değil hacoli. Hatta orada başına gelen olay, nasıl desem, bayağı büyük bir şey :laugh:

Süper asker serumu zaten bir insanı, insanlıktan çıkmadan sınırlarının sonuna getiren bir şey ama Kaptan'ın tek özelliği de bu değil. Piyade eğitim almıyor sadece, psikolojik ve fiziksel olarak da bayağı ağır bir eğitimden geçiyor ve taktiksel zekası acayip üst düzeyde bu adamın. Sadece serumdan ibaret görülemez o yüzden.

Sevmeyen sevmeyebilir de insanların çoğunun hiç bir şey bilmeden, sırf adı Kaptan Amerika diye sevmediği de bir gerçek.

Son cümlen güzel olmuş yalnız bir açıdan. Steve Rogers ile Kaptan benim gözümde bir olduğu için ayıramıyorum ama ^^ ABD milliyetçisi, emperyalist bir karakter olarak çıktığı doğru fakat güncel hali çok saygı duyulacak bir tip.
galeme
Favori Anime: .

Ben niye evet seviyorum diye oy vermişim buna S:
Kullanıcı avatarı
Anka24
Favori Manga: Slam Dunk - Boku No Hero Academia!
Favori Anime: Hajime No İppo

Amerikaya kafam girsin, ama karakteri severim.

“Danışma - Listeleme Anketleri” sayfasına dön