Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Magneto mu Xavier mi ?

Kimin tarafındasınız ?

Magneto/Erik Lehnsherr
16
64%
Professor X/Charles Xavier
9
36%

Toplam oy: 25
Kullanıcı avatarı
hyperbooster
Kozmik Tanrı
Kozmik Tanrı
Favori Manga: 20th Century Boys,Vinland Saga
Favori Anime: Psycho-Pass

galeme yazdı:
hyperbooster yazdı:Kararım değişti amk Xavier haklı.İnsanlarda mutantlara karşı ırkçılık yapmakta haklı bence.
Neden? İnsanlardan daha üstün olmaları mutantların mı suçu?
Hayır sokakta ailen ile dolaşırken güçleri kontrolden çıkmış ergen bir mutant tarafından öldürülmemek için.Gitsinler Utopia da yaşasınlar.
Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
Favori Manga: Naruto, Wolf's Rain, Claymore ,SlamDunk, Hunter x Hunter, One Piece, Vagabond, Vagabond, Feng Shen Ji, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Favori Anime: Naruto, Naruto Shippuden, Samurai 7, GunGrave,Claymore, SlamDunk,
Wolf's Rain, Hunter x Hunter 2011, Cowboy Bebop, Death Note, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
İletişim:

Xavier'in yanında olurdum. Bu demek değilki Xavier hatasız ya da eksiksiz, elbette yanlışları var vs ama Xavier tüm dışlanmışlar için bir umut, tüm mutantlar onun dostu keza insanlarda.

Magneto'da ise mutantlar onun için asker, insanlar ise elemine edilmesi gereken şey, Xavier kadar kol kanat geren biri değil..

Elbette filmleri comicsler için baz almamak gerek ama bir X-Men filminden örnek vermek gerekirse. Mystik insan olduğu an Xavier onu satmıştı, kadın zihnen mutanttı hala ona çalışmak istiyordu ama adamın fikirler umrunda değil genler umrunda ve savaşta kullanabileceği yetenekler umrunda.. Adamın kendi çocuklarına hayrı yok ikiside psikopat..Neyse

Xavier'in yanında olurdum.
Resim
TribalCain
Favori Manga: Onepunch-man
Favori Anime: Onepunch-man

(TEMSİLİ)
► Spoiler Göster
Resim
Kullanıcı avatarı
madaraninsolsharingani
Favori Manga: Bleach, One Piece
Favori Anime: Code Geass, FMA:Brotherhood,Naruto, Bleach, One Piece

@hyperbooster
İnsanların yarattığı mutantları "avlamak" için yaratılmış Sentineller tarafından öldürülmek daha mı iyi?
Hem bence dominant olması gerekenler Mutantlar. Daha üstünler sonuçta. Normal insanlar neden hayvanlarla bir arada yaşamıyor? Daha üstün oldukları için. Aynı sebep.
Resim
Kullanıcı avatarı
hyperbooster
Kozmik Tanrı
Kozmik Tanrı

@madaraninsolsharingani
Hayır dominant ırk olmak için sadece üstün olmak değil aynı zamanda sayıca da bir üstünlük gerekir ve mutantların sayısı insanları hiçbir zaman geçemeyecektir.

Bu yüzden Utopia da birer azınlık olarak yaşamalılar ;)
Kullanıcı avatarı
madaraninsolsharingani
Favori Manga: Bleach, One Piece
Favori Anime: Code Geass, FMA:Brotherhood,Naruto, Bleach, One Piece

@hyperbooster
Dünyada da tavuklar insanlardan fazla mesela. Neden insanlar daha üstün?

Nereye geldi la konu. :lol:
Resim
Kullanıcı avatarı
hyperbooster
Kozmik Tanrı
Kozmik Tanrı

hyperbooster yazdı:@madaraninsolsharingani
Hayır dominant ırk olmak için sadece üstün olmak değil aynı zamanda sayıca da bir üstünlük gerekir ve mutantların sayısı insanları hiçbir zaman geçemeyecektir.

Bu yüzden Utopia da birer azınlık olarak yaşamalılar ;)
Sorunu cevaplar herhalde :laugh:
galeme
Favori Anime: .

Tamam işte aynı mantık. Fazla olan insanlar ama üstün olanlar mutantlar. Aynı sivrisineklerin fazla ama insanlarının daha üstün olması gibi. Bu durumda hepimiz sineklerden korunmak için ütopyamıza çekilmeliyiz.
Kullanıcı avatarı
hyperbooster
Kozmik Tanrı
Kozmik Tanrı

galeme yazdı:Tamam işte aynı mantık. Fazla olan insanlar ama üstün olanlar mutantlar. Aynı sivrisineklerin fazla ama insanlarının daha üstün olması gibi. Bu durumda hepimiz sineklerden korunmak için ütopyamıza çekilmeliyiz.
Amk konu nerelere geldi :laugh:

Hayır ben dedim ki dominant olmak için üstünlüğün yanında sayıda gerekir dedim sadece sayı gerekir demedim.
Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
Favori Manga: Naruto, Wolf's Rain, Claymore ,SlamDunk, Hunter x Hunter, One Piece, Vagabond, Vagabond, Feng Shen Ji, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Favori Anime: Naruto, Naruto Shippuden, Samurai 7, GunGrave,Claymore, SlamDunk,
Wolf's Rain, Hunter x Hunter 2011, Cowboy Bebop, Death Note, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
İletişim:

İnsanlar hayvanlardan üstündür, çünkü daha gelişmiştir hileli bir kanı.
Ne konuda üstün nerede üstün bunlar değişir.
Üstünüz çünkü empati yeteneğimiz var bize yapılmasını istemediğimiz bir şeyi başkasına yapmama tercihine ve iradesine sahibiz.
Hayvanları koruyabiliriz, Ağaçları, yaşamı, yönlendirebiliriz. Üstünlükten değil, gelişmişlikten değil, özgürlükten ve de beceriden gelmekte üstünlük.
Magneto empati yoksunu, insanları korumak istemez, ilk fırsatta soykırım yapar. Magneto üstün değildir. Metal büküyor olması onu güçlü yapar üstün değil... Benim görüşüm. Koruyabildiğin ve de anlayabildiğin kadar güçlüsündür.

Xavier mevlana gibi ne olursan ol gel tavrıyla benim bu dediklerime cuk oturmaktadır.
Resim

“Danışma - Listeleme Anketleri” sayfasına dön