Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Dc mi Marvel mi?

Hangi Firma?

Marvel Comics
19
46%
Dc Comics
22
54%

Toplam oy: 41
Guts
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: One Piece

DC'de Batman ve Superman'den başka kim var ki?
Ciel
Favori Manga: Kengan Ashura,Berserk,Tower of God, Hxh
Favori Anime: Psycho Pass

Guts yazdı:DC'de Batman ve Superman'den başka kim var ki?
Flash,Green Lantern,Wonder Woman,Martian Manhunter,Green Arrow ve daha bir sayamadığım bir sürü karakter var.
Pilav
Favori Anime: Hellsing

Marvel :D zaten DC'nin kahramanları çok bilinmiş öne çıkmış değil. Ve Marvel serileri daha bir renkli,takip edilesi.
En son Pilav tarafından 17 Ağu 2014 23:15 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti
Favori Manga: Toriko, Attack on Titan, Kaguya-sama, Mob Psycho 100, Minamoto-kun Monogatari
Favori Anime: Attack on Titan, Kaguya-sama, Steins;gate

Deadpool çok komik, Deadpool cosplayi giyip Deadpool gibi davrananlar da çok komik. Justice League'i de seviyorum. Kararsızım.
Concord
Favori Anime: ..

Pilav yazdı:Marvel :D zaten DC'nin kahramanları çok bilinmiş öne çıkmış değil. Ve Marvel serileri daha bir renkli,takip edilesi.
Süperman ve batman en ünlü iki kahraman benim bildiğim. Filmleri açısından diyorsan x-men, yenilmezler veya ben daha gözümü açmışken spidermen gibi seriler. Marvel filmlerde daha önce davranıyor, bu da onları dünyada adının daha çok duyulmasına sebep oluyor. Dc batman ve süperman dışında karakterlerinin filmlerini yeni yeni yapıyor veya dizisini. Süperman ve batmanin sayısız filmi var, süperman hakında 10 sezonluk dizi var hatta.
Resim
Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
Favori Manga: Naruto, Wolf's Rain, Claymore ,SlamDunk, Hunter x Hunter, One Piece, Vagabond, Vagabond, Feng Shen Ji, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Favori Anime: Naruto, Naruto Shippuden, Samurai 7, GunGrave,Claymore, SlamDunk,
Wolf's Rain, Hunter x Hunter 2011, Cowboy Bebop, Death Note, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
İletişim:

Pilav yazdı: zaten DC'nin kahramanları çok bilinmiş öne çıkmış değil.
Resim

Superman -> İlk SuperHero
Batman-> İlk Anti-Hero ve Gotik Hero
Flash-> İlk speedster
Wonder Woman-> İlk Super-Meta Kadın Kahraman

bunlar zaten posta gazetesinin pazar ekinde çıkıyorlar :laugh:
Resim
Kullanıcı avatarı
Anka24
Favori Manga: Slam Dunk - Boku No Hero Academia!
Favori Anime: Hajime No İppo

Dc' diyorum.

Marvel'in filmleri çok daha iyi. DC film yapamıyor. Bir iki yıl önce tam dizi işine girdiler diyordum ki, [Arrow, Flash vs.] orda da sıçtılar bana kalırsa.
En son Anka24 tarafından 29 Tem 2018 07:39 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Concord
Favori Anime: ..

Warner bros dc filmlerini çektiği sürece adam zor olurlar. Zamanında dc imdpde 5-6 puanlık fimler yaparken, marvel 7lerde film yapabiliyordu. Iron man filmi zaten 8 ve müthiş bir origin hikayesi sundu bize.

Marvel yavaş yavaş her ne kadar çizgi romanlarına göre çok kötü sayılsa da işledi ve yenilmezlerle işi bağladı.

Koskoca dc kanatında ise çıkmış en iyi süper kahraman uyarlamaları da belli;
Batman nolan serisi(Nolana bok ver yine iyi yapar bunu geçiyorum)
Watchmen(Çizgi romanın aynısını yaptılar zaten fimler böyle yapılsa sorun kalmazdı.)
V for vandetta(Allen moore çizgi romanları dc evrenine dahil değil ama dcnin. O yüzden yine istisna durum)

Yani şimdi kaçınız V yi dc olarak biliyor? Veya kaçınız watcmeni izledi? Ama gel gelelim elinde sonunda dc evreninde iyi film yok. Çünkü adamlarda ki kafa yapısı beli, 2 efekt koyalım sürekli dövüşsünler birde çok derin gibi duran ama içi boş bir konu verelim. Sonra neden yılın en kötü filmi seçiliyor.

Foxa bir şeyler oldu bu aralar, logan,deadpool birde legion gibi gelmiş geçmiş en iyi dizilerden sayılacak bir yapım çıkardılar. Marvelı şu an xmen olarak ayırırsak, film babında dcyi geçtim, çoğu efsanevi filmi geçmeye başladılar.

Dcyi severim zaten pekte çizgi roman okuyan biri değil %70 dc çizgi romanı okudum hep. Ve aralarında ki en büyük fark dcnin özgün karakterleri varken, marvelin acı çeken, daha insancıl süper kahramanlar yapması. Şimdi ben batmanle empati kuramam ama spidermeni bizim mahallenin çocuğu gibi sevebiliyorum. Marvelın başarısı da buradan geldi ama foxun yeni xmen yapımlarını görünce marvelın o iyi dediğimiz filmleri bile aşırı dandik gelmeye başladı söylemeden geçemem.

Dcden de birşey beklemeyin, justice league 3 saate yakın olacakmış oda normal karakterleri tanıtacaklar. Aşırı bayık olacak bir yerde. Büyük ihtimal new 52 ilk sayılarına benzeyecek, o açıdan eğlenceli bir film olacak ama avengersın başarısının 5de 1ni yaklayamazlar. Dc fox gibi işlemeli karakterlerini o zaman marvel dc konuşmak yerine sadece dc konuşurduk.
Resim
Kullanıcı avatarı
MRTFR
Favori Manga: One Piece, Toriko, Dragon Ball, Sun-Ken Rock, Noblesse, Berserk, Billy Bat, Feng Shen Ji, Vagabond, One-Punch Man, Dr. Slump
Favori Anime: One Piece, Hellsing Ultimate, FMA: Brotherhood, Hunter X Hunter (2011), JoJo's Bizarre Adventure

DC'nin animasyonları daha iyi.
Kullanıcı avatarı
_[Emre]_
Favori Manga: Bleach
Favori Anime: Medaka Box

Marvel derim. DC Universe ile Batman oyun serisi hariç uzaktan yakından alakam yok zaten. Arkham City harbi güzel oyun yalnız mutlaka oynayın.

“Danışma - Listeleme Anketleri” sayfasına dön