Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Bleach 660 Tartışma / 661 Öngörü

Bleach Manga serisi'nin tartışma alanı
brkdnz
Favori Manga: Bleach
Death Note
Favori Anime: Bleach

overlord73 yazdı:
brkdnz yazdı:Abi düşünceleri okuyarak önceki hamleleri hesaplamayla geleceği görme yeteceğini var. Bir nevi olası bütün olasılıkları hesaplama yeteneği.
Bunu da nereden çıkarttınız? Ben öyle şey hiç okumadım. Sadece "geleceği görebiliyorum" diyor. Düşünce okumayla ilgisi yok.

Bu adamın tek zayıflığı var, ama ne olduğunu çözemedim henüz. Ruh kralının gözlerinde 4 tane gözbebeği varken, Yhwach'ta 3 tane var. Yani "babam" dediği kişiden görme yeteneği anlamında daha zayıf.
Kesinlikle o tarz yeteneği vardır diye birşey demedim. Eğer ki öyle yeteneği var ise diye düşündüm. Geleceği görmenin bir çok yolundan biri de gelecek hamleleri hesaplamak. Ben sadece bunu belirttim. Sizin düşünceniz de doğru olabilir :)
Levi<3
Favori Manga: Bleach Onepiece Naruto
Favori Anime: Bleach Onepiece Naruto

brkdnz yazdı:
overlord73 yazdı:
brkdnz yazdı:Abi düşünceleri okuyarak önceki hamleleri hesaplamayla geleceği görme yeteceğini var. Bir nevi olası bütün olasılıkları hesaplama yeteneği.
Bunu da nereden çıkarttınız? Ben öyle şey hiç okumadım. Sadece "geleceği görebiliyorum" diyor. Düşünce okumayla ilgisi yok.

Bu adamın tek zayıflığı var, ama ne olduğunu çözemedim henüz. Ruh kralının gözlerinde 4 tane gözbebeği varken, Yhwach'ta 3 tane var. Yani "babam" dediği kişiden görme yeteneği anlamında daha zayıf.
Kesinlikle o tarz yeteneği vardır diye birşey demedim. Eğer ki öyle yeteneği var ise diye düşündüm. Geleceği görmenin bir çok yolundan biri de gelecek hamleleri hesaplamak. Ben sadece bunu belirttim. Sizin düşünceniz de doğru olabilir :)
Kardeşim belki yaptığı bi fake onu da daha ilerisine bakarak anlarsın.Hesaplamak daha tahmini duruyor geleceği görmek ise daha gerçekçi burda senin dediğin hesaplamak gelecekte hamleleri,durumlara,olaylara önceden ne olduğunu bilerek hareket etmek olsa gerek yav saçma bi tartışmaymış bu :D neyse burda önemli olan ne kadar ilerisini görebildiği bence.
savaz

o gelecegi göruyor ichigo ölecek ama inoe gelecegi değiştırıyor(geriye alıyor ölüyü ölmesinden önceye tasımak gıbı) sanırım önce olecekler sonra o kurtaracak diye dusunuyorum gelecegı degıstırdıgı ıcınde artık goremez olur sanırım
Kullanıcı avatarı
SıcakBuz
Favori Anime: Dragon Ball Z, Howl's Moving Castle

Bir arkadaşın teorisi vardı Aizen kılıcı ile birleşti diye. Yuha'da Aizen'in yanına gitmişti. Bakalım ne kadar ileriyi görebilecekler.
Kullanıcı avatarı
_[Emre]_
Favori Anime: Medaka Box

Aizen gelecek senin bütün gördüklerin benim kılıcım Kyouka Suigetsu'nun bir yanılsamasıydı diyecek Juha Bach'a. :ragecomic01.png:
Kullanıcı avatarı
AleXiel
Favori Manga: Bleach,Naruto,One piece,Deadman Wonderland,Mirai Nikki,Berserk
Favori Anime: Bleach,Naruto,ergo proxy,hellsing,death note,gintama,dragon ball,pokemon,tsubasa,lovely complex,another,swort art online, one piece,shingeki no kyojin,mirai nikki

İnoue ile ilgili araştırma yaparken onun kader tanrıçası olduğu çıkıyordu. İnoue'nin çiçeklerinin isimleri boşuna verilmedi zaten. Bu çiçeklerin mitolojide önemli tanımlamaları var.
Kader Yunan mitine göre üç kızkardeş tarafından örülüyor. Hatta bunlara moira deniliyor. Kader Tanrıçalarının gücü zaman zaman Zeus'un gücünü bile aşar.
Hatta 6 taç yapraklı olması bile düşündürücü. Çünkü Japon mitinde 6 taç yapraklı tanrıça hatta erik Tanrıçası bile var. İnouenin çiçeklerinden biri de eriktir.
İllaki bir tanrıça çıkacaktır. Ama içlerinden kaderin Tanrıçası çıkması pek bir olası.
Kullanıcı avatarı
dusakabin
Favori Manga: bleach,naruto
Favori Anime: bleach,naruto

İnoue de kralin bir parcasi ciksin mesela. Kalbi oldu kollari oldu. Bu da kralin bilmedigimiz bir kismi ciksin.

Benim ilgimi ceken nokta su oldu. Juha ya da Hashcwalt gelecegi goruyor. Ama ne kadar goruyor. 1 saat sonrasina kadar mi yetiyor gucleri yoksa atiyorum isterlerse 2050 yilini gorebiliyorlar mi. Hashcwalt diyelim ki juhadan gelecegi gorme konusunda daha basarisiz. Juha istedigi zamani gorebiliyor ancak Jugram 1 saat sonraya guc yetirebiliyor. İkisinin arasinda mutlaka bu konuda bir guc farki olmali.

Degindiginiz bir nokta da inoue nin tanrinin alanini isgal edebilmesi. Basitce soylersek ölüyü memeleriyle pardon gucleriyle diriltebilmesi. Ya da o alanda zamani geri alabilmesi. Diyelim ki ichigi yine öldü. Juha bunu gormustur illaki. İnoue onu diriltirse eger juhanin bunu da gormesi gerekmez mi ? Goremeyecekse eger fullbring guclerinin kralin gucleri uzerinde onlenemez etkisi oldugu sonucuna varsayimsal olarak varabiliriz. Yoksa madem gelecegi goruyorsun ichigonun 100 kere ölse de 101 kere diriltilecegini gorebilmen lazim.

Gecen hafta yazmistim. İchigo aizen iliskisi gibi juha ishuda iliskisi bekliyorum hala. A harfini ishidaya verdiyse ishida bile gelecegi gorebilme yetisine ileride sahip olabilmelidir. Boylece juha da bir bug ortaya cikar en azindan ishida uzerinde gelecgi gorme gucunu kullanamaz. İki A birbirini goremez gibi basitce dusundum.

Hadi diyelim hicbiri olmadi. Juha ya da jugram istedigi yere baksinlar sonucta ichigo hepsini dovecek :)
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
enon_485
Favori Manga: NARUTO, BLEACH
Favori Anime: HELLSING, NARUTO, NARUTO SHIPPUUDEN, BLEACH

Bu geleceği görebilme yeteneği biraz karmaşık ama geçmişte bazı ipuçları verildi.
Mesela: http://www.acelemanga.tk/oku/bleach/617/8.shtml
JB burada Ruh Kralı'nın gözünden kaçabilen tek şey olduğunu söylüyor ve nedenini oda sorguluyor.
Birkaç nedene bağlanabilir bu durum;
1. Neden geleceği görme gücü aynı güce sahip diğer kişinin geleceğini görmede işe yaramıyor(Ruh kralında da bu güç vardı) olabilir.
2. Neden kan bağı bir şekilde bunu muaf tutuyor olabilir.
Bu sebeplerin dışında 3. bir neden de olabilir tabi.
Harflerin açılımları olduğunu biliyoruz JB A harfini İshida'ya verdi ama açılımı belkide farklıdır(A harfi ile başlayan başka bir güç).
Aynı A harfi olduğunu düşünürsek İshida bu savaşta gücü uyandırabilirse JB ve Hachwald'ın güçlerinden muaf olur.
Birde üzerinde durulması gereken çok önemli nokta Ichigo eğitim için 0. takımla yukarı çıktığında Ruh Kralı ile
birebir görüşmeye çağrılmıştı. Bu görüşme ile alakalı hiçbir şey bilmiyoruz.Ruh Kralı belkide bu sorunu ortadan kaldırabilecek
kilit bir güç vermiştir Ichigo'ya.
Her halükarda güzel bir savaş olacak gibi. Sabırsızlıkla bekliyorum.
Resim
Kullanıcı avatarı
ansatsuken
Favori Manga: Beelzebub
The breaker (part 1)
Gantz
Tower of god
Favori Anime: ...

Artık sırf okuyayımda bitsin diye okuyorum . Sonunu merak ettiğimden
Kullanıcı avatarı
Keshan
D-Gray Man
Attack On Titan
Favori Anime: Bleach

Şu atılan sayfada bir şey dikkatimi çekti; http://www.acelemanga.tk/oku/bleach/617/9.shtml
Orjinal sayfada ne dediğini bilemiyorum ancak burada "Yoksa bunca zamandır koruduğun ruh cemiyetine karşı duygusal bir bağ kurmaya mı başladın". Sanki orayı bir zorla koruma durumu mevcutmuşta sonrasında kendi isteğiyle koruyormuş gibi görünmüyor mu?

Bölüme gelince her zaman olduğu gibi boktan bir bölümdü. İshida'nın felanda güçlendiği yok İshida'nın "A" harfinin Almiright olmadığını düşünüyorum.
Resim
Kilitli

“Bleach Manga” sayfasına dön