Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Bleach 687 Tartışma

Bleach Manga serisi'nin tartışma alanı
Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti
Favori Manga: Toriko, Attack on Titan, Kaguya-sama, Mob Psycho 100, Minamoto-kun Monogatari
Favori Anime: Attack on Titan, Kaguya-sama, Steins;gate

Buradan

Yeni Bleach bolumu konusu acmak da nasip oldu. Hayat ilgincliklerle dolu. 😌
Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti
Favori Manga: Toriko, Attack on Titan, Kaguya-sama, Mob Psycho 100, Minamoto-kun Monogatari

Cehennem olayina girmesine sevindim (film icin yaptigi canon gelmemisti pek bana) de execution cok kotu geldi bana.
Bichigo'yla Boruto gibi devam edecek sanirim.
Kullanıcı avatarı
Fame
Favori Manga: Vagabond, One Piece
Favori Anime: Psycho-Pass

Devam edecek mi haftalık olarak yoksa one shot veya kısa süreli bir şey mi?
Kullanıcı avatarı
_[Emre]_
Favori Manga: Bleach
Favori Anime: Medaka Box

Forumun en azılı Bleach fanı olarak konsepti görünce derin bir iç çektim. Abi madem seri bu şekilde sağılacak kadar iyi durumdaydı niye aceleye getirip bitirdin? Kubo'nun Yamamoto'nun ölümünden sonra seriye verdiği yön cidden hiçbir anlam ifade etmiyor.
Kullanıcı avatarı
Todomeda
Favori Manga: -
Favori Anime: -

Ichigo'nun çizimini Ichigoya benzetemedim *-*
I am blind, not deaf. -
► Spoiler Göster

► Spoiler Göster
- No estoy loco, mi realidad
es diferente a la tuya
Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti

Adam dilf oldu normaldir. Bana Laxus'u andirdi sac tipi falan.
Kullanıcı avatarı
Loki
Favori Manga: -Tower of God
-Slam Dunk
-Hunter X Hunter
-Bleach
-One Piece
-Noblesse
-Koe No Katachi
-Rurouni Kenshin
-Tokyo Revengers
-Dr Stone
Favori Anime: -Neon Genesis Evangelion
-Serial Experiments Lain
-Steins;Gate
-Hunter X Hunter
-Slam Dunk
-Full Metal Alchemist Brotherhood
-Yu Yu Hakusho
-Bleach
-One Piece
-Dragonball Z
-Barakamon
-Samurai X
-Dr Stone

Yeni one-shot'ı görmek büyük sürpriz oldu. Foruma paylaşılmış mı diye bakayım derken ben de uzun bir aradan sonra bir iki şey yazmak istedim.
_[Emre]_ yazdı: 10 Ağu 2021 21:13 Forumun en azılı Bleach fanı olarak konsepti görünce derin bir iç çektim. Abi madem seri bu şekilde sağılacak kadar iyi durumdaydı niye aceleye getirip bitirdin? Kubo'nun Yamamoto'nun ölümünden sonra seriye verdiği yön cidden hiçbir anlam ifade etmiyor.
Kubo'nun hiçbir zaman seriyi bitirme gibi bir niyeti yoktu bildiğim kadarıyla, Fake Karakura Town finali sonrası gelen tepkiler ve Fullbringer Arc ile beraber manganın satışları çok düştü, seri bitsin diye Kubo'ya baskı yaptılar. O da Final bir arc yaptı. Ama o da uzayınca daha daha erken bitsin diye baskı yaptılar. O yüzden Ywach savaşı çok hızlı bitiyor mesela. Urahara'yı vs bile göremiyoruz son sayılarda.

Kubo çok zeki bir adam. 2021'de Bleach animesinin yeniden yapılması gündeme geldi. Serinin başlamasının 20. yılı da olunca Bleach tam hype'lanmışken one-shot bahanesiyle yeni bir arc başlangıcı yapmış. Umarım devamına Shonen Jump onay verir. Hele de şu anda yeni Shonen serilerinin çok vasat olduğunu düşününce büyük olasılıkmış gibi geldi bana.

One-Shot'ı beğendim, zaten cehennem teması kendisinden bekleniyordu. Boruto gibi çoluk çocuğa bırakmayacaktır serisini Kubo. Ama çocuk karakterlerini de önemli yan karakterler olarak kullanacaktır gibime geliyor. Eğer Bleach devam ederse sonunda merak ettiğimiz diğer soruların cevabını da alabiliriz: Aizen'in bankai'si ve mevcut Ruh Kralı gibi(Bleach kitapları çıkmış konu ile alakalı ama Canon ilan edilmemişler).
Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
Favori Manga: Naruto, Wolf's Rain, Claymore ,SlamDunk, Hunter x Hunter, One Piece, Vagabond, Vagabond, Feng Shen Ji, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Favori Anime: Naruto, Naruto Shippuden, Samurai 7, GunGrave,Claymore, SlamDunk,
Wolf's Rain, Hunter x Hunter 2011, Cowboy Bebop, Death Note, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
İletişim:

@Loki

Senin dediğin şeyler yıllarca doğru sanıldı ama aslı pek yok.

Buyur;

https://kahramanbaykus.com/bleachin-bit ... ek-sebebi/

Kubo çok da zeki biri değil. Olsaydı Bleach'in son arkları böyle olmazdı :D Ya da Aizen'in yenilişi gibi dramatik bir sürecin hemen arkasına filleri gibi hissettiren Fullbringer'ı yaparsan. Abidik gubidik akılda kalmayan isimleri ve tasarımları ile orataya bir sürü Sternnitter atıp hiç hatırlanmayacak karakterler ordusu ile o kadar zamanımızı harcayıp en son finalde Yhwach'ı aceleye getirirsen böyle olur.

-----------------------------------

Ichigo estetik olmuş anlaşılan. Ayrıca aşırı bir Boruto-vibe'ı aldım :D :D Bildiğin piyasayı ölçmek için yapılmış. Olumlu tepki belirse Bichigo serisini yaparlar :D
Resim
Kullanıcı avatarı
Loki
Favori Manga: -Tower of God
-Slam Dunk
-Hunter X Hunter
-Bleach
-One Piece
-Noblesse
-Koe No Katachi
-Rurouni Kenshin
-Tokyo Revengers
-Dr Stone
Favori Anime: -Neon Genesis Evangelion
-Serial Experiments Lain
-Steins;Gate
-Hunter X Hunter
-Slam Dunk
-Full Metal Alchemist Brotherhood
-Yu Yu Hakusho
-Bleach
-One Piece
-Dragonball Z
-Barakamon
-Samurai X
-Dr Stone

JiraiyaFlash yazdı: 18 Ağu 2021 16:27 @Loki

Senin dediğin şeyler yıllarca doğru sanıldı ama aslı pek yok.

Buyur;

https://kahramanbaykus.com/bleachin-bit ... ek-sebebi/
Linke göz attım, daha çok sağlık ve psikolojik olaylardan bahsedilmiş. Ama o dönem Bleach'i okuyup satışlara bakanlar bilir, hatta sen de hatırlarsın: Satışları iyice düşmüştü. İlk 10'a bile giremiyordu. Bleach'in erken bitirilmesinde, Naruto'nun gereksiz uzatılmasında da satış rakamlarının mutlaka bir miktar rolü olmuştur.
JiraiyaFlash yazdı: 18 Ağu 2021 16:27
Kubo çok da zeki biri değil. Olsaydı Bleach'in son arkları böyle olmazdı :D Ya da Aizen'in yenilişi gibi dramatik bir sürecin hemen arkasına filleri gibi hissettiren Fullbringer'ı yaparsan. Abidik gubidik akılda kalmayan isimleri ve tasarımları ile orataya bir sürü Sternnitter atıp hiç hatırlanmayacak karakterler ordusu ile o kadar zamanımızı harcayıp en son finalde Yhwach'ı aceleye getirirsen böyle olur.
Sonlara doğru öyküleme konusunda sınıfta kaldı zaten. Zekilikten kastım Bleach'in son dönemde artan popülaritesini seriyi devam ettirebilmek için kullanıyor olması, kurnazlık demek daha doğru olabilir :)
JiraiyaFlash yazdı: 18 Ağu 2021 16:27 Ichigo estetik olmuş anlaşılan. Ayrıca aşırı bir Boruto-vibe'ı aldım :D :D Bildiğin piyasayı ölçmek için yapılmış. Olumlu tepki belirse Bichigo serisini yaparlar :D
Ben seri devam ederse Boruto gibi olacağını sanmıyorum, DBZ gibi olur gibime geliyor: Çocuklar ara ara ön plana çıksa da ana karakter Ichigo kalır bence. Bu tekliden o izlenimi aldım ben. Umarım devam ettirirler seriyi. DB'yi ve Naruto'yu suyunu çıkarana kadar devam ettirdikten sonra Bleach'e de biraz şans verilmeli bence. Hem Kubo'ya serisini toparlaması için fırsat vermiş olurlar. Devam ederse seri eski kalitesine biraz olsun yaklaşsa yeter, bu yoklukta iyi gider.
Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
Favori Manga: Naruto, Wolf's Rain, Claymore ,SlamDunk, Hunter x Hunter, One Piece, Vagabond, Vagabond, Feng Shen Ji, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Favori Anime: Naruto, Naruto Shippuden, Samurai 7, GunGrave,Claymore, SlamDunk,
Wolf's Rain, Hunter x Hunter 2011, Cowboy Bebop, Death Note, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
İletişim:

@Loki

Dostum attığım yazıyı tam okudun mu bilmiyorum ama orada sanıldığı gibi bir düşüş olmadığı da grafikler ile gösteriliyor zaten.

Ayrıca Naruto gereksiz uzatılmadı(uzatılmadan kastın Boruto ise haklısın). Aksine hızlı bitirildi ama onun olayı başka...

DBZ gibi de olabilir tabi. Fakat bu sayıda çocuklar aşırı ön planda geldi bana. Hadi hayırlısı bakalım. Ama bu geri dönüşler genelde kötü bitiyor. Keşke hiç bulaşmasa idi.
Resim

“Bleach Manga” sayfasına dön