Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Kubo taşlama

Bleach Manga serisi'nin tartışma alanı
Kullanıcı avatarı
Loki
Favori Manga: -Tower of God
-Slam Dunk
-Hunter X Hunter
-Bleach
-One Piece
-Noblesse
-Koe No Katachi
-Rurouni Kenshin
-Tokyo Revengers
-Dr Stone
Favori Anime: -Neon Genesis Evangelion
-Serial Experiments Lain
-Steins;Gate
-Hunter X Hunter
-Slam Dunk
-Full Metal Alchemist Brotherhood
-Yu Yu Hakusho
-Bleach
-One Piece
-Dragonball Z
-Barakamon
-Samurai X
-Dr Stone

Bleach'te beni en çok rahatsız eden şey, Aizen'in yeniliş şekli oldu. Tanrı mertebesine gelmiş bir karakter bu kadar ucuzca yenilmemeliydi. Hatta en rahatsız olduğum, Ichigo'nun Aizen'i burnu bile kanamadan yenmiş olmasıdır. Yani Ichigo, 2 sayı önce öğrendiği zorlama bir teknikle Aizen'i yenmemeliydi. Hatta hiç Ichigo yenmese daha iyiydi, ama Ichigo yenecekse şöyle olabilirdi:

1- Aizen'in zanpaktousunu görmediğinden ilüzyonundan etkilenmeyeceği için tüm shinigami kaptanları Ichigo'ya en az yarı reiatsularını verselerdi Ichigo Aizen ile kafa kafaya dövüşmeye oynayabilirdi.
2- Kendi iç çatışmasını kendi çabalarıyla bitirip, Ulqiorra ile savaşında son şeklini alan Hollow tarafını tam anlamıyla kontrol edip(ya da onla anlaşıp) Aizen ile kapışabilirdi. En azından bir gelişim süreci sonunda olurdu. Sonunda da tüm gücünü ve hayatını kaybeden bir teknik yapıp Aizen'i yenebilir, Urahara da sonda çıkıp Aizen'i tutsak yapabilirdi. Ichigo'ya da Urahara'nın sanal bedenlerinden birini verirlerdi olur biterdi.

Kubo, eğer ki o savaşı daha farklı bitirseydi seri şu an efsane olarak devam ediyor olurdu, zira son arc gayet keyif verici ilerliyor. Fakat o da sonda sıçabilir, seriyle ilgili en büyük korkum da bu.
Abarai
Favori Manga: bleach
Favori Anime: bleach

Bir seride karakterlerin güçleri ancak bu kadar dengesiz tasarlanabilir.Ya hollow güçleri olan kaptanlar nasıl bu kadar erken düşebilir alternatif güçlere sahip karakterler lan bunlar.Rose bir defa Hirako iki defa tek yedi.En fazla dayanan kensei oldu iki sayı kadar dayanmıştı. bunlar ilk oraya çıktığında misal kensei hollow içhigo ya karşı şhikai ile daldı bir kaç defa da çizik atmıştı.Hirako desen grimmjowu harcamıştı şuan iyice rezil etti seriyi lan.renji ile rukia şuan çoğu kaptandan daha güçlü hale geldiler,ölen kaptanlar zombi oldular,Byakuya ve Kenpachi diğer kaptanlarla aralarında ki güç farkını iyice açtı ne yapmaya çalışıyo bu adam anlamıyorum.Eskiden olsa çoğu şeylere göz yumardım içhigo zaten normal bir varlık değil diye şimdi ordaki olaylarda içhigonun müdahalesi olmadan oldu.Şuan sadece serinin finalinden umutluyum.Zaten bu siteyi yıllardır takip ediyorum sırf şunları yazmak için üye oldum,rahatladım ya.
Kullanıcı avatarı
D.reamer
Favori Manga: one piece, naruto, shamo , bleach, death note, one punch man
Favori Anime: one piece, naruto, akame ga kill, Thé word gods only knows

Çizimlerinin kalitesine diyecek söz bulamasamda her bölüm şişirilen karakterin tek yemesi baydı artık.
1. Zaraki ilk bölümlerde en güçlü vs gibi gösterildi ama sıradan bir teğmende bile zorlanan İchi geldi yendi.
2. Aizen adam o kadar uğraştı etti God oldu neredeyse ama İchigo 1 ay iç eğitim yaptı geldi yendi Aizien God'du G*t oldu.
Not: Bu İchigonun çalışmasıyla orantılı diye düşünüyorum
10 gün çalış= Zaraki
1 ay çalış = Aizen
1 yıl çalış = Soul King olacak gibi.
3. Nimaya geldi herkese tek attı sonra bi bölüm geçti tek yedi.
4 İchibei Ywach'a habire sağlam saldırdı aha tek attı dedik bi bölüm sonra tek yedi.
Böyle olmaz be güzelim.
Kullanıcı avatarı
Baryshx
Favori Manga: Berserk, Homunculus, Akumetsu, One Piece, Kingdom, Golden Boy, Oyasumi Punpun, 20th Century Boys, Vagabond, Shin Angyo Onshi...
Favori Anime: LotGH, Gits, Paprika, Juuni Kokuki, Kuuchuu Buranko, Texhnolyze, Shigurui, HxH, Dragon Ball, Wolf's Rain, Akira, Sayonara Zetsubou Sensei, The Tatami Galaxy, Kino no Tabi: The Beautiful World...
İletişim:

6 aydır takip etmiyorum biliçi, belki daha da fazla ama kubo ezikliğinden pek bir şey kaybetmemiş.Şu son bölüm yorumlarına bir bakayım dedim, horus çıktı karşıma. Görür görmez kendimden geçtim :ragecomic12.png:

Bu da oldu yaa bleach tadından yenmez artık. Kubo, subliminal'e gerek yok direk gözünden vururum demiş. Kishimoto yine Hindistan'dan almışta, bu kubo troll'ü eski mısır ayağı ile milleti sikertiyor. Bu ne lan, o her şeyi gören göz ayağı çoğu inançta var. Niye illa mason ve illuminati'nin, hatta amerikan devletinin sembolü olan bir şeyi kullanıyorsun. Millet konu konu dedi, karşımıza çıkan şeye bak, kate perry çıktı muhaha.

Zaten serinin kendisi orjinal değil ki, kubo orjinal bir mangaka olsun. :ragecomic20.png: :head1.gif:
Kullanıcı avatarı
UcanKabukluBadem
Favori Manga: Claymore
Favori Anime: Steins Gate

Biraz kendimi taşlama gibi olacak lakin şu seride isimleri bir türlü aklında tutamayan ben miyim?

Ichigo ve karakter gelişimi apayrı bir konu zaten. Dövüş-Yenil-Eğitim al-Tekrar dövüş- Yen

Iyi güzel de bir süre sonra sıkıyor.

yakında god.hack açacak diye korkuyorum.
Hayaletler de sarılabilir.
Onu goremeyebilirsin,
Ama orada olduğunu bilirsin.
Kullanıcı avatarı
Frostguard
Favori Manga: Bleach, Gamaran, Rain, Tower of God, Naruto, One Piece, One Punch Man, Tate no Yuusha no Nariagari.
Favori Anime: Bleach, One Piece, Hellsing Ultimate, Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu, One Punch Man, Overlord, Inuyashiki, Kobayashi-san Chi no Maid Dragon.

Bleach düzeliyor dedim, umutluyum dedim. Umutlarımı Yamamato`nun ölmesi gibi öldürdün Kubo! Bunu bana yaptın Kubo!!
Resim

"Imprisoned for ten thousand years. Banished from my own homeland. And now you dare enter my realm? You are not prepared..."

[quote]"Great men are forged in fire, it is the privilege of lesser men to light the flame" - The Doctor[/quote]

[quote]"I'll be carrying nothing from Gontranno, but this lesson: Never trust anyone and rely on your instincts. Forget the past, i'll never find peace here. So, i'll seek justice for myself. I'll choose... the truth i like.[/quote]
Kullanıcı avatarı
dusakabin
Favori Manga: bleach,naruto
Favori Anime: bleach,naruto

Kafanin icinde neler var kubo. Hikayeyi nereye goturuyorsun. Valla kafalar cok karisik. İchigo bile juhaya tek atamaz. Aizen de sanki yetersiz kalacak. Olm bunlari birlestirme bak fusion olmasin hikayenin sonunda
► Spoiler Göster
Akai sora
Favori Manga: Vagabond-One piece
Favori Anime: -

JB'nin kafasında yumurta kırana kadar her şey çok güzeldi O.o
:lol:
Kullanıcı avatarı
Anka24
Favori Manga: Slam Dunk - Boku No Hero Academia!
Favori Anime: Hajime No İppo

Son arc olmasına rağmen hala Urahara'nın ve Kyoraku'nun bankailerini göstermeyen aklını sikeyim. Sanırım bir kişi daha vardı ama neyse. Ukitake'yi öldürmesen iyiydi.
Kullanıcı avatarı
A.C.
Favori Manga: Assassination Classroom, Bleach, Death Note, Hellsing, Noblesse, Shingeki No Kyojin
Favori Anime: Death Note, Full Metal Alchemist

Konu Dışı
Anka24 yazdı:Son arc olmasına rağmen hala Urahara'nın ve Kyoraku'nun bankailerini göstermeyen aklını sikeyim. Sanırım bir kişi daha vardı ama neyse. Ukitake'yi öldürmesen iyiydi.
Ukitake'nin ölümü kesinleşmedi. Seride Bankaisini göstermeden ölen shinigami yok muhtemelen Ukitake ölmemiştir.
Taşlamama gelecek olursak Kubo son arcta psiko karakterleri gözlerini yamultarak çizmeye başladı. Kubo çizimleri zamanla değişen ve bir o kadar da güzelleşen bir mangaka bu yüzden yeni şeyler denemesi tabii ki de güzel bir şey ama bu çizimler pek göze hoş gelmiyor. Aşağıda başlıca örnekleri görülebilir:
► Spoiler Göster
Bleach teoriler:
► Spoiler Göster

“Bleach Manga” sayfasına dön