Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Kubo taşlama

Bleach Manga serisi'nin tartışma alanı
AJA_EMo
Favori Manga: one piece bleach naruto
Favori Anime: one piece

Biraz geç kalmiş olabilir amk senin yazacağın manganın
1.Aizen olayı ulan amk sen 2 tane büyük güç kapışıyo benim düşüncem bu kapışmanın birmesi için günler geçmesi lazım hadi tmm anladık ulan urahara mevzusu ne urahara geliyo sen zayıflarsın diye kido yapıştırmıştım içine diye adamı sikmekten beter ediyo
2.zangetsu geliyo diyoki hollow senin zampaktondu aslında diyo ulan serefsiz hangi zampakto insanın bedenini eline geçirmeye çalışır amk biraz mantıklı at uydur tmm ama mantıklı at yani
3.ichigonun gereksiz power-up ları ulan adam ulquiorra olan vs de paspas oldu ichigo amk geldi hollow ichigoyu ele geçirdi ulquiorra paspas etti madem hollow bu kadar güçlü neden isteğine kavuşmadı ichigonun bedenini eline geçirmedi tamamen çöp etti vs yi
4.hollow okadar nasıl bi anda güçlendi onuda anlamış değilim hollowlar ruh yiyerek güçlendigini sölüyor ichigonun hollowu ne ara ruh yedi onuda anlamış değilim
5.en sinir oldugum nokta bi arctaki en güçlü karakteri yiyim diger arcta orta derecede dayak yemesini ölüm döşegine gelmesini anlamıyorum
Kullanıcı avatarı
dusakabin
Favori Manga: bleach,naruto
Favori Anime: bleach,naruto

Yarı taşlama yarı övgü olacak ama Kubo'nun çizdiği karakterler bence mükemmel. Her telden düşman var mangada. Biri hayalci öbürü super star psikopat Kenpachi reis var. Ne biliyim olum. Ben çok beğeniyorum...

Taşlama kısmı biraz uzun ve pembe dizi tadında. Ulen İchigo İnoue yi bi öpmedin gittin . Bunu tek isteyen ben miyim. şu ergenler mutlu olsun bi. İchigo "aşkitom gelecem seni kurtarmaya korkma birlikte olacağız desin. " özet: mangalara aşk istiyorum

Önceki yorumlarda yazılmış İchigonun elbisesi niye düzeliyor niye tozu temizleniyor diye. Çünkü soul society'de her şey reiatsu. Yani bedenler binalar yerdeki toprak ağaçlar falan. Aklınıza ne geliyorsa. Reiatsu iyiyse düzelir demek istiyorum. Olayları materyalleştirmeyin reiatsu yani ruh enerjisi olarak düşünün.

Kenpachi'nin shikayisini beğenmedim. Kasap satırı gibi olmuş ve çok büyük. Aslında bunun sebebi kenpachi benim en sevdiğim karakter. Ne gelse beğenmeyecektim daha iyisini isteyecektim.

Kubo şu mangayı 17 sayfa yapıyorsun diğer mangalar da öyle tamam da panpa seninkini okumak 45 saniyemi alıyor . Bari diyalogları arttır allahın trolü. Herkese sevgiler
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
zadkiel
Favori Manga: Berserk
Favori Anime: Samurai Champloo

Yarattığı harika karakterleri öldürürken, Orihime'yi hala yaşatması.
Ichigo'nun Getsuga Tenshou gibi hiçbir numarası olmayan saldırısıyla yılların shinigamilerini ve vaste lordeleri yenmesi.
Rukia'nın rahatça yenebileceği counterladığı düşmanların karşısında yenilip, kurtarılmak zorunda kalması. Mutlak sıfırda hiçbir sinir hücresi hareket edemez, her şey donar; o As Nodt nasıl kurtuldu?
Masashi Kishimoto kadar olmasa da seksist bir mangaka olması.
Sanırım bu kadar, evet.
Kullanıcı avatarı
Loki
Favori Manga: -Tower of God
-Slam Dunk
-Hunter X Hunter
-Bleach
-One Piece
-Noblesse
-Koe No Katachi
-Rurouni Kenshin
-Tokyo Revengers
-Dr Stone
Favori Anime: -Neon Genesis Evangelion
-Serial Experiments Lain
-Steins;Gate
-Hunter X Hunter
-Slam Dunk
-Full Metal Alchemist Brotherhood
-Yu Yu Hakusho
-Bleach
-One Piece
-Dragonball Z
-Barakamon
-Samurai X
-Dr Stone

1- Son çıkan sayılarda bir tatsızlık var: Kubo sanki öyküyü artık severek yazmıyormuş, bir an önce bitsin diye yazıyormuş izlenimi veriyor.

2- Kendini tekrar eden öykü anlayışı.

3- Ichigo'nun büyük olasılıkla Vaizard Mode'unu bir daha göremeyecek olmamız,

4- Aizen sonrası Bach gibi çok zorlama bir villain yaratılması tatsızlığı(400 küsür sayı adından söz edilmeyen bir adam ortaya atıldı, keşke en azından isminden bahsedilseydi).

5- Sağlam karakter oluşturup aynı ölçüde sağlam bir öykü bütünlüğü verememesi.

6- Karakter tanıtımı ve öykü anlatımı arttırılıp öykünün zirve noktaları(climax) çok daha dramatik ve can alıcı hale getirilebilecekken yavan vs'lerle yetindirilmemiz.

7- Öykünün gidişatının çok umut vermemesi, öngörülebilir olması.
Kullanıcı avatarı
Buckbeard
Favori Manga: Bleach / Dragon Ball Z
Favori Anime: Bleach

Kubonun yaptığı hata.

- Wanderweis vs Kensei durumlarını sıklıkla yapmaya başladı. (Hatırlarsınız Kensei Bankai acıp tokatlarken gormustuk ama sonra daha kensei görmemiştik ve wonderweiss vs Yamajiye geçmiştik)

aynı durum NanaNA Sternritter U da da gözüküyor.
NanaNA denen pezevenk çakma Tousen, ilk gördüğümüzde herif Otoribashi (Muzisyen kaptan) ile kapışacakken ne olduysa bir anda Yamajiye kelek atarken gözüküyor. Yamaji bunu haşladıktan sonra. Tekrar sahneye sürülüyor herif. bu sefer Renji ile kapışacak iken bir baktık ki herif 7 stern rittern ile Ichigo ya grup yapmaya gitmiş. işin garip tarafı bu adam renji ile vs atacak diye gösteriliyor ama sonra bir bakmışız ichigoyu kurtarmaya gelen grubun içinden taşşaklı Renjili Byakuya takımı geliyor. amk nasıl iş bu. daha demin Renji vs NanaNa olacaktı şimdi Renji+ Rukia vs Bazz B ye döndü olay. ve en son olarak bu NanaNah pezevengi rakibini yendi desek rakibi sapa sağlam duruyor. Nanana yenildi dersek zaten offside oluyor. ozaman bu adamın yaptığı vs atacak iken vazgeçip kaçması mı ben anlamadım bu saçmalığı. kubonun yaptığı en saçma şey. sıçıyo sonra sıvıyo...

-Zarakinin Juha Bach tarafından mı yoksa Sternritter Royd Lloyd tarafından mı yenildiği belirsiz. detaylara önem vermiyor şerefsiz.
"The sealed King of the Quincy. Over 900 years, he shall recover his heartbeat. Over 90 years, he shall recover his intellect. Over nine years, he shall recover his power. And over nine days, he shall recover the world. Let us go forth. Uryū. Haschwalth. These nine days will be the end of this world."[/font]
Matrim
Favori Manga: OnePiece,Bleach,Naruto
Favori Anime: Shingeki no Kyojin, Code geass

Loki yazdı:1- Son çıkan sayılarda bir tatsızlık var: Kubo sanki öyküyü artık severek yazmıyormuş, bir an önce bitsin diye yazıyormuş izlenimi veriyor.

2- Kendini tekrar eden öykü anlayışı.

3- Ichigo'nun büyük olasılıkla Vaizard Mode'unu bir daha göremeyecek olmamız,

4- Aizen sonrası Bach gibi çok zorlama bir villain yaratılması tatsızlığı(400 küsür sayı adından söz edilmeyen bir adam ortaya atıldı, keşke en azından isminden bahsedilseydi).

5- Sağlam karakter oluşturup aynı ölçüde sağlam bir öykü bütünlüğü verememesi.

6- Karakter tanıtımı ve öykü anlatımı arttırılıp öykünün zirve noktaları(climax) çok daha dramatik ve can alıcı hale getirilebilecekken yavan vs'lerle yetindirilmemiz.

Bleach'te sadece dövüş var birilerinin savaşmadığı bir sayı okumayalı ne kadar oldu acaba

7- Öykünün gidişatının çok umut vermemesi, öngörülebilir olması.
Bleach öykünün değil dövüşün ön planda olduğu bir seri ayrıca seride strateji felan yok millet birbirine tekme tokat dalıyor sadece.
Kullanıcı avatarı
Millennium Wizard
Favori Manga: One Piece,Hellsing
Favori Anime: Fma,Bleach,One piece

Buckbeard yazdı:Kubonun yaptığı hata.

- Wanderweis vs Kensei durumlarını sıklıkla yapmaya başladı. (Hatırlarsınız Kensei Bankai acıp tokatlarken gormustuk ama sonra daha kensei görmemiştik ve wonderweiss vs Yamajiye geçmiştik)

aynı durum NanaNA Sternritter U da da gözüküyor.
NanaNA denen pezevenk çakma Tousen, ilk gördüğümüzde herif Otoribashi (Muzisyen kaptan) ile kapışacakken ne olduysa bir anda Yamajiye kelek atarken gözüküyor. Yamaji bunu haşladıktan sonra. Tekrar sahneye sürülüyor herif. bu sefer Renji ile kapışacak iken bir baktık ki herif 7 stern rittern ile Ichigo ya grup yapmaya gitmiş. işin garip tarafı bu adam renji ile vs atacak diye gösteriliyor ama sonra bir bakmışız ichigoyu kurtarmaya gelen grubun içinden taşşaklı Renjili Byakuya takımı geliyor. amk nasıl iş bu. daha demin Renji vs NanaNa olacaktı şimdi Renji+ Rukia vs Bazz B ye döndü olay. ve en son olarak bu NanaNah pezevengi rakibini yendi desek rakibi sapa sağlam duruyor. Nanana yenildi dersek zaten offside oluyor. ozaman bu adamın yaptığı vs atacak iken vazgeçip kaçması mı ben anlamadım bu saçmalığı. kubonun yaptığı en saçma şey. sıçıyo sonra sıvıyo...

-Zarakinin Juha Bach tarafından mı yoksa Sternritter Royd Lloyd tarafından mı yenildiği belirsiz. detaylara önem vermiyor şerefsiz.

Bunun sıvamakla ne alakası var çözemedim ? Biraz usturuplu sallasanız iyi olacak.

Kensei bankai açıyor wonderweissi salınıma zorluyor ama çizik bile atamıyor.Becerebilse de yenilenme hızı yüksek.Eski haline geri dönmüştür en fazla.Daha sonra salınmış halde yamamotoya saldırıyor.Sonuç olarak kensei başarılı olamamış.Dövüşün nasıl geliştiğini anlatması için illa kare kare çizmesi gerekmiyor.Biraz muhakemeyle anlaşılıyor.

Yammynin yenilişi de dediğin şekilde gösterildi.Byakuya ve zaraki beraber çizmişler pek anlatılacak bir şey yok.Sonuç ortada.Sıkıcı bir dövüş olduğunu o ikisi de söylüyor.

Nanana ve diğer yarıda kalan dövüşler de bir iki çarpışmadan sonra devam etmemiştir.Araya başka olaylar girmiştir.Gölgenin süresi bunlardan biriydi.Bach bile ichigoyu alamadan döndü.

Böyle örnekler çok var seride.Yammy bir kez hitsugayayla dövüşüyordu ama sonra rakibi değişti.Her karşılaşma ölümüne dövüş şeklinde devam etmek zorunda değil.Bunlara takılırsan yandın.

Zarakiyi de Royd yendi ayrıca bunda herhangi anlaşılmayacak bir şey yok.Ha orada da tam göstermediği kısım şurası.Zarakinin kılıcını eliyle blokluyor sonra diğer eliyle bir anda işini bitirip boğazından yakalıyor.Neyi göstersin ki.Mangaka her vücut hareketini mangada göstermeye kalksa dövüşler çok uzun sürer.O kısımlar animede gösterilir.
Resim
Kullanıcı avatarı
kaosturk
Favori Manga: Bleach, One piece, Claymore, D.Gray-Man, Shingeki no Kyojin bitti.
Favori Anime: Bleach, Dragonball, Clannad serisi, Shingeki no Kyojin, Death Note...

Önündeki s.k.ni ölçsek, çizdiği mangadan daha uzun çıkar. Bu kadar az çizmesi ve konuşma metinlerinin az olması konu dağılıyormuş gibi bir his veriyor.
Matrim
Favori Manga: OnePiece,Bleach,Naruto
Favori Anime: Shingeki no Kyojin, Code geass

Salt aksiyon salt aksiyon nereye kadar lan insan biraz hikaye yazar çizer seri o ona girdi bu buna girdiden ibaret oldu resmen Aizen dönemlerini özledim seri iyice bok gibi bir seriye dönüştü arc başladığından beri sadece saçma sapan vs ler var adam akıllı vs'de yok.
supremeomega
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: Steins Gate

Ya bu güç dengelerini napıyor bu adam anlamadım. Şu son arcta bi bu taraf yeniyor bi diğer taraf yeniyor. Ne ara power up verdi bu adam karakterlere anlamıyorum. Ya ipin ucunu kaçırdı ya da ben okuduğumu kavrayamıyorum.

“Bleach Manga” sayfasına dön