Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Marvel Neyle Crossover Yapacağını Şaşırdı

Kullanıcı avatarı
Grifthh
Favori Manga: Berserk
Naruto
One Piece
Favori Anime: Naruto
One Piece
Death Note

Marvel Neyle Crossover Yapacağını Şaşırdı, Titanlara Kafa Tutmaya Gidiyor! Crossover’ın ne olduğunu bilmeyen çizgi roman okuyucusu yoktur şu dünyada. MCU sağ olsun, sinemada da tadını aldığımız bu mesele, genelde evrenler içerisinde yapılır. Yani Spider-Man gidip Fantastic Four’la takılır, Wolverine Captain Marvel’la kart oynar, Hulk uzaya gidip Inhuman’ların kucağına düşer. Arada, çok nadiren de evrenler arası yapılır bu. Mesela vakti zamanında Marvel ve DC güçlerini birleştirip, Amalgam Comics’i yaratmıştı. Batman ve Wolverine’in füzyonu, Captain America ile Superman’in füzyonu falan vardı.

Bunlar dedik ya, arada evren değiştirirler diye? Çok ilginçtir ki genelde kıta değiştirmezler! Ben şunca yıllık geek’im, hiç bir manga ile bir çizgi roman serisinin birbirine girdiğini görmemiştim. Bir yaşıma daha girdim sevgili geekyaparlar. Marvel karakterleri Attack on Titan evrenine konuk oluyor, Spider-Man ve arkadaşları koca koca devlere kafa tutmaya gidiyor! Şaka değil, Japon mizah anlayışının göremediğimiz bir lütufu değil. Bizzat gerçek.
Resim
Şimdilik sadece Japonya için yayınlanacağı söylenen (buralara kesin gelecektir, o yüzden rahat olun) özel sayının daha yazarı, çizeri belli değil. Fakat Polygon’da gördüğümüz haberin duyurusunda şu yukarıdaki görsel teaser olarak kullanılmış ve Polygon’un tespitine göre Hajime Isayama’nın çizim tarzına benziyor. Yalan olmasın, ne mangadan ne de çizim tarzından anlamadığım için yorum yapamayacağım. Bir bilen elbet aşağıda vardır, onlar söylesinler bize. Hazır ellerini klavyeye vurmuşken bir de eklesinler efendim: Ne düşünüyorlar bu fikirle ilgili?

Valla ben kendi payıma konuşayım, bu haberden sonra Attack on Titan’ın kültürel fenomenliği iyice perçinleşti benim gözümde. Sağda solda bakının, Attack on Titan’ın din, dil, ırk tanımaksızın 13-25 yaş arası gençlerde korkunç yaygın olduğunu göreceksiniz. E Marvel da bunun farkında. Kişisel olarak notumu düşeyim, hiç animeden anlamayan bir insan olarak daha fazla Attack on Titan izleyesim geldi…

Kaynak: Geekyapar
Resim
Kullanıcı avatarı
Grifthh
Naruto
One Piece
One Piece
Death Note

Okuyunca forumda paylaşayım dedim. Baktım açan olmamış yada ben göremedim bilmiyorum ama eğer varsa silinebilir.

Güzel bi haber :D çizgiroman ve manga nın el ele tutuştuğunuda gördüm ya daha bişey istemem :p
Resim
Concord
Favori Anime: ..

Popüler kültürden uzak duruyorum, her sene bir şeyi aşırı abartıyorlar sırf death note yapımcıları yapıyor diye daha çıkmadan izleyeceğim bir seriydi zamanında. Sonradan kitle fark etmeksisin herkesin seriyi aşırı abartması değerinden fazla yukarı çıkarılması sounucu sao gibi bir nefret oluşturdu tek farkı sao cidden boktan bu fena olmayan bir seri. Zamanında bleach 1. başlığında demiştim boşuna umutlanmayın kyojin büyük farkla çıkış yapıcak cidiye alınası bir liste değil diye belirtmiştim. Filmi yapılması planlanan reklamını sağlam tutan bir seri kyojin hele böyle bir haber doğruysa dünyada ilk sırayı alacak demektir.

Neyse popüler kültürden uzak durun ne popülerse uzatılır ana konuya değer verilmemeye başlanır.(Yapımı orjinalde kısa tutulan seriler için dediğim geçerli)
Resim
Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
Favori Manga: Naruto, Wolf's Rain, Claymore ,SlamDunk, Hunter x Hunter, One Piece, Vagabond, Vagabond, Feng Shen Ji, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Favori Anime: Naruto, Naruto Shippuden, Samurai 7, GunGrave,Claymore, SlamDunk,
Wolf's Rain, Hunter x Hunter 2011, Cowboy Bebop, Death Note, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
İletişim:

Spidy'i hikayeye nasıl monte edecekler acaba :laugh: Birde canon sayılmaz alternatif evren diye geçer o sebeple Marvel'a dokunmaz bile sadece extra kar eder B)
Yıllarca Dragon Ball için düşünüldü ama kısmet Attak on Titan'a imiş
Resim
Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti
Favori Manga: Toriko, Attack on Titan, Kaguya-sama, Mob Psycho 100, Minamoto-kun Monogatari
Favori Anime: Attack on Titan, Kaguya-sama, Steins;gate

Titanlarin soyunu tuketirler bir gunde sanirim. :D
Kullanıcı avatarı
Tenkaichi
Favori Manga: Veritas,Zippy Ziggy,Bleach.
Favori Anime: Darker Than Black,Kuroko No Basket,Bleach,One Piece,One Outs.

Garip olur da,yakışmaz ya.SNK karakterleri daha iyi Titan'lara karşı.
Konu Dışı
Oy Geekyapar da ününü arttırmış,konu açmam artık oradan :laugh: .
Resim
Kullanıcı avatarı
nick01
Favori Manga: One Piece, One Punch OÇ
Favori Anime: Fullmetal Alchemist Brotherhood

Bu yanlış bişey de mi şaşırmışlar :lol:
Kullanıcı avatarı
Grifthh
Naruto
One Piece