Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Anime yeniden başladığında

Bleach Anime serisi'nin tartışma alanı
Kullanıcı avatarı
Barbar
Feel The Wrath of Ytar
Feel The Wrath of Ytar
Favori Manga: Bleach Beelzebub,Sun-Ken-Rock,Defense Devil,Veritas,Slam Dunk,GTO
Favori Anime: Bleach, Gintama, Fullmethal Alchemist, Slam Dunk, Great Teacher Onizuka, Hellsing. Blood Lad, Jojo's Bizarre Adventure.

trgamer yazdı:Naruto ver Bleach aynı şirket tarafından yapılıyor.Narutonun bitmesine yaklaşık 1 sene kaldı.Benim tahminim odur ki Naruto bittikten sonra bleache devam edecekler.
Bleachdeki sorun Kubo Tite. Adam seeiyusundan tutun çizimlerine,animasyonuna,müziklerine varasıya herşeyine karışıyor. Aslında bunun sebebi bir mangakanın ne kadar mangasını çocuğu gibi görüyorsa Kubonun aynı şekilde animesinide o şekilde görmesinden kaynaklanıyor. Kısaca animesinin perfect olmasını istiyor. Buda yapımcıların işine gelmiyor. Çünkü daha fazla zaman, daha fazla masraf demek bu. Son yayınlanan para kazanmıyor haberlerinide dikkate alacak olursak Kubo, yapımcı şirket için istenmeyen müşteri konumunda. Bu sorunlar aşılmadığı sürecede başlamayacak bu anime :/
Forumda geri gelmeyen tek şey bir kızın emekleridir.

Resim
trgamer
Favori Manga: blehh
Favori Anime: bleeeh

Barbar yazdı:
trgamer yazdı:Naruto ver Bleach aynı şirket tarafından yapılıyor.Narutonun bitmesine yaklaşık 1 sene kaldı.Benim tahminim odur ki Naruto bittikten sonra bleache devam edecekler.
Bleachdeki sorun Kubo Tite. Adam seeiyusundan tutun çizimlerine,animasyonuna,müziklerine varasıya herşeyine karışıyor. Aslında bunun sebebi bir mangakanın ne kadar mangasını çocuğu gibi görüyorsa Kubonun aynı şekilde animesinide o şekilde görmesinden kaynaklanıyor. Kısaca animesinin perfect olmasını istiyor. Buda yapımcıların işine gelmiyor. Çünkü daha fazla zaman, daha fazla masraf demek bu. Son yayınlanan para kazanmıyor haberlerinide dikkate alacak olursak Kubo, yapımcı şirket için istenmeyen müşteri konumunda. Bu sorunlar aşılmadığı sürecede başlamayacak bu anime :/
Kubo Final arc için bir kaç müzik grubuyla konuşmuştu.Yayıncı şirket Bleach sayesinde dünya para kazandı;bir kaç masrafı önemseyeceğini sanmıyorum artık :)
Kullanıcı avatarı
tarik107
Favori Manga: Bleach,Gintama
Favori Anime: Bleach,Gintama

Masashi Kudo, Bleach Animesinin Devamı İçin Umut Verdi

Bleach animesinin karakter tasarımcısı ve animasyon direktörü Masashi Kudo tasarımını gerçekleştirdiği Ichigo figürünün tanıtımı için katıldığı etkinlikte bir kez daha “Bleach animesi devam edecek mi?” sorusuyla karşılaştı. Sanatçı, bu kez daha önceki cevabından çok daha umut verici bir yanıt verdi ve şunları söyledi:

“Anime ekibi bunu unutmuş değil. Şu an bir şey söyleyemiyorsak bu, şu an için bir çalışma yapılmadığından dolayıdır ama her zaman için animenin devam etme olasılığı var çünkü insanlar Bleach’e çok değer veriyor. 27 Mart 2012’de animenin bitmesiyle birlikte dediğimiz gibi, sabırla beklemek ve lisanslı anime ve manga satın alarak destek olmak önemli.”

Masashi Kudo, konuşmalarında genel olarak Bleach’in büyük oranda lisanssız bir şekilde izlendiğinden ve okunduğundan dert yandı. Sanatçının, mangayı beğenerek takip etmesi, karakterleri daha iyi anlaması ve animeye aktarması adına önemli bir faktör olmuş. Bleach anime olarak epey zorlu bir sürece sahipmiş çünkü animasyonlara başlanmadan önce çizimler açısından en iyisi gerçekleştirilmeye çalışıyormuş. Tite Kubo, karakter çizimlerini tek tek inceleyip “Bunun kas oranını arttırmamız gerek, bu daha sert bir ifadeye sahip olmalı…” gibi sürekli yönlendirmede bulunuyormuş ve bu yüzden çizimler yeniden elden geçiyormuş. Animeyi kısa sürede hazırlamak durumunda olduklarından Tite Kubo ile birlikte çalışarak epey bir sabahlamaları gerekmiş. Ancak oldukça faydasını görmüş.

Kaynak:AnimeFantastica
Kullanıcı avatarı
ken-chan
Favori Manga: Bleach
Favori Anime: Bleach - Hajime No Ippo - Slam dunk - Death Note - Code Geass - Rurouni Kenshin - Gintama - Samurai Champloo - FMA Brotherhood - Hellsing - Basilisk - Samurai 7 - Steins Gate - Cowboy Bebop - Great Teacher Onizuka - One Outs - Hunter X Hunter

Umudu nasıl vermiş anlamadım.Şu an Bleach için bir çalışmamız yok ilerde belki olur desteklemeye devam edin siz demiş.Sabırla bekleyin lafından birşey çıkarmaya çalışmışlar herhalde.Bana pek birşey ifade etmedi.Sıradan eski açıklamalardan farklı değil.Hayır da evet de diyememiş.Siz umudu kesmeyin sabredin gibi klişe cevaplar vermiş.Umut fakirin ekmeği hesabı :laugh:
Kullanıcı avatarı
Portgas D Ace
Favori Manga: Naruto, One Piece, Slam Dunk, One Punch Man, Boku no Hero Academia, FSJ
Favori Anime: Naruto, Pokémon, One Piece, Tsubasa, Hunter x Hunter, One Punch Man, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia

Umudu kesmişsinizdir artık. Başlamaz bu seriler. Keşke başlasa.
Resim

Aranızdaki farklar çatışmaya değil, çok kültürlülüğe vesile olsun.
Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
Beyond Birthday
Favori Manga: Bleach, Berserk, Kurozuka, Gantz
Favori Anime: Rainbow - Nisha Rokubou no Shichinin

Bir arkadaş yazmış mantıklı geldi. Naruto bittikten sonra müşteri ve izleyici kaybetmemek için Bleach'e devam edebileceklerini düşünüyorum. TV Tokyo oldukça para'yı seven bir şirkettir.

Bırakılmaz abi, güzelim Final Arc mangayla sınırlı kalmamalı..
Resim

Gēmu no yōna seikatsu o okuru..

(Oyun gibi hayat yaşıyorum..)
Kullanıcı avatarı
_[Emre]_
Favori Manga: Bleach
Favori Anime: Medaka Box

Eninde sonunda çıkacak gençler. Kaçarı yok yani. Çok fazla takmayın derim.
Kullanıcı avatarı
Hanabi
Favori Manga: Naruto, One Piece, Fairy Tail, Akatsuki no Yona, Chihayafuru,
Favori Anime: Shingeki no Kyojin, Death Note, Bleach, Akatsuki No Yona, Chihayafuru, Kaichou wa Maid Sama
Shokugeki no Souma, Kimi ni Todoke, Kamisama Hajimemashita, Yamato Nadeshiko

Scatter yazdı:Büyük olasılık yani yılbaşı filan gibi bölümler olur mu bilmem ama fillersız bir anime yapmak için bekliyorlar, bleach dünya çapında hayran kitlesine sahip animesini yapmamak kazanılacak tonla parayı çöpe atmak demek toonami reytinglerinden popülerliği ortada zaten. Şimdi teorilere göre ilk önce ingilizce dublajın bitmesini bekliyorlar. Dublajlı bölümler 355'te filanlar galiba. Daha sonra inuyashanın devamı gibi fillersız yapmak için iyice aranın açılmasını bekliyorlar. Ayrıca tv tokyo yayınlayacaksa gene büyük olasılık narutonun da sona gelmesini bekliyorlar. Müzikler konusunu gelirse stüdyo aynı kalırsa müziklerde aynı kalır. Shiro Sagisu'yla yapılan anlaşmalara bağlı ama bleach'i müziksiz bırakmazlar herhalde anime müziklerinde bleach'i geçen anime bulmak imkansıza yakın. Eski şarkıların yanında son arc içinde felaket şarkılar yapabilir Shiro Sagisu reyiz. Bekleyip göreceğiz. Bana göre 2016 yılbaşında fuar döneminde yeni animeyle ilgili ipuçları çıkar.
Yalnız Naruto mangası bitmesine rağmen hala daha fillerde bu gidişle Naruto seneye biter. Bleach'te 1 yıl daha birikmiş olur. Final arc olduğuna göre Kubo 1 yılda bitirebilir. İnşallah gelir animesi. Bleach'i izlemiş kişiler sonunu merak edecektir öyle yarım kalsın kimse istemez sonuçta. Mesela Gintama'da 2 yıl ara vermiş ve başlamış. Fanlara bağlı bence.
Kullanıcı avatarı
Anka24
Favori Manga: Slam Dunk - Boku No Hero Academia!
Favori Anime: Hajime No İppo

ken-chan yazdı: 08 Mar 2015 02:54
Anka24 yazdı:Bir beş yıl daha başlamaz. Hiç başlamayabilirde. KHR gibi Bleach'da unutulmaya başlandı.
Khr hiçbir zaman bleach kadar popüler olamadı.Aynı kefeye koymak gereksiz bana kalırsa.Kıyas kabul etmem.Khr'ye kötü falan demiyorum yanlış anlaşılmasın.Popülerlikte Bleach'le yarışacak bir anime - manga olamadı olamazda
Drag yazdı: 20 Mar 2015 17:22 Bir önceki mesajı 12 gün önce yazmışsın. Totem mi yapıyorsun? 12 günde bir gelip "unutuldu hee, bakın nasıl unutuldu, iyi unutuldu ama" falan yazacaksın galiba. Bu da bir yaklaşım tabii.
Yirmi dört + bir ay sonra, evet, unutuldu. Bakın nasıl unutuldu, iyi unutuldu ama. Bu arada, haklısın. Bleach ile yarışabilecek kadar boktan bir manga asla olamaz! [FT var tabii, o da çok aşırı boktan ama Bleach değil yani.]

Bu animenin hala geleceğini düşünen varsa aptalın önde gidenidir. Yıllar önce Bleach ilk bittiğinde anime forumunda Bleach 1-2 yıl sonra başlar diyenlere hep KHR'den farkı kalmadı, asla başlamaz, başlarsa HxH gibi yıllar sonra başlar diyordum, sonra burada aynı şeyleri söyledim, ondan iki yıl sonra yine 1-2 yıla gelir diyenlere yine itiraz ettim.

Serisi zaten çöp idi ve unutulmuştu. Manga da bitince tuz biber oldu. Bu anime başlamaz!
En son Anka24 tarafından 21 Haz 2017 22:14 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Concord
Favori Anime: ..

Animeler artık yeni bir yola girdi. Dragon ballın başlatığı o aksiyon shoenen modası yerine daha kısa süreli aksiyonlar işlenir oldu. Çünkü bleach,naruto,opun çıktığı zamanlarda kendilerine rakip olacak nitelikte inanılmaz seriler yoktu. O yüzden ağırdan alıp evrenlerini işlediler(bleach beceremiyordu pekte neyse bleach daha çok karakter tasarımlarına yoğunlaştı.)

Misal ben nanatsu no bilmemneyi veya boku no hero vesayreyi bleachten falan daha severek izledim bu neslin aksiyon serileri olarak. Ama bu serilerden bana karakter sorsan o kimdi la? Tepkisi alırsın benden ama bleach öyle değil. Bleach,op,nardo gibi serilerin çoğu karakterinin adını söylediğinde aklımda direk bir görsel canlanıyor. Çünkü uzun süreçte daha çok işleme fırsayı buldular. Bu konuda en iyisi de optur zaten onun da aşırı ayrıntılı işlediğini düşünürüm gerçi.

Artık öyle uzun uzun işlemek göt ister. Daha ilk bölümünü yayınladığında ağır eleştirilere mağruz kalıyorsun. O yüzden mangaka da işin daha garanti sularında yüzmeye meyili hale geliyor. Rekabet başta iyi ama böyle ilerleyince oyun aleminde ki kısırlık gibi bir hale geliyor. Oyun alemi bunu indie ile çözdü. Çizgi roman alemi çözemeyecek hiç bir zaman. Animelerde bunu çözemeyecek. Ama mangalar çözebiliyor. Manga dediğin şeyin çeşit çeşit okuyucusu ve sabit olmayan bir kitlesi var. Yani konusunu söylesem bu ne be 1 kişi okumaz dediğin şeyleri japonlar deli gibi okuyabiliyor iyi işlendiğin de.

Toparlamak gerekirse. Bleach gibi zamanında rekabet olmadığından popülerleşmiş ve geniş kitlelere yayılmış çöp seriler artık tutmuyor. Tutarsa da hxh gibi tutarlı ilerlerse tutuyor. Misal souma denilen yemek mangası bleach,nardo,opun tasarımından kat kat iyi ama olayları üstün körü işliyor. Neden peki? Uzun işlersen op,nardo tekelinin sularına gireceksin çünkü. Bleachten kurtulduk iyi oldu. nardonun mangakası ölür inşalah. Opunki ise 5 yıl içinde bitirmeli yoksa ona da ölüm dileklerimi ileteceğim.
Resim

“Bleach Anime” sayfasına dön