Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Anime yeniden başladığında

Bleach Anime serisi'nin tartışma alanı
Concord
Favori Anime: ..

*UnforgiveN* yazdı: 26 Nis 2017 01:46 @_[Emre]_ & @Concord
Bence bu tip power-up'lar mangakaların bir nevi özel kartı gibi birşey. Hikayede belki de tıkandıkları anda buna başvuruyor olabilirler. Sonuç itibari ile fantastik bir dünya oluşturdukları için herşeye makul bir neden göstermek zorunda değil mangaka. Önemli olan serinin kendi iç dinamiğini bozmayacak bir seviyede olmasıdır.
Kubo bu dengeyi tam olarak koruyamadı. İchigo, kaptanlardan birine karşı dövüşürken böyle bir ekstra güç kaznması serinin gidişatını çok bozmazdı. Ama serinin ana kötü karakteri olan Aizen'e karşı olunca iş değişiyor. Belki de Kubo seriyi bitirmek için böyle bir senaryo üretti. Bilemiyorum.
Aynı şekilde Luffy, şu haliyle gidip te Karasakal a tek atarsa o zaman eleştirebilir. Ama Enies Lobby de kullanılan power-up serinin gidişatında çok bir etkisi olmaz.
Benim yazdığım en baştan bu zaten.
@emre
Anlamak istemiyorsun bro. Mangakanın kulandığı saçma sapan bahaneleri bana iletiyorsun sadece. Bak sana orda yazdım net bir şekilde, ichigonun götünde tanrı olsa, çalışıp çıkarabilir olsa. Yine aizeni dövdüğü için biz çöp diyecektik.

Bu cümle çok net ve üzerine hala öyleydi böyleydi diyorsun. Luffy nerden elde etti? Meyvesinin gücü bu kadar basit. Kimse ona kanka lasitksin sen kendini şişirebilirsin veya kanını hızlı pompalayabilirsin diye öneri veremez. Kendi kendine keşfettiği bir olay. Misal orda zoro da asura falan deyip,bir boklar yedi. Sanji durduk yere ateş çıkardı. Kimse onlara bunu öğretmedi o arcın genel olarak amacı kendi güçlerinin seviye atlamasıydı. Bak saçmalamak ve kendi evrenine ihanet etmek bu ikisini kafanda ayır.

Bu seviye atlamasını amirale yapsaydı,amirali dövseydi derdik ki one piece çöp okuyanın mk. Ama yaptığı kişi amiralin 50de 1i belki olan bir eleman. Ve edindiği güçtü meyvesinin kendi gücü.

Geri kalanında ise bir serinin ana özeliklerini uzun uzun yazdım kardeşim. Fanlığını bir kenara bırak ve azıcık mantığını kulan. Sana orada uzun uzun bleach neden okunmuyor, okuyucu neden siktir etti de sizin gibi fanlar hala okudu onu uzun uzun yazdım.
Resim
Kullanıcı avatarı
hyperbooster
Kozmik Tanrı
Kozmik Tanrı
Favori Manga: 20th Century Boys,Vinland Saga
Favori Anime: Psycho-Pass

Belki bundan bir 10 15 yıl sonra anime sektöründe bir açlık oluşur ve stüdyolar eski shonenleri filler olmadan animeye uyarlarlar (Hunter X hunter2011 gibi) ancak böyle yeni sezonu gelir gibi. Ancak o rezil manga finalinden sonra kimsenin bunu yapacağını düşünmüyorum.
Kullanıcı avatarı
redstak
Favori Manga: HxH- Slam Dunk- Shingeki no Kyojin -
Favori Anime: Slam Duk - Hunter X Hunter - JoJo - Shingeki no Kyojin

Bu sefer cidden animesi dönüyor gibi.
Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti
Favori Manga: Toriko, Attack on Titan, Kaguya-sama, Mob Psycho 100, Minamoto-kun Monogatari
Favori Anime: Attack on Titan, Kaguya-sama, Steins;gate

redstak yazdı: 17 Mar 2020 20:54 Bu sefer cidden animesi dönüyor gibi.
🎈🎈🎈
Kullanıcı avatarı
redstak

ugur_tatli yazdı: 18 Mar 2020 00:52
redstak yazdı: 17 Mar 2020 20:54 Bu sefer cidden animesi dönüyor gibi.
🎈🎈🎈
https://twitter.com/AIR_News01/status/1 ... 60611?s=19

Geliyor. :D Ulan bari en baştan yapın kaç sene geçti.
Kullanıcı avatarı
Fame
Favori Manga: Vagabond, One Piece

Sonunu baştan yazsa bari de anime farklı şekilde bitse. Arc yükselişteyken, ortalarına kadar 3 büyükler arasında favorimdi. Çok güzel gidiyordu. Sonra Kubo yine Kubo'luğunu yaptı, yapmak zorunda bırakıldı. Sonuna bir ayar çekse efsane olacak. Tekrardan başlamasına sevindim bayağı.
En son Fame tarafından 18 Mar 2020 11:42 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
redstak

Fame yazdı: 18 Mar 2020 11:40 Sonunu baştan yazsa bari de anime farklı şekilde bitse. Arc yükselişteyken, ortalarına kadar 3 büyükler arasında favorimdi. Çok güzel gidiyordu. Sonra Kubo yine Kubo'luğunu yaptı, yapmak zorunda bırakıldı. Sonuna bir ayar çekse efsane olacak.
Koca 8 sene geçti. Yapın en baştan. Kimetsu no yaiba gibi bir seri bile sırf animesi sayesinde mangası çok satıyor.

Umarım bir kaç düzenleme ve ekleme yapar.
Kullanıcı avatarı
Fame
Favori Manga: Vagabond, One Piece

SS ekibine p.up geldiği andan itibaren biraz daha yavaşlayıp düzgün ve dengeli anlatıma geçmeli bence. Her şey çok hızlandırılmış gitti. JB'nin yenilmesini zaten halen daha anlamadım. Nasıl oldu, İchigo onca güç elde ediyordu kullanamadan gösterilmeden gitti kazandı. Aizen dövüşünden daha saçma bitiremez diyordum bitirdi. Tekrardan yazılsa ve kafasında olduğu gibi bitirirse güzel olacak. Gerçi manga satışlarını vs ne kadar etkiler emin değilim, özellikle farklı sonla.
Kullanıcı avatarı
_[Emre]_
Favori Manga: Bleach
Favori Anime: Medaka Box

Beni asıl şaşırtan Burn The Witch'e anime adaptasyonu gelecek olması. :D Niye ki? :D
Kullanıcı avatarı
Outlaw
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri
Favori Manga: Vagabond,Tower of God, Planetes, Watashitachi no shiawase na Jikan, Pluto, Green Blood, Claymore, Slam Dunk, 20th Century Boys, Koe no Katachi, Vinland Saga
Favori Anime: Gintama, Psycho-Pass, HxH:11, Zankyou No Terror, Shigatsu wa kimi no uso, SNK, Anohana, 3-gatsu no lion, Kaguya-sama, Samurai Champloo, Koe no Katachi, Vinland Saga, Tenkuu no Shiro: Laputa, Saiki Kusuo, Cowboy Bebop, JoJo serileri...

2021.... Pff yani.
Resim

“Bleach Anime” sayfasına dön