Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Daredevil (2015)

Kullanıcı avatarı
yalicapkini
Favori Manga: One Piece-Vagabond-Slam Dunk-Kingdom-Veritas-Fullmetal Alchemist-Tower of God
Favori Anime: Slam Dunk-Bleach-Gintama-Shingeki no Kyojin

Resim

Marvel ve DC Comics arasında sinematik evrenle başlayıp, dizi evreniyle (Geoff Johns (DC Comics) dizi evreniyle sinematik evreni ayrı tutacaklarını belirtmiş, Joss Whedon (Marvel) ise dizi-sinema ayrımı yapmayıp hepsini MCU altında toplayacaklarını söylemişti.) devam eden yarışta; Marvel Netflix ile birlikte yepyeni bir projeyle karşımızda Daredevil!

2003 yılındaki Daredevil filmi rezaletinden sonra Marvel Daredevil’ı ekranlara kazandırmak için kolları sıvamış durumda. Ek olarak Marvel’ın Daredevil‘dan başka Luke Cage, Jessica Jones ve Iron Fist gibi başka dizi projeleri de var. Hatta bu dört kahramanı televizyonlarımıza konuk ettikten sonra ”The Defenders” adı altında (Bu dört kahramanımızın bulunduğu Avengers benzeri bir süper-kahraman takımı) yeni bir dizi yayınlayacaklarını da duyurmuşlardı.

Peki kim bu Daredevil?İlk olarak 1963 yılında Stan Lee ve Bill Everett’in ellerinden çıkmış bir karakterdir.Matt Murdock a.k.a. Daredevil’ın 1993 yılında ”The Man without Fear” adı altında-Sin City’nin de yaratıcısı olan- Frank Miller’ın elinden çıkan sayısına baktığımızda bilinenin aksine şu anda olduğu gibi kırmızı kostümlü değilde siyah kostümlü olduğunu görürüz. Dizide orijin hikayesini izleyeceğimiz korkusuz abimizin de siyah kostümüyle suçluları pataklamasını izleyeceğiz.

Resim

Matt Murdock küçükken geçirdiği bir kaza sonucu görme yetisini kaybetmiştir.(Radyoaktif bir maddenin gözleriyle temas etmesi) Lakin sonar yeteneği ve diğer tüm duyu organlarının normal bir insandan çok daha iyi çalışması ise bu kazanın diğer getirileri olmuştur. Babası boksör olan Matt Murdock babasının da yardımıyla küçüklüğünde kendini Hells Kitchen sokaklarında hem fiziksel olarak hem de mental olarak eğitmiştir. Birgün babası boks maçı çıkışında ünlü suç örgütü baronu Wilson Fisk a.k.a. ”Kingpin” tarafından öldürülünce Matt kendini suçla savaşmaya ve Hells Kitchen’i Kingpin’in ellerinden kurtarmaya adamıştır. Babasının yokluğundan sonra sonar yeteneği sayesinde hayatını hiç zorlanmadan sürdürebilen Matt Murdock büyüyünce de çok başarılı bir avukat haline gelmiştir.Gündüzleri avukat, geceleride Daredevil olarak Hells Kitchen sokaklarında suçla savaşmaya başlamıştır. Tahmin edeceğiniz üzere Kingpin en büyük düşmanıdır kahramanımızın.

[BBvideo 425,350]http://www.youtube.com/watch?v=h334vn103YM[/BBvideo]

[BBvideo 425,350]http://www.youtube.com/watch?v=VK1mrTQd8D0[/BBvideo]

[BBvideo 425,350]http://www.youtube.com/watch?v=ZdNK8L3ZdmE[/BBvideo]

Daredevil galasını 10 Nisan 2015 tarihinde yapacak.
En son yalicapkini tarafından 13 Mar 2015 18:09 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
“George Bush’un karısının çirkin bir bok parçası olması hiç hoşuma gitmiyor.Ve bu, milyonlarca insanın zarar gördüğü savaşlara sebep oluyor.Son ‘iyi’ başkan Kennedy’ydi ve onun da mükemmel bir karısı vardı. Bunun basit bir tesadüf olduğuna inanmıyorsunuz değil mi?”
Kullanıcı avatarı
ichibuugin
Favori Manga: Berserk,Vagabond,Sun-Ken Rock
Favori Anime: Gintama

İşte adamım beah.Bu adam dayak yiyince bile karizması oluyor.
Gözsüz maske ise çok iyi fikir.Ichi bunu beğendi.
Umarım hayal kırıklığı yaratmaz.
casio on a plastic beach
Kullanıcı avatarı
zeuss
Favori Manga: One Piece, Bleach, Belzeebub
Favori Anime: One Piece, Bleach, Alucard, Belzeebub, Shingeki no kyojin, full metal alchemist ve kısaca Miyazaki yapımları.

Ben Assleck oynamasın da kim oynarsa oynasın bunu. İlk Faredevil faciasını izlediğim gün intihar edecektim nerdeyse.
Wolverine
Favori Manga: One Piece Berserk
Favori Anime: Hunter x Hunter

Ben bu adamın ilk filmini izlemedim ama çok mühim bir yan karekter olan Kingpin'i barındırması hasebiyle acaba bu herifin filmini niye yapmıyorlar diye de düşünmüyor değildim. Dizisinin yapılacağını ise şimdi öğrendim ve gayet olumlu karşıladığımı söyleyebilirim bu durumu. Acaba ileride tüm filmler falan bitince tüm popüler karekterlerin dizilerini çıkartırlar mı? Misal bi Iron-man'in,bi Spider-man'in geniş geniş işleneceği filmleri izlemek çok hoş olabilir. Hatta Avengers bile dizi olabilir ileride.
Kullanıcı avatarı
yalicapkini
Favori Manga: One Piece-Vagabond-Slam Dunk-Kingdom-Veritas-Fullmetal Alchemist-Tower of God
Favori Anime: Slam Dunk-Bleach-Gintama-Shingeki no Kyojin

İlk fragmanda adı anılmayan Kingpin'in bu fragmanda öne çıkarılması iyi olmuş beklentilerim tavan yaptı şu an :laugh:
Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
“George Bush’un karısının çirkin bir bok parçası olması hiç hoşuma gitmiyor.Ve bu, milyonlarca insanın zarar gördüğü savaşlara sebep oluyor.Son ‘iyi’ başkan Kennedy’ydi ve onun da mükemmel bir karısı vardı. Bunun basit bir tesadüf olduğuna inanmıyorsunuz değil mi?”
Kullanıcı avatarı
Tenkaichi
Favori Manga: Veritas,Zippy Ziggy,Bleach.
Favori Anime: Darker Than Black,Kuroko No Basket,Bleach,One Piece,One Outs.

Bunu söylemek istemezdim ama; Arrow'dan daha iyi...
Resim
Kullanıcı avatarı
Kısa Lm
Favori Manga: Kingdom - Bakuman - One Piece - Naruto - Bleach - Elfen Lied - FMA - Fairy Tail - Death Note - Hunter x Hunter - Shingeki no Kyojin - Historys Strongest Disciple Kenichi
Favori Anime: Kingdom - Gintama - Hellsing - Hunter x Hunter - Bakuman

Tenkaichi yazdı:Bunu söylemek istemezdim ama; Arrow'dan daha iyi...
Aynı kafaya sahibim. İlk 4 bölümü izledim kesinlikle gideri var arrow aşırı bayık geldiğinden bırakmıştım 2 3 bölüm olmasına rağmen ama bu izletiyo kendisini
Kullanıcı avatarı
Todomeda
Favori Manga: -
Favori Anime: -

@Kısa
Aga ilk 4 bölümü nerede izledin?
Galası dün yapılmadı mı bunun?
I am blind, not deaf. -
► Spoiler Göster

► Spoiler Göster
- No estoy loco, mi realidad
es diferente a la tuya
Kullanıcı avatarı
Kısa Lm
Favori Manga: Kingdom - Bakuman - One Piece - Naruto - Bleach - Elfen Lied - FMA - Fairy Tail - Death Note - Hunter x Hunter - Shingeki no Kyojin - Historys Strongest Disciple Kenichi
Favori Anime: Kingdom - Gintama - Hellsing - Hunter x Hunter - Bakuman

Todomeda yazdı:@Kısa
Aga ilk 4 bölümü nerede izledin?
Galası dün yapılmadı mı bunun?
İlk 6 bölümü izledim diye düzelteyim :woohoo: Nete düşmüş valla hacı aha bak : http://www.dizibox.org/

Edit : 13 bölümün hepsi torrent olarak : https://kickass.to/marvels-daredevil-s0 ... 86869.html
Kullanıcı avatarı
brezee
Favori Manga: One piece,Bleach,Re:Monster,Noblesse,Shingeki no Kyojin,Ability,World Trigger
Favori Anime: Bleach,Onepiece,Sekirei,Nanatsu no Taizai,Shingeki no Kyojin,World Trigger

Guzell; ben cok begendim,Tum bölümleri 1-2 gunde bitirdim.Devamı da gelcek gibi..
Bişiler daha yazacaktım ama spoiler vermeyeyim..

http://www.dizibox.org/dizi/daredevil/

“Seriler ve Filmler Hakkında” sayfasına dön