Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Marvel Sinema Evreni Genel Tartışma

Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti
Favori Manga: Toriko, Attack on Titan, Kaguya-sama, Mob Psycho 100, Minamoto-kun Monogatari
Favori Anime: Attack on Titan, Kaguya-sama, Steins;gate

JiraiyaFlash yazdı: 13 Şub 2018 23:27
ugur_tatli yazdı: 13 Şub 2018 20:06 Geri kalan filmleri izlemedim ve izler miyim bilmiyorum.
Winter Soldier'ı izle kapat. Geriye kalanlar pek bir şey etmez. Belki biraz da Doctor Strange.
Sen simdi deyince hatirladim, Winter Soldier'i izledim. Guzel filmdi. Doctor Strange'i zamanim olursa izleyebilirim. :)
Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
Favori Manga: Naruto, Wolf's Rain, Claymore ,SlamDunk, Hunter x Hunter, One Piece, Vagabond, Vagabond, Feng Shen Ji, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Favori Anime: Naruto, Naruto Shippuden, Samurai 7, GunGrave,Claymore, SlamDunk,
Wolf's Rain, Hunter x Hunter 2011, Cowboy Bebop, Death Note, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
İletişim:

Black Panther'a giden var mı ? .. Ben gittim bence marvelın en iyi filmi idi. Gidenler söylesin sizce nasıl ?
Resim
Kullanıcı avatarı
Light of God
Favori Manga: One Piece, Naruto
Favori Anime: One Piece, Naruto, Death Note, Psyco Pass, Kuroko No Basket

Dün gittim ben de. Bayağı da hoşuma gitti. Orjinal hikayesine pek sadık kalmamışlar orjini böyle değildi T'challa'nın. Ama gerek kurgusu gerek animasyonları hoştu göze hitap eden bir filmdi. Özellikle T'challa'nın kardeşi Shuri çok naif bi karakterdi beğendim. Sanırım Tony'den daha zeki bir karakter hatta ilerde Tony kostümünü ona devredebilirmiş ne kadar doğru bilmiyorum. Zenci bir kız devralıyordu kostümü o kız bu mudur emin değilim. Sıkılmadım yani filmi izlerken tavsiye ederim herkese.

Ve kafama takılan birkaç soru var bilen varsa açıklasın bi' zahmet.

1- İnfinity War'a kadar başka film olmayacak o yüzden fragmanda da gördüğümüz o mor temalı uhrevi ortamlarda ruh taşını işleyecekler diye bekliyordum fakat taş muhabbeti geçmedi hiç nerede bu ruh taşı.

2- Gerçeklik taşı da yok Adam Warlock da yok bu husus hakkında bilgisi olan var mı?

3- Marvel evreninde zirveye oynayacak isimleri az çok biliyorum (One Above All, Beyonder, Living T. vs.) fakat şu Panter Tanrı Bast namına bir şey bilmiyorum duyan gören var mıdır bu amcayı neyin nesidir? Güç düzeyi nasıldır en azından bi Odin ayarında var mıdır?

4- İnfinity War 2 partlık bir seri olacakmış sonrasında tek parta düşürmüşler diye duydum bu konuyu aydınlatacak var mı doğru mudur bu haber?

5- Küçük bir vibranium parçası için bile Kore'ye gittiler bir sürü arbede yaşanmış Captain'ın kalkanı için neden hiçbir Wakanda hamlesi göremedik unutulmuş bir detay mı ya da açıklama zahmetine mi girmediler yoksa?
Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
Favori Manga: Naruto, Wolf's Rain, Claymore ,SlamDunk, Hunter x Hunter, One Piece, Vagabond, Vagabond, Feng Shen Ji, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Wolf's Rain, Hunter x Hunter 2011, Cowboy Bebop, Death Note, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
İletişim:

Light of God yazdı: 18 Şub 2018 13:471- İnfinity War'a kadar başka film olmayacak o yüzden fragmanda da gördüğümüz o mor temalı uhrevi ortamlarda ruh taşını işleyecekler diye bekliyordum fakat taş muhabbeti geçmedi hiç nerede bu ruh taşı.
Ruh Taşı <-> Adam Warlock zaten onu anca Adam Warlock ortaya çıkınca çözeriz.
Light of God yazdı: 18 Şub 2018 13:472- Gerçeklik taşı da yok Adam Warlock da yok bu husus hakkında bilgisi olan var mı?
Bence bir kısmını da filmde bulacak ki filme bir şey kalsın. Çünkü hepsini ele geçirememeli ki bizimkilerin bir dövüşme şansı olsun.
Light of God yazdı: 18 Şub 2018 13:473- Marvel evreninde zirveye oynayacak isimleri az çok biliyorum (One Above All, Beyonder, Living T. vs.) fakat şu Panter Tanrı Bast namına bir şey bilmiyorum duyan gören var mıdır bu amcayı neyin nesidir? Güç düzeyi nasıldır en azından bi Odin ayarında var mıdır?
Bende çok bilmiyorum ama Odin olamaz sanırım çünkü Odin Allfather , Baba Tanrı. Bastet ise yan rollerden. Odin'e "Ra" denk gelir.

Light of God yazdı: 18 Şub 2018 13:474- İnfinity War 2 partlık bir seri olacakmış sonrasında tek parta düşürmüşler diye duydum bu konuyu aydınlatacak var mı doğru mudur bu haber?
Tek filme indirildi.
Light of God yazdı: 18 Şub 2018 13:475- Küçük bir vibranium parçası için bile Kore'ye gittiler bir sürü arbede yaşanmış Captain'ın kalkanı için neden hiçbir Wakanda hamlesi göremedik unutulmuş bir detay mı ya da açıklama zahmetine mi girmediler yoksa?
Cap o kalkanı elde ettiğinde 1930-40 lı yıllarda idi. O zamanlar Wakanda da bile o kadar gelişmiş bir takip ağı yoktur. Bir de yanlış bilmiyorsam Cap'in kalkan full vibranium değil. Vibranyum + Çelik alaşımı. Gerçi çizgi romanda böyle. Sinema Evreninde belki full vibranyumdur bilemiyorum.

----------------

Filmin tarafımdan yapılan incelemesi : http://kahramanbaykus.com/black-panther ... k-altinda/
bak bakalım benzer şeyler düşünmüş müyüz ?
Resim
Kullanıcı avatarı
Light of God
Favori Manga: One Piece, Naruto
Favori Anime: One Piece, Naruto, Death Note, Psyco Pass, Kuroko No Basket

JiraiyaFlash yazdı: 18 Şub 2018 14:11 Bence bir kısmını da filmde bulacak ki filme bir şey kalsın. Çünkü hepsini ele geçirememeli ki bizimkilerin bir dövüşme şansı olsun.
Taşlar Thanos'ta değil. Henüz hiçbirini ele geçiremedi. Tesseract Asgard'daydı ve Surtur Asgard'ı yıkınca ne oldu taşa belli değil. Güç taşını Guardians of the Galaxy'de Ronanın ellerinde bolca gördük. Hatta orda da Thanos taşın peşindeydi ve şuan Nova gezegeninde korunuyor. Zihin taşı Vision'da. Fragmanda gördük Black Order'dan Proxima Midnignt taşı alıyordu ondan. Zaman taşı ise Dr. Strange'in ellerinde. Gerçeklik taşını Thor 2de gördük en son GotG de gördüğümüz Collector un eline geçti daha sonra da filmde gördük adamın labarotuvarı patlıyordu o taşın da nerede olduğunu bilmiyoruz.

Yani varmak istediğim sonuç şu Thanos henüz taşları toplamadı filmin ilk yarısı da muhtemelen bu taşları toplamak ile geçer benim endişem bu kadar olayı 1 filmlik süreye nasıl sığdıracaklar.
JiraiyaFlash yazdı: 18 Şub 2018 14:11
Cap o kalkanı elde ettiğinde 1930-40 lı yıllarda idi. O zamanlar Wakanda da bile o kadar gelişmiş bir takip ağı yoktur. Bir de yanlış bilmiyorsam Cap'in kalkan full vibranium değil. Vibranyum + Çelik alaşımı. Gerçi çizgi romanda böyle. Sinema Evreninde belki full vibranyumdur bilemiyorum.
Buna da katılmıyorum 80 yıl öncesinin Wakanda'sı hakkında bir malumatımız yok belki de takip edecek sistemleri vardı ki bana göre şuan ki gelişmişlik düzeyini de hesaba katarsak gelişmiş bir takip ağının varlığının olabilme ihtimali gözardı edilemeyecek kadar muhtemel. 92 senesinde kullandıkları jeti ikimiz de gördük. :) Ama şimdi şu geldi aklıma Captain bundan yıllar önce T'challa'nın dedesi zamanında Wakanda'ya bi gitmişliği var ülkeye bir konuda yardım etmiş hatta o yüzden Ciwil War sonrasında tekrar Wakanda'ya bu nedenle gitmiş olabilir oranın dostluğunu kazanmış nadir beyazlardan olduğu için.

Bu arada yazını okudum baştan sona kadar biraz uzun yazmışsın be hocam onu eklemek isterim öncelikle. :))

''Filmin eksileri'' diye bahsettiğin kısımlara harfi harfine katılıyorum hele T'Chaka'nın N'jobu'yu öldürdüğü sahne saçmalardan seçmelerdi. Sonra Killmonger'ı yanına almayışı bunu da Wakanda için yapışı falan. Neyse zaten normalde hikayesi o şekilde değildi MCU kafasına göre yorumlamış karakterinin orjinini.

T'Challa'nın Killmonger'a yenilip aşağıya düşüp geri gelmesi sanki daha tatmin edici yapılabilirdi fazla hızlı oldu orası. Ama yazında bahsettiğim T'challa'nın Killmonger'a verecek cevabı olmadığı için yenilmiş olduğu hususu çok inceydi hoşuma gitti belirtmek istedim.

Marvel'ın en çok bütçe ayırdığı filminin bu olduğunu bilmiyordum görsellik şahaneydi zaten IMAX salonunda izledim onun da etkisini hesaba katmak lazım. :)

Ulysses Klaw karakterini seviyorum Ultron kolunu kestiğinde üzülmüştüm. Filmde de gayet başarılı bir oyunculukla perdeye aktarılmış hoştu o da.

Filmde gıcık olduğum tek şey W'Kabi'nin çok hızlı bir şekilde T'Challa'yı satmış olmasıydı tamam kendince kısmen de olsa haklı tarafları var fakat bu kadar da kolay değil ki sevgilisine arkadaşına karşı savaşmak da nedir? Oralar daha tatminkar yapılsa güzel olurdu.

Bunlar haricinde film gayet de güzeldi ben beğendim herkese de tavsiye ederim gidip izlesinler.
Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
İletişim:

@LoG

Eyvallah güzel yorumların için.

Cap'in arkadaşlığı hakkında net bilgim yok. Ama Klaw gibi bir kaçakcıdan Vibranium almak ile Stark Endüstrileri ve Amerikan ordusunun ortak çalışması ile yapılmış bir aleti almaya kalkmak farklı şeyler. Takip edecek teknolojileri varsa bile kendilerini açık ederlerdi. Ya da tam bulacalardı ama Kaptan, Kalkan ile dona kalınca yarıda kaldı.

Çizgi Romanlarda zaten Klaw'ı Wakandaya sokan ve ihanet eden M'Baku.T'Challa'nın Black Panther olma öyküsünde Killmonger'ın bu denli büyük bi rolü yok zaten. Ama çok agresif ya da radikal değişiklikler değilti.

Bi Thor: RAgnarok ya da BvS gibi karakterleri mikip atmamışlardı.

Ben çok kötü bi salonda gittim yazıda da yazdım zaten. Ama ona rağmen filmin iyi olduğu belliydi.
Resim
Kullanıcı avatarı
redstak
Favori Manga: HxH- Slam Dunk- Shingeki no Kyojin -
Favori Anime: Slam Duk - Hunter X Hunter - JoJo - Shingeki no Kyojin

https://ucanspagetti.wordpress.com/2018 ... oiler-yok/ Şöyle bir inceledik merak edenler bakabilir.
Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
İletişim:

Infinity War standart mcu ve dcu filmlerinin üstünde ancak beklentinin altında kalan fakat her türlü farklı ve yeni olmayı başarabilmiş sinemada izlenmesi gereken bir film diyebiliriz. Ancak ne çok iyi ne de çok kötü bunu ayırt etmek gerekiyor.

İncelemerim için;

Spoilersız -> http://kahramanbaykus.com/avengers-infi ... poilersiz/
Spoilerlı -> http://kahramanbaykus.com/avengers-infi ... spoilerli/
Resim
Kullanıcı avatarı
redstak
Favori Manga: HxH- Slam Dunk- Shingeki no Kyojin -
Favori Anime: Slam Duk - Hunter X Hunter - JoJo - Shingeki no Kyojin

Mcuda gördüğümüz en iyi kötü karaktere kısa bir bakış. Neden çizgi romandan farklı olduğunu açıklamaya çalıştım kendimce.

https://ucanspagetti.wordpress.com/2018 ... bir-bakis/
Hitman
Favori Anime: .

Film olarak baktığımda başarılı bulmuyorum marvelı genel itibariyle. En iyi filmi Winter Soldier diyordum ta ki İnfiity War'a kadar. IW tartışmasız en iyisiydi. Bu ikisi dışında fena olmayanlar Spiderman, Ragnarok ve Doctor Strange diyebilirim.

Bariz en kötüsü Black Panther'di gerek bayıklığıyla gerek animasyonlarının kötülüğüyle. Antman'den bile kötüydü. Birazcık kaliteli olan villaini sayesinde kurtaracak gibi duruyordu Black Panther ama o bile kurtaramadı. Zaten filmin sonuna doğru villain de bozdu, kötü olmak için kötü olan siktiri boktan marvel villainine dönüştü. Hele bir son dövüş vardı ki öff o nasıl bir dandiklikti.

“Seriler ve Filmler Hakkında” sayfasına dön