Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

DC Sinema Evreni Genel Tartışma Başlığı

Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
Favori Manga: Naruto, Wolf's Rain, Claymore ,SlamDunk, Hunter x Hunter, One Piece, Vagabond, Vagabond, Feng Shen Ji, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Favori Anime: Naruto, Naruto Shippuden, Samurai 7, GunGrave,Claymore, SlamDunk,
Wolf's Rain, Hunter x Hunter 2011, Cowboy Bebop, Death Note, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
İletişim:

demkir yazdı: 12 Şub 2018 04:10 Aslında filmin başarısızlığında yönetmen değişiminin çok büyük etkisi oldu.Yani değişen,atılan ve yerine başka şeyler konan sahnelerle ilgili çok şey okudum.
Snyder' ın versiyonunun da çok iyi olup olmayacağından emin değilim. MoS ve BvS fiyaskolarının sorumlusu sonuçta.
demkir yazdı: 12 Şub 2018 04:10 Evrene Man of Steel ile güzel bir giriş yapıldı.Karakter detayları ve kurgu gayet güzeldi.
Hayır değildi, DC takipçilerinin düştüğü bir yanılgı bu.

Bugün DC bu halde ise sebebi önce 2000 lerin sonlarındanki "Dark Knight Üçlemesi" ve "Watchmen" filmleri sonra da o filmi yapan adamların yaptığı "Man of Steel" dır.
Resim
Kullanıcı avatarı
Diabolus Ipsum Amans
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi
Favori Manga: One Piece, Veritas
Favori Anime: One Piece
İletişim:

Utkan kanalını oldukça inceledim güzel, fakat ses tonun ve anlatış tarzın sıkıcı yazı da daha iyisin daha güzel yazıyorsun.
Çok detay veriyorsun insanlar detay istemiyor artık pompa istiyor.

Senden bi ricam var sana da uyarsa eğer, Mangaturk'te şu çizgi roman bölümünü geliştirelim, sende vidyolarına falan bizim sitenin forum vs kısmını koyar mısın, tartışmak için şuraya buraya diye. Detayları konusuruz. Hem burası canlanır, hem buradaki vidyolardan linkler gider.

Shirohige ile konusup siteye eklemeler falan da yapacam, bir şeyler olacak elbet.
Betrayer... In truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes can see what others cannot.
Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
Favori Manga: Naruto, Wolf's Rain, Claymore ,SlamDunk, Hunter x Hunter, One Piece, Vagabond, Vagabond, Feng Shen Ji, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Wolf's Rain, Hunter x Hunter 2011, Cowboy Bebop, Death Note, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
İletişim:

Diabolus Ipsum Amans yazdı: 12 Şub 2018 13:18 Utkan kanalını oldukça inceledim güzel, fakat ses tonun ve anlatış tarzın sıkıcı yazı da daha iyisin daha güzel yazıyorsun.
Çok detay veriyorsun insanlar detay istemiyor artık pompa istiyor.
Abi zaten eleman olmadığından seslendirmeyi ben yapıyorum yoksa eğitimli ya da iddialı olduğum bir konu değil ama mikrofon aldım biraz daha toparlayacağım eyv. yorum için.

Detaya gelince tek diyebileceğim "bu benim ninja yolum." Amacım birbirinin kopyası geek siteleri gibi olmamak zaten. :D
Diabolus Ipsum Amans yazdı: 12 Şub 2018 13:18 Senden bi ricam var sana da uyarsa eğer, Mangaturk'te şu çizgi roman bölümünü geliştirelim, sende vidyolarına falan bizim sitenin forum vs kısmını koyar mısın, tartışmak için şuraya buraya diye. Detayları konusuruz. Hem burası canlanır, hem buradaki vidyolardan linkler gider.

Valla bende buralar canlansın diye zaten fark ettiysen kendimce bir şeyler yapıyorum. Direkt link atmıyorum, içerik ile ilgili bir şeyler yapıyorum.. tartışma konuları açıyorum vs. Doğduğumuz memleket gibi bişi bura :D Kaçamıyorsun hep iyi olmasını istiyorsun gitmesen bile :D

Benim 70K izlenen videom var ama kanala adını veren siteye günlük gelen bir kaç yüz :D Yani ben daha milleti kendi siteme çekememişim, bir marka bilinci oluşturamamışım.. Bir de "ya bize gelin, arada da mangaturk e de gelin" demem abes olur. Adama tek adres verdiğim halde gelmiyor çift verince gerisini sen anlıyorsun zaten... .Yani site ve kanal düze çıkmış olsa, belli bir düzeni, kitlesi olsa, bir geliri olsa eyvallah. İstersen video da ev adresini neon lambalı harfler ile vereyim.. Ama şimdi garip olur.

Ha ama ne olur ;

Biri bana "forumunuz var mı" ya da "takıldığınız bir yer var mı" derse discord grubu ve ayrıca yıllardan beri takıldığımız, bizim kökümüz göcemiğiz olan güzide forumlardan mangaturk var bekleriz," minvali şeyler derim. Ya da en iyi ihtimal manga ya da anime ile ilgili yapılan bir iş ile ilgili çok soru ve yorum gelirse "gelin bu konuyu detaylıca mangaturk forumlarında tartışalım" derim.

Ama her video ya da yazıya bi reklam sözü veremem abi..Öyle bi pozisyonda değilim.. Dürüstçe kafadan söyleyeyim.O tip şeyler için daha erken.. Forumu canlandırma adına ise "JiraiyaFlash" olarak elimden geldiğince bir şeyler yaparım elbet. Bir de bu tip ortalklık ya da birliktelikler de işin içine farklı yaptırımlar ve özveriler girer abi yani.

Ha yok aklında başka şeyler varsa özelden ya da discorddan dinlerim abi. Abi bi de bir daha bu tarz bi "istek-rica" mesajında ÖM ile at. Böyle biraz emrivakimsi oluyor , kendimi zorda hissediyorum :D :D :blush:
Resim
Kullanıcı avatarı
Diabolus Ipsum Amans
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Hacı şimdi uyuyorum zaten benim ki rica sadece. Yarın detaylı anlatırım işe giderken :D
Betrayer... In truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes can see what others cannot.
Celebhol
Favori Anime: -

DC'den iki film izledim, Justice League ve Wonder Woman. İkisini de beğenmedim valla. Justice League'de arkadaşların gazına gelip IMAX'e gitmiştim bir de, bir Batman sever olarak hayal kırıklığına uğradım. Görsellik dışında vasat bir filmdi.

WW filmi, bir film olarak, en iyi ihtimalle vasattı. Bir WW uyarlaması olaraksa, oldukça berbattı. Karakteri çok yanlış şekilde yansıtmışlar ve klasik komik sahneler yaratacağız derken, biraz aptal havası vermişler. Ayrıca, Amazon kültüründen gelen bir kadının, savaş görmemiş bir idealist gibi davranması absürttü. Bir an, klişe bir shonen izliyormuş gibi hissettim.

Bazı sahnelerde, savaşın gerçekten kötülüğü ve iki tarafın da berbat şeyler yaptığı hissiyatı verilmiş fakat çok nadir. Genel olarak, Birinci Dünya Savaşı olsa da, Almanlar yine klasik kötü adamlar, Müttefikler ise gülücük saçıyor.

Bir diğer nokta, filmin baştan sona tahmin edilebilir olmasıydı. Bir sonraki sahnede ne olacak diye beklemedim hiç. Bekler gibi olduğumda, en bariz yolu seçtikleri için, beklentim olabilme ihtimali bile pişmanlık verdi.

Wonder Woman filmi, kısmen ilk kez büyük bir kadın süperkahraman filmi olması dolayısıyla, hiç bir risk almadan, sığ bir Hollywood yapımı şeklinde hazırlanmış. Kadın-erkek ilişkilerinde verdiği mesaj da açıkçası çok mantıksızdı. Kadınlar, erkeklerin hatalarını tamir etmek için dünyaya gönderilmiş varlıklarmış gibi anlatılıyor, ki oldukça sıkıntılı bir yaklaşım.

Justice League'den sonra, DC'nin live action filmlerine bir kaç yıl daha para vermeme kararı almıştım. WW'yi de zaten internetten izledim, iyi ki böyle yapmışım.
Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
İletişim:

@Celebhol

WW ile ile ilgili genel olarak haklı olmak ile beraber bir kaç nispeten hatalı denebilecek yaklaşımın var.

1.si Evet WW savaş görmedi. Amazon kültürü diye bir şey var elbette ama WW bin yıllardır savaş yüzü görmemiş cennet bir adada yaşıyor. Bir de kadının dediği gibi "bizde askerler kardeştir, kumandanlar ise en önde gider" , "sizde askerler kurban ve kumandanlar savaş alanından kaçıyor" ..
Yani WW savaş kültürü görmüş olsa bile (ki dediğim gibi çok soft halini gördü) bu yine de onu "dünya savaşı" konseptini anlaması gerektiği ya da anlayabileceği anlamına gelmiyor.

2.si Wonder Woman'in köken filmi olduğundan "tahmin edilebilirlik" zaten kaçınılmaz hemen hemen tüm köken filmleri böyle.

3.sü Wonder WOman'ı o kadar yanlış aktarmamışlardı aslında.. Saf ve tecrübesiz olmak =/= Salak olmak. Bir de bizim comicslerden bildiğimiz Diana on yıllardır dünyada kahramanlık yapan uzayda, farklı boyutlarda, realmlarda nice cenkler vermiş bi kadın. Burada daha yolun başında biri sütten çıkmış ak kaşık yani. O sebeple ben aptal olarak düşünmedim. Sadece erkeklerin bu "advanced" endüstriyel toplumuna adaptasyon sıkıntısı çekiyordu.

4.sü Wonder Woman, çizgi romanlarda da idealist bir kadındır kadının lakaplarından biri "The Goddess of the Truth & Peace".. Zaten Diana'nın kemerinin doğruyu söylettirmesi, erkekler dünyası ile Themyscira arasında barış elçiliği yapmas. Vs Zaten genel olarak 1. mottosu "Truth" 2. mottosu "Peace" olan bir karakter. Yani evet baya idealist bi tip.

Diğer almanlar ile ilgili dediklerin, filmin sonuca geliş biçimi vs hepsi vasattı o kesin. Ama yine de yıllardır. 2004 deki Spider-Man 2 ve 2005 de ki Batman Begins den beridir ilk defa

"Ya ben kahramanlık yapabilecek donanıma sahibim amk, o zaman hadi yapayım" kafasında değilde gerçekten bir şeyleri başka şeylere tercih ederek, ödün vererek fakat taviz vermeyerek, fedakârlık ile kahramanlık yapan birinin filmini izlemek bana iyi gelmişti.

Çünkü Marvel filmlerinde yıllardır Kahramanlar birbiri ile dövüşüyor akılda kalıcı tek bi villain yok. Aynı haltı DC de yaptı. Batman Vs Superman ile sonra Justice League de tüm Lig Vs Superman ile... BUnları birbirine kırdırtma merakı var nedense.

Wonder Woman son 10-12 yılın tek gerçek "kahramanlık" filmi. Tabi ki crinky ve klişe yanları var , bir de inanılmaz yahudici bir sub-text var. Ama ben yine de
MCU ve DCU toplamındaki en iyi film olduğunu düşünüyorum.

Erkeklere olan bakış açısı ve feminizmi ise bence tam dengeli idi, kezbanlığa kaçmamışlardı. Steve Trevor karakteri başarılı idi.
Resim
Kullanıcı avatarı
demkir
Favori Manga: bleach
Favori Anime: naruto shippuden

@jiraiya flash
Cristian Bale'nin batman serisi kötü müydü sence?Yani neden o kadar kötü senin gözünde?
Resim
Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti
Favori Manga: Toriko, Attack on Titan, Kaguya-sama, Mob Psycho 100, Minamoto-kun Monogatari
Favori Anime: Attack on Titan, Kaguya-sama, Steins;gate

Man of Steel ve Batman v Superman'i izledim sadece. Superhero filmleri ve Universe olayindan baya sogumama sebep oldu. (Mummy de Dark Universe olayina tekrar giristi.)
Ne yazik ki evren kuralim derken yaptiklari filmlerin ana konusundan uzaklastikca uzaklastilar ozellikle Batman v Superman'de, buyuk hata oldugunu dusunuyorum. Justice League'i torrentten bile izlemeyi dusunmuyorum ayni kafada ilerlemeye devam ederlerse.
WW hakkinda baya guzel elestiriler var ama JL elestirileri cok kotu...
Kullanıcı avatarı
Diabolus Ipsum Amans
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Utkan burda herkesin önünde yazayım da şeffaflık olsun hacı panpa.

Kardeşim olay şu benim isteğim burayı geliştirmek, öncelikle senden ne bölümleri açalım, ne yapalım ne ekleyelim de çizgi roman vs bölümü gelişsin onun önerisi o bölümlerin vs listesi lazım ki burası gelişsin.

İkinci olarak tartışma olayını falan burada yapmak güzel, ayrıca burada konu açıp konuyu yazıp sitene link vermen de hoşuma gidiyor güzel bir sistem.

Olay olabildiğince burayı geliştirmek ve tartışmayı konuşmayı burada geçirmek benim amacım. Bunu yapmak için bir yol izlenebilir. Şu anda o yol aklımda değil, ortak akılla bulabiliriz yani.
Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
İletişim:

Suicide Squad Hell to Pay'i izledim pek tutmadım. Bir ton film olsun torba dolsun sahne doluydu kulağa eğlenceli ve cool gelen ne varsa karaktere uyar mı uymaz mı diye sorgulamadan karakterlere sokuşturmuşlar.

Batman: Assault on Arkham bir Suicide Squad filmi olarak bundan çok daha iyiydi her açıdan. Suicide filmleri sıralamam

Assault on Arkham >>>> Hell to Pay > Suicide Squad Filmi :D

İncelememi merak ediyorsanız; http://kahramanbaykus.com/suicide-squad ... k-altinda/
Resim

“Seriler ve Filmler Hakkında” sayfasına dön