Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

The Legend of Korra Tartışma

Kullanıcı avatarı
MRTFR
Favori Manga: One Piece, Toriko, Dragon Ball, Sun-Ken Rock, Noblesse, Berserk, Billy Bat, Feng Shen Ji, Vagabond, One-Punch Man, Dr. Slump
Favori Anime: One Piece, Hellsing Ultimate, FMA: Brotherhood, Hunter X Hunter (2011), JoJo's Bizarre Adventure

Yapımcılar doğrulamış sanırım.

http://www.vanityfair.com/vf-hollywood/ ... i-is-canon
Kullanıcı avatarı
BerkeNoyan1903
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: One Piece,HunterxHunter,Hajime no Ippo

Finali izlemeye ancak fırsat bulabildim.Söylenecek fazla bir şey yok,Klasik şeyler olmuş işte,savaş esnasında helalleşmeler,aşk ilanları,kendini feda etmeler falan filan.Son sahne için;bu final bölümüne özel olarak ismi değiştirmeleri lazımmış.TLOK yerine TLAK (The Lesbian Avatar Korra) yazsalar daha cuk otururmuş.

İyisiyle kötüsüyle izledik işte,hep ilk seriyi arattı bize ama Avatar serisi sonuçta,izlemesem olmazdı.Yine de hiç özlemeyeceğim.Ama Kuvira'yı da unutmayacağım sanırım sırf ne zaman onu görsem Azula'yı,o muhteşem karakteri anımsadığım için.

Son olarak:Resim

Koskoca seride sevdiğim tek karakter,iki bölüm göründü ama herkesin kalbini kazandı.Seni unutmayacağız bro :laugh:
Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti
Favori Manga: Toriko, Attack on Titan, Kaguya-sama, Mob Psycho 100, Minamoto-kun Monogatari
Favori Anime: Attack on Titan, Kaguya-sama, Steins;gate

Ya ben Korra'nin lezbiyen bir iliskiye girmesini anlarim ama hic bir temele oturtulmadan sap diye insanin onune atilmaz boyle bir sey.

Sen Asami ile Korra arasindaki iliskiyi derinlestirmeden bu ikisini ne mantikla iliski icine sokarsin ki, Korra guclerini kaybettiginden beri Asami ile bir kiz arkadasiyla konusur gibi mektuplasmaktan oteye gitmedi. Bunu gectim Korra denilen kisi Mako'ya deli gibi asikti iki gun once, cinsiyet yonelimi nasil bir anda degisti ben mantik yoramiyorum.
Korra her ne kadar reinkarnasyon olsa da kendisi tum avatarlar gibi avatar Wan'in ruhunu tasiyor, avatarlarin oyuncak secimini hatirlatirim size. Tarihte lezbiyen avatar mi gorulmus de Korra lezbiyen oldu. Bunun arkasi anlatilmadi.

Benim canimi en cok sikan sey, Son Hava Bukucu'nun devami gibi anlatilan seride iki tane farkli karakter koydular onumuze Avatar diye.
Aang'i elime aldigimda adam o genc yasinda Hava Bilgesine layik gorulmus bir cocuk olarak karsimiza cikiyor dovmeleriyle beraber.
Korra'ya baktigimda kizda gram olgunluk gosterilmedi seri boyunca, hep ergen hep ergen. :D
Kullanıcı avatarı
BerkeNoyan1903

ugur_tatli yazdı:Korra her ne kadar reenkarnasyon olsa da kendisi tum avatarlar gibi avatar Wan'in ruhunu tasiyor, avatarlarin oyuncak secimini hatirlatirim size. Tarihte lezbiyen avatar mi gorulmus de Korra lezbiyen oldu. Bunun arkasi anlatilmadi.

Korra'nın Unalaq'la savaştığı sırada eski avatarlar ile olan bağlantısını kaybettiğini unutuyorsun.Korra şu anda konum olarak Wan'dan farksız,bir tek Korra'nın ruhu kalınca o da ilk avatar oldu.Zaten avatarların taşıdığı asıl önemli şey Raava,Wan'ın ruhu değil.Hem Wan'ın ruhu olsa bile kişisel tercihlerde özgürler sonuçta.Wan hayatını savaş meydanlarında tüketti ama Aang en sıkıntılı anlarda bile işi barış yoluyla çözmeye çalıştı.Ozai'yi bile öldürmeden yendi.Avatar Kuruk "lay lay lom" hesabı takılınca nişanlısından oldu.Diğer yandan Kyoshi biraz Wan gibiydi,savaşçıydı.Korra da kendince asi,başına buyruk,sorumsuz takılyordu,bir sonraki hareketini kestiremiyorduk ki en sonunda da lezbiyen oldu.Ama Korra'nın lezbiyen olması sorun mu dersen,bence sorun.Senin sebeplerin ile aynı,hangi ara bu kız 180 derece döndü,biz niye fark edemedik,niye göremedik? Bu konuda aynı fikirdeyiz,tek sıkıntı konuya yanlış yerden yaklaşmışsın.
Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti
Favori Manga: Toriko, Attack on Titan, Kaguya-sama, Mob Psycho 100, Minamoto-kun Monogatari

BerkeNoyan1903 yazdı:
ugur_tatli yazdı:Korra her ne kadar reenkarnasyon olsa da kendisi tum avatarlar gibi avatar Wan'in ruhunu tasiyor, avatarlarin oyuncak secimini hatirlatirim size. Tarihte lezbiyen avatar mi gorulmus de Korra lezbiyen oldu. Bunun arkasi anlatilmadi.

Korra'nın Unalaq'la savaştığı sırada eski avatarlar ile olan bağlantısını kaybettiğini unutuyorsun.Korra şu anda konum olarak Wan'dan farksız,bir tek Korra'nın ruhu kalınca o da ilk avatar oldu.Zaten avatarların taşıdığı asıl önemli şey Raava,Wan'ın ruhu değil.Hem Wan'ın ruhu olsa bile kişisel tercihlerde özgürler sonuçta.Wan hayatını savaş meydanlarında tüketti ama Aang en sıkıntılı anlarda bile işi barış yoluyla çözmeye çalıştı.Ozai'yi bile öldürmeden yendi.Avatar Kuruk "lay lay lom" hesabı takılınca nişanlısından oldu.Diğer yandan Kyoshi biraz Wan gibiydi,savaşçıydı.Korra da kendince asi,başına buyruk,sorumsuz takılyordu,bir sonraki hareketini kestiremiyorduk ki en sonunda da lezbiyen oldu.Ama Korra'nın lezbiyen olması sorun mu dersen,bence sorun.Senin sebeplerin ile aynı,hangi ara bu kız 180 derece döndü,biz niye fark edemedik,niye göremedik? Bu konuda aynı fikirdeyiz,tek sıkıntı konuya yanlış yerden yaklaşmışsın.
Eski avatarlarla olan baglantisini kaybetti. Kisiligini ve ya kim oldugunu degistirmez bu.
Kullanıcı avatarı
BerkeNoyan1903

Tamam da benim dediğimin ne farkı var ki ? Sen eski avatarların ruhunu taşıyor olmaz böyle şey demişsin ben de hayır bağlantıları koptu dedim.Ondan sonra da hadi diyelim ki bağlantı kopmamış olsun yine kendi özgür iradeleri var dedim,eski avatarlardan örnek de verdim.Aynı şeyi söylüyoruz şu anda,aramızdaki tek fark,sen Korra'nın lezbiyen olmasıyla eski Avatar ruhları ve onların tercihleri arasında bağlantı kurmaya çalışıyorsun,ben de bunun doğru olmadığını savunuyorum.Yoksa,Korra'nın "canım sıkıldı çıkıp biraz dolaşayım" der gibi birden lezbiyen olması beni de rahatsız ediyor.
Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti

BerkeNoyan1903 yazdı:Tamam da benim dediğimin ne farkı var ki ? Sen eski avatarların ruhunu taşıyor olmaz böyle şey demişsin ben de hayır bağlantıları koptu dedim.Ondan sonra da hadi diyelim ki bağlantı kopmamış olsun yine kendi özgür iradeleri var dedim,eski avatarlardan örnek de verdim.Aynı şeyi söylüyoruz şu anda,aramızdaki tek fark,sen Korra'nın lezbiyen olmasıyla eski Avatar ruhları ve onların tercihleri arasında bağlantı kurmaya çalışıyorsun,ben de bunun doğru olmadığını savunuyorum.Yoksa,Korra'nın "canım sıkıldı çıkıp biraz dolaşayım" der gibi birden lezbiyen olması beni de rahatsız ediyor.
Diyelim ki ben oldum, ve yeni bir beden ile dogdum. Sonuc;
Benim orjinal ruhum oluler diyarinda, reenkarnasyon ruhum ise yeni dogan bebegin icinde ve yeni dogan bebek ile aramizda bir baglanti var. Bebek ileride o baglanti ile benimle konusmaya devam edebilecek ama bebegin ruhu benimkinin aynisi olacagi icin kisisel olarak da benimle ayni olmasi gerek mantiken. O bebekle olan baglantimi kaybetsem bile o bebek benim ruhuma sahip olmaya devam edecek. Obur turlu avatarlarin reenkarnasyonunun bir anlami yok her dogan cocuk tamamen farkli bir insan olacaksa. Cirkef bir kisilikle dogup villian olma olasiligi buyuk cunku.
Avatar testi de oyuncak secimiyle alakaliydi. Aang oyuncaklari kendi begendigi icin secti gecmis hayatlarindan tamamen bagimsiz bir sekilde. Cunku o oyuncaklari sevmisti, gecmis yasamlarinda da ayni oyuncaklari sevdi cunku kisilik olarak eski avatarlarla ayni kendisi. Aang gecmis yasamlariyla olan baglantisini kaybetse bile hep ayni Aang olarak kalacak kisiligi, daha dogrusu Wan'in kisiligi.
Ama Korra'ya bakiyoruz, ne halt oldugu belirsiz, bir karar verecekken bile "acaba Aang ne yapardi?" diye Zuko'ya soruyor. Bu tamamen bu seriyi yapanlarin acizligi. Korra'nin bu soruyu sormasina gerek yok cunku, sormasa bile Aang gibi yapmasi gerekiyordu.
Kullanıcı avatarı
landonxxx
Favori Manga: tenjho tenge,Şekerkız candy
Favori Anime: devil my cry,tenjho tenge,şeker kız candy

Evet airbender'a göre çok daha sönük ve basit kalmış bir seri.Ve güç konusundada bir hayli dengesiz bir seri idi.Bir arkadaşın dediği gibi ilk seride adamlar dağları devirirken burada küçücük kayalar ile oynuyorlar.İlk seride toprak kralı amca tek başına şatoyu devirdi,bunda 3-4 kişi bir bina ile oynaşıren götlerinden şelale aktı.Birdiğer saçma noktaya gelirsek kan bükme elit birşeydi evet ama orkestra şefi edası ile onca insanı kontrol etmek nedir arkadaş?Sezon sıralamasıda bir hayli yanlıştı bence.1.3.4ve 2. sezon gibi bir sıralama olmalıydı.Hepsini kabul ettim ancak o final neydi arkadaş?Ömrümde gördüğüm(buna diziler,filmler ne varsa artık hepsi dahil)en berbat finaldi.Gerçekten avatar ismini lekelemiş bir seri olmuş.Normalde lez videolarını severim ama bu acaip antipatik birşey olmuş.Lezliklerini geçtimbari oldu bittiye getirmeden bitirseydin.''Düşman gitti hadi lezliğimizi gösterip son verelim gibi bir olay ile bitirmek çok sıkıcı ve saçma.Daha nediyebilirmki?Kısacası ortalamanın altında,zaman kaybı diye nitelendirebileceğim bir seri.Keşke bunun yerine bleach'a başlama planlarımı öne alıp ona başlayaymışım.
Resim

“Seriler ve Filmler Hakkında” sayfasına dön