Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

The Legend of Korra Tartışma

Kullanıcı avatarı
Ryuuma
Antik Ejder Avcısı
Antik Ejder Avcısı
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: One Piece,FMA,Soul Eater, LC

İmzamı atarım direk son yorumuna.
Kullanıcı avatarı
Watson
Favori Manga: One Piece, One-Punch Man, Girls of the Wild's
Favori Anime: Hunter x Hunter, FMA, Danshi Koukousei no Nichijou

Ya lez avatar mı olur amk?
Resim
► Spoiler Göster
[/align]
Kullanıcı avatarı
NeineL
Favori Manga: Naruto - Fairy Tail
Favori Anime: Accel World - Sword Art Online - Fairy Tail - Full Metal Alchemist -Black Rock Shooter - Naruto Shippuuden

Korra geçmiş avatarlarla olan bağlantısını kaybettiği günden beri tekrar kazanmasını heyecanla bekledim ama hiç bir halt olmadı . The last airbendera bakıyorum daha sonrasında bu seriye gerçekten korra gözüme çok acemice geliyor . 2.sezon wanı görünce gerçekten heveslenmiştim 3 sezon zaheerle tavan yaptım 4.sezon tam bir fiyasko bu kadar aceleye getirilen başka bir seri varmı bilmiyorum .

Bir yerde bittiğine üzülüyorum ama bu serinin aşırı yapmacıklaştığı gerçekleştiğini değiştirmiyor açıkçası bi avatar serisi daha gelse deli gibi izlerim ama hatta gelmesini de bekliyorum da tek korkum konunun daha da içine etmeleri.
Kullanıcı avatarı
Nero
Favori Anime: mssh

Instructions yazdı:İlk serinin ekmeğini yedi kısaca.
Haklısın sırf ilk serinin hatrına izledim bende.
Kullanıcı avatarı
Ormancı
Favori Manga: One Piece, Toriko, D.Gray-man, Vagabond, Berserk, Holyland, Kokou no Hito, Liar Game
Favori Anime: Death Note, Ghost in the Shell, Shingeki no Kyojin, Darker than Black, Steins Gate, Tokyo Ghoul, Psycho Pass, NHK ni Youkoso

O silah zibilyon kere arkadaşlarına karşı ateşlendiğinde enerji bükme, Kuviraya karşı ateşlendiğinde 40 yıllık usta gibi döktür.
Resim
► Spoiler Göster
[/align]
Kullanıcı avatarı
teddybear01
Favori Manga: Vagabond, Slam Dunk, Watashi-tachi no Shiawase na Jikan, Lovely Complex,TWGOK, Shigatsu wa Kimi no Uso
Favori Anime: Samurai X, Cowboy Bebop, Steins; Gate, Code Geass, FMA:B, Zankyou no Terror, NGE, NHK ni Youkoso, Tatami Galaxy
İletişim:

Seri orjinal seriye kıyasla derine inmesiyle ve steampunk stiliyle hoşuma gitti ama doğruyu konuşmak gerekirse teker teker baktığımızda sezonların kurgusu kötüydü. Ayrıca Toph, Zuko gibi o kadar şeyi gösterip elletmedi bile.

+ Aynısını Korra içinde uyarlıyabiliriz herhalde:

[BBvideo 425,350]http://www.youtube.com/watch?v=i2k-DN7sGug[/BBvideo]
I think it's time we blow this scene. Get everybody and stuff together.
OK.
Resim
3 2 1
Let's jam!
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
Nero
Favori Anime: mssh

► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
Favori Manga: Naruto, Wolf's Rain, Claymore ,SlamDunk, Hunter x Hunter, One Piece, Vagabond, Vagabond, Feng Shen Ji, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Favori Anime: Naruto, Naruto Shippuden, Samurai 7, GunGrave,Claymore, SlamDunk,
Wolf's Rain, Hunter x Hunter 2011, Cowboy Bebop, Death Note, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
İletişim:

arklı cinsel seçimlere değinmeleri hoşuma gitti.. :D

Ya aslında bu bir kaç yıldır amerika edebiyatı, tv showları ve filmlerinde olan bir şey (hatta Disney başlattı) Erkek egemen senaryo tasarımlarından çok doğanın gücünü ve dolayısıyla doğaya daha bağlı olan insan cinsi Kadını işlemeye başladılar. ZAten tatil olarak ruhlar dünyalarına gitmeleri.. O Sarmaşıklara ve geçite şehrin tam kalbinde demeleri vs.. Hepsi bir mesajdı.. Zaten sezonun taa başında Korra uzaklarda iken sadece Asami'ye mektup yazıyor olması bile bir işaret idi...

Ancak sorun şu baştan beri böyle olsa OK Naturalist + Feminist bir tavır güdülmüş derdim..Ancak ikisinin de Mako ile olan çok yakın ve hassas ilişkileri gereği devreye biseksüellik giriyor :D İŞte orası o kadar da beyaz ya da masum değil :D

Yine de bu alternatif sonu beğendim yani.. Hep esas oğlanın esas kızı öptüğü sonlara nazaran... Zaten çok çarpık bir seriydi sonu da çarpıktı..Tabi bir çocuk şov serisi için fazlaca ağırdı.

Toph'un kurucusu olduğu savaşı savunmaya gelmeyişi biraz abesti.. Asaminin babası kefaretini ödedi.

Son bölümde çok mantık hataları vs olsa da sezon geneline göre iyi bir bitirişti denebilir tabi son sahneyi her bünye sırtlanamayabilir :D Valla son sezona Villain'ın da ilgi eksikliği sebebiyle herkesi ilgisi ile boğmaya çalışan aslında aşırı anaç bir kadın seçilmesi de sırf bu feminen ve naturalist bakışın gereği idi... Korra ile Kuvira'nın konuşmaları vs yani neyse... Epey enteresandı :D (cool)
Resim
Celebhol
Favori Anime: -

Dördüncü sezon, aksiyondan öte tekrar dengesini bulmaya çalışan Korra ve dünya üstüneydi. Heyecan eksikliği ve baş kötünün diğerlerine göre fikirsel altyapısının yetersiz olması eleştirilecek şeylerden birisi.
Amon'un fikirleri çok efsaneydi, kısmen anarşizme yakın bir insan olduğum için de daha çok sevdim. Karizması kesinlikle üst seviyedeydi.
Tarlackın fikirlerinden öte Karanlık Avatar olayı yeterli heyecanı sağlıyordu.
Zaheer de fazla düz bir çözümü olsa da boş değildi, otorite hakkında konuşmalarını severim. Bu sezondaki hareketi de, 3. sezon sonunda düşündüğümden daha olgun olduğunu gösterdi.
Kuvira ise klasik diktatördü. Üçüncü sezondaki olaylara iyi bağladılar.

Seri sonu savaşı daha çok bir edebi yapıttı gibi diyeyim. Klasik şeyleri işliyor ama ayarında. Farklılık olmasa da yazarların yeteneğini görebiliyoruz. Avatar serisinde çok da mindfuck olaylar yok zaten, Aang'in deus ex machina ile Ozai'nin gücünü alabilme yeteneğini son anda elde etmesi örnek verilebilir.
Bu sezona doğru beklentilerle yaklaşmışım, yeni bir ideolojik ve kurtulması imkansız görünen tehdit yerine, sezonun adı gibi tamamen tekrar "denge"yi bulma üstüneydi. Korra serisi zirve noktasını ikinci sezonda yaşadı zaten, o yüzden tekrar üstüne çıkabileceklerini düşünmedim.

Asami'nin babasının fedakarlığı, herkesin toplanıp Kuvira'ya karşı savaşını görmek, Varrick ve Zhu Li'nin hikayesi gayet güzel işlenmişti. Savaşı izlerken aslında ne kadar çok karakteri işlemiş olduklarını da gördük, büyüklü küçüklü.

Eleştirilecek noktaları tabii ki de vardı, bir çok seride olduğu gibi teatrallik adına "doğru anı" bekleme ya da hep birlikte saldırma olayı gibi. Örneğin, hava bükücüler dev robota saldırırken hep bir arada gitmek yerine bir çok farklı noktadan gitselerdi daha mantıklı bir hareket olurdu (Batman: Dark Knight Rises'ta polislerin, isyancılara haldır huldur tek sırada koşması gibiydi biraz :laugh: ).
Aynı şekilde Kuvira'nın dev robotu tek başına dolaşmamalıydı, daha küçük mecha-suitler ona eşlik etmeliydi. Mesela İkinci Dünya Savaşı'nda tanklar tek dolaşmıyordu böyle bir durumda, yanlarında piyade desteği oluyordu küçük saldırılara karşı ve sonuçta tüm mechaların yok olmadığını Prens Wu'ya gittiklerinde gördük.
Bunun gibi şeyler işte, küçük detaylar göze batıyordu. Ha, genel olarak iyiydi ama.

Korra ile Asami'nin arasında bayağı ağır şekilde işaret edilen olayı sevdim. Avatar evreninde ilk kez önemli karakterlerden ikisinin böyle bir ilişki yaşadığını gördük. Zorlanmış da hissettirmiyordu, hatta gayet doğal geldi bana. Sırf eşcinsel ilişki göstermiş olmak için yapılmış bir hareket değildi kısaca.

Kuvira ile konuşması, yenilmiş bir kötüye imana getiren laflar etmeden öte bir şey değildi. Gerekliydi de bu noktadan sonra.

Genel olarak, bu sezon ile birlikte tamamlanmış hissettiriyor seri. Zirve değildi ama güzeldi, üzülmüyor da değilim çünkü yapımcılar bir daha Avatar serisi gelmeyeceğini söylediler.
Korra'nın hikayesi daha insancaydı benim gözümden. Hep iyi giden, hep doğruyu yapan, hata yapmayan birisi değildi Korra. Karakterinin işlenişini sezonlar boyunca gördük ve kendisini -bir çok kişinin aksine sanırım- sevdim. Hatalarından da öğrendi. Seri için yapımcılara teşekkür etmek isterim açıkçası. İyisiyle kötüsüyle, zirvesiyle dibiyle güzel bir hikaye aktardılar.
Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti
Favori Manga: Toriko, Attack on Titan, Kaguya-sama, Mob Psycho 100, Minamoto-kun Monogatari
Favori Anime: Attack on Titan, Kaguya-sama, Steins;gate

O degil de cidden bunlar yuri mi oldular?

Internet coktan bunun gibi giflerle doldu. :ohmy:
► Spoiler Göster

“Seriler ve Filmler Hakkında” sayfasına dön