Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

The Legend of Korra Tartışma

Kullanıcı avatarı
Nero
Favori Anime: mssh

Kız için ailesini satan ibnenin başına gelen musibetler 22:00 da.
Kullanıcı avatarı
Watson
Favori Manga: One Piece, One-Punch Man, Girls of the Wild's
Favori Anime: Hunter x Hunter, FMA, Danshi Koukousei no Nichijou

Gözlüklü eleman açık noktayı söyler avatar ve ekibi hallederler, finish.
Resim
► Spoiler Göster
[/align]
Kullanıcı avatarı
Leffwn
Favori Manga: Gintama, Feng Shen Ji, Sun ken rock, Vagabond, Berserk, Hajime no ippo, Toriko, Slam Dunk
Favori Anime: GinTama, Great Teacher Onizuka, One Outs,Jojo's Bizarre Adventure, Rainbow, Fma:Brotherhood, Tengen Toppa Gurren Lagann, Steins;Gate, Hajime no İppo, Hunter x Hunter 2011, Ergo proxy

Resim
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
Nero
Favori Anime: mssh

Ruhlardaki beleşciligi Kakashi'de görmedim amk.
Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti
Favori Manga: Toriko, Attack on Titan, Kaguya-sama, Mob Psycho 100, Minamoto-kun Monogatari
Favori Anime: Attack on Titan, Kaguya-sama, Steins;gate

1. sezon guzel basladi, iyi de gidiyordu ama Amon'u gucunun zirvesinde teklemeleri sezonun kotu bitmesine sebep oldu.
2. sezon da guzel basladi, hatta Wan'in flashbackleri ile cok saglam bolumler cikti, ama Unalaq'in da gucunun zirvesindeyken tek yemesine artik yeter dedim biraktim izlemeyi.
Bir meraktandir 3. sezon bittikten sonra bir bakayim dedim, 3. sezon her seyi ile dolu dolu saglam bir sezondu. Ben de 4. sezonu merakla bekledim harika olacagini dusunerek. Yalniz 4. sezon rezalet cikti. :D
4. sezonun tek guzel yani Korra'nin mental gelisimiydi, es gecmemek gerek. Bu da Zaheer reyiz sayesinde oldu.
Ozellikle son 4 bolum karakterlerin hal ve hareketleri inanilmaz derecede yapmacikti ve Korra'nin bitis sahnesinin yurici olmasi beni sasirtmadi desem yalan olur. :laugh:
Kullanıcı avatarı
exotic
Favori Manga: Oyasumi Punpun, Berserk
Favori Anime: Code Geass

Tamam Avatar diyince heyecanlanmamak elimde değil ama bu final neydi lan. Bu yapmacıklık, senaryonun rezilliği.
Eğer Avatar baş düşmanını kurtarmak için kullandığı gücü başta kullansaydı şehre bir şey olmazdı. Ayrıca Mako neden orayı patlattı ki patlatmasa bir değişiklik olmayacaktı, ki silahtaki ruh enerjisinin robotun merkezi yani kaynağından daha fazla olması nasıl bir saçmalık. (ki orda portal açıldı) En kötü sezondu yani.
1. ve 3. sezonlar iyiydi, 2. sezonda Wan dışında kötüydü ve 4 zaten söylediğim gibi. :D

Böyle harika bir konuya böyle bir senaryo.. keşke bir sene bekleyip düşünselerdi de gerçekten Avatar izleseydik. :/
Kullanıcı avatarı
Ryuuma
Antik Ejder Avcısı
Antik Ejder Avcısı
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: One Piece,FMA,Soul Eater, LC

Avatar olgusunun en dibine kadar indiler ikinci sezon. Hem zamanlama kötü idi hemde iyi anlatamadılar. Avatar Korra serisi bana üzerine iyi düşünülmemiş, araları iyi doldurulmamış ve aceleye getirilmiş bir hikaye gibi geliyor. Yarım yamalak bir kurgu ve her şeyini cumhuriyet şehrine üzerine kurmuş bir dünya.
Kullanıcı avatarı
Instructions
Favori Manga: Naruto | Vagabond
Favori Anime: Naruto Shippuuden | Shingeki no Kyojin | Death Note | Bleach | Aoi Bungaku

Ryuuma yazdı:Avatar olgusunun en dibine kadar indiler ikinci sezon. Hem zamanlama kötü idi hemde iyi anlatamadılar. Avatar Korra serisi bana üzerine iyi düşünülmemiş, araları iyi doldurulmamış ve aceleye getirilmiş bir hikaye gibi geliyor. Yarım yamalak bir kurgu ve her şeyini cumhuriyet şehrine üzerine kurmuş bir dünya.
Katılıyorum dediklerine. Ama son altı çizili bölümle ilgili eklemek istediğim bir şey var. Dediğin olay 1.sezonun tamamı için geçerli. Fakat onlarda farketmiş olmalı ki 2.sezonda itibaren diziyi Cumhuriyet Şehrinden koparmaya başladılar. Hikayenin merkezi konumundan çıktı 2.sezondan itibaren cumhuriyet şehri.
Kullanıcı avatarı
Ryuuma
Antik Ejder Avcısı
Antik Ejder Avcısı
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: One Piece,FMA,Soul Eater, LC

Doğru ama koparma kısmını iyi işleyemediler. Su kabilelerini iki çadırdan öteye götüremediler. Toprak imparatorluğu belki de en çok tanıtılan oldu ama oda eksikti bence. Ateş ulusu komple yalan. Her sezon da bir şekilde gene cumhuriyet şehrine döndüler.

Açıkçası ben yeni bir yolculuk hikayesi beklerdim. Yan karakterlerin daha iyi işlenmesini ve bir amaçları olmasını isterdim bu yolculukta. Avatarla beraber onlarında karakterlerinde gelişme görmeyi beklerdim. Neyse öle de böyle de bitti. İyisi ve kötüsü ile kabul ederim ama keşke 2. Sezon hiç çekilmese idi. O olgu bence çok daha iyi şekilde en son seriye saklanmalı idi.
Kullanıcı avatarı
Instructions
Favori Manga: Naruto | Vagabond
Favori Anime: Naruto Shippuuden | Shingeki no Kyojin | Death Note | Bleach | Aoi Bungaku

Aynen öyle. Avatar dışında ki karakterlere hiç girmiyorum bile (Tenzin ve ailesi bir olmuş gibi) ama bir bakıyorum last airbender'a Toph, Sokka, Zuko, Azula ve tabii İroh amca :laugh: bu karakterlerin gelişimi, tavırları ve hikayede ki ağırlıkları ile Korra serisindekiler arasında uçurum var.

Birincisi tuttu bunu da yapalım diye yapmışlar sanki hissine kapılmıyor değilim. İlk serinin ekmeğini yedi kısaca.

“Seriler ve Filmler Hakkında” sayfasına dön