Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

The Legend of Korra Tartışma

Celebhol
Favori Anime: -

Avatar: The Last Airbender'ın devam serisi. Avatar dünyasında sanayi devrimi olmuştur ve yeni Avatar su bükücü, 16 yaşında Korra adında bir kızdır.
 !  Uyarı
Bölümlerle ilgili yorumlarınızda spoiler kullanımına dikkat edin.
Bölümümüz olmadığı için şimdilik konuyu buraya açtım.
Link
Kullanıcı avatarı
Exorcist
Favori Manga: One piece,naruto,bleach,beelzebub,khr,defence devil,fairy tail
Favori Anime: One piece Naruto

720p si çıkdımı hep düşük kalitede sanırım.
► Spoiler Göster
galeme
Favori Anime: .

Görüntü kalitesi iyi olan bulursanız bildirin hemen.İlk iki bölümü indirdim de kalite kötü bekletiyorum, izlemedim. Ulan duygulandım şimdi, son bölümler neydi öyle. B)
Kullanıcı avatarı
valheru21
Beyaz Avcı
Beyaz Avcı
Favori Manga: One Piece, Naruto,Hellsing,Bakuman
Favori Anime: Gintama,One Piece, Naruto, Hellsing, Yu-Gİ-Oh, Bleach,Bakuman, Samurai 7

Bu seride teknolojiye fena abanmışlar.İlk seriden aldığım tadı alamadım.
Resim "Dünyaca ünlü bilim adamları tarafından söylense bile saçmalık her zaman saçmalık olarak kalacaktır"
John Lennox
galeme
Favori Anime: .

Şu linkte türkçe altyazılı olarak ilk 2 bölüm mevcut.Görüntü kalitesi fena değil.Şöyle bir göz attım da birincisi kadar güzel olacak gibi durmuyor hiç.
Bölüm 2
Kullanıcı avatarı
Elodin
Favori Manga: One Piece, Holyland, Berserk, Kokou no Hito, Liar Game, Vagabond
Favori Anime: One Piece, Death Note, Hellsing, Basilisk, Samurai 7, FMA Brotherhood, Kuro no Keiyakusha

Aang zıt element toprağı öğrenebilmet için bir taraflarını yırtkıştı bu neredeyse bebek denilebilecek yaşta hepsini biliyor kıçımla gülüyorum. Nickalodeon telif hakkını satın alınca seriyi nasıl boka bulayacağını iyi biliyor, seneryosu senaristler tarafından mı yazılmış yoksa kitap mı çıkmış bilen var mı?
Kullanıcı avatarı
Xadexia
Favori Manga: naruto, bleach, the breaker, the breaker NW, unbalance x unbalance Sun Ken Rock, HSD Kenichi, Fairy Tail, OP, FMA, Noblesse, Gamaran, Hellsing,, Veritas
Favori Anime: Naruto, Death Note, FMA, Elfen Lied, Bleach, Hellsing, Kenshin, Basilisk..

Kaç bölüm yayınladı?.. Ben baktığımda 1. bölüm vardı sadece az biriksin diye izlememiştim..

Not: cCc Aang Reyiz cCc Abi avatar bi başkaydı.. B)
Resim
► Spoiler Göster
[/align]
► Spoiler Göster
[/align]
Celebhol
Favori Anime: -

Bölüm 3
Bölüm 4
Bölüm 5

Elodin yazdı:Aang zıt element toprağı öğrenebilmet için bir taraflarını yırtkıştı bu neredeyse bebek denilebilecek yaşta hepsini biliyor kıçımla gülüyorum. Nickalodeon telif hakkını satın alınca seriyi nasıl boka bulayacağını iyi biliyor, seneryosu senaristler tarafından mı yazılmış yoksa kitap mı çıkmış bilen var mı?
Kitap 1-2-3 diye geçse de bir kitaptan adaptasyon değildi The Last Air Bender. Bir kaç tane yazar olmasa da Korra'da, Avatar serisini bulan iki baş yazar gene aynı. Nickelodeon'ın gözetimi altında yapıldı ilk seri de, yani değişen bir telif hakkı durumu yok, gene aynı.

O farklı element bükme olayı da açıklanıyor, kişiliğine ters düşen elementi en zor büküyorsun. Ulusların da genellikle bir karakteristiği olduğunu hatırlarsın bu yüzden "hava için toprak zor, ateş için su" tarzında bir genelleme var.

Fanları memnun etmek her zaman zordur ama Korra'yı sevdim ben. Yine de ilklerin yeri ayrıdır her zaman.
Kullanıcı avatarı
Elodin
Favori Manga: One Piece, Holyland, Berserk, Kokou no Hito, Liar Game, Vagabond
Favori Anime: One Piece, Death Note, Hellsing, Basilisk, Samurai 7, FMA Brotherhood, Kuro no Keiyakusha

Celebhol yazdı: Nickelodeon'ın gözetimi altında yapıldı ilk seri de, yani değişen bir telif hakkı durumu yok, gene aynı.

O farklı element bükme olayı da açıklanıyor, kişiliğine ters düşen elementi en zor büküyorsun. Ulusların da genellikle bir karakteristiği olduğunu hatırlarsın bu yüzden "hava için toprak zor, ateş için su" tarzında bir genelleme var.
İlk seriyi de Nickelodion'un yaptığını biliyorum ama ilk seri küçük farkılılıkların dışında doğrudan kitaptan uyarlamaydı, seriyi devam ettirebilmek yazarlar için zor olmuş, belli oluyor, yeni bir evren düzeni oluşturmak zorunda kalmışlar ve bu ikinci düzen diğeriyle pek benzer değil. Bu Tolkien'i bildiğimiz Orta dünyadan sanayileşmiş Orta Dünyaya geçirmek gibi bir şey. ( avatarın ilk kısmında teknolojiyle ilgili tüçük gelişmeler vardı farkındayım ama bu dünya düzeninin tamamen değiştirildiği gerçeği için fark yaratmaz)
Zıt element olayının karakterle ilgili olduğunu biliyorum, bu çocuğunun tüm elemetlere yatkın olması Ang ve diğer avatarların reenkarnasyonu olmasıyla çelişiyor
Kullanıcı avatarı
madaraninsolsharingani
Favori Manga: Bleach, One Piece
Favori Anime: Code Geass, FMA:Brotherhood,Naruto, Bleach, One Piece

İlk bölümün yarısına kadar izledikten sonra bıraktım. O eski tadı verememiş. Bi de şu Aang ve tayfası da ölmüş ki hiç olmamış. Bir tek Katara kalmış. Aslında güzel ama ısınamadım bi türlü.
Resim

“Seriler ve Filmler Hakkında” sayfasına dön