Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

The Legend of Korra Tartışma

Kullanıcı avatarı
exotic
Favori Manga: Oyasumi Punpun, Berserk
Favori Anime: Code Geass

Bolin mi öyle toprak büktü dedim kurtarırlarken meğer Tophmuş :D
Bölüm güzeldi ama bu sezonun daha detaylı 22 bölüm falan olmasını isterdim ama herhalde 1-2-3 gibi olacak. Saçma sapan teoriler üretilen Toph'un kocasıda açıklandı ^^
Kullanıcı avatarı
Nero
Favori Anime: mssh

Hayır illa Korra'ya dövdürtceksin kuvira'yı, ulan ortam hazır zaten niye kapıştırmıyon.
Celebhol
Favori Anime: -

Yalnız bu ruhlar fazla kendini beğenmiş davranıyor. Bu yeni düzen çok berbat. Olay şöyle.
- İlk başta ruhlar ve insanlar bir arada yaşıyordu. Daha sonra insanların götlüğü yüzünden olay bitti.
- Daha sonra dünyalar ayrıldı ve herkes aşağı yukarı mutlu mesut yaşadı ama birlikte yaşamanın getireceği bütün potansiyelden iki taraf da yoksun kaldı.
- Şimdi de ruhların hem kendi dünyası var hem de insanlarınkinde yaşıyorlar. Üstüne üstlük insanlardaki bir kötü tarafın yaptığı şeyi bütün insanlığa yüklüyorlar. İnsan dünyasında hiç yaşamamış gibi davranıp onu terk ediyorlar ki şehrin bayağı ağzına sıçtılar yani yaşadıkları sırada, her taraf sarmaşık ot bok oldu.
Yahu yaşadığı yerin en çok yardıma ihtiyacı olduğu anda hem kaçıyorlar hem de "siz di bizi silih ılırık kıllınıcıksınız, hipiniz ıynısınız" ayağı yapıyorlar kendini beğenmiş bir halde. Yahu Kuvira bunu zorla yapıyor, Korra sadece istekte bulunuyor. Nasıl aynı amk elf kılıklısı?

Ne açıdan düşünürsem düşüneyim ruhların direkt olarak insanlara hiç bir yararı yok. Hem kendi dünyaları var, hem insanlarınkinde yayıla yayıla yaşıyorlar hem de bir sorun çıktı mı direkt kaçıp gidiyorlar. Oldu cnm. Yedi sezondur avatar izliyorum, ruhlar övüldü övüldü falan, en sonunda şerefsiz oldukları ortaya çıktı. İstediğin gibi yaşa, şehrin ağzına sıç, ardından üstün bir edayla insanları küçümseyerek kaç git. Siktir git lan, gelme bir daha.
İnsanlara tek yarar hava bükücülerin tekrar ortaya çıkması ki onu da doğrudan yapmadı ruhlar, dünyaların birleşmesi sonucu yan etki olarak ortaya çıktı.

Denge muhabbeti üstüne kurulu bu sezon ve ruh tarafı istediği haltı yerken insanların hiç bir kazancı yok. Sezon sonunda bunu bağlamaları gerek.

Edit: Yahu cidden anlayamıyorum. Sadece sana ait bir bölgen var, ardından başka insanların bölgesine gidip orada yaşıyorsun. Onların düzenini bozup istediğin gibi yaşıyorsun, ardından senden yardım istediklerinde de laf sokup kaçıp gidiyorsun.
#hayınruhlar
Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti
Favori Manga: Toriko, Attack on Titan, Kaguya-sama, Mob Psycho 100, Minamoto-kun Monogatari
Favori Anime: Attack on Titan, Kaguya-sama, Steins;gate

@Celebhol
Fosik Avatar. :laugh:
Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
Favori Manga: Naruto, Wolf's Rain, Claymore ,SlamDunk, Hunter x Hunter, One Piece, Vagabond, Vagabond, Feng Shen Ji, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Favori Anime: Naruto, Naruto Shippuden, Samurai 7, GunGrave,Claymore, SlamDunk,
Wolf's Rain, Hunter x Hunter 2011, Cowboy Bebop, Death Note, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
İletişim:

@Celebhol

Mustafa ilk seriye nazaran çarpıtılan o kadar çok şey varki..
Yani Ruhlar böyle bir şey değildi. Aang zamanlarında.. O zamanlar aynı dünyayı paylaşmazken bile daha spiritüel bir ortam vardı şimdi dumduma..

Yalnız Toph'un Bon Jovi'den alıntı yaptığı an ve o rockstar pozu beni bitirdi. "You Give Metalbenders a Bad Name" (You Give Love a Bad Name) :laugh:
Yani Kuvira'yı illa Korra'ya bırakacak orada 3 Bei Fong cılkını çıkarırdı. Hatta Toph'un sahneye girişi ve Kuvira'nın bir hamlede bulunmaması bile Toph efsanesinin ve elementteki ağırlığının bir sembolü idi..Kavgadan ve kargaşadan kaçan bir Toph görme fikri beni itmişti zaten Allah'tan geri döndü...

Yani çok fazla oynanıldı şu ruh ve insan olayı ile Mustafa o sebeple niye böyleyken böyle sorusuna düzgün bir cevap bulamazsın..Bulacağın şey Ruhların insafsız olması, insanların kalleş olması gibi şeyler olacaktır keza :laugh:
Resim
Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti
Favori Manga: Toriko, Attack on Titan, Kaguya-sama, Mob Psycho 100, Minamoto-kun Monogatari
Favori Anime: Attack on Titan, Kaguya-sama, Steins;gate

Izledigim en kotu avatar bolumuydu.

Bizimkileri de ya Korra enerji bukerek kurtaracak ya da ruhlar kendilerini siper edecekler.
Kullanıcı avatarı
exotic
Favori Manga: Oyasumi Punpun, Berserk
Favori Anime: Code Geass

Cidden bölüm çok kötüydü. Bizimkilerin hamleleri rezalet, yok hemen teslim olmalar avanak avanak izlemeler korkup kaçmalar falan, Avatar izlemiyorum sanki. Son sahnede ise Avatar o şilaha karşı koymalıydı bence, sonuçta o silahtan güçlü olabilecek tek şey Avatar ve yarı ruh sonuçta silahta bir çeşit ruh silahı, Kuvira'da kesin silahının gücünü tam bilmiyordur.
Kullanıcı avatarı
NeineL
Favori Manga: Naruto - Fairy Tail
Favori Anime: Accel World - Sword Art Online - Fairy Tail - Full Metal Alchemist -Black Rock Shooter - Naruto Shippuuden

Yok ebesinin ... . Avatar bildiğin mecha animelere döndü .

Bölüm cidden kötüydü bu sezon açıkçası tophu gördüğüm sahneler dışında boştu ve anlayamadığım hadi dev bir robot yaptınız sonuçta bu alet metalden yok mu bir metal bükücü timiniz gizlice içine felan sokun içten yıkın ( tıpkı Angin zamanında azulanın matkapına yaptığı gibi ) .
Cidden zevk almadım bölümden tamam biraz gerildim ama sıfır zevk .
Celebhol
Favori Anime: -

Bu sezonki en iyi bölümlerden biriydi. Evrenin evrimini iyi vermişler. Kuvira'yı sevmesem de saygı duydum kendisine, bir komutanın vereceği en iyi kararı verdi.

Edit: Şöyle bir şey buldum. Güzel olmuş.

Resim
Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
Favori Manga: Naruto, Wolf's Rain, Claymore ,SlamDunk, Hunter x Hunter, One Piece, Vagabond, Vagabond, Feng Shen Ji, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Favori Anime: Naruto, Naruto Shippuden, Samurai 7, GunGrave,Claymore, SlamDunk,
Wolf's Rain, Hunter x Hunter 2011, Cowboy Bebop, Death Note, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
İletişim:

uvira'nın maskesi tamamen düştü.. Son bölümlere nazaran daha güzel bir bölüm idi..
Resim

“Seriler ve Filmler Hakkında” sayfasına dön