Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Tower of God - Tanıtım

Kullanıcı avatarı
Outlaw
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri
Favori Manga: Vagabond,Tower of God, Planetes, Watashitachi no shiawase na Jikan, Pluto, Green Blood, Claymore, Slam Dunk, 20th Century Boys, Koe no Katachi, Vinland Saga
Favori Anime: Gintama, Psycho-Pass, HxH:11, Zankyou No Terror, Shigatsu wa kimi no uso, SNK, Anohana, 3-gatsu no lion, Kaguya-sama, Samurai Champloo, Koe no Katachi, Vinland Saga, Tenkuu no Shiro: Laputa, Saiki Kusuo, Cowboy Bebop, JoJo serileri...

redstak yazdı: 01 Tem 2017 12:05 Kız peşinden kuleye çıkmak :(
....
En son Outlaw tarafından 03 Ağu 2017 10:39 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Resim
Kullanıcı avatarı
Outlaw
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri
Favori Manga: Vagabond,Tower of God, Planetes, Watashitachi no shiawase na Jikan, Pluto, Green Blood, Claymore, Slam Dunk, 20th Century Boys, Koe no Katachi, Vinland Saga
Favori Anime: Gintama, Psycho-Pass, HxH:11, Zankyou No Terror, Shigatsu wa kimi no uso, SNK, Anohana, 3-gatsu no lion, Kaguya-sama, Samurai Champloo, Koe no Katachi, Vinland Saga, Tenkuu no Shiro: Laputa, Saiki Kusuo, Cowboy Bebop, JoJo serileri...

Outlaw yazdı: 30 Haz 2017 13:13 Ölüm katından hemen önceki Wangnan arc için;
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Resim
Kullanıcı avatarı
LumberJack
Favori Anime: SEL

WhiteMoustache yazdı: 26 Haz 2017 20:45
Outlaw yazdı: 26 Haz 2017 13:41
WhiteMoustache yazdı: 26 Haz 2017 13:08 Noblesse mi, bu mu?
Ben Noblesse okumadım ancak ikisini de okumuş bir arkadaşım "bir ToG değil." diyor. Tabii kişiden kişiye göre değişir.

Ve ToG okurken atlanmaması gereken bir konu var. Seri git gide gelişiyor. Yani ilk sezonu okurken biraz sabırlı olmak gerekiyor bu yüzden.(İlk sezon kötü demiyorum.)
İki seriyi de okumuş biri olarak, bence Noblesse daha iyi.
Noblesse Fairy Tail'se Tog One Piece'tir. Noblesse kendini o kadar tekrar ediyor ki bir sonraki arcı ben yazabilirim. Yarattığı dünyada bir yaratıclık yok, ana karakterler asla ciddi şekilde kayıp yaşamıyor. Hatta birkaç arc önceden hikayesi yazılan bir düşman bile yok neredeyse. Bir karakteri tanıtıp dövüştürüp öldürüyor veya en başında karakterin iyi tarafını gösteriyor ki hemen bizimkilere katılacağını anlıyorsun.
Resim
► Spoiler Göster
[/align]
Kullanıcı avatarı
WhiteMoustache
Favori Manga: Naruto, One Piece.
Favori Anime: Naruto, One Piece.

LumberJack yazdı: 24 Tem 2017 16:51
WhiteMoustache yazdı: 26 Haz 2017 20:45
Outlaw yazdı: 26 Haz 2017 13:41

Ben Noblesse okumadım ancak ikisini de okumuş bir arkadaşım "bir ToG değil." diyor. Tabii kişiden kişiye göre değişir.

Ve ToG okurken atlanmaması gereken bir konu var. Seri git gide gelişiyor. Yani ilk sezonu okurken biraz sabırlı olmak gerekiyor bu yüzden.(İlk sezon kötü demiyorum.)
İki seriyi de okumuş biri olarak, bence Noblesse daha iyi.
Noblesse Fairy Tail'se Tog One Piece'tir. Noblesse kendini o kadar tekrar ediyor ki bir sonraki arcı ben yazabilirim. Yarattığı dünyada bir yaratıclık yok, ana karakterler asla ciddi şekilde kayıp yaşamıyor. Hatta birkaç arc önceden hikayesi yazılan bir düşman bile yok neredeyse. Bir karakteri tanıtıp dövüştürüp öldürüyor veya en başında karakterin iyi tarafını gösteriyor ki hemen bizimkilere katılacağını anlıyorsun.
Hocam Noblesse'nin sadece eksiklerini söylemişsin, Tog'un hiç mi eksiği yok? Peki Noblesse'nin hiç mi artısı yok? Tüm artı ve eksileri topla, sonra hangisi iyi daha iyi anlarsın.
Resim

Fan Kulübler
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
LumberJack
Favori Anime: SEL

WhiteMoustache yazdı: 31 Tem 2017 15:55 Hocam Noblesse'nin sadece eksiklerini söylemişsin, Tog'un hiç mi eksiği yok? Peki Noblesse'nin hiç mi artısı yok? Tüm artı ve eksileri topla, sonra hangisi iyi daha iyi anlarsın.
Noblesse'ın artıları ToG'un eksilerinden azdır.
Resim
► Spoiler Göster
[/align]
Kullanıcı avatarı
WhiteMoustache
Favori Manga: Naruto, One Piece.
Favori Anime: Naruto, One Piece.

LumberJack yazdı: 02 Ağu 2017 03:29
WhiteMoustache yazdı: 31 Tem 2017 15:55 Hocam Noblesse'nin sadece eksiklerini söylemişsin, Tog'un hiç mi eksiği yok? Peki Noblesse'nin hiç mi artısı yok? Tüm artı ve eksileri topla, sonra hangisi iyi daha iyi anlarsın.
Noblesse'ın artıları ToG'un eksilerinden azdır.
O zaman ToG'un eksileri çokmuş desene :silly:
Resim

Fan Kulübler
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
Outlaw
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri

https://www.youtube.com/watch?v=knHYgDZoDqU

Yeni gördüm, fena olmamış bence. Güncel yayınlandığı bir site yapmış videoyu. Sadece TOG değil diğer webtoon'ların da bu tür animasyonları var. 25'er bölümden sezonluk bir anime serisi başlar yakında umarım serinin.
Resim
Hitman
Favori Anime: .

Çizimler başta çok kötüydü fakat atmosfer şu ankinden daha iyi gibiydi. Şu an çizimler baya iyi.

Karakterler genel olarak iyi yazılmış; Khun, Rak, Endorsi, arada sırada Bam. Rachel orospusu da kendinden bu kadar nefret ettirebildiği için başarılı.

Karakter gelişimi fena değil. Arada karakter derinliği kayboluyor sonra geri geliyor falan ama genel olarak iyi.

Serinin en sıkıntılı kısmı ana karaktere vahiyle güç verilmesi. Thorn hadi neyse eyvallah da, White'ın ruhlarının Bam'a geçmesi biraz itti beni seriden. Baya kötüydü o.

Genel olarak bakarsak güzel seri. Sırf 1. sezonun sonunda yaşattığı duygular için bile okunabilir. 8,5/10 .
En son Hitman tarafından 01 Eki 2017 00:01 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Outlaw
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri

Benim seride sevmediğim tek kısım, Enryu'nun kimliği sanırım. Daha derin bir karakter beklerdim, daha iyi bir origin.

Phantaminum'da zaten Axis, tanrısal varlık. Enryu peygamber. Bu ikiliyi çıkarttığında en güçlü insan Zahard. Urek'i zaten sevmiyorum.

Ha Jinsung favori karakterim. Baylord Yamah, dikenin diğer kullanıcıları, son Mad Dog, Garam'ın anlatmadığı diğer şeyler, veee tabii ki Luslec(Görmeden sevdim...) seride şu an en merak ettiğim şeyler.
Resim
Kullanıcı avatarı
Outlaw
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri

Jinsung seviye adamlar Urek'e direnebilir diyordum. Ama Ölüm Katında Shinsoosuz Urek'i gördükten sonra vazgeçtim.
Resim

“Tower Of God” sayfasına dön