Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Tower of God - Tanıtım

Kullanıcı avatarı
memoww
Favori Manga: Naruto, Tower of God, Fairy Tail, Bleach, One Piece, The Breaker, Gantz, Noblesse, HSD Kenichi, The God of Highschool, Gamaran
Favori Anime: ...

[thumbnail]http://static2.wikia.nocookie.net/__cb2 ... e_king.jpg[/thumbnail]

Ne istiyorsun?
Para?
Şöhret?
Güç?
İntikam?
Ve ya diğer hepsini geçecek başka birşey mi?
Ne istiyorsan 'O BURADA'

Tower of God (Tanrının Kulesi)

Yıl 2010 da bu sloganlarla çıkan webtoon'umuz şuanda 176. bölümüne ulaşmış durumda. Türkiye'de o kadar okuyanı olmamasına rağmen, dünyada ise yükselen değerler arasında. Hatta bazı sitelerde populerler arasına girmiş durumda.

Konusuna gelecek olursak, aslında çok komplike konusu olduğu için nasıl anlatacağımı pek bilemiyorum ve spoiler vermek istemiyorum açıkcası. Evreninden bahsediyim isterseniz çizerimizin oluşturduğu evrenin adı TUS (Talse User Story) ve Tower of God da bu evren içinde geçmektedir. Şu an ToG dışında bu evrende geçen başka hikayesi yoktur. Ve bu evrenin açıklanan kısmı manwha'nın adında belli okacağı gibi kuledir. Kule tamamen sırlarla doludur ve büyüklüğü devasa derecededir. Kısa bir örnek vericek olursak kulenin şu ana kadar 134 katı bilinmektedir ve her katın büyüklüğü en az bir Amerika Kıtası kadar vardır. Peki bu kadar büyük bir evreni yazar ne kadar verimli kullanmaktadır bunu okuyup kendiniz karar verin isterseniz...
Kulenin en üstü hakkında çeşitli efsaneler bulunmaktadır, ve insanlar genelde bu efsaneler üzerine kuleyi tırmanırlar. Ve bu efsanelerden birine tutulan kızımız "Rachel" kuleyi tırmanmaya karar verir. Rachel'ın hayali gökyüzünü, özellikle de yıldızları görmektir. Bu ümit için kuleyi tırmanmak en büyük isteğidir. Sıra geldi baş karakterimiz "Baam"a. Baam hayatı boyunca karanlık bir yerde tek başına yaşamaktadır. Bir gün yanına bir kız gelir ve ona konuşmasından tut nasıl davranacağına kadar bildiği herşeyi ona öğretir. Tahmin ettiğiniz gibi bu kızın ismi Rachel. Rachel bir gün hayali için kuleye tırmanmaya karar verir. Ve Baam'ı terkeder. Rachel gitmeden önce de Baam'ın son söylediği söz şudur "Gitme! Eğer gidersen, seni ölene kadar takip ederim!". İşte bu şekilde Baam'ın hayatı boyunca edindiği tek arkadaşını koşulsuzca takip etme kararıyla başlar hikayemiz... Konusu içine daldıkça mükemmelleşen bir seridir. İlk başta klasik shonen seri gibi gözükürken, bölümler geçtikçe hikayenin ağırlığı kendini hissettirir. Bu his en çok part 1 den part 2 ye geçince olur. Part1 çok güzeldir ama part 2 ye geçince seri evrim geçirir sanki. Bunu okuyunca sizde anlıycaksınız eminim. Serinin bir diğer özelliği ise benim de en beğendiğim özelliği, yan karakterlere verilen önem. Seride en az 30-35 tane yan karakter vardır ve hepsine en az bir ana karakter kadar değer verir çizer. Hatta zaman geçtikçe seride bir çok ana karakter oluştuğunu söyleyebilirim.
Çizim şekli Noblesse ve ya God of Highschool'a benzerdir. Kısacası "webtoon"dur Çizim kalitesi bakımından ilk başta vasat bir görüntü verse de sonraları kendini baya geliştirdiğini söyleyebilirim. Zaten okudukça konuya daldığınız için çizim tarzının gözünüze hiç çarpmayacağına emin olabilirsiniz...

Kişisel görüşüm:
8 aydır güncelden takip ettiğim ve fanboyu seviyesinde olduğum bir seridir. Birçok kişiyi bu seriye başlattım (döverek ya da severek :lol:). Bazılarını başlatmam 2 ayı buldu. Ama doğru dürüst başlattığım kimseden olumsuz yanıt almadım. Hatta çoğu serinin aşığı oldu diyebilirim. Muhteşem bir seri sizi bekliyor...

Güncelde olanlar için tartışma bölümümüz:
manhwa/tower-of-god-guncel-tartisma-t10032.html

Ekstradan skype gurubumuz vardır çok ateşli tartışmalarımız olur, gelmek isteseniz bana ö.m ile ulaşın, herkese kapımız açık...
The thing I really wanted was...I..already had it. - Jyu Viole Grace
Kullanıcı avatarı
Son of Sparda
Favori Manga: Berserk, One Piece, Bleach, Gantz, Onani Master Kurosawa, Fairy Tail, Deadman Wonderland, Molester Man, Tsunbaka, I am a Hero, Watashitachi no Shiawase na Jikan, Noblesse, Tower of God, Veritas, Riki-oh, Nozoki Ana
Favori Anime: One Piece, Gurren Lagann, Death Note, FMA Brotherhood, Hellsing Ultimate, Beelzebub, Berserk, Blood Lad, Danganronpa, Gintama, GTO, K, Shingeki no Kyojin, SAO, DMC, Btoom, Deadman Wonderland, Code Geass, Magi, Basilisk, Detriot Metal City...
İletişim:

Tanıtım güzel olmuş, çizimleri dışında serinin hiçbir eksiği yoktur.
Çizim dediğimde en başlarda biraz sıkıntı yapıyor ama sonradan alışırsınız.
Son bölümlerde çizimler aşırı güzel onu da belirtmek lazım.

Ana karakterin hareketlerini sevmeyebilirsiniz, merak etmeyin part 2 de
evrim geçirip "badass" dediğimiz rütbeye ulaşıyor.
Resim
Resim
"Konuşma, bir bayanın eteği gibi; ilgiyi sürdürecek kadar kısa, konuyu kapsayacak kadar uzun olmalıdır". -Dale Carnegie
► Spoiler Göster
DeviantArt -Güncel, 25.02.2014-[/color][/b][/url] Malaikat Abu-Abu -Part 3 Yayınlandı-[/color][/b][/url]Eikichi Onizuka FC[/color][/b][/url]
galeme
Favori Anime: .

Bu sitedeki bütün bölümlerini indirdim tam başlıcaktım ki code geass'a başladım. Ama sizin şu her yere "ToG okuyun beyler B) " yazmanız seriyi bence çok itici kılıyor.
Kullanıcı avatarı
Son of Sparda
Favori Manga: Berserk, One Piece, Bleach, Gantz, Onani Master Kurosawa, Fairy Tail, Deadman Wonderland, Molester Man, Tsunbaka, I am a Hero, Watashitachi no Shiawase na Jikan, Noblesse, Tower of God, Veritas, Riki-oh, Nozoki Ana
Favori Anime: One Piece, Gurren Lagann, Death Note, FMA Brotherhood, Hellsing Ultimate, Beelzebub, Berserk, Blood Lad, Danganronpa, Gintama, GTO, K, Shingeki no Kyojin, SAO, DMC, Btoom, Deadman Wonderland, Code Geass, Magi, Basilisk, Detriot Metal City...
İletişim:

galeme yazdı:Bu sitedeki bütün bölümlerini indirdim tam başlıcaktım ki code geass'a başladım. Ama sizin şu her yere "ToG okuyun beyler B) " yazmanız seriyi bence çok itici kılıyor.
Konu Dışı
Ben pek öyle bir fanı değilim, can sıkıntısına takip ediyorum.
Zaten bana kalsa ToG dan önce noblesse ye başlayıp onu bitirin, noblesse candır :lol:
Resim
Resim
"Konuşma, bir bayanın eteği gibi; ilgiyi sürdürecek kadar kısa, konuyu kapsayacak kadar uzun olmalıdır". -Dale Carnegie
► Spoiler Göster
DeviantArt -Güncel, 25.02.2014-[/color][/b][/url] Malaikat Abu-Abu -Part 3 Yayınlandı-[/color][/b][/url]Eikichi Onizuka FC[/color][/b][/url]
Kullanıcı avatarı
memoww
Favori Manga: Naruto, Tower of God, Fairy Tail, Bleach, One Piece, The Breaker, Gantz, Noblesse, HSD Kenichi, The God of Highschool, Gamaran

ToG okuyun beyler lafını bi ben söylerim. Sinir edici olduğunun farkındayım ama reklamın iyisi kötüsü olmaz. Akılda kalsın yeter :lol:

Seri noblesse la kıyaslanmış. Bu seriyi başka serilerle kıyaslamak pek istemezdim ama hadi yapalım bakalım. İlk olarak ikisi de çok farklı seriler. ToG'da karakterler güç seviyesi olarak 0 dan başlarken. Noblesse da ise god modda başlarlar. Yani biri an ve an karakteri geliştirirken karakter derinliğini sağlarken. Diğeri zaten gelişmiş olan karakterlerin flashbacklerini vererek gösterir karakter derinliğini. ToG da yan karakterlere verilen önem ve evren genişliği önemliyken. Noblesseda karakterlerin iç dünyası daha önemlidir. ToG serisi hikaye olarak o kadar bölüme nazaran %10 undayken. Noblesse % 75 ine hikaye olarak ulaşmıştır. Bıla bıla...
Uzun lafın kısası karşılaştırma potansiyeli çok zıt iki seridir. Tek ortak özellik iksi de webtoondur :lol:

Serinin teori potansiyeli 10 numara. Öyleki erdemle 2 saat telefonla bu serinin tartışmasını yaptığımız çok oldu. Özellikle top 20 yi okuyunca kavrıyorsun serinin geleceği noktayı.
Başlayanlar blog yazılarını okumayı unutmasın. Blog yazıları seriye bağlıdır. Önemli açıklamalar yapar. Her bölüm sonu verilir. İngilizce kalite bakımından da batotodan okuyun. Blog yazıları vardır Batotoda.
galeme

Türkçe çevirisini okusak yetmiyo mu blog yazıları dediklerin farklı şeyler mi?
Kullanıcı avatarı
memoww

galeme yazdı:Türkçe çevirisini okusak yetmiyo mu blog yazıları dediklerin farklı şeyler mi?
Her bölüm sonunda yazar bölüm ve hafta açıklamasını kendi bloğunda paylaşır bazen havadan sudan konuşurken bazen de bölümü tamamlayıcı yazılar yazar. İlk sezonunun zaten yoktur blog yazısı ingilizcede bile. Çevirmemişler yani. Ama 2. sezonla çevirmişler ve sonuna eklemişler. Tr çevirisinde de eklemişler sonuna iyi yapmışlar. Ama tr çevirisi başlarda rezil diyebilirim. Tower of god ı kulenin tanrısı diye çevirmişler...
galeme

Evet o çeviri hatasını bende farketmiştim. Neyse o kadar anlattınız illa okuyacağım.
Kullanıcı avatarı
Light of God
Favori Manga: One Piece, Naruto
Favori Anime: One Piece, Naruto, Death Note, Psyco Pass, Kuroko No Basket

Memoww başlamam için çok dil dökmüştü ve okumaktan kaytarmak için yırtınıyordum.

Sonuç: Kafama sokayım niye daha önce başlamamışım. :lol:

Velhasıl ToG okuyun beyler. B)
Shirohige
Favori Manga: Tower of God, Bleach,
King of Hell
Favori Anime: Full Metal Alchemist Brotherhood,
Angel beats, Bleach,

Memoww boşuna tog okuyun demiyormuş. Güzel seri. Androssi favori karakterim.
Resim

“Tower Of God” sayfasına dön