Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Tower of God Hakkındaki Sorularınız (Spoiler İçerir)

Kullanıcı avatarı
memoww
Favori Manga: Naruto, Tower of God, Fairy Tail, Bleach, One Piece, The Breaker, Gantz, Noblesse, HSD Kenichi, The God of Highschool, Gamaran
Favori Anime: ...

nephie yazdı:Lakabı Kırmızı Yağmur olan Enryu ile Thorn'un rengi neden aynı acaba? :whistle:
Ayrıyeten Bamm Thorn'u kullanırken saldırırları neden kırmızı hiç bunu düşündünüz mü?
Enryu'ya neden Kırmızı Yağmur lakabı verilmiş? Adam shinsoo kullanırken her yer kırmızıya çalıyormuş çünkü.
Hadi çık işin içinden şimdi. Ben de o Thorn'un içinde Enryu var diyorum.

"Enryu's overwhelming control of Shinsoo is rated a cut above the Guardians and it is a 'heretical' ability, breaking the laws of the Tower." - http://towerofgod.wikia.com/wiki/Enryu

"Enryu'nun inanılmaz Shinsoo kontrolü, kulenin kurallarına ters düşen ve muhafızları bile gölgede bırakan en munzur yetenek olarak sınıflandırıldı"

Thorn ne yapıyor baam üzerinde peki? Cevabı siz verin :whistle:
O konuyu ben de düşündüm de çok op olacaktı yav. Shinsoodan hayat üreten biri enryu. En kötü ihtimalle onun ürettiği bir silah olma ihtimali var ama. Kırmızı rengini enryu ürettiği için almıştır.

Olur mu olur ama harbi op nin dibi yani.
The thing I really wanted was...I..already had it. - Jyu Viole Grace
Kullanıcı avatarı
nephie
Favori Anime: naruto

Eğer muhafız varsa bile Kralı öldüremez o şey. Zaten Kral muhafızlarla anlaşmalı olduğundan öldürülemiyor. Kurallılara shinsoo kullanma bahanesiyle muhafızlarla anlaşma yaptırıyor kral, hatırlıyor musun? Baam shinsoo eğitiminden önce muhafızla anlaşma yaparken,muhafız şöyle demişti kabaca hatırlıyorum gerçi; "unutma bu senin palangan". Ama o palanga kuralsızlarda işe yaramıyor işte.
Resim
Kullanıcı avatarı
memoww
Favori Manga: Naruto, Tower of God, Fairy Tail, Bleach, One Piece, The Breaker, Gantz, Noblesse, HSD Kenichi, The God of Highschool, Gamaran

nephie yazdı:Eğer muhafız varsa bile Kralı öldüremez o şey. Zaten Kral muhafızlarla anlaşmalı olduğundan öldürülemiyor. Kurallılara shinsoo kullanma bahanesiyle muhafızlarla anlaşma yaptırıyor kral, hatırlıyor musun? Baam shinsoo eğitiminden önce muhafızla anlaşma yaparken,muhafız şöyle demişti kabaca hatırlıyorum gerçi; "unutma bu senin palangan". Ama o palanga kuralsızlarda işe yaramıyor işte.
Ama kurallular muhafızla anlaşma yapmazlarsa zati kullanamıyolar isteseler de. Orda dediği benim iznimle kullanabiliyorsun yoksa kullanamazsın diyor. Bu güç senin deil diyor yani. Baamda ama iş değişik o bir kuralsız ve kontrata ihtiyaç duymuyor ama yapması zorkaşıyor diyebiliriz. Yani zahardın ölümsüzlük kontratıyla bu kontratın alakası yok.
Kralın kontratı da şu kuleye bağlı hiçbirşey kral ve 10 ulu aile liderini öldüremez. 100. Katın gardiyanıyla yapılan kontrat bu. Peki soruyorum 100. Katın gardiyanı ölürse noolur?
Devam edelim 100. katın hakimi kim. Arie hon beyaz kılıç kulede ki 5 numara. Neden zahard 1 numaralı adamıni 100. Kata koyuyor ilginç deil mi bu.

Bu gardiyan konusuna gelelim. Tek başına bir gardiyan kontrat sebebiyle zahardı öldürmez doğru ama bu gardiyan bir kuralsızın elindeyse işler değişir.
Kullanıcı avatarı
nephie
Favori Anime: naruto

Resim
Resim

Bak bu Baam'ın reflejoya son saldırısı.
Ve Thorn'un etrafındaki shinsoo kırmızımsı.
Bu ateşlemeli silahın içinde Enryu'nun olduğunu düşünüyorum. Bakalım ne olacak.

Gel gelelim Zahard'ın sözleşme meselesine.

"Due to a contract with the Guardians, none of the inhabitants of the tower can harm Zahard; in effect, this means that only an Irregular can kill him"
Muhafızlarla anlaşma yaptığından ötürü kule sakinleri(yani burada kurallılar ve kulede ikamet eden muhafızlar kastediliyor) Zahard'a zarar veremez. Bunu sadece kuralsızlar yapabilir. Bence yaptığı anlaşmalar sayesinde muhafızlar da ona zarar veremiyor ki onlar sayesinde shinso kullanan kurallılar da buna dahil. Sonuçta kurallılara verilen güç muhafızlara ait. Anlatmak istediğimi anlatabilmişimdir umarım
memoww yazdı: Ama kurallular muhafızla anlaşma yapmazlarsa zati kullanamıyolar isteseler de. Orda dediği benim iznimle kullanabiliyorsun yoksa kullanamazsın diyor. Bu güç senin deil diyor yani. Baamda ama iş değişik o bir kuralsız ve kontrata ihtiyaç duymuyor ama yapması zorkaşıyor diyebiliriz. Yani zahardın ölümsüzlük kontratıyla bu kontratın alakası yok.
Kralın kontratı da şu kuleye bağlı hiçbirşey kral ve 10 ulu aile liderini öldüremez. 100. Katın gardiyanıyla yapılan kontrat bu. Peki soruyorum 100. Katın gardiyanı ölürse noolur?
Devam edelim 100. katın hakimi kim. Arie hon beyaz kılıç kulede ki 5 numara. Neden zahard 1 numaralı adamıni 100. Kata koyuyor ilginç deil mi bu.

Bu gardiyan konusuna gelelim. Tek başına bir gardiyan kontrat sebebiyle zahardı öldürmez doğru ama bu gardiyan bir kuralsızın elindeyse işler değişir.
Kuleye muhafızlar da bağlı. Demek istediğim bu. Kral bütün katın sahipleriyle ayrı ayrı sözleşme yapmış. Ve wiki onları kontrolü altına almış diyor. Son olarak

"Guardians (관리자, Gwahnlija; literally meaning "Administrator") are beings that rule over the Shinsoo of their Floor"

Yöneticiler/muhafızlar kendi katlarındaki shinsooya hükmeden varlıklardır. Shinsooya hükmedenler anlaşma yaptıkları Kralı öldürecek bir güç verir mi? Bunu demeye çalışıyorum.
En son nephie tarafından 20 Ara 2014 02:42 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Resim
Kullanıcı avatarı
memoww

İşte o kontrat şu, sana kullanamna izin veriyor ama istediğim zaman elinden o gücü alırım diyor gardiyan. Kontratı yapmasalar da hiç kullanamayacaklar.
Bu diğer kontrat 100. gardiyanla olan kuleye bağlı olan herkes yani kule sakinleri bunları öldüremez şeklinde. Yani yeltenene gardiyandan engel gelir diye düşünüyorum. Zaten bi kesse shinsoo yönetimini bitti. Ya da kulenin kuralı olarak direk atanmıştır. Yani yerçekimi kanunu gibi. O yüzden hiçbir ihtimali kalmıyordur.

Dediğin gibi kurasızlar bu işin dışında çünkü kontratlara ve kulelin kurallarına bağlı deiller. Zaten fug bu kadar sene bu yüzden baamı bekliyordu. Daha doğrusu bir kuralsızı.

Attığın fotoya gelirsek. Enryu ya da enryunun yaptığı silah çıkma ihtimali yüksek gerçekten. Enryu çıkarsa ama çok op olur.
Kullanıcı avatarı
fox34
Favori Manga: Tower Of God--One piece-Naruto-Fair tail-Bleach-Air gear-Holyland
Favori Anime: One piece-Naruto-Fair tail-Bleach-Air gear

:woohoo: :woohoo: :woohoo: Memoww kardeş çok teşekkürler vakit ayırdığın için ben özet istedim sen bölümleri çevirmissin..
:) :) Çevirmen olmayı düşündünmü..?
Dünya Seni İtip Kalktığında Ayağı Kalkmalı Ve Sen de İtmelisin Sadece Mazeretler Uydurarak Bir Şey Yapamazsızn...!
Resim
Kullanıcı avatarı
ansatsuken
Favori Manga: Beelzebub
The breaker (part 1)
Gantz
Tower of god

Irıspı Rachel kurallı mı? Kuralsız mı?
Kullanıcı avatarı
memoww

ansatsuken yazdı:Irıspı Rachel kurallı mı? Kuralsız mı?
Kuralsız
Kullanıcı avatarı
ansatsuken
Favori Manga: Beelzebub
The breaker (part 1)
Gantz
Tower of god

Resim Bu adam kuleyi tırmanmayı bitirmiş birisi mi yoksa kulenin yerlisi mi?
Kullanıcı avatarı
memoww

ansatsuken yazdı:Resim Bu adam kuleyi tırmanmayı bitirmiş birisi mi yoksa kulenin yerlisi mi?
O adam 1. katın gardiyanı ismi headon

Hani her katın shinsoo kullanmana izin veren ve o katın mutlak tanrıları sayılan gardiyanları var ya onlardan.

Headon un tek farkı kuleyi tırmananları seçtiği için herkatta bir anda belirebilip seni iç kulenin ikinci katına kurallı seçme katına yani seni koyuyor.

“Tower Of God” sayfasına dön