Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Tower of God Hakkındaki Sorularınız (Spoiler İçerir)

Kullanıcı avatarı
WhiteMoustache
Favori Manga: Naruto, One Piece.
Favori Anime: Naruto, One Piece.

Beyler Tower of God'a başlıyacaktım fakat 200 küsür bölüm geçmesine rağmen hala 30. katta oldukları için vazgeçtim. Katlar hakkında bilgi verebilecek herhangi biri var mı? Mesela kaç kat var, sonuncu kat kaçıncı oluyor? Daha ilk bölümlerde 21. seviye biriyle karşılaşan ana karakter 200 bölümde anca 30. kata mı gelebildi? 200. bölüm 30. katta 100. bölüm 29. katta. Yahu 50. katta mı bitiyor ne? Her kata 100 bölüm veriyorlar. Arc yapsalar daha kısa sürer. Herneyse, şu sorularımın cevabını verebilecek biri varsa versinde ona göre karar vereyim.
Resim

Fan Kulübler
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
memoww
Favori Manga: Naruto, Tower of God, Fairy Tail, Bleach, One Piece, The Breaker, Gantz, Noblesse, HSD Kenichi, The God of Highschool, Gamaran
Favori Anime: ...

WhiteMoustache yazdı:Beyler Tower of God'a başlıyacaktım fakat 200 küsür bölüm geçmesine rağmen hala 30. katta oldukları için vazgeçtim. Katlar hakkında bilgi verebilecek herhangi biri var mı? Mesela kaç kat var, sonuncu kat kaçıncı oluyor? Daha ilk bölümlerde 21. seviye biriyle karşılaşan ana karakter 200 bölümde anca 30. kata mı gelebildi? 200. bölüm 30. katta 100. bölüm 29. katta. Yahu 50. katta mı bitiyor ne? Her kata 100 bölüm veriyorlar. Arc yapsalar daha kısa sürer. Herneyse, şu sorularımın cevabını verebilecek biri varsa versinde ona göre karar vereyim.
İlk olarak esas yerine koydum mesajını :) Güncel tartışma yerinde bu soru olmamamış :lol:

Bu seri uzun soluklu bir seri. Bir op klasmanında diyebiliriz serinin uzunluğu bakımından. Ek olarak her kata değinilmiyor. Bazı katlar hiç gösterilmezken bazıları 70 bölüme kadar sürüyor. Ha tırmandıktan ve seviyeci olduktan sonra geri bahsedilmeyen katlardan bahsedilebilirmiş. Yani öyle sırasıyla gitme yok anlayacağın.
Tiplam kaç kat var diye doruyosan, kulenin fethedilmiş 134 katı var. Tamamrn gizem şu kadar kat var toplamda kesin olarak diyemem. Ve şu an 35. kattalar. Seri yaklaşık olarak da tahmini %5 ila %10 u arasında.
The thing I really wanted was...I..already had it. - Jyu Viole Grace
Kullanıcı avatarı
Akuraz
Favori Manga: One Piece, Toriko, Bleach
Favori Anime: Code geass, FMA: Brotherhood, Death Note

Önceden başka bir siteden sürekli okuyordum fakat LINE webtoon bölüm sonundaki yazar yorumlarını koymuyor. Bunlar hala çıkıyor mu? Çıkıyorsa nereden bulabilirim?
Resim There is a place within each of us where we cannot hide from the truth, where virtue sits as judge. To admit the truth of our actions is to go before that court, where process is irrelevant. Good and evil are intents, and intent is without excuse. R.A. Salvatore
Kullanıcı avatarı
memoww
Favori Manga: Naruto, Tower of God, Fairy Tail, Bleach, One Piece, The Breaker, Gantz, Noblesse, HSD Kenichi, The God of Highschool, Gamaran

Çıkıyor zati hep korecesi de ingilizceye de batoto dan bir şahıs vakti olduģunda ćeviriyor. En son 212 ye kadar vardı herhal link için buyur:::
http://bato.to/forums/topic/20600-siu-b ... nslations/
isara
Favori Manga: tower of god
Favori Anime: one piece

şimdi sorularım şöyle ki:

Karaka ve Wangnan da zahard ın yüzüklerinin bulunmasının sebebi sizce ne?

Wangnan bir sahnede Baam ın hocasına lolipop götürüyor o gittikten hemen sonra Karaka ortaya çıkıyor sizce siu bunu tesadüfi mi yapıyor yoksa Karaka ve Wangnan arasın da bir bağlantı mı var?

Aynı Zahard amblemi Baam ın geldiği mağarada var sizce bunun sebebi nedir?

Aile liderlerinden biri neden Baam ı kurtarmak istedi?

Aynı aile lideri(gözlüklü olan uzay gemisinde) telsizde biriyle konuşuyordu.Ve konuşan kişi ona sanki astıymış gibi davrandı, düşünürsek bir aile lideri kuledeki en prestijli adamlardan biri ve yüksek seviyeci bile aşırı derecede tırstı, tek başına olmasına rağmen.Sizce telsizde ki kişi kim olabilir?

Gardiyanlar shinso yönetimini gerektiğinde kesebiliyor.Enryu buna rağmen bir gardiyan öldürdü.buda bize gösterir ki kuralsızlar shinso yönetimi kesilse bile shinso kullanabiliyor.Bunun yanı sıra enryu shinso kullandığında ortalık kırmızıya dönüyor bu onun kendine has shinso rengi fakat ortalığı kırmızıya boyuyor, bundan yola çıkarsak bir kuralsız katta kendi shinso salınımını yapabilir mi?

Yine yukarıdaki yazıdan yola çıkarak, dikenin kırmızı olması ve etrafındaki shinsoyu kontrol edebilmesi salınım kesilse bile kendi shinso salınımını yapabileceğini göstermez mi? Enryu nun kontrolü o kadar iyiymişki(sanırım onun için söyleniyordu) canlı bile yaratabilirmiş.Thorn Enryu nun yarattığı bir canlı olabilir mi?

Cehennem trenin de trene binmiş olanlar neden tekrar biniyor? 43. kattan sonra üst kata çıkmıyorlar mı?o kata tekrar tekrar gidip ne yapıyorlar? yoksa trende 1. olana bir ödül felan mı var.
Kullanıcı avatarı
memoww

isara yazdı:şimdi sorularım şöyle ki:

Karaka ve Wangnan da zahard ın yüzüklerinin bulunmasının sebebi sizce ne?
Tam olarak belli değil. Zahard yüzüğüyle sınırlamaktan ziyade olaya zahard sembolü olarak baksak daha sağlıklı açıklamalar yapabiliriz. Zahard sembolünü ve ona bağlı türevlerini kimlerde gördük bu ikisinden başka. Prenseslerde gayet tabi görüyoruz. Bölüm 193 de replitistanın yuri ile karşılaşmaları için getirdiği zahardın saray korumalarında görüyoruz. Part 1 de dalga tutucu eğitmeni olan ren de görüyoruz. O da bilindiği üzere kraliyet infaz bölüğündendi. Yani bu sembol zaharda bağlı olanlarda var. Wangnan da düşünebilecek tek ihtimal olan acaba zahardın prensi o mu sorusu geliyor. Karaka da bir çok hitimal var. Ajan olarak sızmıştır kraliyete. Bir prenses öldürmüş olabilir onu sergiliyordur grurla. Akla birçok ihtimal geliyor.

isara yazdı:Wangnan bir sahnede Baam ın hocasına lolipop götürüyor o gittikten hemen sonra Karaka ortaya çıkıyor sizce siu bunu tesadüfi mi yapıyor yoksa Karaka ve Wangnan arasın da bir bağlantı mı var?
Yanlışın var burda hafif. Karaka ilk 2. sezon 28. bölümün sonunda ortaya çıkıyor baamı gözlemek için. Hatta çoktan geldin mi karaka diye söylüyor hatta baamın hoca ha jinsung. Ondan 6 bölüm sonra urek baam vssi oluyor ardından baam ağır yara alıyor. O günün akşamında wangnan la konuşmasından sonra ha jinsung ile konuşmaya geliyor. Ve baam hakkında konuşuyorlar. Yani wangnanla alaka aramak çok zorlama olur gibi geliyor.
isara yazdı:Aynı Zahard amblemi Baam ın geldiği mağarada var sizce bunun sebebi nedir?
Bu sembolün kaynağı çoğu kişinin düşündüğü gibi dış dünya. Zahard ve 10 ulu aile liderleri de teknik olarak kuralsız yani kulenin dışından geldikleri için sembolün dış dünya ile alakalı olduğu düşünülüyor.
isara yazdı:Aile liderlerinden biri neden Baam ı kurtarmak istedi?
Bilmem :) Bunu hep beraber öğrenicez :lol: Ama FuG a büyük kazık atan adeta elinde oynatan bir aile lideri var. Hatta thorn işini bile düzenleyen yani thornu fuga bırakan onlar olabilir. Hatta bunu sorunca fugun orda ki yüksek yöneticisi gülümsedi po bidau gusteng.
isara yazdı:Aynı aile lideri(gözlüklü olan uzay gemisinde) telsizde biriyle konuşuyordu.Ve konuşan kişi ona sanki astıymış gibi davrandı, düşünürsek bir aile lideri kuledeki en prestijli adamlardan biri ve yüksek seviyeci bile aşırı derecede tırstı, tek başına olmasına rağmen.Sizce telsizde ki kişi kim olabilir?
Yok yav ne astı. Po bidau gustang den bahsediyoruz. İlk 15 de adam. Onun önünde diğer kuralsızlar diğer aile liderleri ve bir iki prensesten başka kimse yok. Ha bi de walhaiksogun diğer kurucusu var onun önünde. Yani ona astı gibi davranabilecek kulede biri yok :lol: Ve po bidau prensin kim olduğunu biliyor. Bidau nun üstü birisi onun bildiğini bilmeyecek mi :) Yeni bilinmeyen birisi olacağını düşünüyorum bu arada.
isara yazdı:Gardiyanlar shinso yönetimini gerektiğinde kesebiliyor.Enryu buna rağmen bir gardiyan öldürdü.buda bize gösterir ki kuralsızlar shinso yönetimi kesilse bile shinso kullanabiliyor.Bunun yanı sıra enryu shinso kullandığında ortalık kırmızıya dönüyor bu onun kendine has shinso rengi fakat ortalığı kırmızıya boyuyor, bundan yola çıkarsak bir kuralsız katta kendi shinso salınımını yapabilir mi?
Kendisi shinsoo üretebilir mi gibi bir şey diyorsun herhalde. Shinsoo üretmekten ziyade o evrenin hammeddesi. Bu konuya avatar gibi bakacaksın. Toprak hava su ateş yönetmek gibi. Lakin bunu kullanmana izin veren birisi var o da gardiyan. Baam da gardiyandan daha izin almadan shinsoo yönetti hatırlarsan. Rachel ı korurken. Orda leroro şöyle yorumladı; sanki shinsoo yönetme arzusunun kendisi doğru değildi sanki shinsoo kendiliğinden saldırdı kendi isteğiyle. Burda birçok anlam çıkartılabilir. Shinsoo yu kendi emrin altına alma gibi. Thorn(Diken)un gücü de bu şekildeydi düşünürsek.
isara yazdı:Yine yukarıdaki yazıdan yola çıkarak, dikenin kırmızı olması ve etrafındaki shinsoyu kontrol edebilmesi salınım kesilse bile kendi shinso salınımını yapabileceğini göstermez mi? Enryu nun kontrolü o kadar iyiymişki(sanırım onun için söyleniyordu) canlı bile yaratabilirmiş.Thorn Enryu nun yarattığı bir canlı olabilir mi?
Olabilir. Bi arakadaş hatta enryunun kenidisi olma ihtimalini söylemişti ben de belki ölen gardiyandır dediydim bir aralar. Çok teori üretilir bu konuda :lol:
isara yazdı:Cehennem trenin de trene binmiş olanlar neden tekrar biniyor? 43. kattan sonra üst kata çıkmıyorlar mı?o kata tekrar tekrar gidip ne yapıyorlar? yoksa trende 1. olana bir ödül felan mı var.
Gizli kata gidiyor çünkü. Bir seviyeci olan quantın o sırada gidemediği ve ya riskli oldu için tercih etmeyen yurinin bile göremediği bir kat bu kat. Bazılarında ise takıntı. Çünkü sadece d-rankların hükmü geçtiği için biraz otorite olmayan bir yer şahsımca.
isara
Favori Manga: tower of god
Favori Anime: one piece

Öncelikle Cevaplar için teşekkürler aydınlatıcı olmuş.Wangnan için Hwa ryun Zahard ın yaptığı büyük hata demişti,bende oğlu olduğunu düşünüyorum,baam da aklıma yatkın geliyordu fakat Baam daha güçlü bir kuralsızın oğlu bile olabilir(bu kişi kuleye girmemiş de olabilir).Çünkü baam karanlıkta rachel ı bekliyordum diyor.Yani kule dışında bir dünya ve yaşayan insanlar var.

Şimdi Hwa ryun neden Zahard ın yaptığı hata dedi, Zahardın çocuk sahibi olması yasak mı kulede(bu yüzden mi bu kadar prenses var). Yanılmıyorsam bir kehanet vardı Fethedilmemiş katların Zahard ın oğlu tarafından fethedileceği üzerine, bu yüzden mi hata, gardiyanlar zahard ın çocuğu olmaması üzerine bir anlaşma yapmış olabilir mi?

Karaka olayına gelirsek ben daha çok ailelerden biriyle bağlantılı olabilir diyorum yada Zahard ailesiyle.Çünkü fugda ki elemanlar genellikle intikam arayanlar ve Karaka ya bakarsak aşırı kuralcı halleri ve kini bana başından trajik bir olay geçtiğini düşündürüyor.İntikamla beslenmiş bir slayer.Neyse ileride görürüz.

43. kat olayına gelirsek hala anlamadığım kısımlar var.Şimdi o katta shinso az ise tehlikeli olduğu için seviyeci de olmaz diye düşünüyorum.Peki diğer katlara tırmanmak için seviyecinin belirlediği testi geçmek gerekmiyor mu? yani kurallılar için.
Kullanıcı avatarı
memoww

isara yazdı:Öncelikle Cevaplar için teşekkürler öncelikle aydınlatıcı olmuş.Wangnan için Hwa ryun Zahard ın yaptığı büyük hata demişti,bende oğlu olduğunu düşünüyorum,baam da aklıma yatkın geliyordu fakat baam daha güçlü bir kuralsızın oğlu bile olabilir(bu kişi kuleye girmemiş de olabilir).Çünkü baam karanlıkta rachel ı bekliyordum diyor.Yani kule dışında bir dünya ve yaşayan insanlar var.

Şimdi Hwa ryun neden Zahard ın yaptığı hata dedi, Zahardın çocuk sahibi olması yasak mı kulede(bu yüzden mi bu kadar prenses var). Yanılmıyorsam bir kehanet vardı Fethedilmemiş katların zahard ın oğlu tarafından fethedileceği üzerine, bu yüzden mi hata, gardiyanlar zahard ın çocuğu olmaması üzerine bir anlaşma yapmış olabilir mi?

Karaka olayına gelirsek ben daha çok ailelerden biriyle bağlantılı olabilir diyorum yada zahard ailesiyle.Çünkü fugda ki elemanlar genellikle intikam arayanlar ve karaka ya bakarsak aşırı kuralcı halleri ve kini bana başından trajik bir olay geçtiğini düşündürüyor.İntikamla beslenmiş bir slayer.Neyse ileride görürüz.

43. kat olayına gelirsek hala anlamadığım kısımlar var.Şimdi o katta shinso az ise tehlikeli olduğu için seviyeci de olmaz diye düşünüyorum.Peki diğer katlara tırmanmak için seviyecinin belirlediği testi geçmek gerekmiyor mu? yani kurallılar için.
Tabi kine kulenin dışında yaşayan insanlar var. SIU nun evreni TUS yani talse user story. ToG ise bunda küçük bir yer oluşturuyor.

Zahardın kendi çocuğu olmamasının sebebi ise tamamen enaniyet. Kendi kanından ve kendi gücünde çocuklar istemiyor. Kendi gücünü kuleye sergilemek için ise prensesleri kullanıyor. Ama yine öz çocukları değiller tabi sadece güç aktarılıyor. Ve erkeklere güç aktarılmaması ise yine zahard gücünün bir erkek bedeninde güçlü olabilmesi. Yani bunların hepsi taht düşkünlüğü zahardın. Ondan eğer bir prens dünyaya gelmişse, zahardın yaptığı en büyük hata olur diye düşünüyorum ben :)

Karaka ama zahard ailesi sadece kral ve prenseslerden oluşur. Bir erkek olan karakanın ileden olması imkansız. Dediğim gibi zahard ordusuna sızmıştır ya da birisini indirmiştir taşıyodur gururla. Aile geçmişi de olabilir tabi ama direk zahard ailesi şu anki bilgilerle imkansız gibi...

Şimdi sınavları kim yapar test yöneticisi yani lero ro, mule love gibi. Peki onlar kime bağlıdır yöneticilere, yani yu han sung mesela. Peki yöneticiler katın hakimine mesela 2. katın hakimi evankheel. Yani hakim evankheel ama evankheel de burda sadece izinli adamdır. Testlerin mutlak idarecisi o katın gardiyanıdır. Zahard ve 10 ulu aile lideri kuleye ilk tırmanmaya başlayanlar. O sırada kimse yok tırmanan onlardan başka ve testleri direk gardiyandan alıyorlar. 100. kata bir seferde çıkıyorlar ve 100. katın gardiyanıyla kontrat imzalıyorlar. Kenid ölümsüzlükleri de burdan geliyor zaten. Ve kuleye tırmanma bu şekilde başlıyor. Zamanla kat hakimleri olsun test yöneticileri olsun atanıyor. Ama bütün o mevkilerin arkasında ki şey gardiyanın ta kendisi mutlak yönetim onda. Gelelim sadete. Bu bilgilerden yola çıkarak, gardiyan yoksa o katta test olur mu? Tabi ki olmaz. 43. kat normal tırmanıldığında direk geçiliyor hiç uğranılmıyor bile anlayacağın. 42 den 44 e atlıyorsun. test yok hakimi yok yöneticisi yok hiçbir şeyi tok. Devam edersek oraya ulaşmanın tek yolu cehennem treni. Ondan bu kadar önemli bu tren. :)
Kullanıcı avatarı
mushroom
Favori Manga: Naruto, One Piece, Hunter x Hunter, Noblesse, Beelzebub, Tower of God, The Gamer,
Favori Anime: Naruto, One Piece, Hunter x Hunter, Psycho Pass, Fullmetal Alchemist: Brotherhood, Tokyo Ghoul, Akame Ga Kill, Terra Formars, Code Geass, Hyakka Ryouran: Samurai Girls, Hellsing (Alucard), Rurouni Kenshin, Gangsta., Bleach, One Punch Man, Noragami, Dragon Ball, Boruto, Gintama,

Memoww öncelikle senin tog üzerindeki emeğinden dolayi tebrik ediyorum. Elinden geldiğince herkese de cevap vermeye çalışıyorsun. Siu bunu görse senin adına bir karakter yaratırdı diye düşünüyorum.

Neyse ben şunu soracam. Tog u türkçe takip ediyorum. 209 dayım. 1 yıl aradan sonra Baam in dikeni neden gözükmüyor? Kaçırdığım bir şey mi oldu? Yoksa belli bir mantığı mı var bu durumun? İlerleyen bölümlerde açıklanacaksa nedeni, spo ya gerek yok :)
Kullanıcı avatarı
Jyu Viole Grace
Favori Manga: Tower Of God, Bleach,Naruto,Freezing,Kİngdom, Assassination the Classroom,Noragami
Favori Anime: Naruto

Güncelde açıklıo baam nedenini

“Tower Of God” sayfasına dön