Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Tower of God Hakkındaki Sorularınız (Spoiler İçerir)

Kullanıcı avatarı
memoww
Favori Manga: Naruto, Tower of God, Fairy Tail, Bleach, One Piece, The Breaker, Gantz, Noblesse, HSD Kenichi, The God of Highschool, Gamaran
Favori Anime: ...

mushroom yazdı:Memoww öncelikle senin tog üzerindeki emeğinden dolayi tebrik ediyorum. Elinden geldiğince herkese de cevap vermeye çalışıyorsun. Siu bunu görse senin adına bir karakter yaratırdı diye düşünüyorum.

Neyse ben şunu soracam. Tog u türkçe takip ediyorum. 209 dayım. 1 yıl aradan sonra Baam in dikeni neden gözükmüyor? Kaçırdığım bir şey mi oldu? Yoksa belli bir mantığı mı var bu durumun? İlerleyen bölümlerde açıklanacaksa nedeni, spo ya gerek yok :)
Öncelikle teşekkür ederim.

Soruna gelecek olursak baam thorn u kapatabiliyor ve açabiliyor. Kapatabildiğini ise türkçesi olduğu bölümlerden 192. Bölümde gördük. Sana sırasıyla 192. Bölümden aldığım 3 resimle kapatma anını gösteriyim.
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Olay bu şekilde peki neden hep açık dolaşmıyor diye soracak olursan bunun 2 sebebi var biri istek diğeri zorunluluk ama bunu sen bölümler güncele yaklaştıkça kendin görürsün. Spoiler vermiyim ben...
The thing I really wanted was...I..already had it. - Jyu Viole Grace
Kullanıcı avatarı
elessar45
Favori Manga: naruto & one piece & bleach
Favori Anime: naruto & one piece & fairy tail & DRAGONBALLLLLLLLLL & FMA

Merak ettiğim bir şey var bilinen en üst kat 134. kat ve daha üst katlar olduğuna inanıyorlar peki neden kimse 134. kattaki gözlemciden görev alıp üst kata çıkmaya çalışmıyor mesala manzino ve birde bizim Yuri-hime(manga alışkanlığı) baam'ı arıyor bulunca ne yapacak ne konuşacaklar ha birde son olarak manzino'nun kurduğu ekibin amacı ne neyi hedefliyorlar bunlar hakkında bilginiz varsa paylaşırsanız sevinirim
Resim ONE PIECE AMV
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
memoww
Favori Manga: Naruto, Tower of God, Fairy Tail, Bleach, One Piece, The Breaker, Gantz, Noblesse, HSD Kenichi, The God of Highschool, Gamaran
Favori Anime: ...

elessar45 yazdı:Merak ettiğim bir şey var bilinen en üst kat 134. kat ve daha üst katlar olduğuna inanıyorlar peki neden kimse 134. kattaki gözlemciden görev alıp üst kata çıkmaya çalışmıyor mesala manzino ve birde bizim Yuri-hime(manga alışkanlığı) baam'ı arıyor bulunca ne yapacak ne konuşacaklar ha birde son olarak manzino'nun kurduğu ekibin amacı ne neyi hedefliyorlar bunlar hakkında bilginiz varsa paylaşırsanız sevinirim
İlk sorun için en başa dönmek lazım. İlk kat çıkma nasıl oluyor. Zahard ve 10 ulu aile lideri bildiğin üzere teknik olarak kuralsızlar. Kuleye giriş yapıyorlar. Ve teker teker katları gardiyanlardan test alarak çıkmaya başlıyorlar. Her çıkılan katlar kat fethedilmiş kat oluyor bir bakıma. 100. kata bir kerede geliyorlar ve geldiklerin de ve o katı fethettiklerinde o meşhur ölümsüzlük ve kulenin mutlak hakiminin yani kralının zahard olduğunu içeren kontratı imzalıyorlar ve kule sakinlerinin de kuleye tırmanma geleneği burdan başlıyor. Zamanla katlara hakimler yöneticiler test görevlileri atanıyor. Ve o süre zarfı içinde katlar zaman zaman yine fethedilmeye devam ediyor. 134. kata kadar fethediliyor. bazı katlar hatta prensesler tarafından fethediliyor. 135. kat için zahard güç topluyor. Yani 135. katın testini alınca öyle 2. kat testi gibi olmayacak bunlar. Bizzat gardiyan tarafından verilen extreme bir test. Zahard ın güç yoplamak için pasif role büründerecek kadar zor testler. Ama bu katın zahardın daha doğmamış(?) oğlu tarafından fethedileceği de söyleniyor.

Urek mazino ve yurinin arama sebeplerinde biri seviyor da ilgileniyor diğeri daha seviyeci bile olmayan biri ona yani kulenin en güçlü aktif şahsına çizik attığı için ilginç buluyor ve o yüzden ilgileniyor.

Mazinonun takımının da tam hedefini tam olarak bilmiyoruz ama mazinonun hedefi kesindir ki kulenin dışına çıkmak...
The thing I really wanted was...I..already had it. - Jyu Viole Grace
Kullanıcı avatarı
elessar45

Ben kralın güç toplamak için kendini pasif konuma aldığını bilmiyordum eyv. @ memoww zaten senin sayende başladım bu seriye son bir şey daha sormak istiyorum FUG'ın en yüksek rütbelisi en güçlüsü hakkında bir bilgi varmı
Resim ONE PIECE AMV
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
Akuraz
Favori Manga: One Piece, Toriko, Bleach
Favori Anime: Code geass, FMA: Brotherhood, Death Note

Problem olmazsa bunu ben cevaplayayım. Sorunun cevabı bu linkte:

http://towerofgod.wikia.com/wiki/Grace_Mirchea_Luslec

Adamın adı Grace Mirchea Luclec. Sıralamasıda 15. En çok merak ettiğim adamlardan biridir. Anladığım kadarıyla Baamın fugdaki öğretmeni jinsung ile sürekli görüşüyorlar. Baama baya ilgi gösteriyor gibi.
Yanlız yakın bir gelecekte görünmeyecek bence. Daha çok yolumuz var oralara.

Buda SIU'nun High Rankerler hankkında yazdığı bölümlerden biri:
► Spoiler Göster
En son Akuraz tarafından 14 Mar 2015 01:50 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Resim There is a place within each of us where we cannot hide from the truth, where virtue sits as judge. To admit the truth of our actions is to go before that court, where process is irrelevant. Good and evil are intents, and intent is without excuse. R.A. Salvatore
Kullanıcı avatarı
elessar45

Akuraz yazdı:Problem olmazsa bunu ben cevaplayayım. Sorunun cevabı bu linkte:

http://towerofgod.wikia.com/wiki/Grace_Mirchea_Luslec

Adamın adı Grace Mirchea Luclec. Sıralamasıda 15. En çok merak ettiğim adamlardan biridir. Anladığım kadarıyla Baamın fugdaki öğretmesi jinsung ile sürekli görüşüyorlar. Baama baya ilgi gösteriyor gibi.
Yanlız yakın bir gelecekte görünmeyecek bence. Daha çok yolumuz var oralara.

Buda SIU'nun High Rankerler hankkında yazdığı bölümlerden biri:
► Spoiler Göster
Adamın karakter betimlemesi çok iyiymiş bende merak ettim şimdi tam sıralamayı bilmiyorum ama ilk 4 zaten belli ondan sonrada 10 aile lideri geliyordur mutlaka adam kısaca en güçlü kurallı diyebiliriz heralde
Resim ONE PIECE AMV
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
Akuraz
Favori Manga: One Piece, Toriko, Bleach
Favori Anime: Code geass, FMA: Brotherhood, Death Note

10 ailenin liderlerinin hepsi ilk 15 te değil. Sadece 6 tanesi var. Yani Mircea bazı aile liderlerinden güçlü demek bu.
Gerçek sıralamada aşağıdaki gibi. Hepsinin yanına ne olduklarını yazdım.

Rank 1 - Phantaminum
Rank 2 - Enryu
Rank 3 - Zahard
Rank 4 - Urek Mazino
Rank 5 - Arie Hon - Aile lideri
Rank 6 - Koon Eduan - Aile lideri
Rank 7 - Eurasia Enne Zahard - Prenses
Rank 8 - Adori (Adoru) Zahard - Prenses
Rank 9 - Backryun - Wingtree'nin Lideri
Rank 10 - Ha Yurin - Aile lideri
Rank 11 - Tu Peri Tperi - Aile lideri
Rank 12 - Molic One P. GR - Şuan ki aktif lord
Rank 13 - Eurasia Blossom - Aile lideri
Rank 14 - Po Biduh Gustang - Aile lideri
Rank 15 - Grace Mircea Luslec - No:1 FUG slayer
Resim There is a place within each of us where we cannot hide from the truth, where virtue sits as judge. To admit the truth of our actions is to go before that court, where process is irrelevant. Good and evil are intents, and intent is without excuse. R.A. Salvatore
Kullanıcı avatarı
mushroom
Favori Manga: Naruto, One Piece, Hunter x Hunter, Noblesse, Beelzebub, Tower of God, The Gamer,
Favori Anime: Naruto, One Piece, Hunter x Hunter, Psycho Pass, Fullmetal Alchemist: Brotherhood, Tokyo Ghoul, Akame Ga Kill, Terra Formars, Code Geass, Hyakka Ryouran: Samurai Girls, Hellsing (Alucard), Rurouni Kenshin, Gangsta., Bleach, One Punch Man, Noragami, Dragon Ball, Boruto, Gintama,

220. Bolum Türkçesini yeni okudum da Daniel in 200yildan fazla yasadıginı ogrendim. Ayni zamanda, zamaninda öldüğünü. 220 de Baam dikeni açınca garip bi tepki verdi Daniel. Enryu da shinsoo ile hayat veriyormuş. Daniel i yeniden hayata dönduren Enryu olabilir mi acaba?
Kullanıcı avatarı
^o-g_u-z^
Favori Manga: Bleach
Favori Anime: Naruto

Baam teknikleri anında kopyalayabiliyor.
Peki niye Urek mazinonun saldırısını hiç kullanmadı.
Onut55
Favori Anime: HXH

^o-g_u-z^ yazdı:Baam teknikleri anında kopyalayabiliyor.
Peki niye Urek mazinonun saldırısını hiç kullanmadı.
Urek mazionun saldırısını kopyaladı ama isminden dolayı filan utanç duyuyormuş öyle okumuştum ..

“Tower Of God” sayfasına dön