Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Bleach Hakkında Analiz (19 Nisan 2018 Link Güncellemesi)

Bleach serisiyle ilgili sorular ve paylaşımlar ve diğer şeyler burada.
Kullanıcı avatarı
rassvet
Favori Manga: Fullmetal Alchemist, Naruto, Bleach, Gintama, Noragami, One Piece
Favori Anime: Fullmetal Alchemist, Naruto, Bleach, Death Note, Gintama, Rurouni Kenshin, Noragami, One Piece, Basilisk, Samurai Champloo, Wolf's Rain

Evet, çoook çok uzun bir teori ama başladıktan sonra yaklaşık 1.5 saat boyunca "hasss.. " dışında kelime çıkmadı ağzımdan.. Her kim hazırlamışsa ellerine sağlık, her tarafından emek akıyor bu teorinin. Sadece mangayı incelemek falan yeterli değil böyle bir şeyi ortaya çıkarabilmek için, aynı zamanda büyük bir bilgi birikimi de gerekir ki bu da teoriyi yazanın sağlam araştırma yaptığını gösterir.

Yorummların ilk birkaç sayfasına baktığımda gördüğüm kadarıyla genel tepki Kubo eğer gerçekten bunları düşündüyse, niye doğru düzgün anlatamadı tarzı tepkilerden oluşuyor. Benim aklıma ise bu açıklamaları son arca saklamış olabileceği geldi teoriyi okuduktan sonra. Çünkü bu teori Bleach evrenini çok sağlam bir şekilde ele alan ve açıklayan bir teori, gerçek olma ihtimali bana yüksek göründü. Kendinizi Kubo'nun yerine koyun, yarattığınız dünyanın sırlarını sona saklamak istemez misiniz? Herşeyi en baştan açıklasaydı eğer, geriye içi boş savaşlardan başka bir şey kalmazdı. Hem biz, hem de karakterlerin kendisi, bu evreni zamanla anlamaya başlıyoruz. Herşey birden bire açıklansaydı gerçekten de manga için pek bir heyecan kalmazdı. Bu sadece okuduğumuz teori için geçerli değil. Bana göre Bleach'in dayandığı temellerin anlatımının sona saklanması gayet mantıklı.

Ama tekrar tekrar söylemekten kendimi alamıyorum: Bu teoriyi her kim hazırladıysa önünde saygıyla eğiliyorum.
Yorozuya - OtakuTürk - 万事屋
Gintama Çeviri Grubu
[/size]
Resim
Kullanıcı avatarı
TensaZanGetsugaTenshou
Favori Manga: Bleach
Favori Anime: Bleach - Rurouni Kenshin - Desu Noto
Haa bide ufaklığımda Pokemon Digimon Beyblade vardı :D

Öncellikle bu analizi yazan arkadaş çok uğraşmış o yüzden bi teşekkür'ü mazur görmek hayvanlık olur. Diyerek bu dahiyane analizin benim mantığımla örtüşmeyen yanlarını açıklamaya başlayım;

-İchigonun doğal hougyoku olduğunu söylemek biraz kolaylık olur. Çünkü hangi anime karakterinin başrolüne bakarsanız bakın bi amacı olduğu için kaybetmiyorlar hepsi kendine söz veriyor hepsi kalbinin sesini dinliyor. Yani İchigo'nun kalbine (ruhuna) söz vermesi ve kazanması hougyoku olduğunu kanıtlamaz.

- Bide fullbring olayına değinmek istiyorum. Fullbring in bazı tanrısal güçler kazandırdığı doğru. Ama bunu Ruh kralının kullandığını söylemek sanki biraz hayalperest bi yaklaşım. Hem durum böyle olsaydı sistemi zaten çözmüş olan Aizen espadalarla uğraşmazdı. Fullbring ekibi oluşturup eğitip yeteneklerini kendi çıkarı doğrultusunda kullanıp gotei 13 ü yerle bir ederdi. // Bunları hesaba katmasak bile Fullbring'in gücü ile ruh kralının gücü arasında dağlar kadar değil uçurumlar kadar fark var. Şöyle söyleyeyim: Bisiklette bizi bir yerlere götürüyor uçakta. Ama sırf ikisinle de seyahat imkanı sağlayabildiğimiz için aynı varlık olduklarını söyleyemeyiz.
Adımı unutma! Sadece bir daha duymamak için dua et
R0x0r
Favori Anime: Bleach

zeo3090 yazdı:son arcdaki zanpaktouları yapan kişi sayesinde analiz çöpe gidiyor diye biliriz çünkü kralın zanpaktousu olamaz bu yüzden transcendent olamaz , ve analizi yapan arkdaşın atladığı bikaç şey var yada yanlış anladığı ichigonun hollow dönüşümü yapabilme özelliği annesinden gelmiyor uraharanın ichigoyu shinigami yapmaya çalışırken oluşan bişey , analizde ichigonun babası shinigami annesi insan olduğundan özel hem canlı, hem ölü olduğunu yazmış son arcda çıkana göre annesi quincy ichigoda 4 parçaya ayrılmış durumda şuan insan,hollow,shinigami,quincy
Sen biraz yanlış anlamışsın olayı adam zanpaktou yapmıyor asauchi yapıyor zanpaktou Shinigami'nin ruhundan geliyor. İchigo'nun asauchi denen kalıbı olmadan zanpaktousu vardı hollow dönüşümü annesinden geliyor babasının Shinigami güçleri karşılığında annesi ölmesin diye hollow mühürledi ama İchigo güçlerini geri almaya çalışınca İchigo'nun gücü ile hollow o kadar güçlendi ki babasının reiatsusu yetmedi mangada geçiyordu (yanlış hatırlamıyorsam) o hollow anneden geçme güçlerini almaya çalışırken uyandı
Celebhol
Favori Anime: -

Yeni bilgilerle birlikte bu teorideki bazı kısımlar pek oturmamaya başladı aklıma. Örneğin, şu aşı olayında antiler açıklandığından beri Quincylerin ve Shinigamilerin yeri hakkında daha farklı bir şeyler var. Bir ara toplayıp yazabilirim, sizin de aklınıza gelen bir şeyler var mı?
Aktp
Favori Manga: One piece ,
Naruto
Favori Anime: One piece ,
Naruto

Şu analizi bi ben okuyamadım sanırım. Linkler hasarlı düzeltme şansınız varmıdır.
Kullanıcı avatarı
Millennium Wizard
Favori Manga: One Piece,Hellsing
Favori Anime: Fma,Bleach,One piece

Kırık olan link yenilendi.
Resim
Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti
Favori Manga: Toriko, Attack on Titan, Kaguya-sama, Mob Psycho 100, Minamoto-kun Monogatari
Favori Anime: Attack on Titan, Kaguya-sama, Steins;gate

Hala elinde orjinal dosyasi olan varsa bir yere yukleyebilir mi?
Kullanıcı avatarı
redstak
Favori Manga: HxH- Slam Dunk- Shingeki no Kyojin -
Favori Anime: Slam Duk - Hunter X Hunter - JoJo - Shingeki no Kyojin

ugur_tatli yazdı: 19 Nis 2018 18:31 Hala elinde orjinal dosyasi olan varsa bir yere yukleyebilir mi?
bu berbat sondan sonra insanlarda varsa bile silmişlerdir.
Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti
Favori Manga: Toriko, Attack on Titan, Kaguya-sama, Mob Psycho 100, Minamoto-kun Monogatari

redstak yazdı: 19 Nis 2018 22:25
ugur_tatli yazdı: 19 Nis 2018 18:31 Hala elinde orjinal dosyasi olan varsa bir yere yukleyebilir mi?
bu berbat sondan sonra insanlarda varsa bile silmişlerdir.
Konuyla alakasi yok bunun.
viewtopic.php?f=20&t=2784

Sadece tekrar okumak istemistim seri bittikten sonra. Ichigo yapar dedigimiz seyi aslinda Juha Bach yapmaya calisti kader zincirlerini kirmaya calisarak.
Acaba bu cidden Kubo'nun gercekten de yapmak istedigi son muydu demeden kendimi ele alamiyorum.
Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti

@Millenium Wizard'a sordum onda var mi diye donanimhaber'de bulmus.
http://www.mediafire.com/file/gy2ic062pr4x6a2/Teori.rar

“Bleach Genel” sayfasına dön