Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Teori: Aizen, Urahara'nın Deneği mi?(Spoiler)

Bleach serisiyle ilgili sorular ve paylaşımlar ve diğer şeyler burada.
Kullanıcı avatarı
Loki
Favori Manga: -Tower of God
-Slam Dunk
-Hunter X Hunter
-Bleach
-One Piece
-Noblesse
-Koe No Katachi
-Rurouni Kenshin
-Tokyo Revengers
-Dr Stone
Favori Anime: -Neon Genesis Evangelion
-Serial Experiments Lain
-Steins;Gate
-Hunter X Hunter
-Slam Dunk
-Full Metal Alchemist Brotherhood
-Yu Yu Hakusho
-Bleach
-One Piece
-Dragonball Z
-Barakamon
-Samurai X
-Dr Stone

Arkadaşlar zamanında mangastream'de benzer bir konu açmıştım, kapanınca buraya da teorimi geliştirerek kendi öz dilimde daha rahat bir şekilde yazmaya karar verdim.

Hem Aizen, hem de Urahara farklı zamanlarda "Hougyoku" denilen Shinigami ve Hollow arasındaki sınırı kaldırdığı söylenen(ki daha sonra farklı özellikleri olduğu da söylenmiştir) nesneyi yapmışlardır. Bu bana oldukça ilginç gelmiştir. 2 farklı kişinin birebir aynı sonuca oluşan bir nesne yapmaları.

Ardından Fake Karakura Town arc'ında Urahara - Aizen diyaloğunda oldukça şüphe çeken ifadeler vardır. Öncelikle Urahara, Aizen'in hoyoku ile birleşmesini bilimsel bir gözle izler:
http://www.mangareader.net/94-51305-8/b ... r-402.html

Sonra Aizen senin kontrol edemediğin Hougyouku'yu ben kontrol ediyorum der. Fakat Urahara bunun geçmişte kaldığını söyler ve Aizen'i şaşırtır:
http://www.mangareader.net/94-51305-9/b ... r-402.html

Ve öykünün sonunda Aizen, bilindiği üzere Urahara'nın kido'suyla tamamen mühürlenir Ichigo ile yaptığı dövüş sonunda güçsüz düşerek. Her şey Urahara'nın istediği gibi gelişmiştir.

Teorim şudur: İki farklı kişinin aynı objeyi benzer dönemlerde bulması oldukça şüphelidir. Bence Hougyoku fikrini ilk önce Urahara buldu ve bunun çok büyük ve tehlikeli bir fikir olduğuna kanaat getirdi. Önce kendinden başka birinin bunu geliştirmesini istedi ve hipnoz veya benzer bir ilüzyon ile hemen hemen kendi kadar zeki Aizen adlı Shinigami'ye bu fikri soktu. Sonra uzaktan Aizen'in hougyokusunu bitirmesini bekledi. Fakat Aizen'in yaptığı hougyoku yeterince güçlü ve mükemmel olamadı. Urahara buradan yola çıkıp kendisine çok daha mükemmel bir hougyoku yaptı ve bunu test etmesi için yine Aizen'i kullandı o fark etmeden. Aizen zor da olsa Urahara'nın Hougyoku'sunu bulup onla birleşti. Neticesinde 402. sayıdaki buluşmada da gördüğümüz gibi Urahara oldukça dikkatli bir biçimde yaptığı icadın Aizen üstündeki etkisini inceledi.

Aizen ruh kralını öldürmek istiyordu. Bu da bir şekilde Urahara'nın işine gelmediği için tıpkı zamanında Aizen'i kullandığı gibi bu sefer power house Ichigo'yu kullandı Aizen ile savaşsın diye. Aizen güçsüzleşince de daha önceden yerleştirdiği Kido'su etkili oldu ve Aizen mühürlenip hapsedildi.

Kısaca Bleach'in ilk 420 küsür sayısının tamamı Urahara'nın deney tahtasından ibarettir diyorum.

Urahara kendine başka Hougyoku geliştirmiş midir, Hougyoku ile aslında ne yapmak istemektedir bilemiyorum. Belki ilerde final villain olarak görebilirz bu yüzden de.

NOT: Bu teorinin doğruluğu veya olanaksızlığı ispat edilene kadar manga devam eder mi bilemiyorum.
En son Loki tarafından 30 Nis 2012 19:51 tarihinde düzenlendi, toplamda 5 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Deathwing
Favori Manga: Yok
Favori Anime: Yok

Teori güzel, Urahara ruh kralı için de çalışıyor olabilir, ancak son arca girdi manga ve bu arcta da sıradan bir Shinigami Quincy kapışmasından fazlasını bulamayacakmışız gibi görünüyor şimdilik. Kafamızdaki sorulara cevap vermeden biterse Bleach iyi hatırlanmayacak.
Once upon a time there was no snake, there was no scorpion,

There was no hyena, there was no lion,
There was no wild dog, no wolf,
There was no fear, no terror,
Man had no rival.
Kullanıcı avatarı
hercaiebabil
SüperNova
SüperNova
Favori Manga: Shingeki no Kyojin, Akame Ga Kiru, Pandora Hearts, Basara, 7 seeds, Fullmetal Alchemmist
Favori Anime: Fullmetal Alchemist, Shingeki no Kyojin

Tarihte görülmüş şeydir dünyanın farklı yerlerinde farklı bilim insanlarının aynı buluşu yaptıkları.
Örneğin okuduğum bir kitapta Graham Bell ile aynı gün yalnızca ondan bir kaç saat sonra telefonu icat ettiğini iddia eden ve patent başvurusunda bulunduğu yazıyordu.
Yani ikisi de yeterince zeki olduğu sürece (ki öyleler) ikisinin de aynı sonuca ulaşması normal. Yani güç sınırlarını ortadan kaldıran bir şey... O kadar bulunamaz bir fikir gibi gelmiyor. Eminim daha önce başka şinigamiler de böyle bir şeyin olup olmadığını merak etmiş ama doğru açıdan bakamadıkları için sadece merak etmekle kalmışlardır.
Ayrıca benim bildiğim Aizen Hougyoku'yu bulmuyor. Sadece bununla ilgili deneyler yapıyor (Ki Rukia'nın anılarından gördüğümüz kadarıyla, Urahara'yı SS'ten attırdıktan yıllar sonra bile pek çok başarısız deneyi olmuş.) ama bir türlü doğru sonuca ulaşamıyor.
Ayrıca bu dediğin bana Urahara'nın yapabileceği türde bir şey gibi gelmedi. Sonuçta Aizen gibi büyük bir tehlikenin eline güç vermek, ya da güce ulaştırmak...
Aizen ya da Kurotsuchi belki ama Urahara ııh olmaz.
"VAR OLMAK HAKTIR" [thumbnail]https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/ ... 3557_n.jpg[/thumbnail]

Bu resim bana işkence eden bütün öğrencilerime gelsin;
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
Loki
-Slam Dunk
-Hunter X Hunter
-Bleach
-One Piece
-Noblesse
-Koe No Katachi
-Rurouni Kenshin
-Tokyo Revengers
-Dr Stone
-Serial Experiments Lain
-Steins;Gate
-Hunter X Hunter
-Slam Dunk
-Yu Yu Hakusho
-Bleach
-One Piece
-Dragonball Z
-Barakamon
-Samurai X
-Dr Stone

hercaiebabil yazdı:Tarihte görülmüş şeydir dünyanın farklı yerlerinde farklı bilim insanlarının aynı buluşu yaptıkları.
Örneğin okuduğum bir kitapta Graham Bell ile aynı gün yalnızca ondan bir kaç saat sonra telefonu icat ettiğini iddia eden ve patent başvurusunda bulunduğu yazıyordu.
Yani ikisi de yeterince zeki olduğu sürece (ki öyleler) ikisinin de aynı sonuca ulaşması normal. Yani güç sınırlarını ortadan kaldıran bir şey... O kadar bulunamaz bir fikir gibi gelmiyor. Eminim daha önce başka şinigamiler de böyle bir şeyin olup olmadığını merak etmiş ama doğru açıdan bakamadıkları için sadece merak etmekle kalmışlardır.
Ayrıca benim bildiğim Aizen Hougyoku'yu bulmuyor. Sadece bununla ilgili deneyler yapıyor (Ki Rukia'nın anılarından gördüğümüz kadarıyla, Urahara'yı SS'ten attırdıktan yıllar sonra bile pek çok başarısız deneyi olmuş.) ama bir türlü doğru sonuca ulaşamıyor.
Ayrıca bu dediğin bana Urahara'nın yapabileceği türde bir şey gibi gelmedi. Sonuçta Aizen gibi büyük bir tehlikenin eline güç vermek, ya da güce ulaştırmak...
Aizen ya da Kurotsuchi belki ama Urahara ııh olmaz.
Yok Aizen buluyor hatta flashback'te Vaizard'ları Aizen'in hougyoku ile oluşturduğuna tanık oluyoruz(Shinigamiler üzerinde test yapıyor). Yine aynı sebepten olay Urahara'nın üzerine kalıyor ve Urahara sürgün yiyor.
Kullanıcı avatarı
hercaiebabil
SüperNova
SüperNova
Favori Manga: Shingeki no Kyojin, Akame Ga Kiru, Pandora Hearts, Basara, 7 seeds, Fullmetal Alchemmist

İyi de Urahara'nın bulduğu şeyi bulabiliyorsa neden Rukia için o kadar uğraşsın.
Evet Hougyoku'yu gelişitiricek bazı şeyler yapabiliyor ama benim bildiğim Hougyoku'yu sadece Aizen yaratabiliyor.

Bir de flashback'ten kastın (adı neydi ya) o şarışın Yamamoto'nun gücünü bastıran Vaizard mı?
"VAR OLMAK HAKTIR" [thumbnail]https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/ ... 3557_n.jpg[/thumbnail]

► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
Loki
-Slam Dunk
-Hunter X Hunter
-Bleach
-One Piece
-Noblesse
-Koe No Katachi
-Rurouni Kenshin
-Tokyo Revengers
-Dr Stone
-Serial Experiments Lain
-Steins;Gate
-Hunter X Hunter
-Slam Dunk
-Yu Yu Hakusho
-Bleach
-One Piece
-Dragonball Z
-Barakamon
-Samurai X
-Dr Stone

hercaiebabil yazdı:İyi de Urahara'nın bulduğu şeyi bulabiliyorsa neden Rukia için o kadar uğraşsın.
Evet Hougyoku'yu gelişitiricek bazı şeyler yapabiliyor ama benim bildiğim Hougyoku'yu sadece Aizen yaratabiliyor.

Bir de flashback'ten kastın (adı neydi ya) o şarışın Yamamoto'nun gücünü bastıran Vaizard mı?
Çünkü Aizen'in Hougyoku'su Urahara'nınki kadar güçlü, tamamlanmış ve mükemmel değil. Urahara'nınki Aizen'in hougyoku'sundan çok daha güçlü, bu yüzden Rukia'da saklı Hogyoku'yu çalmakla uğraştı Aizen.

Bu Gin'in çocukluğunda Aizen'in hougyoku kullandığına tanık olduğu zaman:
http://www.mangareader.net/94-56329-5/b ... r-415.html

Burada da Aizen hollow'laştırma deneyi yapıyor shinigamiler üzerinde, tabi bu da hogyoku sayesinde:
http://mangafox.me/manga/bleach/v37/c316.1/13.html

Pandelum arc'ını okursan veya The Past sezonunu izlersen(animede 206-212. bölümler) daha netgörebilirsin.
Kullanıcı avatarı
archangel_uriel
Favori Manga: Bleach, one piece, naruto,
Favori Anime: bleach, van helsing, basilisk, avatar the last airbender

Yok artık !
En son Celebhol tarafından 30 Nis 2012 20:37 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Sebep: Yazılara büyük harfle başlıyoruz.
Resim
Kullanıcı avatarı
hercaiebabil
SüperNova
SüperNova

O hollowlaştırma sahnesini hep merak etmişimdir nasıl yaptı diye?

Ben elinde somut bir hougyoku olduğunu düşünmüyordum, sadece oluşturma çabası içinde sanıyordum. Tamam açıklama için teşekkürler.

Ama ben hala Urahara'nın böyle bir şey yapacağına ihtimal vermiyorum.

► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
Drag
Favori Anime: bleach

Bırak artık bu işlerle uğraşmayı ya. Bi Isshin'i Ginjõ'nun babası yaptın, bi Urahara'yı Aizen'in babası yaptın. Zorlama arkadaşım olmuyor işte.

Bak tek cümleyle çürütüyorum:
Bu senin dediğin doğru olsaydı; Aizen, Pendulum Arc'daki olayların suçunu Urahara'nın üstüne yıkamazdı. Urahara da SS'den kaçmak zorunda kalmazdı.

Sen denek kelimesini yanlış anlamışsın. Bayağı yanlış gelmişsin yani. Bayağı hem de.
Kullanıcı avatarı
archangel_uriel
Favori Manga: Bleach, one piece, naruto,
Favori Anime: bleach, van helsing, basilisk, avatar the last airbender

o değilde ichigo byakuya nın amcaoğluymuş
Resim

“Bleach Genel” sayfasına dön