Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Bleach Serisinde Bulduğunuz Buglar

Bleach serisiyle ilgili sorular ve paylaşımlar ve diğer şeyler burada.
Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti
Favori Manga: Toriko, Attack on Titan, Kaguya-sama, Mob Psycho 100, Minamoto-kun Monogatari
Favori Anime: Attack on Titan, Kaguya-sama, Steins;gate

İlk 4'ünün vaste lord oldukları databookta geçiyor.
Kullanıcı avatarı
İzanami
Favori Manga: One outs, mirai nikki, death note, naruto, bleach.
Favori Anime: naruto, bleach, mirai nikki, ao no exorcist.

offtopic yapmaya üşendim, yahiko ile naruto dövüşünde 6 adet pain yoktu biri hayatta kalmıştı bu bir. Süreli patlamaları kullanıyordu saldırı ve savunma için ama pek ala ninjutsu emme tekniğini de kullanabilirdi ki gördüğümüz kadarıyla süre kısıtlaması yoktu.

Bleach de bug falan yok beyler, çünkü belirli bir güç sıralaması yok. Fener galatasarayı yener, beşiktaş galatasaraya yenilirse fener beşiktaşı yener mantığı olmuyor.

Adam unuttu dediğiniz şu infaz silahını bile açıklayacak sanırım çünkü bir anka muhabbeti döndü, sırasıyla ilerliyoruz işte. Sayısal veriler her şey değildir. Bak bir adam var sir Alex Ferguson, ne diyor:

'' İstatistikler mini etek gibidir, her şeyi gösterir ama esas olanı göstermez. ''

Mangaka bitsin gitsin havasında değil, final arc ın vs leri de finale yakışır olur, düz bir savaşın bile rahat 6 - 7 chapter yediği mangada olağanüstü dövüşler ne kadar sürer bilmiyoruz. O yüzden açıklama savaşlar flashbackler sonra tekrardan bir takım açıklamalar ile gidecek diyorum. Yani şu an için tadını çıkarın bleachin, bir sürü açıklama gelecek saraylar gezilirken.

Bir de esas bitti gitti havasında olan mangaka kishi mi kubo mu tartışmak lazım..
''Kitto ikiteru koto ni imi nante nai noyo. Demo ikitsuzukeru koto de omoshiroi koto wo mitsekerareru kamo ne."

► Spoiler Göster

OROCHİMARU - SAMA

Resim
Kullanıcı avatarı
kilitkilit
Favori Anime: Animatrix

İstatistikler mini etekdir derken 7 22 1 vs SIFIRı kastettiğini sanmıyorum. Sıfır ne kadar lafı büksende çarpıtmaya çalışsanda sıfırdır. 1 ,2 ,100 ,1milyon bunların 0 dan çok temel bir farkı var. 0 hiçliktir hiçdir. Yoktur. Ama saolasın matematiğin bilimin bile fanlara işlemeyeceğini çok güzel bir şekilde göstermişin.

Verdiğin diğer örnekde düşün bakalım fenerbahçe galatasaray beşiktaş sezonu hiç o puanla kapattılarmı ? 100 yıldır var bu takımlar ama nedense tüm sezonu puan almadan kapattıkları bir sezon varmı ?

Ayriyetten güç dengesi yok demişssin. Fenerbahçe beşiktaş galata sürekli birbirlerini yener yenilir demişssin. Ayıptır sölemesi dandirik hollowlarla yusuf yusuf modda kapışan bir menos grande görünce altıne etme noktasına gelen rukia nasıl 30 bin hollow gücündeki espadayı keser? Şimdi bu espada beşiktaş da , rukia bildiğin mahalle takımı oluyor. Sonuçda ortada . Bug detected.

Pain kısmı spoiler olduğu için cevap vermeyecem durum ortada fazla lafa gerek yok.

Uğur databooka gerek yok , aizenin lafından zaten ilk 4 dün vl olduğu çok belliydi. Mantık çerçevesinden mangayı takip edenler zaten anlamıştı.
napolyon sürgünde öldüğünde, doktorlar onun s.kini kestiler. süslü bir kavanoza koyup rahibine verdiler, neden bilmiyorum. yıllar boyunca napolyon'un s.ki açık arttırmalarda en çok parayı verenler arasında birçok kez el değiştirdi. günümüzde en az üç kişi napolyon'un s.kine sahip olduğunu iddia ediyor. ama mesele gerçek s.kin kimde olduğu değil. esas soru... öteki iki s.k kimlere ait?"Resim
Kullanıcı avatarı
İzanami
Favori Manga: One outs, mirai nikki, death note, naruto, bleach.
Favori Anime: naruto, bleach, mirai nikki, ao no exorcist.

Konu Dışı
Fan olmakla alakası yok. Verdiğim örnekleri çarpıtıyorsun, daha doğrusu bir laf söyledin geri adım atmamaya gayret ediyorsun. Evet bug, her şey bug bleach evreninde.

Menos gördüğünde altına ediyor dediğin kız Uraharanın yaptığı reiatsu emen özel yapay bedeninde bırak zampaktousunu kidou bile kullanamaz haldeydi. Zaten İchigo salınmamış bir zanpaktou ile menos cerosunu durdurdu, sonra biraz büyükçe bir quincy okuyla kaçırtmayı başardılar. Kapiş? Bu da son mesajım, eminim elinde çok buglar vardır senin...
''Kitto ikiteru koto ni imi nante nai noyo. Demo ikitsuzukeru koto de omoshiroi koto wo mitsekerareru kamo ne."

► Spoiler Göster

OROCHİMARU - SAMA

Resim
Kullanıcı avatarı
elmerfudd149
Favori Manga: Naruto , Bleach
Favori Anime: Naruto , Bleach

byakusharinnegan yazdı:İchigo başlı başına bug.Seride ki tek bug ichigo'dur.Başka bug yok seri de.Güç dengesinin ağzına sıçtı.
Mangaka önce bu çocuğu hayvan gibi abarttı.Zaraki'yi yenmesinde sorun bulmuyorum zangetsu o kadar reiatsu falan verdi tamamen kendi gücü değildi.Ancak zangetsunun yardımından önce azcık reiatsu ile kılıcı keskinleştirip hayvani reiatsu'da ki zaraki'yi kesmesi bugdur.Sonra açıklayacağım bunu.
Hız konusunda ise byakuya o kadar yetenekliyken shikai seviyesinde byakuya seviyesindeydi.Bankai'yi siz düşünün.
Daha bankai açmadan önce byakuya ile karşılaşınca reiatsu'su kaptan seviyesindeydi.Bankai açtı.Hayvan gibi hızlıydı.20 tane falan clon yapıyordu.Harika güçlüydü.1 kere bile getsuga kullanmadan neredeyse yıkacaktı byakuya'yı.Kullansa büyük ihtimal hollow'a ihtiyacı da kalmayacaktı.Ama neyse yendi işte byakuya'yı da.
1 milyon zampaktou gücünde bir şeyi shikai ile durdurdu.Zampaktou yeteneğine kılıcın en keskin kısmıyla atılan keskin bir reiatsu saldırısı dendi.Normal de bunun kesemeyeceği bir şey olmamalı.
Neyse işte herif bu kadar abartıldı.Kısacası "what is he?He is strong..." kısmı bitti ve arrancarların olaya girmesiyle"you are too weak,kurosaki" devri başladı.
Seride ki en büyük bug ichigo vs grimmjow round 1 idi.
Grimmjow ichigo'nun shikai'sini çıplak elle durdurduğu an serinin boka sardığı andı.Zaraki'yi kesen adam grimmjow'u kesemedi.Hollow ve shinigami savaşları reiatsu savaşlarıdır.Reiatsun yüksekse kesersin ve kesilmezsin.İchigo kaptanlardan en az 5 kat fazla reiatsuya sahip.Doğrudan bir vuruş normal insanı nasıl kesiyorsa öyle kesebilmeli ichigo espadaları.Kubo ichigoyu aşırı güçlü yapınca bunu kontrol altına alamadı.Sadece 2-3 kişiyi ichigo'ya kestirseydi herşey iyi giderdi ama herkesi ichigoya kestirdi.Yan karakterleri düzgün kullanamadı.
Neyse sonra bankai açtı grimmjow karşısında.Ee fark nerde?Eliyle tutuyor gene adam kılıcı.Hadi neyse hızı nereye gitti?Byakuya'ya 20 clon yapıyordu.Byakuya yetişemiyordu ichigoya.En hızlı espadaya o kaddar hava yapıp ezerek yendi byakuya ama ichigoya yetişemiyordu.Ama şimdi bakıyoruz ichigo bankai'de bile grimmjow'un salınmamış haline yetişemedi.Getsuga tenshou ise Seride ki en keskin saldırı olmalı ancak grimmjow'a yanık izi gibi bir şey bıraktı.
Hadi diyelim 1. round'da herşeyin sebebi hollowdu.Reiatsusunu mhürlemiş olsun,hollow zangetsuyu kendi parçası yaptığı için gücü azalmış olsun.Ancak kubo bunu yapmadı.Bu güç dengesini bu şekilde yerine koyabilirdi ama yapmadı.Sadece getsuga'dan sonra ona benziyor kontrolü gidiyor dedi.
2.round'a bir şey demeyeceğim maske yüzünden güçsüz düştü diyeceğim.Her şeyi ona bağlayabilirdi kubo ve yine ichigo bu şekilde kaybedebilirdi.Ulqiorra ile olan ilk dövüşü de buna bağlanabilirdi.
Ama grimmjow ile olan 3. round kubo'nun herşeye sıçtığı dövüştü.Artık ichigo'yu engelleyen hollow yoktu.Ancak bankai ile bile grimmjow'un salınmamış haline zor rakip oluyordu.Maskeyle bile yenemiyordu grimmjow'u.İnoue kurosaki kun diye ağlamasa geberecekti.Normalde bu dövüşte shikai ile bile grimmjow'u salınım haline zorlamalıydı.Salınım haline karşı bankai açmak zorunda kalmalıydı.Sebep:İchigo bir kaptandan en az 5 kat fazla reiatsuya sahip.Unohana ile arasında ki konuşmalarda anlaşılıyordu bu.Yani grimmjow'u rahatça kesebilmeliydi shikai'de.Byakuya bile kaptan reiatsusuyla 7 numarayı o kadar rahat kesiyorsa ichigo 6 numaraya (grimmjow) getsuga ile tek bile atabilecek seviye de olmalıydı.
Sonra nnoitra geldi.İchigo'yu ezdi.Hadi onu grimmjow'dan sonra ki yorgunluğa bağladık.Nnoitra 5 numaraya sahipti yani grimmjow'dan güçlü.İchigo maske ile grimmjow'da o kadar zorlandıysa tam güçte bile olsa yenemezdi demek olur bu nnoitrayı.Ama bi baktık ichigo'nun daha kaptan seviyesine gelmemiş reiatsusuyla shikai'de yendiği adam nnoitra'yı yendi.Bu ne demek?Normalde ichigo shikaide nnoitrayı salınmış halinde zorlayıp bankai ile yenebilecek güçte olmalı.Ama grimmjow dövüşünün dengeyi nasıl bozduğuna bakın.Maske ile bile nnoitrayı yenemeyecek seviye de ichigo.Zaten grimmjow o kadar bozdu ki dengeyi bir de ichigo 4 numara ile dövüşmez mi?
Ulqiorra salınmamış haliyle ichigo'nun bankaisini eziyor.Normalde ichigo o reiatsu ve hızla ulqiorra'nın salınmış seviyesinde olmalı.Ama kubo daha da sıçtı ve ulqiorra'nın salınmış halini ichigo'dan hızlı yaptı.Hani 7 numara en hızlıydı?Ulqiorra hız olarak ichigo'yu 2. salınımda geçse tamam ama ilk salınımda geçmesi en saçma şeydi.En hızlı espadayı byakuya bile takip ediyor ama ulqi'yi ichigo takip edemiyor.
Bu dövüşte olması gereken ichigo'nun maskesiz halde ulqiorra'nın salınım haliyle dövüşüp maske açarak 2. salınıma zorlamasıydı.İkinci salınımın korkusuyla ve tabiki gücüyle ichigo ulqi'yi biraz zorlayarak,keserekte olsa yenilmesiydi.Bi kolunu alabilmeliydi.Ve ulqi yeniden iyileşip ichigo'yu yenmeliydi.Ardından tam form hollow ve gerisini biliyorsunuz.
En büyük saçmalık ise ilk 3 numarayı ss kaptanlarının yenmesi.İchigo 4 numaranın salınmış halini yenemiyor.Ve bu ilk 3 espada ulqi'nin ilk salınımından güçlü.Ve ulqinin ilk salınımı ichigonun tam gücünden güçlü.
Ama 3 numarayı toushiro yeniyor.2 numara hadi neyse kendi gücüne yeniliyor.Ama 1 numara neydi lan.Tamam karşısında ki kaptanların en iyisi olabilir ama shikai'ye yenildi.Çüş.
Bunların hepsini geçtim ama ichigo vs gin öyle olmamalıydı.Şu çocuk bir kere olsun kazanamaz mı?Gin sonuşta diğerlerinden güçlü olsa da kaptandı.Bankai ile gini zorlamalıydı ichigo.Ama maske ile bile çizik atamadı.Gin sonuçta zehir tekniğini falan kullanmıyor.İchigo kazanırken bitmeliydi o dövüş.Hemde maskesiz.
Ve en büyük saçmalık zaten aizen olayı oldu.Hougyoku'suz haline denk olmayan çocuk tek power up ile hougyoku+hollow hali ile dalga geçememeli.Bu yüzden ichigo kendi gücüyle tek başına aizen'in hougyoku'ya dönüşmüş hali ile dövüşüp zorlamalıydı.Ve gine değil babasının yıkıldığını görünce aizene dalıp ona yenilmeliydi.Ama babasının yaptığı gibi aizeni keserek yenilmeliydi.
Ve power up olarak ichigo'nun bankai kıyafetinden bir şey çıkabilirdi.Bankai gücü ile ilişkili olduğu söylenmişti bu sayede o kıyafeti getsuga ile kaplayıp zırh yapabilirdi ichigo.Aizenin ilk hali ile o şekilde dövüşüp yenile de bilirdi.İchigo zaten aizenin ilk dönüşümüyle o şekilde dövüştükten sonra tek power up ile kelebek aizeni yenseydi ben bir şey demezdim.Ama daha aizenin kölelerini yenemezken tek power up ile aizeni yenerse buna da bug derim.
Okuyana helal olsun abarttım sanırım.Okumayana hak veririm.

Harbi üşenmedim okudum.. Artık çocuğum olmaz gözlerim kör oldu okumaktan.. Ancak söylediklerinin hepsine katılıyorum.. Kuboyu yakalamak lazım..
Resim

Uploaded with ImageShack.us
Kullanıcı avatarı
~KötükarakteR~
Favori Manga: Liar Game
Favori Anime: Code Geass, FMA Brotherhood

Öncelikle bug nedir diye soracağım ama anladım sanırım.
Söylediğiniz her şeye sonuna kadar katılıyorum, şu anda hala Bleach'i okumaya devam etmemin tek sebebi Urahara ve Byakuya. Ve sonunda neler olacak merak etmem. İyi taraftan hiç ölümün olmamasını çok saçma bulmuştum, hala da öyle buluyorum bu bir bugdur. Diğer bugda herkesin söylediği gibi İchigo karakterinin dengesiz güç hallerdir. Şimdi uzun uzun açıklamayacağım herkesin söylediği şeyleri evirip çevirip tekrar söylemeye gerek yok, fikrimi söyledim gidiyorum.
*Bir de mangada Ulquiorra sanırım Aizen'ın mühürlenmesinden sonra ölüyor değil mi? diye bir soru yönelteyim, soru-cevap kısmına gitmeye üşendim.
Resim

Resim
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
_[Emre]_
Favori Manga: Bleach
Favori Anime: Medaka Box

aslında bu bugların hepsinin cevabını tek cümleyle Ulquiorra reyiz verdi ama bi nevi geçiş bölümü olduğu için kimse hatırlamıyor sölediği söz şuydu -Bu Turuncu Kafanın Reiatsusu çok dalgalı Küçükken önemsiz ama büyüdüğünde benimkinden bile yüksek oluyor-
Kullanıcı avatarı
Keshan
Favori Manga: Bleach
D-Gray Man
Attack On Titan
Favori Anime: Bleach

byakusharinnegan yazdı:İchigo başlı başına bug.Seride ki tek bug ichigo'dur.Başka bug yok seri de.Güç dengesinin ağzına sıçtı.
Mangaka önce bu çocuğu hayvan gibi abarttı.Zaraki'yi yenmesinde sorun bulmuyorum zangetsu o kadar reiatsu falan verdi tamamen kendi gücü değildi.Ancak zangetsunun yardımından önce azcık reiatsu ile kılıcı keskinleştirip hayvani reiatsu'da ki zaraki'yi kesmesi bugdur.Sonra açıklayacağım bunu.
Hız konusunda ise byakuya o kadar yetenekliyken shikai seviyesinde byakuya seviyesindeydi.Bankai'yi siz düşünün.
Daha bankai açmadan önce byakuya ile karşılaşınca reiatsu'su kaptan seviyesindeydi.Bankai açtı.Hayvan gibi hızlıydı.20 tane falan clon yapıyordu.Harika güçlüydü.1 kere bile getsuga kullanmadan neredeyse yıkacaktı byakuya'yı.Kullansa büyük ihtimal hollow'a ihtiyacı da kalmayacaktı.Ama neyse yendi işte byakuya'yı da.
1 milyon zampaktou gücünde bir şeyi shikai ile durdurdu.Zampaktou yeteneğine kılıcın en keskin kısmıyla atılan keskin bir reiatsu saldırısı dendi.Normal de bunun kesemeyeceği bir şey olmamalı.
Neyse işte herif bu kadar abartıldı.Kısacası "what is he?He is strong..." kısmı bitti ve arrancarların olaya girmesiyle"you are too weak,kurosaki" devri başladı.
Seride ki en büyük bug ichigo vs grimmjow round 1 idi.
Grimmjow ichigo'nun shikai'sini çıplak elle durdurduğu an serinin boka sardığı andı.Zaraki'yi kesen adam grimmjow'u kesemedi.Hollow ve shinigami savaşları reiatsu savaşlarıdır.Reiatsun yüksekse kesersin ve kesilmezsin.İchigo kaptanlardan en az 5 kat fazla reiatsuya sahip.Doğrudan bir vuruş normal insanı nasıl kesiyorsa öyle kesebilmeli ichigo espadaları.Kubo ichigoyu aşırı güçlü yapınca bunu kontrol altına alamadı.Sadece 2-3 kişiyi ichigo'ya kestirseydi herşey iyi giderdi ama herkesi ichigoya kestirdi.Yan karakterleri düzgün kullanamadı.
Neyse sonra bankai açtı grimmjow karşısında.Ee fark nerde?Eliyle tutuyor gene adam kılıcı.Hadi neyse hızı nereye gitti?Byakuya'ya 20 clon yapıyordu.Byakuya yetişemiyordu ichigoya.En hızlı espadaya o kaddar hava yapıp ezerek yendi byakuya ama ichigoya yetişemiyordu.Ama şimdi bakıyoruz ichigo bankai'de bile grimmjow'un salınmamış haline yetişemedi.Getsuga tenshou ise Seride ki en keskin saldırı olmalı ancak grimmjow'a yanık izi gibi bir şey bıraktı.
Hadi diyelim 1. round'da herşeyin sebebi hollowdu.Reiatsusunu mhürlemiş olsun,hollow zangetsuyu kendi parçası yaptığı için gücü azalmış olsun.Ancak kubo bunu yapmadı.Bu güç dengesini bu şekilde yerine koyabilirdi ama yapmadı.Sadece getsuga'dan sonra ona benziyor kontrolü gidiyor dedi.
2.round'a bir şey demeyeceğim maske yüzünden güçsüz düştü diyeceğim.Her şeyi ona bağlayabilirdi kubo ve yine ichigo bu şekilde kaybedebilirdi.Ulqiorra ile olan ilk dövüşü de buna bağlanabilirdi.
Ama grimmjow ile olan 3. round kubo'nun herşeye sıçtığı dövüştü.Artık ichigo'yu engelleyen hollow yoktu.Ancak bankai ile bile grimmjow'un salınmamış haline zor rakip oluyordu.Maskeyle bile yenemiyordu grimmjow'u.İnoue kurosaki kun diye ağlamasa geberecekti.Normalde bu dövüşte shikai ile bile grimmjow'u salınım haline zorlamalıydı.Salınım haline karşı bankai açmak zorunda kalmalıydı.Sebep:İchigo bir kaptandan en az 5 kat fazla reiatsuya sahip.Unohana ile arasında ki konuşmalarda anlaşılıyordu bu.Yani grimmjow'u rahatça kesebilmeliydi shikai'de.Byakuya bile kaptan reiatsusuyla 7 numarayı o kadar rahat kesiyorsa ichigo 6 numaraya (grimmjow) getsuga ile tek bile atabilecek seviye de olmalıydı.
Sonra nnoitra geldi.İchigo'yu ezdi.Hadi onu grimmjow'dan sonra ki yorgunluğa bağladık.Nnoitra 5 numaraya sahipti yani grimmjow'dan güçlü.İchigo maske ile grimmjow'da o kadar zorlandıysa tam güçte bile olsa yenemezdi demek olur bu nnoitrayı.Ama bi baktık ichigo'nun daha kaptan seviyesine gelmemiş reiatsusuyla shikai'de yendiği adam nnoitra'yı yendi.Bu ne demek?Normalde ichigo shikaide nnoitrayı salınmış halinde zorlayıp bankai ile yenebilecek güçte olmalı.Ama grimmjow dövüşünün dengeyi nasıl bozduğuna bakın.Maske ile bile nnoitrayı yenemeyecek seviye de ichigo.Zaten grimmjow o kadar bozdu ki dengeyi bir de ichigo 4 numara ile dövüşmez mi?
Ulqiorra salınmamış haliyle ichigo'nun bankaisini eziyor.Normalde ichigo o reiatsu ve hızla ulqiorra'nın salınmış seviyesinde olmalı.Ama kubo daha da sıçtı ve ulqiorra'nın salınmış halini ichigo'dan hızlı yaptı.Hani 7 numara en hızlıydı?Ulqiorra hız olarak ichigo'yu 2. salınımda geçse tamam ama ilk salınımda geçmesi en saçma şeydi.En hızlı espadayı byakuya bile takip ediyor ama ulqi'yi ichigo takip edemiyor.
Bu dövüşte olması gereken ichigo'nun maskesiz halde ulqiorra'nın salınım haliyle dövüşüp maske açarak 2. salınıma zorlamasıydı.İkinci salınımın korkusuyla ve tabiki gücüyle ichigo ulqi'yi biraz zorlayarak,keserekte olsa yenilmesiydi.Bi kolunu alabilmeliydi.Ve ulqi yeniden iyileşip ichigo'yu yenmeliydi.Ardından tam form hollow ve gerisini biliyorsunuz.
En büyük saçmalık ise ilk 3 numarayı ss kaptanlarının yenmesi.İchigo 4 numaranın salınmış halini yenemiyor.Ve bu ilk 3 espada ulqi'nin ilk salınımından güçlü.Ve ulqinin ilk salınımı ichigonun tam gücünden güçlü.
Ama 3 numarayı toushiro yeniyor.2 numara hadi neyse kendi gücüne yeniliyor.Ama 1 numara neydi lan.Tamam karşısında ki kaptanların en iyisi olabilir ama shikai'ye yenildi.Çüş.
Bunların hepsini geçtim ama ichigo vs gin öyle olmamalıydı.Şu çocuk bir kere olsun kazanamaz mı?Gin sonuşta diğerlerinden güçlü olsa da kaptandı.Bankai ile gini zorlamalıydı ichigo.Ama maske ile bile çizik atamadı.Gin sonuçta zehir tekniğini falan kullanmıyor.İchigo kazanırken bitmeliydi o dövüş.Hemde maskesiz.
Ve en büyük saçmalık zaten aizen olayı oldu.Hougyoku'suz haline denk olmayan çocuk tek power up ile hougyoku+hollow hali ile dalga geçememeli.Bu yüzden ichigo kendi gücüyle tek başına aizen'in hougyoku'ya dönüşmüş hali ile dövüşüp zorlamalıydı.Ve gine değil babasının yıkıldığını görünce aizene dalıp ona yenilmeliydi.Ama babasının yaptığı gibi aizeni keserek yenilmeliydi.
Ve power up olarak ichigo'nun bankai kıyafetinden bir şey çıkabilirdi.Bankai gücü ile ilişkili olduğu söylenmişti bu sayede o kıyafeti getsuga ile kaplayıp zırh yapabilirdi ichigo.Aizenin ilk hali ile o şekilde dövüşüp yenile de bilirdi.İchigo zaten aizenin ilk dönüşümüyle o şekilde dövüştükten sonra tek power up ile kelebek aizeni yenseydi ben bir şey demezdim.Ama daha aizenin kölelerini yenemezken tek power up ile aizeni yenerse buna da bug derim.
Okuyana helal olsun abarttım sanırım.Okumayana hak veririm.

Dostum ellerine sağlık, güzel yazmışsın ancak Zaraki kısmını zaten Unohana ablamız açıkladı, Zaraki karşısındaki rakibe göre güçleniyor, yani rakip ne kadar güçlüyse o da gücünü ona göre ayarliyordu ki savaşın zevkini alsın..

Diğer kısımlarda haklısın zaten İchigo bir bug ancak serinin de baş karakteri, Villian'ın aldığı 4 P.U.'a İchigo'nun aldığı bir P.U. yeterli olması gerekirdi ancak bunun bir Getsuda olması tamamen bir saçmalık olmuştu. Aga ne Getsudaymış ana karakterlerin tek bildiği 1 yetenek oda alayina yetiyor...

Shunsui vs Starkk konusuna gelirsek, Ağa tamam Shikai'ye yenildi de Shunsui'nin Shikaisinin mahşallağı vardı, İchigo bir Getsuda atmayı biliyor, diğer kaptanlar da yine aynı zaten kaptanların %60'ı yine mal... Shunsui, Ukitake, Byakuya, Unohana, Zaraki gibi kaptanlar da iş var, diğerleri dediğim gibi mal...

Başka bir bug ise ilk çıktığında Gillian'ı o kadar abarttılar ki, - bu abartmayı Byakuya'nın "Bu adam menos'u yaralayan Shinigami ve buna karşılık Renji'nin "Bu adam mı menos'a çizik atmış" demesine bağlıyorum- aga kesin final boss dedim bu yaratığa gel görelim ki o kadar abarttıkları menoslar artık tek yiyor? Ne oldu şimdi, 15 yaşında menosa anca çizik atabilen bir adam 17 yaşına geldiğinde Arrancarlara tek atıyor, yav İcihigo bsg.

Bununla beraber Kubo sadece İchigo'yu görüyor, diğer karakterleri siktir etmiş adam, İchigo'ya nasıl bir P.U. vericek diye kafayi yemiş, İchigodan sonra en çok vs atan karakter en fazla 3 yada 4 vs atmıştır ( bu Zaraki di ye biliyorum)

Buglar daha çok ağalar, ancak en çok kıl olduğum ise eski bir espada olan bir arrancar'ı Sado'nun yenmesidir, hadi İshida baş karakter olarak gösterilen biri, noob Quincy'ken bile hollowlara tek atıyordu onun yenmesi doğaldır aga, o eyvallah, İnonue yense bile eyvallah ama aga bu Sado, Komamura'dan sonra en işe yaramaz karakter...eski bir espadayı nasıl yener aga?

Buglar say say bitmez, 5.Espada'nın Unohana'ya bırakın onu o gezinsin buralarda demesi mi desem, Urahara'yı SS'den kovduktan sonra bile Shinigamilerin bağlantıda olması ve ondan malzeme alması mı desem, ağa vallah bug çok ancak en büyük bug dediğin gibi İCHİGO'dur.
Resim
Kullanıcı avatarı
buriedalive
Favori Anime: Bleach

@kilitkilit sonuna kadar haklısın özellikle o vuruştan sonra hinamorinin ölmesini çok istemiştim. Kubo bana kendini quincy arcda affettirdi gibi, Yamamoto, Sabike, Unohana, açıklanmadı ama muhtemelen Kira, şu vaizardlardan müzisyen herif öldü. Bug değil de Yamamoto neden aizenleri sadece aleve aldı ? Bunun shikaisi bile her şeyi yakıyorsa o alev çemberini daraltıp 3 ünü de harcamayı neden denemedi ? Onu yapmayıp üzerine aizeni öldürmek için kendi kolunu feda etmesi çok saçma geldi. Bi arkadaş privaron espadayı sadonun yenmesine laf etmiş. Sado güçlü bir karakter Vice-Captain "bankai"si ile eğitiliyor, hatırlatırım. Aizenin sürekli hougyoku üzerinde deneyler yaptığını ve onların ilk denemeleri olduğunu ve ichigoin maskeyle privarona tek attığını belirtirim.
Kullanıcı avatarı
kilitkilit
Favori Anime: Animatrix

buriedalive yazdı:@kilitkilit sonuna kadar haklısın özellikle o vuruştan sonra hinamorinin ölmesini çok istemiştim. Kubo bana kendini quincy arcda affettirdi gibi, Yamamoto, Sabike, Unohana, açıklanmadı ama muhtemelen Kira, şu vaizardlardan müzisyen herif öldü. Bug değil de Yamamoto neden aizenleri sadece aleve aldı ? Bunun shikaisi bile her şeyi yakıyorsa o alev çemberini daraltıp 3 ünü de harcamayı neden denemedi ? Onu yapmayıp üzerine aizeni öldürmek için kendi kolunu feda etmesi çok saçma geldi. Bi arkadaş privaron espadayı sadonun yenmesine laf etmiş. Sado güçlü bir karakter Vice-Captain "bankai"si ile eğitiliyor, hatırlatırım. Aizenin sürekli hougyoku üzerinde deneyler yaptığını ve onların ilk denemeleri olduğunu ve ichigoin maskeyle privarona tek attığını belirtirim.
Teşekkürler. Yalnız son arcda yamato ve diğer ölümler yerine kız kardeşini harcayabilen byakuya geberseydi bence daha iyi olurdu. Adam parça pinçik oldu hala ölmedi. Masum kardeşini sistem için harcayabilecek bu kadar hayasız bir adamın mangada karizmatik büyük abi olarak devam etmesini midem kaldırmıyor.
napolyon sürgünde öldüğünde, doktorlar onun s.kini kestiler. süslü bir kavanoza koyup rahibine verdiler, neden bilmiyorum. yıllar boyunca napolyon'un s.ki açık arttırmalarda en çok parayı verenler arasında birçok kez el değiştirdi. günümüzde en az üç kişi napolyon'un s.kine sahip olduğunu iddia ediyor. ama mesele gerçek s.kin kimde olduğu değil. esas soru... öteki iki s.k kimlere ait?"Resim

“Bleach Genel” sayfasına dön