Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Bleach Serisinde Bulduğunuz Buglar

Bleach serisiyle ilgili sorular ve paylaşımlar ve diğer şeyler burada.
Kullanıcı avatarı
Frostguard
Favori Manga: Bleach, Gamaran, Rain, Tower of God, Naruto, One Piece, One Punch Man, Tate no Yuusha no Nariagari.
Favori Anime: Bleach, One Piece, Hellsing Ultimate, Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu, One Punch Man, Overlord, Inuyashiki, Kobayashi-san Chi no Maid Dragon.

@yuno4490
Konu Dışı
Sen seriyi anlamamışsın baştan oku derim ben
Resim

"Imprisoned for ten thousand years. Banished from my own homeland. And now you dare enter my realm? You are not prepared..."

[quote]"Great men are forged in fire, it is the privilege of lesser men to light the flame" - The Doctor[/quote]

[quote]"I'll be carrying nothing from Gontranno, but this lesson: Never trust anyone and rely on your instincts. Forget the past, i'll never find peace here. So, i'll seek justice for myself. I'll choose... the truth i like.[/quote]
Kullanıcı avatarı
ken-chan
Favori Manga: Bleach
Favori Anime: Bleach - Hajime No Ippo - Slam dunk - Death Note - Code Geass - Rurouni Kenshin - Gintama - Samurai Champloo - FMA Brotherhood - Hellsing - Basilisk - Samurai 7 - Steins Gate - Cowboy Bebop - Great Teacher Onizuka - One Outs - Hunter X Hunter

Bazıları bug bulucam derken saçmalamış.Seride tek bug var ichigo gücü çok dalgalı bir azalıp bir artıyor bir bakıyorsun ezliyor sonra power-up'ın kralını yapıp Aizen'i tokatlıyor tek sorun bu
Kullanıcı avatarı
kilitkilit
Favori Anime: Animatrix

kEN CHAN kardes tek bug var demişşin sadece bir şey sorcam ! Bu aizen bokmu vardı bu katanasını ichigoya hic göstermedi ? Yani afedersin ama bleachde buglar senaryonun ta kendisidir. Ana karakter buglardan buglara zıplaya zıplaya ilerler. Ben köyde tatildeyken harddiskime indirdiğim bölümlerle başladım. Ve kesinlikle önyargısız olarak hakkında doğru duzgun bırsey bılmeden izledim. Ta başından beri aralıksız olarak her yerde ofsayt vardı buz gibi. Yinede dayandım dedimki kendime 500 küsür bölümlük bir hikaye herhalde hepsinin bir mantıklı açıklaması var. Şimdi bakıyorumda kendime ne kadar naifmişim. Misal vereyim ; Ya amk 7 espada ( ücü vasto lorde sınıfı 2 kaptanlık gucte ) 20 küsür fraction ve guclendırılmıs kaname ve tanrı modda aizen öldü. Peki kaç şinigami öldü ? Kaç ? 5 mi onmu yüzmü ?Bilemediniz

cevap : 0 evet sıfır

Yazıylada sıfır rakamlada 0

Sıfırla ilgili çok güzel bir atasözümüz vardır. Sıfıra sıfır elde var sıfır.

Sözün bittiği noktadır. Bundan ötesi yoktur. Ben sanmıyorumki bleach fan boy team gelipde bunu savunsun. Çünkü güçleri iyiyi kötü , saçmayı mantıklı , aizeni zeki bleachide matrix yapmaya yetiyor. Ama fan boylar bile sayıları değiştiremiiyor.
napolyon sürgünde öldüğünde, doktorlar onun s.kini kestiler. süslü bir kavanoza koyup rahibine verdiler, neden bilmiyorum. yıllar boyunca napolyon'un s.ki açık arttırmalarda en çok parayı verenler arasında birçok kez el değiştirdi. günümüzde en az üç kişi napolyon'un s.kine sahip olduğunu iddia ediyor. ama mesele gerçek s.kin kimde olduğu değil. esas soru... öteki iki s.k kimlere ait?"Resim
Kullanıcı avatarı
İzanami
Favori Manga: One outs, mirai nikki, death note, naruto, bleach.
Favori Anime: naruto, bleach, mirai nikki, ao no exorcist.

Kilit Kilit, espadaların bir kısmı ölmedi arkadaşım. diğer ölenlerden hangisine itiraz edeceksin bu ölmemeliydi mantıksız diye?

Kanamenin ölümü, Komamura ve Hisagi ile olan bağlılığı ile alakalı.

Aizenin durumu da gayet mantıklı açıklandı. Ha illa niye kaptan ölmedi diyorsan, Aizenin tam bir villian olmaması ile alakalı. Aizen SS yi bitireceğim demiyor, kralı bitireceğim diyor. Herkesin onu anlayacağı bir günün geleceğine inandığı için olabilir, veya öldürmeye bile değer bulmadığı için olabilir. Aizen tüm SS yi öldürmek isteseydi en başında yapardı zaten.

Bleach adı çıkmış bir anime, 7 sinden yetmişine herkes aklınca bug buluyor. Kimse lastik adama veya Rasengan ile rinneganlı adam indirene bir şey demez yalnız. Ön yargılarınıza dil atayım.
''Kitto ikiteru koto ni imi nante nai noyo. Demo ikitsuzukeru koto de omoshiroi koto wo mitsekerareru kamo ne."

► Spoiler Göster

OROCHİMARU - SAMA

Resim
Kullanıcı avatarı
kilitkilit

İki seriyide bilen biri gelsin mesajlarımızı okusun üstünede cevap yazsın lütfen . Ben açıkcası sana sayısal olarak matematik hesabıyla cebir yaparak bulduğum bilimsel bugu göstermişim. Sende bana a sınıfı öldüren bir jutsu olan rasenganın neden bir insanı öldürdüğünü söylemişsin cevap olarak. ( öldüren bir jutsunun öldürmekten başka ne yapması gerektiğide ayrı bir soru olarak kalcak ! ) Üstüne bide önyargıma dil atmışın . Helal olsun. Ben kendimi feedlemek için tarla hesap açsam bu kadar olurdu herhalde :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: . Yinede sana bir forum arkadaşın olarak nasıl mantıklı yorum yapılır , nasıl bug bulunur , takdire şayan savunmalar nasıl yapılır göstermeyi bir borç bilirim. Aşağıya mesajında iddia ettiği bugun aslında son derece mantıklı olduğunu göstermeye çalışacam.

Rinneganlı adam rinneganı kullanmassa rikudonun kendi bile olsa rasengan yiyince rahmetli olur. Helvasını yeriz biz konohada onun. Naruto ile bleachi karıştırma. Her mangayı kendi mantık kurallarıyla değerlendir. Birinde adamı dağa taşa çarpsan burnu kanamaz digerinde bildigin odun girer rahmetli olur. Şimdi sadece bug bulmuş olmak için bu seferde diyeceksinki rinneganı neden kullanmadı buda bug sayılır. Sana kolay geliyor galiba 6 tane insanı aynı anda yönetmek!!! Sana tavsiyem w3 de naruto oyna nagatoyu anlamak için. Karşıdan biri minato yada naruto olsun. Foglu yerde sen peinin 6 yolunu kontrol ederek ilerle. Bir anda üstüne sürüsüyle kage bunsin gelsin rasenganlarla.Bakalım rasenganı yiyecenmi yemiyecenmi? Mangasındada aynı mantık işledi. Nagato aynı anda 6 tane kullanınca dikkati dağıldı. Yemesi kaçınılmazdı rasenganı.

One piece izlemediğimden lastik adamla ilgili bir savunma yapamam. Bleach benzeri br seri diye hiç bakmadım. Sonuçda 1 tane bleach kafi eğlence için.

Yukardaki savunmamda gördüğün gibi bana yöneltiğin ,bug bulmak için bug buluyorsun lafı tamamen yanlış olmakla bitmiyor üstüne sen kendin bunu yapıyorsun. Lütfen eğer düzgün bir şekilde mantıklı bir şekilde savunmayacaksan hiç savunma. Sadece komik olmakla kalmıyor üstünede savunduğun şeye zarar veriyorsun.

Unutmadan ben zaten espadaların hepsi öldü demedim.Biliyordum birinin istismar ediceğini o yüzden 7 tanesi öldü diye ısrarla yazdım oraya. Gerçi yazmamın bir etkisi olmamış sonuçda mesajım okunmadan direk olarak yaftalanınca. Orda kalan 3 espadada ölmemiştir ama yenilmiştir. Ölenlerinden hangi birine itiraz ediyim ? Sayılar ortada 7 espada ki 3cü vasto lorde, 22 fraction ,1 tane kaptan seviyesinde üstüne hollow gücleri olan şinigami vs 0 yazıylada rakamlada sıfır şinigami:angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :S :S :S :( :( :pinch: :pinch: :pinch:

Vasto lordeler 2 kaptan gücünde dediler. Üstünede espada yapılırken güclerine katlanarak arttı. Sonra ne oldu ? Ne işe yaradı ? Hepsi birbirinden rezil bir şekilde öldüler. 1.ci espada bankai bile açtırtmadı rakibine tam bir gerzeklik örneği. O adam bildiğin aizenin torpillisi. Ben aizenin yerinde olsam onu primera espada ne demek kaltağım yapardım kaltağım. 2.ci espada da bildiğin zeka eksikliği var. Hem okudum hem izledim. Bu nasıl bir combat anlayışı ya ? Bu adam nasıl hueco mundoda kral olmuş anlamak mümkün değil. Aklıma insanlığın gerizekalı olduğu bir gelecekte normal salaklıkta insanların başa geçmesi ile ilgili bir film geldi. Koyunun olmadığı yerde keçiye barragan Çelebi derler misali.

4.cü espadayı kim öldürdü peki ? İchigo değil ! Resmen mangakanın müdahalesi.
Dakika: 79 ichigo kendi yarı sahasından çok hızlı çıktı. ulgıorranın üzerine atladı. getsuganın siyahı ile ulgıorrayı avladı. Ulgıorra kendi yarı sahasına kaçıyor.

Dakika:85 İchigonun rakip sahada attığı sert getsuga ulgıorradan döndü. Ulgıorranın karşı saldırısı başlıyor.

Dakika:90 Ulgiorra beraberliğe son verecek ceroyu atıyor. Ve aizen sama kupasına ulgıorra fc katılacak gibi görünüyor.. Hakem Uzatmalara götürüyor maçı. Son 2 dakika.

Dakika90+1: Aykırı teknik direktör kubo title oyuncu değişikliği yapıyor.İchigo yedek kulübesine doğru yürürKEN İLK 18 ismini görmediğimiz herifin biri oyuna giriyor. Son 1 dakkada oyuncu değiştirerek kubo titenin ne amaçladığını anlayamıyoruz. . Tribünlerde son 1 dakkaya girilmişken 10 numaranın değişmesine anlam veremiyor. İri selektörlü bir hatun ve 4 gözün biri ichigo diye bağırırken geri kalanlar teknık trektor kubonun annesıne ters yoldan tezahurat ediyorlar. Erman hocanın da dediği gibi kubonun annesini "lütfen" doğru yoldan götürün, tersten değil...

Dakika 90+2: Girdiği gibi hakemi ve ulgıorra fcyi telef eden yeni eleman tek vuruşda 10 gol atarakda bir ilke imza atıyor. Maç kubo teamin. Aizen sama kupasına gidiş biletini kapıyor kubo. Tribünlerin ise ağzı açık kalmış durumda. Bu adam kim ? Neden son dakkaya kadar kubo beklletti bunuda oyuna sokmadı ? Peki ilerleyen maçlarda görcekmiyiz ?

Sonuçda bu adamı etrafdaki her şeyi sikerttiği için kubonun bir dahaki göt sıkışmasına kadar sahaya sürmeyeceğini tahmin ediyoruz!!! Bu futbol örneğinde vermeye çalıştığım çok basit bir şey. Kim lan bu en son maça giren adam? Her kubonun götü sıkışdığında bu adam maçamı gircek? Nasıl birşeysse mübarek tek vuruşda da on gol atıyor?

Şimdi diğer ölen espadalarıda yazardımda kimse okumaz boşuna yazmayayım. Çünkü hep aynı olay farklı varyasyonlar şeklinde tekrarlanıyor. Kaşar peyniri, Beyaz peynir, Otlu peynir ama hep nalet olası peynir. Nefret ediyorum artık peynirden. S

Edit: On gol atması ile kastettiğim 2 salanım yapan vaste lorda sınıfı bir espadayı siklememesidir.
napolyon sürgünde öldüğünde, doktorlar onun s.kini kestiler. süslü bir kavanoza koyup rahibine verdiler, neden bilmiyorum. yıllar boyunca napolyon'un s.ki açık arttırmalarda en çok parayı verenler arasında birçok kez el değiştirdi. günümüzde en az üç kişi napolyon'un s.kine sahip olduğunu iddia ediyor. ama mesele gerçek s.kin kimde olduğu değil. esas soru... öteki iki s.k kimlere ait?"Resim
Kullanıcı avatarı
madaraninsolsharingani
Favori Manga: Bleach, One Piece
Favori Anime: Code Geass, FMA:Brotherhood,Naruto, Bleach, One Piece

Ulquiorranın Vasta lorde olduğunu nereden çıkartıyorsunuz? Her güçlü Espada Vasta Lordeymiş gibi konuşmayın. Mangada VL olduğu geçen bir Hallibel var. (Starrk da vardı galiba onu hatırlayamadım.) Ulquiorra sadece 2 salınım yapmış bir Espada. VL falan değil.
Resim
Kullanıcı avatarı
kilitkilit

İlk 4 espada vasto lorde sınıfıdır. Bu kesin bilgidir. Bunu bir yerde okumuştum ama şu an hatırlamıyom kaynağı. Gerçi mangada ilk 4 espadanın salınım yapmasının yasaklanmasıda bundandır las nochesin içinde.

Şimdi diyebilirsiniz ki yammydemi esapada ?. Yammy vasto lorde değil öküz sınıfı bir hollowdur. Onunki sadece salaklık olsun diye yazıdaki 1 i silip gördünüzmü ben en güçlüyüm demekten başka bir şey değil. Zaten başka espadaları yanında salınım yapmadı hiç siktir çekmesinler diye. Bu durumun en büyük kanıtı aizen ilk 4 espadanın salınım yapmasını yasaklarken yammy salınım yapıyor las nochesde. Çünkü o 10 numara sadece.
Kullanıcı avatarı
I Hate Fiil Episodes
Bozkurt
Bozkurt
Favori Manga: Naruto, Bleach, Fairy Tail, Shingeki No Kyojin, One Piece, Death Note, Full Metal Alchemist, Beelzebub, Kuroko No Basket, History's Strongest Disciple Kenichi
Favori Anime: Bleach, Shingeki No Kyojin, Fullmetal Alchemist Brotherhood, Naruto, Fairy Tail, One Piece, Death Note, Beelzebub, Kuroko No Basket, Toriko

Bildiğim kadarıyla ''Orjinal Vasto Lorde'' olarak bir tek Hallibel gösterildi. Diğerleri hakkında güç bakımından Vasto Lorde sınıfındadır dendi. 1-5 arası Vasto Lorde gücünde (Hallibel hariç) geri kalanlar ise Adjuchas dı sanırım. (6-7-8-9)
Yammy'i hangi sınıfa koymamız gerektiğini bilemedim :lol:
► Spoiler Göster
[/align]
► Spoiler Göster
[/align]
Resim
Kullanıcı avatarı
kilitkilit

Yanlışın var hepsi adjuchas sınıfı değil. Bir tane salınımı boka benziyen gilligan sınıfı hollow vardı. Yammy ise öküz sınıfı bir adjuchasdı. İlk 4 de vasto lorde . Vllerin özelliği insana benzemeleri. İLK 3 espada direk insana benziyordu zaten arrancar olmadan önce. Bakınız hallibelin 90lık memeleri vardı. Stark insan gibi efendi efendi konuşuyordu. Barraganında sakalı vardı sanırsam .Ulgi için bilgi verilmedi galiba ama ilk 4 espadanın salınımlarının yasaklanmasından bunların tek bir gruba yani vl olduklarına ulaşmak çok zor olmasa gerek!!!!!! Bunun dışında data bookda da verildi 4dü vl diye.
Kullanıcı avatarı
I Hate Fiil Episodes
Bozkurt
Bozkurt
Favori Manga: Naruto, Bleach, Fairy Tail, Shingeki No Kyojin, One Piece, Death Note, Full Metal Alchemist, Beelzebub, Kuroko No Basket, History's Strongest Disciple Kenichi
Favori Anime: Bleach, Shingeki No Kyojin, Fullmetal Alchemist Brotherhood, Naruto, Fairy Tail, One Piece, Death Note, Beelzebub, Kuroko No Basket, Toriko

kilitkilit yazdı:Yanlışın var hepsi adjuchas sınıfı değil. Bir tane salınımı boka benziyen gilligan sınıfı hollow vardı. Yammy ise öküz sınıfı bir adjuchasdı. İlk 4 de vasto lorde . Vllerin özelliği insana benzemeleri. İLK 3 espada direk insana benziyordu zaten arrancar olmadan önce. Bakınız hallibelin 90lık memeleri vardı. Stark insan gibi efendi efendi konuşuyordu. Barraganında sakalı vardı sanırsam .Ulgi için bilgi verilmedi galiba ama ilk 4 espadanın salınımlarının yasaklanmasından bunların tek bir gruba yani vl olduklarına ulaşmak çok zor olmasa gerek!!!!!! Bunun dışında data bookda da verildi 4dü vl diye.
9 numara Gillian dı haklısın. 2 tane kafası vardı rukia hallediyordu.

Edit : 9 Numara kesin Gillian da, 7 numarayı tam hatırlayamadım. Her yerinden göz çıkıyor Byakuya ile vs atıyor ama sınıfı nedir hatırlayamadım.
► Spoiler Göster
[/align]
► Spoiler Göster
[/align]
Resim

“Bleach Genel” sayfasına dön