Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Bleach Teorileri

Bleach serisiyle ilgili sorular ve paylaşımlar ve diğer şeyler burada.
Kullanıcı avatarı
Yhwach
Favori Manga: Bleach
Favori Anime: Bleach

Buckbeard yazdı:Ruhlar Kralı hakkında Fantastik bir Teori

Ruhlar Kralının aslında 2 bedeni olduğunu düşünüyorum. Shinigami Bedeni ve Hollow Bedeni.

Ruhlar Kralının amacı Hollow ve Shinigamileri daha çok Ruh emmek için araç olarak kullanıyordu. İnsanların daha hızlı ölmeleri veya Hollowlaşmalarını sağlayarak bir yandan iyi niyetli Hollowlaşan insanları Shinigamilere kestirerek SoulSocietye göndermeyi hızlandırıyor. bir yandan da kötülerini diğer boyuttaki hollow bedeni sayesinde emiyordu.
böylece 2 yerden ruh emerek insanların ruhlarını çalan bir sistem üretti.
ve asıl nedeni bu sistem sayesinde gerçek bedenine ulaşmasını sağlayacak Ruh Gücünü elde etmek ve bu sayede insanlara da hükmedebilecek gerçek bir Tanrı olmayı hedefliyordu.

ama 1000 yıl öncesi bir gün Ruhlar kralı uyurken Ruh emdiği zaman özel bir çocuğun insanları kurtaracağını gördü. bunun üzerine insanlığın hollowlaşmasını sağlamak için hollowları insanların üstüne saldı. fakat Juha bach quincy türünü başlatarak Hollowları ve hollowların Kralı olan Ruhlar kralını hedef aldı. JUha Bach ve ordusu RuhlarKralının Hollow Bedenini ve onu koruyan 5 özel Vastalordu yok etmeyi başardı ve hollow dünyasına ağır darbe vurarak hollowların çoğunu yok ettiler.

fakat Ruhlar Kralının diğer bedeni olan Shinigami tarafı Soulsocietye emir vererek Juha Bacha saldırttı ve JB nin Ruh gücünü alıp Mühürlediler. geri kalan quincylerinde ebelerine atladılar.

1000 yıldır Ruh Kralı Hollowları tekrar güçlenmelerini sağlasada eskisi gibi Hollowlar güçlenemedi. ve 1000 yıl sonra Bach tekrar sahneye geldi. şimdide hedefinde Soul Kingin Shinigami Bedenini yok etme peşinde. ama Ichigo bi sik bilmediği için Shinigamileri savunmaya çalışıyor.
eski düzen Soul Palace böle idi. (Shinigami ve Hollow paralel evrenleri)
Resim

Bu Teorim Geçmiş ile Alakalı bir Teorimdi.

Şimdiki Teorim ise Gelecek bölümler için ve Bleachin nasıl bitmesi gerektiğini düşünerek yazdım. Bence böyle bir senaryo olursa Bleach 10 numara olur. Teorimi 10 Part ile açıklamaya çalışacağım.

Part1: Yhwach vs Ichibei Savaşı + Elite 4 vs ZeroDivision ve Ichigoların gelişi
bildiğimiz gibi Yhwach Ichibei ile dövüşürken Elite Quincyler de Zero Division ile kapışıyorlar.
gelelim Elite quincyler vs ZeroDivision savaşına
hatırladığım kadarı ile Nimaiya nalları dikti. Senjumaruyu da öldürecekler diye düşünüyorum. geri kalan Tenjiro ve Hikifune ağır yaralı iken Ichigolar gelir. ve Ichigo ile eliteler karşılasacakken Uryuu araya girer ve Ichigo vs Uryuu olayına döner.
Yhwach vs Ichibei savaşına dönersek. Yhwach iyice zorlanır ama sonunda Ichibeiyi yener. Yhwach Ichibeiyi tam öldürecekken Ichibei özel bir jutsu kullanarak Kendini feda eder ve Yhwachın rejenerasyon gücünü mühürler ve sağlam bir darbe indirir. Yhwach gücünün zayıfladığını hisseder ama artık son kozlarını oynayacağı yer SoulKingin mekanına gider.
bu arada Uryuu vs Ichigo devam eder. orihime Kirinjiyi ve Hkifuneyi iyileştirir. Chad yoruichi ve diğerleri Elitelerle kapışmaya çalışır ama Eliteler sallamazlar pek Chad ve yoruichiyi tokatlarlar. ve artık olaya Kyouraku, Ukitake, Zaraki, Byakuya, Urahara yetişir. ve Eliteler işi şimdi ciddiye almaya başlarlar.

Part2: Güçsüz Yhwach vs SoulKing
Yhwach Ichibei savaşından sonra Saraya ulaşır ve SoulKinge artık gün geldi intikam alma zamanı felan girer ve en güçlü saldırısını gerçekleştirir. ama SoulKing bütün saldırıları çok kolaylıkla karşılar. ve Yhwacha bugünün geleceğini biliyordum sonunda senin ruhunu da alabileceğim der ve Yhwachın ruhunu almaya başlar Yhwach fark ederki bu saatten sonra tüm gücü SoulKing e gidecek gücünün asıl kısmını İchigoya habersiz Ossan sayesinde devreder. Ichigo fark ederki Ossanı temsil eden küçük kılıç Uzar ve 2 tane uzun kılıç ile Uryuyu yener. ama o sırada Elite Quincylere bir hal olur ve tüm güçlerini kaybederler. Kyouraku, Ukitake şaşırır duruma ve Haschwalth your Magesty diye haykırır soulking sarayından süzülen bir beden Yhwachın cansız bedeni düşer ve Quincy Kralının kaybettiği anlaşılır.

Part3:SoulKingin uyanışı
Yhwachın ruhunu alan SoulKing artık uyumasına gerek kalmadığını hertürlü ruhu çekebilecek kudrete sahip olduğunu ve zayıf Shinigami Hollowlara ihtiyaç duymayacağını söler hepsinin ruhunu çekmeye başlar. Bunun üzerine Ukitake SoulKinge saldırır. ukitake bankai açar ama hiç bi etkisi olmaz ve SoulKing ibret olsun diye herkesin önünde Ukitakenin ipini çeker. Kyouraku da en sevdiği arkadaşını kurtarmak için SoulKinge Bankai ile dalar ve iyi bir hasar verir ama SoulKingin rejenerasyon gücü olması sonucu toparlanır ve Kyourakuyu da öldürüp ruhunu alır. sonra Ichigo yu göstererek Anahtar sende. Yhwachın güc kaynağı sende. onu almam için senin de ruhunu almam gerekecek diyerek Ichigoya saldırır. Haschwalth bu sırada tüm gücü gitmeden Quincy Shadow tekniğini kullanarak Ichigo ve tayfasını gerçek dünyaya gönderir ve Majestelerinin hayalini ancak sen başarabilirsin. dünyayı kurtar Ichigo diyerek kendini SoulKinge feda eder.

Part4: Urahara, Yoruichi , byakuya, Kenpachi ve Unknown man
Bu sırada Urahara ve yoruichi SoulKingi durdurmanın imkansız olduğunu anlar ama yapacakları da pek bişey olmadığınıda biliyorlar. debelenip dururlarken Soulking Uraharaya işini güzel yaptın urahara. ama artık görevin tamamlandı. sizin de ruhunuzu alacağım der ve saldırısını yapar o esnada bilinmeyen biri Urahara tayfasını Garganta ile kurtarır ve bilinmeyen bir Hollow Dünyasına götürür.
Urahara şaşırır
bilinmeyen adamda Uraharanın kamufle pelerini dikkat çeker ve kapşonu çıkarır bir sinsi bir gülümseme ile herşey planladığım gibi gitti der.(Urahara hassiktir çeker :))
Uraharalara kamufle pelerinlerini verir ve bu sayede SoulKing izimizi bulamaz der.
Urahara sorar Aizen burası neresi.
Aizen cevaplar terkedilmiş bir hollow Diyarı kimsenin yaşamadığı yer.
Urahara sorar nasıl çıktın hapisten?
Aizen der başlangıçtan beri :)

Urahara Aizene söyler: SoulKing uyandı artık onu durdurmamız için tek şansımız Ichigo olduğunu biliyorsun değilmi ?
Aizen : Bunca zaman Planımız bu değilmiydi?
Urahara: evet ne pahasına olursa olsun Ichigoyu korumamız gerekecek.

Part5: SoulKing ve Hybrid Kaptanlar

SoulKing Ichigonun dünyada yaşadığını bildiği için Dünyaya saldırmayı planlıyor. bunun için SoulSociety (günümüzdeki Quincy yeri) burada kalan herkesin ruhlarını emerek ve Kyourakui Ukitake Haschwalth Yhwach gibi emdiği ruhlardan yeni Zero Divisionu Kurarak başlar. Shinigamilerden,Hollowlardan,Quincylerden birleşim yaparak bunları oluşacaktır.
- Hollow + Shinigami Guardian
- Hollow + Quincy Guardian
- Shinigami + Quincy Guardian
- ve tüm evrendeki türlerin birleşimi (Shinigami+hollow+Quincy) güçlerinden oluşan asıl Komutan Kaptanı yaratacak ve her biri Aizenden daha taşşaklı olan adamlar olacak.

bu adamlar sayesinde SoulKinge ihanet eden Kaptanların kelleleri alınarak başlanacak ve Soulsociety deki adam kalmayacak.(kaptanlar ve teğmenler dahil)
bu adamların tek Amaçları Ichigo daki Yhwach Ruhunu SoulKinge teslim etmek ve SoulKingin Tüm Evrene Hükmetmesini Sağlamak olacak.

part 6: Ryukenn, Isshin, Ichigo ve SoulKing Muhafızları

SoulKingin 3 muhafızı Ichigoya Grup yapmaya gelecek tam o esnada Ishhin,Ryuken ve Uryuu yardım edecek. ve SoulKingin 3 muhafızı ile oyalanacaklar ama asıl Komutan Muhafız canı sıkılacak ve oda olaya müdahale olup Ishhine tek atacak(öldürecek) ve Ichigoda artık saklanmanın anlamı yok deyip dalacak Dayıya ama kaybedecek ve Yhwachın kılıcını ıchigodan alıp SoulKinge getirecek böylece Ichigo Quincy güçlerini tamamen kaybedecek. Ichigo artık soulking durduramayacağını ve teslim olmanın başka çare olmadığını söyler o esnada Ryukenn bir yolun olduğunu Quincy Güçlerinin tekrar uyandırmanın yolu olduğunu söyler.

Part 7: Ichigo ve Ossan.
Ryukenn Ichigoya Quincy güçlerine ulaşmanın yolunun çok riskli olduğunu ve başaramazsan Shinigami ve hollow güçlerini kaybetmene mal olacak der. Ichigo yine de Quincy güçlerini kazanmak için ne yapılması gerektiğiniRyukenne sorar.
Ryukenn: yhwachın çekirdek kaynağının hala kanında olduğunu bunu uyandırmak için iç dünyada ossanı bulman gerekecek der. Ichigo yine iç dünyasına gider.
Ossanı ararken gördüğü kişi Ossan yerine bir bebek fark eder.
bebeğin yanına gider ve şiddetli bir Yağmur başlar. bebeğin bulunduğu yeri doldurmaya başladığını görür. Ichigo bebeğe Ossan der. bebekte tık yok. Ichigo anlar bebek ne konuşabiliyor ne görebiliyor ne duyuyabiliyor ne hareket edebiliyor nede nefes alabiliyordu. Ichigo her defasında bebeğe seslenir bebek tepki vermez. Yağmur gitgide çoğalıyordur ve bebek suyun içinde kalmaya başladı. Ichigo yağmurun bebeği öldüreceğini ve hızlı hareket etmesi gerektiğinin farkındaydı. sular yükseldikçe Bebeğin etrafında quincy cross şeklinde 5 tane mühürün olduğunu fark eder. ve bebeğin üstünde bir Mühür olduğunu anlar. ilk Mühürü Getsuga Tenshou ile kırar. bebek Nefes almaya başlar. 2. mühürü kırar bebek Duymaya başlar. 3.mührü kırar bebek hareket eder. 4. mühürü kırar bebek ağlamaya başlar. 5. mühürü kırmaya çalışır ama normal bir getsuga tenshou ile bir türlü kıramaz. yağmurun doldurduğu su bebeğin seviyesine gelir. artık son mührü Ichigo Hichigonun yardımı ile Final getsuga tenshou atar. mühür kırılır ve bebek görmeye başlar. ve Ichigoya der demek seçilmiş kişi sendin Ichigo. ve bebek yeni bir forma girer ve Tensa Zangetsudan daha genç biri gelir. eğer beni kurtarmasaydın Quincy güçlerin ve Shinigami güçlerin tamamen yok olup gidecekti. Ichigo soulKingi durdurmalısın der ve Ichigo quincy güçlerini kazanır.

Part 8: Fırtına öncesi sessizlik.
Ichigo ryukene sorar Babam öldü, urahara, yoruichi soulking tarafından öldürüldüler. Soulpalace nasıl gidebilirim der. o esnada Urahara, Byakuya, Kenpachi, Yoruichi içeri girer ve Ichigo şaşırır uraharanın yaşadığını görünce inanamaz. ve arkadan bir ses gelir herşey planladığım gibi gitti. Ichigo olamaz der ve Aizene saldıracakken Urahara durdurur Ichigoyu. Aizen ve Uraharanın Ichigoyu baştan seçilmiş kişi olduğunu biliyorduk bütün planımız seni bugüne yetiştirmekti. ve artık son kalanlar bizleriz der. soulkingi durdurmanın yolunu felan konuşurlar.
Soulsociety de kalan kaptanların birçoğu tekrar SoulKingin emrine girdiler. Urahara,Yoruichi, Byakuya, Kenpachi bizleri Aizen kurtardı. Hikifune, kirinji ve geriye kalan kaptanlar soulking tarafından ruhları alındı. ve baştan yeni bir gotei 13 oluşturuldu. başlarındada Komutan Muhafız var.

Part 9: Son Umut
geriye kalan savaşçılar Ichigo,Urahara, Aizen, Kenpachi, Byakuya, Yoruichi, Orihime, Chad, Uryuu, Grimmjow, Rukia, Renji, Mayuri, Kuukaku ,Ryukenn kalır.
Aizen ve Urahara saldırı planını açıklar ve aralarında tartışılar. en sonunda plan hazır olur ve saldırı başlar.
Kuukaku son kurtarıcıları soulpalace gönderir.
ve son savaş başlamış olur.

part:10 Son.

Herkes Rakibini zar zor yener ama Komutan Muhafız Kenpachi ve Byakuyaya aynı anda tek atar. Rukia byakuyayı korumak için saldırır felan derken Muhafız Komutanı yenemezler en son Urahara ve Aizen Muhafızı alırlar ve Ichigo Ruhlar Kralı ile dövüşür ve birşekilde tek atar ve bütün Ruhları Özgürleşir ve Mutlu son derken Aizen gülümser :evil:
Buckbeard yazdı:
eğer Gaylar dünyada çoğunluğu ele geçirirse. olabilecek senaryolar:
1- Barzolar artık bizi de zükecek. 1 ay hapis yatar sonra yine devam.
2- normal evlilik oranı düşmeye başlar. yeni nesil için önemli olan çocuk sayıları düşer. yaşlanan eşcinsellere bakacak genç nufus azaldığı için yaşam git gide zorlaşacak.
3- bu gaylar hayvanlara da kayıyordur.
4- aids ve saire gibi hastalıklar cahil gaylar yüzünden çoğalacak.
bence eşcinsellik tamamen yok edilmeli.
Kullanıcı avatarı
Kuzey Kurtları
Favori Anime: Bleach , Death Note , Attack on Titan

Kuzey Kurtları yazdı:Ishida ve Haschwalthın pasif kalması aklıma takıldı.Haschwalth bilindiği kadarıyla(anladığım kadarıyla) JB'nin bi parçası birbirlerini dengeler nitelikteler.Ishida ise yeni A harfine sahip mirascı.

Şimdi bu durumda iki A harfine karşı bi tane B harfi kalıyor.Dengenin bozulması gerekmiyor mu ? Bu yüzden ikinci bir B harfi bekliyorum.

Ikinci bir nokta birbirini dengeleyen A ve B harflerinin bi bütün oluşturmasını bekliyorum.Bedensel birleşim bile gerçekleşebilir.Ikisinin bu uyum için savaştan uzak durmaları akla yatkın.Nacizane görüşlerim bunlardır.
kendi kendimi alıntı yapıyorum vay amk..

Sanırım açıkta kalan bi Sternritter kalmış.Bu adımın ikinci B harfi olduğunu düşünüyorum başlarda olmasa bile en azından kademe atladığını.
Resim

'Efendi Kira lütfen beni cezalandır..'
Kullanıcı avatarı
Millennium Wizard
Favori Manga: One Piece,Hellsing
Favori Anime: Fma,Bleach,One piece

Ahahaha teorin hem mantıklı hemde çok komik.Sen yaz arkadaş ben okurum. :woohoo: Part 4 içindeki gülücük kısımlar çok iyi kahkaha attım.Jhwach hem dost hem düşmanım dediği için gayet olabilir.

Yalnız son parttaki kenpachi ve byakuyaya aynı anda tek atar da ne la :D Yok öyle bir dünya. :evil:
Resim
Kullanıcı avatarı
Yhwach

Millennium Wizard yazdı:Ahahaha teorin hem mantıklı hemde çok komik.Sen yaz arkadaş ben okurum. :woohoo: Part 4 içindeki gülücük kısımlar çok iyi kahkaha attım.Jhwach hem dost hem düşmanım dediği için gayet olabilir.

Yalnız son parttaki kenpachi ve byakuyaya aynı anda tek atar da ne la :D Yok öyle bir dünya. :evil:
Fantastik teorimi Beğendiğine sevindim :) fazla uzun gözüküyor gibi ama Bleachin bitmesini istemediğimden sanırım Bleachi daha da nasıl uzatabiliriz diye düşündüm. ve ana hatlarıyla böyle bir Fantazi yaptım. özelliklede Soul Kingin asıl düşman olduğu konusu üzerine durarak Aizenin Reisin olaylara nasıl katkıda bulunabilir diye düşündüm. ve böyle bir hikaye yazmış oldum.

son part biraz aceleye geldi :) hatırladığım kadarı ile Byakuya ve Kenpachinin karizmalarını tek bu arcta biraz çizdiler özelliklede Byakuya nın öldüğünü düşündük ama sanırım Kubo baktı millet Niisama diye ağlıyor geri getirdi ibneyi ondan sonra dedim torpil var bu işte al amk Byakuya ibnesi öle piyasaya tek atıyorsun :) kenpachiye gelirsek oda genelde byakuya ile bosslarda takılıyor. dedim oda arada kaynasın hep güclü düşman arıyor ya :)

bu arada teorimi yazarken en sevdiğim kısım Part 7 oldu Ichigonun Quincy güçlerini kazanması ve bebek yhwach ile olan hikayesi oldu
Buckbeard yazdı:
2- normal evlilik oranı düşmeye başlar. yeni nesil için önemli olan çocuk sayıları düşer. yaşlanan eşcinsellere bakacak genç nufus azaldığı için yaşam git gide zorlaşacak.
Kullanıcı avatarı
Kuzey Kurtları
Favori Anime: Bleach , Death Note , Attack on Titan

Sürükleyici ve keyifli olmuş gayet.Basit açıklarıda gayet kolay kapatılabilir bi senaryo.Ama şu Aizenin iyi biri çıkmasını mantıklı bulamıyorum.
Resim

'Efendi Kira lütfen beni cezalandır..'
Kullanıcı avatarı
Millennium Wizard
Favori Manga: One Piece,Hellsing
Favori Anime: Fma,Bleach,One piece

Yhwach yazdı:
Millennium Wizard yazdı:Ahahaha teorin hem mantıklı hemde çok komik.Sen yaz arkadaş ben okurum. :woohoo: Part 4 içindeki gülücük kısımlar çok iyi kahkaha attım.Jhwach hem dost hem düşmanım dediği için gayet olabilir.

Fantastik teorimi Beğendiğine sevindim :) fazla uzun gözüküyor gibi ama Bleachin bitmesini istemediğimden sanırım Bleachi daha da nasıl uzatabiliriz diye düşündüm. ve ana hatlarıyla böyle bir Fantazi yaptım. özelliklede Soul Kingin asıl düşman olduğu konusu üzerine durarak Aizenin Reisin olaylara nasıl katkıda bulunabilir diye düşündüm. ve böyle bir hikaye yazmış oldum.

son part biraz aceleye geldi :) hatırladığım kadarı ile Byakuya ve Kenpachinin karizmalarını tek bu arcta biraz çizdiler özelliklede Byakuya nın öldüğünü düşündük ama sanırım Kubo baktı millet Niisama diye ağlıyor geri getirdi ibneyi ondan sonra dedim torpil var bu işte al amk Byakuya ibnesi öle piyasaya tek atıyorsun :) kenpachiye gelirsek oda genelde byakuya ile bosslarda takılıyor. dedim oda arada kaynasın hep güclü düşman arıyor ya :)

bu arada teorimi yazarken en sevdiğim kısım Part 7 oldu Ichigonun Quincy güçlerini kazanması ve bebek yhwach ile olan hikayesi oldu

Aslında en fantastik kısım 5.part olmuş.Bizden bir tane yaratmaya çalışıyordu Aizen deniyor ama bu insan yaratmaksa gerçekten çok fazla.Öyle bir harmanlama biraz uçuk gibi ama geri kalanı genel gidişat bakımından tutabilir.Çünkü bunca bankai kime harcanacak diye düşünüyorum ruhlar kralına aça aça bir hal olabilirler yada Jhwach başka pek kimse yok.Yaratıcılık fena değil ryuukenin güçlerini geri getirmesini sevdim.Bebek olayı da voldemorta benzemiş hp okuyanlar bilir.
Resim
Kullanıcı avatarı
Yhwach

Kuzey Kurtları yazdı:Sürükleyici ve keyifli olmuş gayet.Basit açıklarıda gayet kolay kapatılabilir bi senaryo.Ama şu Aizenin iyi biri çıkmasını mantıklı bulamıyorum.
Fantazimde Aizen ve urahara birbirlerine muhtaç kaldığı için Aizen iyi shinigami rolunu oynamak zorunda kalıyor. ve Kral öldükten sonra gülümsemesi asıl niyetini belli ediyor :evil: ama sanırım yeni kral olmaktan vaz geçecek ve yeni düzeni urahara ile birlikte kuracaklar diye düşünüyorum.

Millennium Wizard yazdı:
Yhwach yazdı:

Aslında en fantastik kısım 5.part olmuş.Bizden bir tane yaratmaya çalışıyordu Aizen deniyor ama bu insan yaratmaksa gerçekten çok fazla.Öyle bir harmanlama biraz uçuk gibi ama geri kalanı genel gidişat bakımından tutabilir.Çünkü bunca bankai kime harcanacak diye düşünüyorum ruhlar kralına aça aça bir hal olabilirler yada Jhwach başka pek kimse yok.Yaratıcılık fena değil ryuukenin güçlerini geri getirmesini sevdim.Bebek olayı da voldemorta benzemiş hp okuyanlar bilir.
Quincy + Hollow + Shinigami baş komutanı belkide Yhwachın ölü bedenini kullanarak yapar :)

Ossanın Yağmuru sevmemesini de Part 7 ye bağlayarak tasarladım.
Buckbeard yazdı:
Kullanıcı avatarı
KyoukaSuigetsu
Favori Manga: Bleach/Gantz/AkameGaKill
Favori Anime: Bleach/CodeGeass/DeatNote/TokyoGhoul

HAhahaha çok iyi.Part 4 le part 10 favorim.

Mantığa dayalı eğlenceli teorilerin.Özellikle part 4 aşırı mantığa dayalı.Bi Aizen bi Urahara sayesinde p-up aldı şimdiye kadar çoğu zaman.Daha ne denir.Aizen nasıl başta göründüğü gibi çıkmadıysa 2. kez yine göründüğü gibi çıkmayabilir. :)

Tabi bu ihtimal Urahara için daha yüksek bence.Urahara asıl kötü olabilir.Soulking meselesi her çıktığında hep sinsi bi gölgeli bakış atıyor o şapkanın altından.Bide işler fazla kontrolünde herzaman.Oyüzdenki bankai bile açmadı henüz ve hep kaçak dövüşüyor ona "sorun gibi gözüken şeylerle".Kendini öne atmıyor hiçbirzaman.Bu adamlar finalde patlama yapıcak abi öyle veya böyle.

Ichigo'yu çok iyi tanıyo sonuç olarak.Onu counterlıycak herşeyi biliyodur muhtemelen.SoulKing'e uzanan basamak olarak kullanıyo Ichigo'yu.Sonrada basamağı kırıp yukarda kalmayı planlıyor belkide. :woohoo:
Resim
Kullanıcı avatarı
Drag
Favori Anime: bleach

Yhwach yazdı:
Buckbeard yazdı:Ruhlar Kralı hakkında Fantastik bir Teori

Ruhlar Kralının aslında 2 bedeni olduğunu düşünüyorum. Shinigami Bedeni ve Hollow Bedeni.

Ruhlar Kralının amacı Hollow ve Shinigamileri daha çok Ruh emmek için araç olarak kullanıyordu. İnsanların daha hızlı ölmeleri veya Hollowlaşmalarını sağlayarak bir yandan iyi niyetli Hollowlaşan insanları Shinigamilere kestirerek SoulSocietye göndermeyi hızlandırıyor. bir yandan da kötülerini diğer boyuttaki hollow bedeni sayesinde emiyordu.
böylece 2 yerden ruh emerek insanların ruhlarını çalan bir sistem üretti.
ve asıl nedeni bu sistem sayesinde gerçek bedenine ulaşmasını sağlayacak Ruh Gücünü elde etmek ve bu sayede insanlara da hükmedebilecek gerçek bir Tanrı olmayı hedefliyordu.

ama 1000 yıl öncesi bir gün Ruhlar kralı uyurken Ruh emdiği zaman özel bir çocuğun insanları kurtaracağını gördü. bunun üzerine insanlığın hollowlaşmasını sağlamak için hollowları insanların üstüne saldı. fakat Juha bach quincy türünü başlatarak Hollowları ve hollowların Kralı olan Ruhlar kralını hedef aldı. JUha Bach ve ordusu RuhlarKralının Hollow Bedenini ve onu koruyan 5 özel Vastalordu yok etmeyi başardı ve hollow dünyasına ağır darbe vurarak hollowların çoğunu yok ettiler.

fakat Ruhlar Kralının diğer bedeni olan Shinigami tarafı Soulsocietye emir vererek Juha Bacha saldırttı ve JB nin Ruh gücünü alıp Mühürlediler. geri kalan quincylerinde ebelerine atladılar.

1000 yıldır Ruh Kralı Hollowları tekrar güçlenmelerini sağlasada eskisi gibi Hollowlar güçlenemedi. ve 1000 yıl sonra Bach tekrar sahneye geldi. şimdide hedefinde Soul Kingin Shinigami Bedenini yok etme peşinde. ama Ichigo bi sik bilmediği için Shinigamileri savunmaya çalışıyor.
eski düzen Soul Palace böle idi. (Shinigami ve Hollow paralel evrenleri)
Resim

Bu Teorim Geçmiş ile Alakalı bir Teorimdi.

Şimdiki Teorim ise Gelecek bölümler için ve Bleachin nasıl bitmesi gerektiğini düşünerek yazdım. Bence böyle bir senaryo olursa Bleach 10 numara olur. Teorimi 10 Part ile açıklamaya çalışacağım.

Part1: Yhwach vs Ichibei Savaşı + Elite 4 vs ZeroDivision ve Ichigoların gelişi
bildiğimiz gibi Yhwach Ichibei ile dövüşürken Elite Quincyler de Zero Division ile kapışıyorlar.
gelelim Elite quincyler vs ZeroDivision savaşına
hatırladığım kadarı ile Nimaiya nalları dikti. Senjumaruyu da öldürecekler diye düşünüyorum. geri kalan Tenjiro ve Hikifune ağır yaralı iken Ichigolar gelir. ve Ichigo ile eliteler karşılasacakken Uryuu araya girer ve Ichigo vs Uryuu olayına döner.
Yhwach vs Ichibei savaşına dönersek. Yhwach iyice zorlanır ama sonunda Ichibeiyi yener. Yhwach Ichibeiyi tam öldürecekken Ichibei özel bir jutsu kullanarak Kendini feda eder ve Yhwachın rejenerasyon gücünü mühürler ve sağlam bir darbe indirir. Yhwach gücünün zayıfladığını hisseder ama artık son kozlarını oynayacağı yer SoulKingin mekanına gider.
bu arada Uryuu vs Ichigo devam eder. orihime Kirinjiyi ve Hkifuneyi iyileştirir. Chad yoruichi ve diğerleri Elitelerle kapışmaya çalışır ama Eliteler sallamazlar pek Chad ve yoruichiyi tokatlarlar. ve artık olaya Kyouraku, Ukitake, Zaraki, Byakuya, Urahara yetişir. ve Eliteler işi şimdi ciddiye almaya başlarlar.

Part2: Güçsüz Yhwach vs SoulKing
Yhwach Ichibei savaşından sonra Saraya ulaşır ve SoulKinge artık gün geldi intikam alma zamanı felan girer ve en güçlü saldırısını gerçekleştirir. ama SoulKing bütün saldırıları çok kolaylıkla karşılar. ve Yhwacha bugünün geleceğini biliyordum sonunda senin ruhunu da alabileceğim der ve Yhwachın ruhunu almaya başlar Yhwach fark ederki bu saatten sonra tüm gücü SoulKing e gidecek gücünün asıl kısmını İchigoya habersiz Ossan sayesinde devreder. Ichigo fark ederki Ossanı temsil eden küçük kılıç Uzar ve 2 tane uzun kılıç ile Uryuyu yener. ama o sırada Elite Quincylere bir hal olur ve tüm güçlerini kaybederler. Kyouraku, Ukitake şaşırır duruma ve Haschwalth your Magesty diye haykırır soulking sarayından süzülen bir beden Yhwachın cansız bedeni düşer ve Quincy Kralının kaybettiği anlaşılır.

Part3:SoulKingin uyanışı
Yhwachın ruhunu alan SoulKing artık uyumasına gerek kalmadığını hertürlü ruhu çekebilecek kudrete sahip olduğunu ve zayıf Shinigami Hollowlara ihtiyaç duymayacağını söler hepsinin ruhunu çekmeye başlar. Bunun üzerine Ukitake SoulKinge saldırır. ukitake bankai açar ama hiç bi etkisi olmaz ve SoulKing ibret olsun diye herkesin önünde Ukitakenin ipini çeker. Kyouraku da en sevdiği arkadaşını kurtarmak için SoulKinge Bankai ile dalar ve iyi bir hasar verir ama SoulKingin rejenerasyon gücü olması sonucu toparlanır ve Kyourakuyu da öldürüp ruhunu alır. sonra Ichigo yu göstererek Anahtar sende. Yhwachın güc kaynağı sende. onu almam için senin de ruhunu almam gerekecek diyerek Ichigoya saldırır. Haschwalth bu sırada tüm gücü gitmeden Quincy Shadow tekniğini kullanarak Ichigo ve tayfasını gerçek dünyaya gönderir ve Majestelerinin hayalini ancak sen başarabilirsin. dünyayı kurtar Ichigo diyerek kendini SoulKinge feda eder.

Part4: Urahara, Yoruichi , byakuya, Kenpachi ve Unknown man
Bu sırada Urahara ve yoruichi SoulKingi durdurmanın imkansız olduğunu anlar ama yapacakları da pek bişey olmadığınıda biliyorlar. debelenip dururlarken Soulking Uraharaya işini güzel yaptın urahara. ama artık görevin tamamlandı. sizin de ruhunuzu alacağım der ve saldırısını yapar o esnada bilinmeyen biri Urahara tayfasını Garganta ile kurtarır ve bilinmeyen bir Hollow Dünyasına götürür.
Urahara şaşırır
bilinmeyen adamda Uraharanın kamufle pelerini dikkat çeker ve kapşonu çıkarır bir sinsi bir gülümseme ile herşey planladığım gibi gitti der.(Urahara hassiktir çeker :))
Uraharalara kamufle pelerinlerini verir ve bu sayede SoulKing izimizi bulamaz der.
Urahara sorar Aizen burası neresi.
Aizen cevaplar terkedilmiş bir hollow Diyarı kimsenin yaşamadığı yer.
Urahara sorar nasıl çıktın hapisten?
Aizen der başlangıçtan beri :)

Urahara Aizene söyler: SoulKing uyandı artık onu durdurmamız için tek şansımız Ichigo olduğunu biliyorsun değilmi ?
Aizen : Bunca zaman Planımız bu değilmiydi?
Urahara: evet ne pahasına olursa olsun Ichigoyu korumamız gerekecek.

Part5: SoulKing ve Hybrid Kaptanlar

SoulKing Ichigonun dünyada yaşadığını bildiği için Dünyaya saldırmayı planlıyor. bunun için SoulSociety (günümüzdeki Quincy yeri) burada kalan herkesin ruhlarını emerek ve Kyourakui Ukitake Haschwalth Yhwach gibi emdiği ruhlardan yeni Zero Divisionu Kurarak başlar. Shinigamilerden,Hollowlardan,Quincylerden birleşim yaparak bunları oluşacaktır.
- Hollow + Shinigami Guardian
- Hollow + Quincy Guardian
- Shinigami + Quincy Guardian
- ve tüm evrendeki türlerin birleşimi (Shinigami+hollow+Quincy) güçlerinden oluşan asıl Komutan Kaptanı yaratacak ve her biri Aizenden daha taşşaklı olan adamlar olacak.

bu adamlar sayesinde SoulKinge ihanet eden Kaptanların kelleleri alınarak başlanacak ve Soulsociety deki adam kalmayacak.(kaptanlar ve teğmenler dahil)
bu adamların tek Amaçları Ichigo daki Yhwach Ruhunu SoulKinge teslim etmek ve SoulKingin Tüm Evrene Hükmetmesini Sağlamak olacak.

part 6: Ryukenn, Isshin, Ichigo ve SoulKing Muhafızları

SoulKingin 3 muhafızı Ichigoya Grup yapmaya gelecek tam o esnada Ishhin,Ryuken ve Uryuu yardım edecek. ve SoulKingin 3 muhafızı ile oyalanacaklar ama asıl Komutan Muhafız canı sıkılacak ve oda olaya müdahale olup Ishhine tek atacak(öldürecek) ve Ichigoda artık saklanmanın anlamı yok deyip dalacak Dayıya ama kaybedecek ve Yhwachın kılıcını ıchigodan alıp SoulKinge getirecek böylece Ichigo Quincy güçlerini tamamen kaybedecek. Ichigo artık soulking durduramayacağını ve teslim olmanın başka çare olmadığını söyler o esnada Ryukenn bir yolun olduğunu Quincy Güçlerinin tekrar uyandırmanın yolu olduğunu söyler.

Part 7: Ichigo ve Ossan.
Ryukenn Ichigoya Quincy güçlerine ulaşmanın yolunun çok riskli olduğunu ve başaramazsan Shinigami ve hollow güçlerini kaybetmene mal olacak der. Ichigo yine de Quincy güçlerini kazanmak için ne yapılması gerektiğiniRyukenne sorar.
Ryukenn: yhwachın çekirdek kaynağının hala kanında olduğunu bunu uyandırmak için iç dünyada ossanı bulman gerekecek der. Ichigo yine iç dünyasına gider.
Ossanı ararken gördüğü kişi Ossan yerine bir bebek fark eder.
bebeğin yanına gider ve şiddetli bir Yağmur başlar. bebeğin bulunduğu yeri doldurmaya başladığını görür. Ichigo bebeğe Ossan der. bebekte tık yok. Ichigo anlar bebek ne konuşabiliyor ne görebiliyor ne duyuyabiliyor ne hareket edebiliyor nede nefes alabiliyordu. Ichigo her defasında bebeğe seslenir bebek tepki vermez. Yağmur gitgide çoğalıyordur ve bebek suyun içinde kalmaya başladı. Ichigo yağmurun bebeği öldüreceğini ve hızlı hareket etmesi gerektiğinin farkındaydı. sular yükseldikçe Bebeğin etrafında quincy cross şeklinde 5 tane mühürün olduğunu fark eder. ve bebeğin üstünde bir Mühür olduğunu anlar. ilk Mühürü Getsuga Tenshou ile kırar. bebek Nefes almaya başlar. 2. mühürü kırar bebek Duymaya başlar. 3.mührü kırar bebek hareket eder. 4. mühürü kırar bebek ağlamaya başlar. 5. mühürü kırmaya çalışır ama normal bir getsuga tenshou ile bir türlü kıramaz. yağmurun doldurduğu su bebeğin seviyesine gelir. artık son mührü Ichigo Hichigonun yardımı ile Final getsuga tenshou atar. mühür kırılır ve bebek görmeye başlar. ve Ichigoya der demek seçilmiş kişi sendin Ichigo. ve bebek yeni bir forma girer ve Tensa Zangetsudan daha genç biri gelir. eğer beni kurtarmasaydın Quincy güçlerin ve Shinigami güçlerin tamamen yok olup gidecekti. Ichigo soulKingi durdurmalısın der ve Ichigo quincy güçlerini kazanır.

Part 8: Fırtına öncesi sessizlik.
Ichigo ryukene sorar Babam öldü, urahara, yoruichi soulking tarafından öldürüldüler. Soulpalace nasıl gidebilirim der. o esnada Urahara, Byakuya, Kenpachi, Yoruichi içeri girer ve Ichigo şaşırır uraharanın yaşadığını görünce inanamaz. ve arkadan bir ses gelir herşey planladığım gibi gitti. Ichigo olamaz der ve Aizene saldıracakken Urahara durdurur Ichigoyu. Aizen ve Uraharanın Ichigoyu baştan seçilmiş kişi olduğunu biliyorduk bütün planımız seni bugüne yetiştirmekti. ve artık son kalanlar bizleriz der. soulkingi durdurmanın yolunu felan konuşurlar.
Soulsociety de kalan kaptanların birçoğu tekrar SoulKingin emrine girdiler. Urahara,Yoruichi, Byakuya, Kenpachi bizleri Aizen kurtardı. Hikifune, kirinji ve geriye kalan kaptanlar soulking tarafından ruhları alındı. ve baştan yeni bir gotei 13 oluşturuldu. başlarındada Komutan Muhafız var.

Part 9: Son Umut
geriye kalan savaşçılar Ichigo,Urahara, Aizen, Kenpachi, Byakuya, Yoruichi, Orihime, Chad, Uryuu, Grimmjow, Rukia, Renji, Mayuri, Kuukaku ,Ryukenn kalır.
Aizen ve Urahara saldırı planını açıklar ve aralarında tartışılar. en sonunda plan hazır olur ve saldırı başlar.
Kuukaku son kurtarıcıları soulpalace gönderir.
ve son savaş başlamış olur.

part:10 Son.

Herkes Rakibini zar zor yener ama Komutan Muhafız Kenpachi ve Byakuyaya aynı anda tek atar. Rukia byakuyayı korumak için saldırır felan derken Muhafız Komutanı yenemezler en son Urahara ve Aizen Muhafızı alırlar ve Ichigo Ruhlar Kralı ile dövüşür ve birşekilde tek atar ve bütün Ruhları Özgürleşir ve Mutlu son derken Aizen gülümser :evil:
Bu ne olum sqdsqfwgfdwfhg.

Emeğe saygı +rep hiçbir kısmına katılmasam da güldüğüm için.
Kullanıcı avatarı
Yhwach

Drag yazdı:
Bu ne olum sqdsqfwgfdwfhg.

Emeğe saygı +rep hiçbir kısmına katılmasam da güldüğüm için.
saolasın ;)

Part 10 biraz daha uzatıp ilginç bir senaryo ile devam ettirelim Ichigo Soulking birşekilde tek atar meselesi ve olayları biraz daha uzatırsak...
IChigo 2 tane Kılıçla soulKing ile kapışmaya gider ama ıchigo bu hali ile yine SoulKingle başa çıkamaz ve Ichigo yine umutsuzluğa kapılır . bir türlü SoulKinge zarar veremez...

SoulKing Ichigoya seni öldürdükten sonra artık Dünyanın sonu gelecek herkes kölem olacak felan saçmalar.
Ichigo iyice karamsara bağlar ve Shinigami olduğundan bu zamana kadar olan Kurosaki Kunları :evil: , iyi kötü geçirdiği tüm hayatı film şeridi gibi bir an gözünün önünden geçer ve babasının ,annesinin onun için kendini feda ettiği sahneleri gibi derken... Ichigoya bir hal olur ve Dünyayı kurtaracağım der. işte tam bu noktada Ichigoya PowerUpın babası gelir. :laugh:

Quincy ve shinigamihollow Kılıclarının Birleşiminden yepyeni tek Kılıçlı bir Forma kavuşur. ve artık SoulKing ile aynı seviyeye gelirler. Ichigo Zangetsuya söylenir "Demek bundan bahsediyordun Zangetsu" der ve Soulkinge 2 kılıc salladıktan sonra. Mugetsunun yeni bir formunu kullanarak SoulKingin amına koyar.

ardından Ichigo bütün güçlerini kaybetmeye başlar. SoulKing ölmeye yakın iken Aizen ve Urahara Ichigonun yanına gelir. SoulKing kül olmaya başlar ve ölmeden önce Ichigoya savaş bitti şimdilik. ama bir kral gider yerine Varisleri gelir der ve kül olup gider.

Part 11: SoulKingin Gözleri ve gizemli Taşlar.

SoulKing Küle dönüştükten sonra Gözlerinden 2 tane Taşın (Tılsım) parladığı görülür. Aizen ve Urahara birbirlerine bakarlar ve aynı anda biri sağ gözündeki diğeri de sol gözündeki Taşı alır. Aizen Hollow Taşını , Urahara da Shinigami Taşını SoulKingin gözünden almış olur. ardından Aizen Uraharaya söyler "demek hougyokuyu bu taşlardan faydalanarak tasarladın, ama hougyoku bu Taşların yanında bir hiç der" ardından Uraharadan elindeki Shinigami Taşını ister. ama Urahara Taşı değişik bir kidou ile bilinmeyen bir yerde mühürleyerek saklar ve "ah görüyormusun ne kadar sakarım yine nereye sakladığımı unuttum" der ve Aizen güler. şimdilik gidiyorum Urahara ama şunu bil geri geleceğim der ve Ichigoya SoulKingi öldürdüğü için sinsice teşekkürlerini sunarak ortadan kaybolur. Ichigo Aizen lanet olsun der. ama Urahara Ichigoyu sakinleştirir ve Shinigami taşını kolay kolay bulamayacağını söler. ve Ichigoyu rahatlatır.

Bu arada Urahara kendi kendine sölenir . "demek SoulKing gücünün kaynağı bu 2 Taş tarafından sağlanıyordu ama SoulKing Ichigonun Quincy güçlerinin de (Yhwach gücü) peşindeydi.."
Urahara bir taşın daha olduğunu anlar ve bu Quincy taşının olması gerektiğini düşünür ama SoulKing öldükten sonra sadece Hollow ve Shinigami taşları göründüğü için Quincy taşının Ichigoya soracakken.
Ichigo Uraharaya söyler. Quincy Taşı bendeydi. Urahara şaşırırr. demek Taşlardan haberin vardı Ichigo der.
Ichigo Uraharaya anlatır: "Ryukenn ile Quincy güçlerini geri kazanırken iç dünyamda Quincy zangetsu SoulKingi durdurmanın yolunu anlattı ve Parlayan bir Taş çıkararak 3 kutsal Taştan bahsetti... biri Shinigami Taşı biri Hollow Taşı ve bu Quincy taşı olmak üzere.

Part7 devam: Bebek yhwachın kurtulması sonrası yeni Quincy Zangetsunun Ichigoyu taşlar hakkında bilgilendirmesi ve Bleach evreninin en Başı.
QuincyZangetsu anlatmaya devam eder...
Tanrı 3 ırk yaratır Insalık, Shinigamiliki Hollowlar... ve her bir Irktan tanrı tarafından seçilmiş kişiler gönderilir böylece her ırk dengeyi sağlayacaklardır.. her bir taşıyıcı dengeyi bozmamak için taşların gücünü kullanır ve döngüyü sürdürürler. ama gün gelir Shinigamilerin seçilmiş taşıyıcısı olan SoulKing Hollow dünyasındaki taşıyıcıyı öldürür ve SoulKing 2 Taşa da sahip olur böylece Shinigami ve Hollow diyarlarının Kralı olarak 2 beden sayesinde yönetir. ve 2 taş ta Shinigami Kralı olan SoulKingin bedenindedir. SoulKing 3.Taşı almak için rastgele Hollowları insanlara saldırtır. ve Yhwach Hollow savaşının başlamasına neden olur(gerisini geçmiş ile ilgili olan Eski Teorim ile birleştirdiğinizi varsayıyorum:)

Quincy Zangetsu anlatmaya devam eder... "Bu Taşın ne olduğunu biliyormusun Ichigo?? Bu SoulKing tarafından aranan Taş. Yhwach 1000 yıl önceki savaşta Kaybetmesine rağmen Quincy taşını SoulKingin eline geçmemesi için gerikalan gücü ile kendine Mühürlemeyi başardı ve Quincy Taşını pasifleştirerek Gölgelerin derinliklerinde saklandı... Yhwach 1000 yıldır Gölgelerde yattı. ama zamanla Taş uyandı ve Yhwach tekrar kalbi attı ve Taş sayesinde Aushwahlen gücünü kullanarak Taşı full aktif etmeyi başarmasına rağmen son savaşta Yhwach ölmeye yakınken Quincy Taşının SoulKinge gitmemesi için senin bedenini kullanarak Taşı sakladı ve bu Taşın güçlerini bir tek senin kullanabileceğini söyler...

Ichigo Uraharaya anlatmaya devam eder..." Quincy Zangetsu böylece SoulKinge karşı bir şansımın olacağını söyledi ama bu Taşı kullanabilmen için büyük bir fedakarlıkta bulunmalısın der . ardından Mugetsuyu kullanırken Quincy taşının tüm gücünü kullandım ve Taş Pasifleşti.

Urahara Ichigoya der "artık önemi yok sadece 2 tane Taş kaldı. birini Aizen aldı diğeri de bende shinigami taşını kullanarak SoulSocietyi yeniden kuracağız. ve Ruh kralı tarafından öldürülen tüm shinigamileri(kaptan,teğmen felan) geri getireceğiz. böylece SoulSociety yeniden kurulacak. Shinigami taşını ne pahasına olursa olsun Koruyacağız. Ichigo herşey için teşekkürler tüm güçlerini kaybettin ama Insanlığı kurtardın artık seni bu saçmalıklarla uğgraştırmayacağız ve kendi Dünyanda takıl amına goyim der :woohoo: ve Bleach2 Biter Bleach 3e geçeriz...
Buckbeard yazdı:

“Bleach Genel” sayfasına dön