Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Bleach Teorileri

Bleach serisiyle ilgili sorular ve paylaşımlar ve diğer şeyler burada.
Kullanıcı avatarı
ansatsuken
Favori Manga: Beelzebub
The breaker (part 1)
Gantz
Tower of god
Favori Anime: ...

Drag yazdı:
Todomeda yazdı: Zanpaktounun ruhunu maddeleştir o yardırsın.
Maddeleştikten sonrada gayet güçlü ve yetenekliler?
RG icatlarını kopyalayan ve kılıcının ismi "Kızıl Prenses" olan birinin dükkanında neden kızıl saçlı bir erkek çocuk ve zarif bir kız çocuğunun çalıştığını hep merak etmişimdir.
Cok iyi bi niktaya el basdin
Akai sora
Favori Manga: Vagabond-One piece
Favori Anime: -

İşte bunlar hep panteizm.Bu konuda çok bilgili olduğumdan değil ama tanımını bile okusanız mangaya birde o gözle baksanız gözünüze bir kaç şey takılır.Zaten kubo açık açık belirtmişti bir sayıda bunu.
Yhawch'ın her şeye kadir olan olması ve güçlerini quincylere dağıtması quincylerin tanrının parçası gibi olması etraftaki reiatsuyu toplayarak savaşmaları bunların hepsinin tekrardan yhawchta toplanması falan filan. (bende konuya o kadar hakim değilim belli zaten :lol: )
:lol:
Kullanıcı avatarı
Millennium Wizard
Favori Manga: One Piece,Hellsing
Favori Anime: Fma,Bleach,One piece

Yabancı kaynakların birinde Ukitake'in quincy olduğuyla ilgili bir teori gördüm.

Hastalığının ve zayıflığının sebebinin auswahlen olduğunu söylüyor eleman.Masakinin gittiği seçilimde hastalığı başladı diyor.Yamamoto katliamdan sonra biraz da vicdan dolayısıyla alıp büyütmüş deniyor :D Ukitake'in zanpaktousunun özelliklerinin quincylere benzediğine vurgu yapıyor ki benim de dikkatimi çekmişti bu farklılık.Ruh gücünü emiyor ve geri yolluyor.İchigonun eski zangetsusu gibi olabilir denmiş çift benzerliğine vurgu yapılmış.

Tabii auswahlen en başta mantıklı gelse de Gotei 13 bir quincyi barındırır mı pek sanmıyorum.Hele ichigonun aksine adamın kılıcının salınımını tam anlamıyla gördükten sonra.Zangetsu gibi sürekli aynı formda değil sonuçta.

Eğer quincy olarak doğup shinigami olduysa,bir bağlantı varsa kamikake bununla ilgili olabilir.Çünkü quincy tekniğine daha fazla benziyordu.

Yarın yada sonraki sayı bir sürpriz görürsek şaşırmayalım.Ukitake quincy çıkmasa bile bu kamikake mevzusunda ağzımız açık kalabilir.
Resim
Kullanıcı avatarı
Millennium Wizard

AleXiel yazdı:Yeni bir iddia atıyorum:

Bence Ruhlar kralı, juha'nın oğlu. :D
Kardeş olduklarını düşünmüştüm ama fikrimi araştırmalarım sonucu değiştirdim ve oğlu olduğu iddiasını çıkardım. Tabi boş bir iddia olsun istemiyorum. Teorim bittiği zaman neden böyle dediğimi anlatacağım. :D
Ahaha bu kadar olur.Tam tersini tahmin etmişsin.

Kılpayı kaçmış ama öngörün aynı Juha gibiymiş nerdeyse :D Tebrikler fazla söze gerek yok.

Teori olarak yazmışmıydın hatırlamıyorum ama biraz bekletince Kubo hemen açıklıyor.O yüzden bu tarz konularda eli çabuk tutmak lazım Kubonun sağı solu belli olmuyor malum. :cheer:
Resim
Kullanıcı avatarı
ansatsuken
Favori Manga: Beelzebub
The breaker (part 1)
Gantz
Tower of god
Favori Anime: ...

► Spoiler Göster
Bu gözler göz değil hacı :lol: Ruh Kralının gözlerine çok benziyor.
Kullanıcı avatarı
Millennium Wizard

ansatsuken yazdı:
► Spoiler Göster
Bu gözler göz değil hacı :lol: Ruh Kralının gözlerine çok benziyor.
Bundan ziyade son formu çok daha ilginç.Yakın zamanda değinecektim.
► Spoiler Göster
3.göz açmış durumda ve 2 ayrı gözü daha var.Aizenin yolu hollowa sapıyordu ama yine de krallara yakın biçimde evrimleşiyordu.Şu 3 hollow deliği de 3 farklı ırkı ve 3.boyutu temsil ediyor olabilir.İchigo o zamanlar fb açığa çıkarmadığı için de 4.boyuta kadar yükselerek yenmiş olabilir.Yada 5 :lol: İchigo zaten tam bir bug buna başka bir konuda değinmeyi planlıyorum detaya girmeden.
Resim
Kullanıcı avatarı
rage_dust
Favori Anime: Bleach,Rurouni Kenshin,D-Gray Man,Cowboy Beebop,Samuray Champloo,Naruto

Millennium Wizard yazdı: Aizenin yolu hollowa sapıyordu

Bu konu ilginç. Hougyoku için ruh toplanırken gördüğümüz kadarıyla hep insanlardan toplanıyordu.Buna rağmen acaba neden Hollow'a doğru gidiyordu evrimleri? Hatırlarsan İçigo da buna benzer şey söylemişti Aizen'e. Teori konusunda zayıfım bu konuya da değinecek arkadaşlar olursa sevinirim :)

Ekleme: Şimdi hatırladım; Tousen'in de görünüşü Hollow gibiydi.
Günün iyi de geçse kötü de geçse, Güneş eninde sonunda batacaktır.
Kullanıcı avatarı
Millennium Wizard

rage_dust yazdı:

Bu konu ilginç. Hougyoku için ruh toplanırken gördüğümüz kadarıyla hep insanlardan toplanıyordu.Buna rağmen acaba neden Hollow'a doğru gidiyordu evrimleri? Hatırlarsan İçigo da buna benzer şey söylemişti Aizen'e. Teori konusunda zayıfım bu konuya da değinecek arkadaşlar olursa sevinirim :)

Asıl sebebi bambaşka bile olsa işleme mantığının ve bir nedeninin şu olduğunu düşünüyorum :

Aizen korku sayesinde evrimleşiyordu.Ölüm korkusu evrimini hızlandırdı.Bu duygunun da espadaların ölüm şekilleriyle bir bağlantısı olduğunu düşünüyorum.Yıkım,Fedakarlık,Yaşlılık gibi.Aizen de korkuyla öldü ve hogyoku sayesinde üst seviyeye ulaştı.İlahın öldürülüşü isimli sayılar çıkmıştı hatırlanacağı üzere.

O yüzden Aizen bir hollow kalbini nasıl kaybediyor,o duyguları yaşıyorsa bir benzerini yaşadı.Evriminin benzerliğini yorumladığım kadarıyla buna bağlıyorum şu an için.
Resim
Kullanıcı avatarı
rage_dust
Favori Anime: Bleach,Rurouni Kenshin,D-Gray Man,Cowboy Beebop,Samuray Champloo,Naruto

Millennium Wizard yazdı:
rage_dust yazdı:

Asıl sebebi bambaşka bile olsa işleme mantığının ve bir nedeninin şu olduğunu düşünüyorum :

Aizen korku sayesinde evrimleşiyordu.Ölüm korkusu evrimini hızlandırdı.Bu duygunun da espadaların ölüm şekilleriyle bir bağlantısı olduğunu düşünüyorum.Yıkım,Fedakarlık,Yaşlılık gibi.Aizen de korkuyla öldü ve hogyoku sayesinde üst seviyeye ulaştı.İlahın öldürülüşü isimli sayılar çıkmıştı hatırlanacağı üzere.

O yüzden Aizen bir hollow kalbini nasıl kaybediyor,o duyguları yaşıyorsa bir benzerini yaşadı.Evriminin benzerliğini yorumladığım kadarıyla buna bağlıyorum şu an için.
Cevap için teşekkürler. Açıklayamasam da bana başka bir sebebi var gibi geliyor. Bu arada Aizen demişken; Kubo Aizen'e yeni güçler vermiş olabilir. Adam oturduğu yerden hem de mühürlüyken bile Juha'nın algısıyla oynayabildi. Cidden ya şu an Aizen herkesin algılarıyla oynayarak zaten birşeyler yaptıysa(hazırlık falan) ya da yapıyorsa ve biz onu hala sandalyede mühürlü olarak görüyorsak?
Günün iyi de geçse kötü de geçse, Güneş eninde sonunda batacaktır.
Kullanıcı avatarı
Senya
Favori Manga: Bleach, One Piece, Sun Ken Rock
Favori Anime: Bleach, Slam Dunk, Gintama, GTO

Aizen son evrim hariç doğru yoldaydı. Korku hollowari bir refleks değil Bleach evreninde. O an Aizen için sadece '' öfke '' vardı.

'' Kılıcımı durdurman hoşuna mı gitti?
Kidoumu parçalamak hoşuna mı gitti?
Bedenimde bir yara açmak hoşuna mı gitti?

Kendini bir şey sanma, İnsan!! ''

Hirako Shinji hollowlaşırken, Aizen '' öfke '' nin hollowlaşma sürecini arttırmasından bahsediyordu. Serinin başında da hollowlaşma nedenleri arasında öfke ağır basıyordu. Ha öfkenin temelinde korku var mıdır? Vardır ama korkular sadece öfkeye yöneltmez insanı. O kadar felsefeye gerek yok :laugh:

Not: Ayrıca İchigo Aizeni son evrim öncesi çizdikten sonra Aizen bir teknik kullanarak araya mesafe koyuyor. Hah o muhtemel hız/ adım/ ışınlanma tekniği için kullanılan fon müziği ne shunpo ne de sonido için kullanılanlardan biriydi. Başka bir şeydi. Bu da bir ispattır.

Çünkü karakterler arasında değişim göstermeksizin türüne bakarak hep aynı müzik kullanıldı. Tesadüf demek için fazla özel bir detay.
Resim
Resim
► Spoiler Göster

“Bleach Genel” sayfasına dön